Steznici

odgovora

Objavljeno

Posle prve trudnoće sam nosila malo steznik za stomak...brzo sam prestala jer i nisam imala neki stomak. Sada, posle druge, stomak je naravno veći... Pitala sam dr kada da počnem da ga nosim, ona mi je rekla da nije za nošenje steznika i da oni samo pospešuju taj "efekat balona" i da se stomak brže i lepše vrati ako se steznik ne nosi.

Kakva su vaša iskustva???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije mi ni palo na pamet na nosim steznik. Stomak mi se brzo povratio i ovako. Nisam nesto za to, pitanje je koliko "valja" to stezanje za unutrasnje organe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja ga nisam nosila, mada nemam ništa protiv ako nekome to odgovara. Kao što reče predhodna mama ne znam koliko ja to dobro za unutrašnje organe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam nosila steznik posle prvog porodjaja, tj. počela sam kasno da ga nosim..i ostalo mi je stomače hehe..Posle porodjaja nosiću obavezno steznik, nekako mi je lakše sa njim..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nosila sam steznik par nedelja posle porođaja. Nisam ga koristila sa nekom namerom, u smislu da mi se brže vrati stomak, već sam se sa njim osećala bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam ga nosila i necu ni ubuduce, sigurno. Zasto- jeste probale ikad one tuck-in-ove za svakodnevno (nevezano za posle porodjaja) nosenje koji vam smanje konfekcijsku velicinu za broj? E ja sam kupila jedan takav, za posebne prilike i stretch haljine i nakon 4h nosenja izgledala sam bas tako- kao balon! :blink: Nadula sam se kao zaba :rolleyes: i ni skidanje, ni odlazak u WC, nista nije pomoglo dok nije bar isto toliko sati proslo! Zato kod mene ne i za steznik posle porodjaja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Steznik mi je omiljeni "deo garderobe" posle porođaja,ja ga preporučujem pod OBAVEZNO..Inače stomak mi je omiljeni deo tela i mogu se pohvaliti da je posle 4 porođaja lep i zategnut :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Earl Grey i zvezda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Steznik mi je omiljeni "deo garderobe" posle porođaja,ja ga preporučujem pod OBAVEZNO..Inače stomak mi je omiljeni deo tela i mogu se pohvaliti da je posle 4 porođaja lep i zategnut :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Blago tebi! a060.gif

A gdje se ti steznici mogu nabaviti, i da li postoje neki specijalni za porodilje, ili su to obicni steznici koje sam vec vidjala po raznim prodavnicama donjeg vesa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Купила сам прошле год. стезнике за труднице и породиље у Енци Менцију у Земуну.

Овај за труднице ме је секао, а за породиље снажно стискао, тако да га нисам носила, а стомак ми је спласнуо после 4 месеца сам. Не може баш одмах после порођаја. А и што би, таман да искористимо још мало прилика да улазимо у пошту преко реда, да се за џ возимо бусом, ... ;)

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Steznik mi je omiljeni "deo garderobe" posle porođaja,ja ga preporučujem pod OBAVEZNO..Inače stomak mi je omiljeni deo tela i mogu se pohvaliti da je posle 4 porođaja lep i zategnut :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Mozes da preporucis koji steznik da kupim posto planiram da nosim? Da li onaj sto izgleda kao traka i obmotavas ga oko stomaka ili onaj sto ima kao i gacice. I koji proizvodjac? Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle prvog porodjaja nisam nosila steznik i stomak se sam vratio skroz. Posle drugog porodjaja stomak mi je bio kao da sam u3-4 mesecu trudnoce i odmah sam pocela da nosim steznik, koji mi nista nije pomogao ili bolje receno vise je izazvao taj cuveni "balon efekat". Cim je rana skroz skroz zarasla a to je negdje od 6-7 mjeseca poslije porodjaja pocela sam da radim vjezbe (trbusnjake) i "pakovala"sam stomak, prethodno namazan brsljanovim uljem i gelom u plasticnu foliju. Mogu vam reci jedva sam stomak dovela u zeljene dimenzije (skroz ravan).

Mislim da je joga najbolja za misice stomaka, nego ko ima vremena da ide u fitnes i joga centre, najbolje je vjezbati u "kucnoj radinosti" :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle prvog porodjaja nisam nosila steznik i stomak se sam vratio skroz. Posle drugog porodjaja stomak mi je bio kao da sam u3-4 mesecu trudnoce i odmah sam pocela da nosim steznik, koji mi nista nije pomogao ili bolje receno vise je izazvao taj cuveni "balon efekat". Cim je rana skroz skroz zarasla a to je negdje od 6-7 mjeseca poslije porodjaja pocela sam da radim vjezbe (trbusnjake) i "pakovala"sam stomak, prethodno namazan brsljanovim uljem i gelom u plasticnu foliju. Mogu vam reci jedva sam stomak dovela u zeljene dimenzije (skroz ravan).

Mislim da je joga najbolja za misice stomaka, nego ko ima vremena da ide u fitnes i joga centre, najbolje je vjezbati u "kucnoj radinosti" :rolleyes:

To tvoje pakovanje ne zvuci lose...kako ga pravis i koliko se drzi? Meni je stomak posle drugog porodjao ostao da visi...malo zbog kile na stomaku koju sam dobila na prvom porodjaju...steznici nakon porodjaja mi nista nisu pomogli, ni onaj kao kais a ni onaj kao gacice...u trudnoci sam nosila ovaj drugi i nekako mi je bilo prijatnije jer sam nisko nosila bebu i bez pojasa sam imala osecaj da ce mi beba ispasti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle prvog porođaja sam šalom vezivala stomak, i sve se vratilo na svoje mesto tako da su kasnije svi mislili da mi je sin mlađi brat, a ne sin, hahahaha! A sada sam već u porodilištu vezivala ponovo šal, a po izlasku sam kupila chicco steznik za porodilje, onaj kao široki pojas, bez gaćica, i odličan mi je bio. Nisam ga dugo nosila, 15ak dana samo. Meni je lakše kada nešto utegnem posle porođaja dok se materica ne skupi, jer imam neki ružan osećaj otromboljenosti uz senzacije slične onima kada se vozite nekim brzim liftom gore-dole, a to mi je neprijatno.

