Budjenje nocu

odgovora

Objavljeno

Cuj, ne da nisi jedina, nego pripadas vecini ;)

Meni je Petar poceo da spava duze od 5 sati sa 14 meseci. Nema pravila.

I kako sam vec napisala, on spava samnom. Tako mi je mnogo konfornije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja taman kad pomislim da cu odspavati lepo ona me budi na svakih sat i po.Joj ustanem sva luckasta jer me ona tokom noci zeza.A sta mislite da joj ubacim cuclu,mada ona nije htela nju nikada.HOCU DA SPAVAM !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni moj Petar nije hteo cuclu, a sad da je navikavas na cuclu je glupo. Bolje probaj sa AD mlekom. Na primer, Novalac za bolji san.

Ja ti ne rekoh da Petar spava tih 5-6 sati u cugu od kad sam mu uvela AD i to samo 120ml, a posle siki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, trudim se da sacekam da zaspi, pa je vratim u krevetac, ali sam cesto i jako umorna, pa je ostavim pored mene... A time jos gore pravim :(

Ujutru, kad se probudi, nastavlja da spava, ali samo pored mene, u krevetac nece..

AD mleko ne mozemo da uvedemo, jer ima alergiju na kravlje mleko, pa dok joj ona ne prodje mora da doji :(

Stvarno ne znam kako da sprecim ovoliko budjenje nocu i kako da je uspavljujem, a da to ne bude sisanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mogu da ti pomognem onda. Evo, Petar se upravo probudio, nesto je sanjao, malo se uplakao, ja mu dala da sisa i nastavio da spava.

Ne znam zasto mislis da jos gore pravis ako je ostavis kod tebe u krevetu? Mislis navici ce se? Ja sam prebacila Petra u moj krevet bas iz razloga da mogu da spavam vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, ja samo da vas "utešim". Prvih 10 meseci od Aleksinog rođenja, ne znam da li sam spavala, ali jednostavno nisam htela da ga stavljam u naš krevet. Jedan dan sam prelomila (napominjem da on tada nije ni sisao, niti pio mleko na flašicu, budio se samo da ga ja uzmem, malo pronosam i da zaspe, dakle ništa mu nije falilo) i rekla mužu: noćas može da plače koliko hoće, ali ga neću uzeti u ruke. Te noći se dva puta probudio, uhvatila sam ga za ruku i ponovila nekoliko puta da spava. Ustvari, hteo je da oseti da sam tu. Od tada je sve bilo ok, do 1,5 godine se uspavljivao tako što legne u krevetac i držimo se za ruku. A sada je već veliki dečak. Samo se poljubimo, ugasim svetlo uz obavezno:Laku Noć! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, ja samo da vas "utešim". Prvih 10 meseci od Aleksinog rođenja, ne znam da li sam spavala, ali jednostavno nisam htela da ga stavljam u naš krevet. Jedan dan sam prelomila (napominjem da on tada nije ni sisao, niti pio mleko na flašicu, budio se samo da ga ja uzmem, malo pronosam i da zaspe, dakle ništa mu nije falilo) i rekla mužu: noćas može da plače koliko hoće, ali ga neću uzeti u ruke. Te noći se dva puta probudio, uhvatila sam ga za ruku i ponovila nekoliko puta da spava. Ustvari, hteo je da oseti da sam tu. Od tada je sve bilo ok, do 1,5 godine se uspavljivao tako što legne u krevetac i držimo se za ruku. A sada je već veliki dečak. Samo se poljubimo, ugasim svetlo uz obavezno:Laku Noć! :)

:rolleyes: Divnooo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mogu da ti pomognem onda. Evo, Petar se upravo probudio, nesto je sanjao, malo se uplakao, ja mu dala da sisa i nastavio da spava.

Ne znam zasto mislis da jos gore pravis ako je ostavis kod tebe u krevetu? Mislis navici ce se? Ja sam prebacila Petra u moj krevet bas iz razloga da mogu da spavam vise.

Pa bas to, mislim da ce se navici, ako se vec nije navikla :( :(

Mislim da cu imati jos veci problem... Moracemo da se odvikavamo od sisanja nocu i da se odvikavamo od spavanja u krevetu, tj. da se navikavamo na spavanje u krevecu :(

Mislim da ce to biti dugeeeeeeeee noci :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, ja samo da vas "utešim". Prvih 10 meseci od Aleksinog rođenja, ne znam da li sam spavala, ali jednostavno nisam htela da ga stavljam u naš krevet. Jedan dan sam prelomila (napominjem da on tada nije ni sisao, niti pio mleko na flašicu, budio se samo da ga ja uzmem, malo pronosam i da zaspe, dakle ništa mu nije falilo) i rekla mužu: noćas može da plače koliko hoće, ali ga neću uzeti u ruke. Te noći se dva puta probudio, uhvatila sam ga za ruku i ponovila nekoliko puta da spava. Ustvari, hteo je da oseti da sam tu. Od tada je sve bilo ok, do 1,5 godine se uspavljivao tako što legne u krevetac i držimo se za ruku. A sada je već veliki dečak. Samo se poljubimo, ugasim svetlo uz obavezno:Laku Noć! :)

