Budjenje nocu

odgovora

Objavljeno

od treceg mjeseca spava sam u svojoj sobici i on je tako vec navikao, :)

mozda ga ne cujec dok on iz druge sobice zove i trazi toplo mlekce?! kiikiikiik-sala mala-odlicno je sto moze sam u sobi jos tako mali! Svaka cast!

Mi smo imali srece sto se tice spavanja :) moj bebac od kako je napunio mjesec dana spava po citavu noc,zaspi oko 8 i budi se u 7h30, kad dodje vrijeme za spavanje poljubim ga spustim u krevetac i izadjeme

I ja sam imala identicnu pricu kao tvoju- dok nije pocela da hoda-onda ustaje i nocu! Samo se nadam da ce uskoro da trci i da se toliko umori u toku dana da mora CEEELUUUU noc da spavka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hmmm..Moj malecki je poceo pre desetak dana da spava po celu noc,pa se probudi oko 6-7.Medjutim,zadnjih par dana se opet budi,i to plakanjem ili vristanjem...pokusam da mu dam cucu i zavaram ga,ali nista..onda popije mlekce i spavka.Ne znam zasto opet pocinje.Da nije zbog zubica?Inace,bas balavi u poslednje vreme,mokar je konstantno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leni je obavezno jedno 2 budjenja nocu,zaspi oko 12 i spava do 9 otprilike....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo imali srece sto se tice spavanja :) moj bebac od kako je napunio mjesec dana spava po citavu noc,zaspi oko 8 i budi se u 7h30,zubice nije ni osjetio hvala bogu a od treceg mjeseca spava sam u svojoj sobici i on je tako vec navikao, kad dodje vrijeme za spavanje poljubim ga spustim u krevetac i izadjem :)

Blago tebi :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probala sam nocas tvoju taktiku i upalilo je. Moguce da je slucajnost, ali uz jako slabo svetlo mnogo je bolje spavkala... Videcu nocas da li cemo da odmaramo ili da se igramo zmurke ;(

Drago mi je ako je zaista pomoglo! :rolleyes: Eh, vise mi ponestaje ideja sta jos sve mogu da uradim da mirno spava! :blink:

Sinoc sam probala da joj dam keks u mleku pred spavanje, da se fino najede, a opet da to ne bude nista tesko, da vidim da li na budjenje nocu ima uticaj poslednji obrok. Verovatno da ima, mnogo mi je mirnije spavala, budila se samo tri puta! :lol: A mozda je to samo slucajnost, probacu i veceras, pa cu da vidim. A inace jednom smo probali da je pustimo da place par minuta (inace ja odmah skacem, uzimam je i dajem joj da sisa) cisto da vidimo sta ce da bude. I kao sto sam i predpostavila-probudila se! Tako da kod nas i kada bismo hteli, mada necemo jer zvuci surovo od te price sa pustanjem da otplace nema nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke pozdrav,

ja ne znam sta pametno da vam kazem jer je i meni bebac vec sa mesec dana pocela da spava po 6h, a sada sa 2 meseca spava i po 10h u kontinuitetu nocu (naravno danju je VEOMAAA budna). Ali evo vec dve noci za redom pocinje da se budi ...ja znam za ono kad beba jednom prespava noc ne treba joj davati vise da sisa nocu nego je maziti , dati cuclu i tako to , ali meni je naravno bilo lakse da joj dam da sisa. Sad sam resila da se mm probudi veceras jer on nema sta da joj da :) pa da vidimo kako ce ici. Tu je jedino problem sto on radi a ja ne pa me malo grize savest ali videcemo ...javljam ako nesto uspem

Jesi li uspela nesto???? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako da kod nas i kada bismo hteli, mada necemo jer zvuci surovo od te price sa pustanjem da otplace nema nista.

Ma naravno! Kad se probudi nocu-sigurno postoji razlog! Nesto ih muci. Samo treba pronaci problem. Po meni je strasno pogresno pustiti dete da place dok se ne smiri. Surovo. Da ne pricam mnogo-sa iskustvom od deset meseci, ali moja beba nikad ne place bezveze. E sad, postoji razlika izmedju vike i pravog placa mog malog manipulatora. Ali place samo kad je nesto muci...e sad na nama je da otkrijemo sta je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma naravno! Kad se probudi nocu-sigurno postoji razlog! Nesto ih muci. Samo treba pronaci problem. Po meni je strasno pogresno pustiti dete da place dok se ne smiri. Surovo. Da ne pricam mnogo-sa iskustvom od deset meseci, ali moja beba nikad ne place bezveze. E sad, postoji razlika izmedju vike i pravog placa mog malog manipulatora. Ali place samo kad je nesto muci...e sad na nama je da otkrijemo sta je to...

