Steznici

odgovora

Objavljeno

da,jedino sto mene buni je koju velicinu da kupim,kako cu znati?! ne znam ni koju sam velicinu nosila pre trudnoce(kako bih i znala kad nisam nikad kupovala te steznike) pa da bih se upravljala time...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozes da preporucis koji steznik da kupim posto planiram da nosim? Da li onaj sto izgleda kao traka i obmotavas ga oko stomaka ili onaj sto ima kao i gacice. I koji proizvodjac? Hvala

Tek sam sada videla tvoje pitanje pa se izvinjavam što kasnim sa odgovorom...elem,posle prva 3 porođaja sam nosila neki steznik koji mi uje kupila kuma-neznam koji a sada posle 4-tog porođaja sam kupila steznik u apoteci i nažalost zaboravila marku istog...nisam nešto posebno bila zadovoljna i ja bi ti preporučila da uzmeš CHICCO-ov,drugarica mi ga hvali...P.S.nisam ti nešto posebno pomogla al'.........

Nego.čula sam da u Danskoj (ili nekoj skandinavskoj zemlji) savetuju porodiljama da kada dođu kući,leže po pola sata na "nekom tvrđem jastuku"(naravno na stomaku) ili "spravi" sličnoj tome....ima smisla ,zar ne,pozdravčić :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama me tera da ga nosim,a ja ga mrzim iz dubine duse,al aj da mami ugodim :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam ga nosila a stomak mi se vratio kao u devojke.....

Komsinica ga je nosila i ostao joj je stomak....mislim da to ima veze sa genetikom....tj ili si sklon tome ili nisi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam ga nosila a stomak mi se vratio kao u devojke.....

Komsinica ga je nosila i ostao joj je stomak....mislim da to ima veze sa genetikom....tj ili si sklon tome ili nisi....

Mislim da si 100% u pravu. Već sam pisala da sam ga nosila jer sam se tako bolje osećala. E, sad, stomak mi jeste nestao, ali to ne povezujem sa steznikom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, nosila sam steznik koji nema gaćice. Ne znam kako se osećaju žene koje obuku steznik sa gaćicama posle porođaja, meni to deluje jezivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, nosila sam steznik koji nema gaćice. Ne znam kako se osećaju žene koje obuku steznik sa gaćicama posle porođaja, meni to deluje jezivo.

Ja sam obican steznik sa gacicama pokusala da obucem mjesec dana nakon porodjaja, ali sam imala bolove u predjelu rane, a i stomak me je zezao, bas je bilo bolno. Onda sam sacekala jos malo, pa sam negdje poslije 40 dana ponovo pokusala, i nije bilo problema. Medjutim, iako ga i sada nosim, ne vidim neki pomak. :blink:

Mozda sam i zakasnila... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pocela da nosim steznik skoro odmah posle porodjaja(carskog),i mnogo mi je olaksao dizanje bebe i kucne poslove,kao i nocu spavanje(okretanje na stranu).Sada,mesec dana posle,stomak mi je skoro ravan,ali ja to pripisujem pre svega dobrom stanju pre trudnoce i genetici.Steznik je,inace onaj sto se obmotava oko struka.

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja zzbog postupka koji sam imala, nisam nosila steznik, ali mi se stomak skoro sam vratio u prvobitno stanje, tako da je sve ok.. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja zzbog postupka koji sam imala, nisam nosila steznik, ali mi se stomak skoro sam vratio u prvobitno stanje, tako da je sve ok.. :lol:

Blago tebi! :)

Meni ce izgleda ostati stomak... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ste odmah nakon porodjaja pocele da nosite steznik? I da li ga upste nositi?> Dvoumim se oko njega svako prica svoju pricu valja ne valja ili sta vec pa mi treba savet oko toga? I koji steznik? Ja sam imala mali stomacic i pre trudnoce i bas ne bih volela da mi ostane?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde se kupuju ti steznici? Jesu li to neki posebni ili...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde se kupuju ti steznici? Jesu li to neki posebni ili...?

Možeš da ih kupiš u apoteci, a ima ih i u Chicco-vim radnjama. Tražiš steznik za posle porođaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MOZE POMOC OKO IZBORA STEZNIKA?