I ja sam pokusavala da je uzmem za ruku, da je mazim po glavici,da joj sapucem, da joj pevusim tiho... ali ne vredi, ona odmah pocne da se okrece i da ustaje i da se smeje.... Najradije bi da se igra, a ako se odmaknem i pokusam da je ostavim, onda pocinje takva dreka... Uh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A moje dete ako se probudi u placu ili kenjkav ne da da ga pipnem. Kad se malo umiri, trazi siku da bi se uspavao. Kad sam bunovna, to mi je najlakse, ali ako sam budna, trudim se da ga uspavam tako sto mu nesto pricam.

Svi ce oni porasti, ne brinem uopste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja vec polako sizim .... ovaj moj mali se probudi izmedju 12-2 ujutru i ne spava do 8-9 ... jutros sam legla u 11 :(, juce u 9, prekuce u 7 i tako vec danima ... iscrpljuje me maksimalno, jutros ga ljuljam i uspavljujem a placem zajedno sa njim.

Juce na pregledu mi je doktorica rekla da je to zbog uha, valjda ima blagu upalu pa ga zaboli i budi svakih 10-ak minuta ... zao mi djeteta :( ... valjda ce proci kada mu zavrsim sa terapijom ako do tada ne zamjeni dan za noc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja vec polako sizim .... ovaj moj mali se probudi izmedju 12-2 ujutru i ne spava do 8-9 ... jutros sam legla u 11 :( , juce u 9, prekuce u 7 i tako vec danima ... iscrpljuje me maksimalno, jutros ga ljuljam i uspavljujem a placem zajedno sa njim.

Juce na pregledu mi je doktorica rekla da je to zbog uha, valjda ima blagu upalu pa ga zaboli i budi svakih 10-ak minuta ... zao mi djeteta :( ... valjda ce proci kada mu zavrsim sa terapijom ako do tada ne zamjeni dan za noc

Uh, breeeeeeee! To je bas, bas nezgodno. Jel mu dajes Eferalgan protiv bolova? Moja drugarica ima cerku koja ima cestu upalu uha i vrlo cesto joj daje Eferalgan za bolove.

Mukica, kako li je njemu tek mucna noc...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joooj, Nani, baš je nezgodno. :( Mukica.

A posle ja kukam što se često budi. Bar malo spava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

AD mleko ne mozemo da uvedemo, jer ima alergiju na kravlje mleko, pa dok joj ona ne prodje mora da doji :(

Kako ste otkrili da ima alergiju na kravlje mleko? Moja beba kada joj dam AD mleko u kasicama ima uzasan crveni osip oko usta, koji se posle pola sata povuce, a lekarka mi kaze da to nije alergija nego reakcija sa kozom. Meni se cini da je ipak neka vrsta alergije, jer nece da jede nijednu kasicu sa AD mlekom... Tako da i mi sisamo nocu nekada tri, a nekada 10 puta... Sve zavisi koliko nas muce zubi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam ni koliko sam puta nocas ustala,uzela Nikolu,prebacila ga u nas krevet,podojila,vratila u krevetac i opet i opet i opet,sve u krug,puce mi glava...t2412.gif

Ovo kao da sam ja pisala :o<_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo kao da sam ja pisala :o<_<

Cuj, veceras je i kod nas bitka, ako ti je lakse.Od 21h do sad se budio 4 puta :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa,stvarno da li je normalno da beba se probudi u 12h i do 02:30h ne zaspi?Toliko mu se spava,ali ne lik sjedi na krevetu!Glava ce mi eksplodirati!

t2416.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa,stvarno da li je normalno da beba se probudi u 12h i do 02:30h ne zaspi?Toliko mu se spava,ali ne lik sjedi na krevetu!Glava ce mi eksplodirati!

t2416.gif

Nikola je definitivno nocni covjek! :lol:

Ne znam sta da kazem... Mi smo bili izbacili nocni podoj, i jedno vrijeme je bez budjenja spavao od 20 h do 6 h, ali otkako je bio bolestan, to se promijenilo. Sada se budi da doji oko 1 h, pa oko 6h... I cesto tako rano ustanemo jer se momak naspava. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikola je definitivno nocni covjek! :lol:

Ne znam sta da kazem... Mi smo bili izbacili nocni podoj, i jedno vrijeme je bez budjenja spavao od 20 h do 6 h, ali otkako je bio bolestan, to se promijenilo. Sada se budi da doji oko 1 h, pa oko 6h... I cesto tako rano ustanemo jer se momak naspava. :unsure:

Ja cu izluditi od nocnog podoja!U principu on i ne doji toliko vise se mazi,jednostavno hoce moju blizinu,paznju...pa,zbog toga ustanem sva ukocena!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa,stvarno da li je normalno da beba se probudi u 12h i do 02:30h ne zaspi?Toliko mu se spava,ali ne lik sjedi na krevetu!Glava ce mi eksplodirati!

t2416.gif

:lol: :lol: :lol:

mi zanamo od 5 nocu do 6 da se penjemo i silazimo uz stepenice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vise ne znam koga da slusam.Moj Sebastian nije volio spavati kako se rodio.U stomaku sam primjetila da je jako aktivan i da ce biti dernek s njim.Sve smo moguce probali i kupili za uspavljivanje:ljulju ovu,onu,krevetic na nunanje,kolica,voznja autom,na ruke i naravno jedino je na ruke nekako palilo.Uz sve to imao je i jake grceve prva tri mjeseca tako da sam jednostavno morala da ga nosim i tjesim.Sebastian doji jos uvijek iako mu jednom dnevno dam prehranu Novalac IT jer kaki svakih nekoliko dana a i njegove potrebe su porasle jako tako da ga moram malo prehraniti.Uglavnom,prvih mjesec dana je isao spavati u 3 ujuto pa se to smanjilo na ponoc pa na 11,pa na 10 i onda najednom poceo da kenjka u 6 popodne.Skontala sam da je to malo prerano pa ga i danas zadrzavam do 7,pola 8 i onda uspavljujem.Teorija da ga ostavim u krevet i da odem ne pali jer se on moze derati 3 dana ali zaspao ne bi.Prije sam ludila jer nakon dvosatnog nosanja on zaspe i cim krenem da ga spustim on je budan.Sada je da kucnem u drvo bolje.Imam novi fazon koji toliko ne trosi noge ;) .Sada mu stavim dudu i sjednem na pilates loptu te se mi fino ljuljuskamo gore dole uz to sustim i mrmljam.Zaspe za max 15 minuta i onda krevetac.Moje dijete se dok ga uspavljujem doslovno bori sa snom i pokusava da otvara oci iako mu se spava.ma nevidjeno.Odkad se rodio pitam se hoce li ikad zaspati sam.To se dogodilo samo jednom u zivotu i to u dnevnoj dok je radio tv.Sada pokusavam naci nacina da zaspe sam pa bih vas molila za savjet.

Do prije mjesec dana se budio svaka 3 sata tj kada zaspe mogao je prespavati i 4 sata medjutim sada su krenuli zubici i budi se svakih sat i pol.Kad ce to prestati,ne zanm ali znam da sam jako umorna.iNACE S TIM PRE Ne place on nego se samo vrti i mrmlja a to je znak da hoce da jede.Da moze dojka bi mu stalno bila u ustima.Po danu spava ukupno 2-3 sata.Sto se tice presvlacenja,ja svog sina moram presvuci bar 2-3 puta po noci.Buduci da kaka svakih nekoliko dana,on toliko piski da pelena ima 2 kg malte ne kad je skinem.Ne moze me nitko ubijediti da neka pelena moze to izdrzati do jutra jer ja koristim samo Pampers kupljen iskljucivo u Njemackoj sto znaci bolji ne postoji.

Sto se tice izbacivanja nocnog podoja,pedijatrica mi je rekla da ga dojim po noci kad god on to trazi jer nocni podoji cuvaju mlijeko.Ipak pokusat cu ga zavarati bar jednom jer ako se ja ne naspavam nece biti ni mlijeka.

Prije 20ak dana smo poceli sa krutom hapicama od voca i povrca i to u kolicini od soljice za kavu nekad popodne.Nikakve razlike ne vidim u spavanju zbog te hrane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Mima ima 8 meseci,ne jede nocu,ali se budi po sto puta i place...Od pola noci je prebacim kod nas u krevet jer mi je tako lakse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako smo imali tesku noc!Vise smo sjedili,nego spavali,Nikola mi je cijelu noc preplakao,ne znam sta mu je!Juce mu je izbio zubic i pomislila sam sada cemo mirno da spavamo,ali puste zelje...Nosic mu je malo zacepljen i to je sve!Nerovozan je,place,ma strasno,a opet nista nije toliko alarmantno da bih ga vodila dr! :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigrice... možda će mu i drugi zubić izaći! a možda taj još izlazi pa ga boli. Mukica :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako smo imali tesku noc!Vise smo sjedili,nego spavali,Nikola mi je cijelu noc preplakao,ne znam sta mu je!Juce mu je izbio zubic i pomislila sam sada cemo mirno da spavamo,ali puste zelje...Nosic mu je malo zacepljen i to je sve!Nerovozan je,place,ma strasno,a opet nista nije toliko alarmantno da bih ga vodila dr! :unsure:

Definitivno je zub, upravo taj sto je izbio. Probaj da mu das veceras paracetamol pa vidi da li ce zaspati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.