Potpuno se slazem! I moja beba place kada je nesto muci, to je definitivno moj zaklljucak nakon 8 meseci. Kada je sve ok, ne cuje se! Naravno, i to se slazem, nekada je u pitanju manipulacija, ali to vec uspesno prepoznajem i to su dnevne igrice :rolleyes: . Nocu se budi jer je najverovatnije nesto boli. Moja teorija je da su zubi i vrlo cesto stomacic jer smo uveli nemlecnu ishranu i na to se treba navici. I pedijatrica mi kaze da vecina beba pocne da se budi nocu oko 5og meseca i da to traje do 14og i da su za sve krivi zubi! Eh ti zubi!!! :angry: Naravno svaka beba je za sebe, ovo je opsta prica u koju se mi uklapamo... :( Treba sacekati da svi zubi porastu... Za sad ih je samo 5...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma naravno! Kad se probudi nocu-sigurno postoji razlog! Nesto ih muci. Samo treba pronaci problem. Po meni je strasno pogresno pustiti dete da place dok se ne smiri. Surovo. Da ne pricam mnogo-sa iskustvom od deset meseci, ali moja beba nikad ne place bezveze. E sad, postoji razlika izmedju vike i pravog placa mog malog manipulatora. Ali place samo kad je nesto muci...e sad na nama je da otkrijemo sta je to...

Potvrdjujem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moje dete nekad prespava celu noć, a nekad se probudi 100 puta u toku noći... uopšte nema pravila... noćas se probudila milion puta čini mi se... nemam pojma šta joj se desilo...

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: zdravo i ja se prvi put javljam imam bebu od 4 mjeseca i nocu se budi svaki sat vremena a fino napreduje bila sam jako zabrinuta dok nisam ovo procitala samo sto ja to ne mogu vise da uzdrzim jos uvjek je dojim i ne znam dali da joj pocnem nesto uvoditi bas radi tog spavanja pomozite

post-34968-1295736756_thumb.jpg

post-34968-1295736816_thumb.jpg

post-34968-1295737019_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos, Ester! Dobro dosla! Djecica su ti divna! :wub:

Ja sam svojoj bebi uvela kasice sa 4 i po mjeseca, i jedno vrijeme mi je spavao super, budio se samo jednom da klopa, i nastavi spavanjac. Sada se budi iz drugog razloga- muce ga zubici. Mozda ce ti se neka od iskusnijih majki javiti sa boljim savjetom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos, Ester! Dobro dosla! Djecica su ti divna! :wub:

Ja sam svojoj bebi uvela kasice sa 4 i po mjeseca, i jedno vrijeme mi je spavao super, budio se samo jednom da klopa, i nastavi spavanjac. Sada se budi iz drugog razloga- muce ga zubici. Mozda ce ti se neka od iskusnijih majki javiti sa boljim savjetom.

:lol::D:rolleyes: Bolje te nasla Borjana, i hvala na komplimentima! Znas i moja beba uzasno bali ali opet mislim jos je mala za zubice a opet sa druge strane ona se od prvog dana budi svaki sat vremena i vjeruj jako sam iscrpljena i umorna ali opet hvala na savjetu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hmmm..Moj malecki je poceo pre desetak dana da spava po celu noc,pa se probudi oko 6-7.Medjutim,zadnjih par dana se opet budi,i to plakanjem ili vristanjem...pokusam da mu dam cucu i zavaram ga,ali nista..onda popije mlekce i spavka.Ne znam zasto opet pocinje.Da nije zbog zubica?Inace,bas balavi u poslednje vreme,mokar je konstantno.

Joj i mi smo davno poceli da balavimo i guramo rukice u usta al od zubica ni glasa ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi li uspela nesto???? :unsure:

Sorry sto ovako kasno odgovaram ali bolje ikad nego nikad...naravno da mi nije ustalo mm je probao jedno vece da se probudi pa nije uspeo :(..onda sam ga sledece vece izbacila iz kreveta pa je kao poljuljao malo i vratio se u krevet i rekao ovaj tvoj sistem ne valja, daj detetu da jede :) STRASNOOO..tako da mi se posle 2 meseca spavanja po celu noc, vratilo ono budjenje oko 5 ali coka i nastavi da spava do 9..pa sta da radim, ako neko zna neka pomazeee..(naravno da ne ukljucujemo mm jer od njega nema vajde )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sorry sto ovako kasno odgovaram ali bolje ikad nego nikad...naravno da mi nije ustalo mm je probao jedno vece da se probudi pa nije uspeo :(..onda sam ga sledece vece izbacila iz kreveta pa je kao poljuljao malo i vratio se u krevet i rekao ovaj tvoj sistem ne valja, daj detetu da jede :) STRASNOOO..tako da mi se posle 2 meseca spavanja po celu noc, vratilo ono budjenje oko 5 ali coka i nastavi da spava do 9..pa sta da radim, ako neko zna neka pomazeee..(naravno da ne ukljucujemo mm jer od njega nema vajde )