Pa, zavisi kako ćeš se poroditi. Ako je vaginalno - onda mislim da su ti bolji oni steznici što se obmotavaju oko stomaka. Ako je carski - onda je više-manje svejedno.

Elem, ja ovde kao nešto savetujem, a ja sam sama odustala od steznika. :) Nosila sam ga u početku, a onda sam otišla na kontrolu (inače, porodila sam se carskim). Na kontroli me je lekar isprepadao da će da mi stomak ostane, jer će mišići da mi se skroz opuste.

Mene je to prepalo, pa sam ga se ratosiljala. Doduše, u to vreme me je drmala žešća depresija i bila sam puna strahova od svega i svačega. Iz ove perspektive sada, verovatno bih nastavila da ga nosim...

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoj stomak mi je slaba tacka :)

Pre porodjaja je bio zategnut i bas sam vodila racuna o njemu.Trbusnjake sam radila skoro redovno mada i genetika igra jedan deo uloge.

Nakon porodjaja nisam nosila steznik jer ga ovde na zapadu ne preporucuju ni u kom slucaju.Ni vezbe nisam radila do 6.meseca a onda sam pocela lagano ali neredovno...Stara kilaza mi se vratila posle 4.meseca.

Sad nakon 9 meseci ja i dalje imam stomacic kao da sam u 3.-4.mesecu i ludim zbog toga.Nemam problem sa salom vec sa nadimanjem.Ujutru je stomak skoro ravan ali cim popijem nesto ili pojedem,on se naduje i nekako imam utisak kao da nesto ispadne.Nemam pojma sta da radim.S obzirom da nemam vremena da idem u fitnes centar,probacu da radim vezbe kuci ali redovno.

Secam se da su mi nase zene pricale da ne pijem vodu odmah nakon porodjaja da mi ne bi ostao stomak.Mislim da to nema veze s vezom a i nisam ni bila zedna.Babica mi nije dala vodu vec koka kolu zbog energije.Onda kad sam dosla kuci su mi takodje pricali da ne pijem puno vodu,takodje zbog stomaka...ali i same znate da je unos tecnosti potreban radi dojenja...tako da pojma nemam da li je to tacno ili su zablude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možeš da ih kupiš u apoteci, a ima ih i u Chicco-vim radnjama. Tražiš steznik za posle porođaja.

Da, i našla sam u teleshopu sad je 2690 (na popustu) dobiješ 2 crni i bež. Taj je dobar jer ide skroz do grudi, pa ti ne ispada salčić. A inače mi ga je preporučila žena mm kolege koja je fizioterapeut i ona ga je nosila :)

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vredi li sad,9 meseci posle porodjaja da probam i ja sa steznikom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vredi li sad,9 meseci posle porodjaja da probam i ja sa steznikom?

Khmmm paaaa nisam sigurna, ali probaj, ne može da škodi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

steznici su super i puno pomazau,ali treba voditi racuna da se ne nose non-sto jer se trbusna muskulatura "olenji"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nosila sam ga tri nedelje, posle toga stomak više nije bio naduven i jednostavno je bio ravan. ne znam kako, ali jeste

steznik je ok

ubija osećaj stomačine :)

stoga ja sam ZA!

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nosila sam ga 6 meseci posle porodjaja,jako mi je prijao nije me stezao,nosila sam onaj kao gacice pa do ispod grudi. Naravno da mi je stomak bio puno manji kad ga obucem,pogotovo leti ispod majicice pa kad sednem nema kiflica :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bez steznika nisam mogla da dišem, teško sam disala, vrtilo mi se u glavi..

Imala sam velik stomak u trudnoći, skoro pa bio obješen.. Stomak mi se polako vraća u pvobiti izgled al spoooorooo ide :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pocela sam da ga nosim jos u bolnici.. Najvise zbog rane jer sam ovako imala osecaj da mi rana visi... Malo mi je smetao na pocetku sve dok mi nisu skinuli konce. Sad ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja posle prve trudnoce nisam nosila steznik.U pocetku zbog koncica a posle jer je bilo leto i nisam mogla da ga trpim.Imam kuci taj kao gacice,tj. steze i butine pa sve do pupka ali bas jako stegne,a sad sam mislila da kupim neki drugi ali ne znam koji.Videla sam u bebi radnji pojas koji se zalepi samo preko stomaka.Ne znam da li taj vredi nesto.Kakav ste vi koristile?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.