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle prvog porođaja sam šalom vezivala stomak, i sve se vratilo na svoje mesto tako da su kasnije svi mislili da mi je sin mlađi brat, a ne sin, hahahaha! A sada sam već u porodilištu vezivala ponovo šal, a po izlasku sam kupila chicco steznik za porodilje, onaj kao široki pojas, bez gaćica, i odličan mi je bio. Nisam ga dugo nosila, 15ak dana samo. Meni je lakše kada nešto utegnem posle porođaja dok se materica ne skupi, jer imam neki ružan osećaj otromboljenosti uz senzacije slične onima kada se vozite nekim brzim liftom gore-dole, a to mi je neprijatno.

hehe..isti osećaj :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Steznik mi je omiljeni "deo garderobe" posle porođaja,ja ga preporučujem pod OBAVEZNO..Inače stomak mi je omiljeni deo tela i mogu se pohvaliti da je posle 4 porođaja lep i zategnut :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Blago tebi i svaka ti cast. Mislim da ima malo i do genetike.

Ja sam kilazu vratila 7 dan, ali stomak je ostao, doduse mali ali ga ima. Posle carskog reza mi nisu savetovali steznik, mozda sam pogresila sto ga nisam nosila :(

Planiram krenuti sa vezbama, valjda ce biti rezultata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pocela da nosim steznik 9tog dana posle carskog reza, odnosno posle skidanja konaca. Ne znam da li ce mi pomoci da mi se stomak vrati na ranije stanje ali mnogo lakse se krecem sa njim nego bez njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

negde sam procital da ne treba koristii steznik sa gacicama-zna li neko zasto?

sta bi konretno trebala da bude funkcija steznika?(jacanje tj potpora misica stomaka ili je estetska?)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pocela da nosim steznik 9tog dana posle carskog reza, odnosno posle skidanja konaca. Ne znam da li ce mi pomoci da mi se stomak vrati na ranije stanje ali mnogo lakse se krecem sa njim nego bez njega.

pa,koliko viedi po tikeru,TI SI SVEZA MAMA :) CESTITAM!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam cula da se steznik preporucuje zbog brzeg "vracanja" jajnika i materice na svoje mesto. Iskreno koristila sam ga svega 10ak dana i to bas onaj sa gacicama. Ali to bi u svakom slucaju trebalo pitati strucno lice (kada vas pregledaju pre odpusta iz bolnice).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima! Ja sam se pre nesto vise od dva meseca porodila carskim rezom,kada smo izasli iz bolnice stomak mi je bio toliki kao da sam 7-mi mesec! :( Posle skidanja konaca pocela sam da nosim steznik,stomak mi se skoro vratio u stanje pre trudnoce! :D Ja sam ZA

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja nosim steznik non stop,osim kad spavam,razlog je taj sto imam malo stomaka ali vrlo malo a nosim steznik jer mi stomak nije zategnut...ocajna sam jer mi je ponekad muka od steznika a i ove vrucine..ali dzaba sta da radim? :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nosim steznik od kako su mi uklonjeni konci ( carski rez ) tj. od negog 9-og dana. Ja sam prezadovoljna. Imala sam mnogo veci stomak kada sam izasla iz bolnice, ali dan kada sam pocela da nosim steznik stomak se drasticno povukao. Tako da i ja glasam za.

I da, jos uvek ga nosim. Sad cu na kontrolu kod ginekologa pa cu videti kad mogu da pocnem da vezbam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

negde sam procital da ne treba koristii steznik sa gacicama-zna li neko zasto?

sta bi konretno trebala da bude funkcija steznika?(jacanje tj potpora misica stomaka ili je estetska?)

Ja nosim steznik sa gacama tj. to je mider ( one sto su nase babe nosile ). Uzela sam u Lisci. A bez gaca preporucuju zbog rane od epiziotomije. Ali isto tako sam citala negde da nisu neke zene bile zadovoljne sa tim bez gaca jer ne stoji na mestu vec se pomera na gore.

A funkcija je po meni potpora misica i brze vracanje stomaka na predjasni izgled. Meni je on savrsen bio jer sam se posle carskog reza lakse kretala i obavljala poslove oko bebe. Nekako drzi ranu.

I moj dr nije za koriscenje steznika. Ja sam to na svoju ruku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se takodje vezala salom i trudnicki stomak mi se jako brzo povukao .... problem je bilo mnostvo strija, salo i na donjem dijelu stomaka mi je ostao mali "slauf" od viska kože kojeg nikada nisam uspjela da se riješim ali nije se ni primjecivao dok se ne skinem u gacice ili kupaci.

Ovaj put cu kupiti steznjak za porodilje, bez donjeg dijela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

od dosta zena sam cula i procitala da su im mider gace pomogle da im stomak skroz splasne,odnosno da se vrati u stanje pre trudnoce... to su oni steznici sa nogavicama,kazu da je mnogo lakse sa njima jer se ne rolaju na stomaku,bolji su od obicnih steznika. obicno se nose preko dana pa pred spavanje skidaju ili obrnuto,spava se u tim mider gacama(kako kojoj zeni odgovara)...ja cu vec ovih dana da kupim,ne bih to da prepustim mm...ja verujem da tako moze da se dotera stomak posle 6 nedelja,bas kako zene kazu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.