He, he, to je ona varijanta nocu je dete moje, a danju je nase! :rolleyes: Uh, vidim da vecina majki ima problem neprospavanih noci, a sto je najgore ne vidim kako se izboriti sa tim osim da se naoruzamo strpljenjem i da sacekamo da samo prodje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se pohvalimo:) malo!Konacno bebac spavka od 9 uvece,do 7-8 ujutru.Bez budjenja!I,sada spavka u svojoj sobici,ali to ne znaci da ja ne ustajem nocu:(Nekako uvek brinem da li je dobro,pokriven...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se pohvalimo:) malo!Konacno bebac spavka od 9 uvece,do 7-8 ujutru.Bez budjenja!I,sada spavka u svojoj sobici,ali to ne znaci da ja ne ustajem nocu:(Nekako uvek brinem da li je dobro,pokriven...

Bravo, blago vama! :)

Mi smo izbacili jedan podoj. Sada bebac spava od 21 h do 9, ali se budi u 6 h da doji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kad krenu ozbiljni problemi sa zubicima, sta mislite, koliko cete puta da se budite? Da vas podsetim, NIJE GOTOVO :P:D

Osim ako mislite samo na budjenje zbog jela, ali one koje doje, imace i budjenja radi utehe zbog raznih stvari...verujte :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo se tjesim da nece vjecno biti ovako mali... :P

Bude mi malo lakse! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo se tjesim da nece vjecno biti ovako mali... :P

Bude mi malo lakse! :lol:

A ja sam sad u fazonu kako da Petra 'fixiram' da ostane ovoliki :unsure: . Sad je bas zabavan i sladak bez obzira koliko mi ne da da spavam ;)

nataša p. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

heheeh...bravo, Mara77 ...mi smo isto vec dve noci prespavali od 9-7 ali sa maleckim trikom da je naklopam bas bas dobro to uvece i onda lepo pajki, ranije sam je dojila odmah posle kupanja i onda brzo zaspi jer je umorna, a sad je dojim tako i plus je podojim cim se probudi oko 8 (ne teram je odmah da nastavi da spava nego je lepo naruckam) i onda pajkii...nadam se da ce tako i nastaviti..pisite ako imate jos nekih trikova

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja imam strasan problem sa mojom cerkicom i njenim spavanjem. Ona je sa 27 dana sama izbacila nocni podoj i spavala od 22h do 5,6h kada se budila, sisala i nastavljala da spava do 9,10h. Preko dana je jako slabo spavala, nekoliko puta po 20,30 minuta.... I tako sve do 4 i po meseca. E, onda je odjednom pocela da se budi na svaka 2 do 3 sata.. Doktorka je rekla da je mozda gladna, pa smo uveli ishranu uz dojenje, ali se budjenje nastavilo. Pa smo onda mislili da su zubi. Sada ima 7 i po meseci i, evo, vec tri meseca se budi na svaka 2, 3 sata... Veoma lepo jede... Ima po 4, 5 obroka u toku dana i uz to sisa. Sa 6 meseci joj je izbio prvi zubic, a sa 7 drugi.

Kada se probudi, jedino je sisanje uspavljuje ponovo. Probala sam sa lazom, sa vodom, sa sokom, ali nista ne pomaze... Prihvati ona i flasicu i lazu, ali se odmah zaigra, a ako se ja sklonim i ostavim je, ona place koliko moze i obavezno pocne da kaslje i tesko dolazi do vazduha... Moram da je uzmem iz kreveca i da joj dam da sisa i tek tad se smiri i zaspi i onda moram da sacekam da malo utvrdi san, pa da je vratim u krevetac... i tako pola noci provedem budna :(

Ponekad me je strah da ce se navaditi da jede nocu, pa ne znam sta da radim... I ne znam sta cu da radim kad prestane da sisa :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srebrna, jedino rješenje koje će upaliti je da je prebaciš kod sebe u krevet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srebrna, jedino rješenje koje će upaliti je da je prebaciš kod sebe u krevet...

Slazem se!Ja sam se jedino uspjela naspavati od kako Nikola spava sa nama,zapravo pola noci spava sa nama,nekad ga vratim u krevetac,a nekada ne,jer me zaista smorilo ovo njegovo ne spavanje! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da nisam jdedina majka koja je hronicno ne ispavana,sve sam isprobavala ali uzalud,Muka me uhvati kada taman legnemo zagrljeni i ususkani,a ona se probudi,i jedini nacin da opet zaspi je da je stavim izmedju nas.Ludim od ovog ne spavanja i pomalo lapim,jer ne sastavljam 4 sata sna.Cak i kad ona nekad spava ja se budim jer je valjda organizam navikao.Zna li neko kad ce ovo prestatit2416.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.