Steznici

odgovora

Objavljeno

Ja posle prve trudnoce nisam nosila steznik.U pocetku zbog koncica a posle jer je bilo leto i nisam mogla da ga trpim.Imam kuci taj kao gacice,tj. steze i butine pa sve do pupka ali bas jako stegne,a sad sam mislila da kupim neki drugi ali ne znam koji.Videla sam u bebi radnji pojas koji se zalepi samo preko stomaka.Ne znam da li taj vredi nesto.Kakav ste vi koristile?

E i ja imam taj sa gaćama... I isto nisam ga nosila jer mi otera želudac do bubrega :( A kažu da je upravo taj sa gaćama najbolji da najbolje stegne a to upravo i treba jer on ne "drži" samo stomak već ga i podiže.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam dva ta steznika koji su sa gacama , crni i krem , spremila ih macka za posle porodjaja kad ono cvrc nisam mogla da udjem u njega :D :D :D PA sam kupila onaj koji je kao traka ali cim je malo otoplilo nisam vise mogla da ga nosim jer sam se kuvala u njemu ( ja sam se porodila 25.februara) Ali nisam ja nesto primetila da je on meni vratio stomak , dok ga nosim super cim skinem bojler iskoci ... Stomak je poceo da mi spada tek sad kad sam krenula na djetu i vezbice , a pre trudnoce ga uopste nisam imala :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali nisam ja nesto primetila da je on meni vratio stomak , dok ga nosim super cim skinem bojler iskoci ...

Ja mislila da je fora sa tim steznicima da pospeše vraćanje materice a ne stomaka... :unsure:

bekulino i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislila da je fora sa tim steznicima da pospeše vraćanje materice a ne stomaka... :unsure:

Sta god da im je svrha radi dok ga nosis , ps nisam rekla ti sa gacicama su nezgodi ako pre polaska u grad dobro ne ispraznis besiku :D I nigde nista ne pijes :D Muka ziva obuci ih ponovo sa svom garderobom na sebi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.... ti sa gacicama su nezgodi ako pre polaska u grad dobro ne ispraznis besiku :D I nigde nista ne pijes :D Muka ziva obuci ih ponovo sa svom garderobom na sebi :D

Joj daaa... Jednom sam sebe zatekla kako ležim na krevetu u pokušaju da navučem i to je bilo kraj nošenju... Stvarno je umetnost skinuti ih u WCu a da pri tome moraš uvek "ranije" otići kako bi ga svukla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj daaa... Jednom sam sebe zatekla kako ležim na krevetu u pokušaju da navučem i to je bilo kraj nošenju... Stvarno je umetnost skinuti ih u WCu a da pri tome moraš uvek "ranije" otići kako bi ga svukla

Mi zene smo cudo sta sve trpimo :P:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam dva ta steznika koji su sa gacama , crni i krem , spremila ih macka za posle porodjaja kad ono cvrc nisam mogla da udjem u njega :D :D :D PA sam kupila onaj koji je kao traka ali cim je malo otoplilo nisam vise mogla da ga nosim jer sam se kuvala u njemu ( ja sam se porodila 25.februara) Ali nisam ja nesto primetila da je on meni vratio stomak , dok ga nosim super cim skinem bojler iskoci ... Stomak je poceo da mi spada tek sad kad sam krenula na djetu i vezbice , a pre trudnoce ga uopste nisam imala :(

Fazon je tome što steznik i ne treba da se nosi nakon porođaja već da se malim vežbicama i kretanjem stomak vrati na staro... ti kad steznikom stisneš mišiće oni ništa ne rade pa tako ni ne mogu da se vrate u prvobitno stanje.... sve ovo pričam za prirodni porođaj, jer posle carskog preporučuju steznik zbog rane, a kod prirodnog vam ne treba.... :)))

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam uvek imala stomačić,koliko god da smršam,takva mi je genetika.Posle porođaja je malo veći,majka mi stalno govori da nosim steznik.Ali,meni jako smeta,sve kontam materica će se sama skupiti,naravno ne može biti kao pre,ali šta mari.Da li bi mogla nositi steznik 15 dana nakon porođaja,da li bi imalo efekta?Sada mi mnogo smeta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li bi mogla nositi steznik 15 dana nakon porođaja,da li bi imalo efekta?Sada mi mnogo smeta.

Iskreno, pitanje je da li taj steznik u opšte i pomaže za "vraćanje" materice. Mišljenja i kod stručnjaka je podeljeno. Iskreno, ako ti nije neprijatno da ga nosiš zašto da ne. Pa ako ti pomogne SUPER ;) Meni je zbilja bilo smor da ga navlačim i svlačim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pocela danas da nosim steznik pa videcemo koliko cu izdrzati i koliko ce pomoci.Dok mi ne bude smetao nosicu ga jer mislim da ne moze da steti,a ako pomogne bice super!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ga nosila,i ako nisam imala potrebe,to je vise bio moj trip.uzasno me je nervirao,ali nosila sam ga,a da li mi je pomogao? pa,ne znam..nosila sma ga mozda dve nedelje i to ne svaki dan,mrzelo me je da ga navlacim,a i bilo mi je ne zgodno da sedim sa njim,pa sam ga brzo odlozila..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ga nosim vec par dana, posle cu da javim rezultate, mada nije mi mnogo stomaka ostalo kako zna kod zena da bude :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja planiram da kupim...ostao mi mali stomacic :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćaos svima, mene zanima da li ima neko da se porađao dva puta carskim, da je nosio seznjak, a da mu je ipak ostao stomak  kao meni :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.