odgovora

Objavljeno

Drage mame, kada je po vasem misljenju ili iskustvu najbolje poceti sa davanjem bebi meda? Jako je zdrav a opet moze da izazove alergijske reakcije?

Kazu, da koliko beba ima godina, toliko moze kasicica meda da joj se da, i tako valjda do 5 godine.. Ja sam se mozda samo par puta usudila da Mini pre navrsenih 12 meseci u neki cedjeni sokic dam maaalcice meda, dok joj sada naravno stavljam i u kase i u mleko i u vocne salatice, ma gde god mogu! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam Nadji počela da dajem med sa oko 14-15 meseci... sad ga baš jede... ja joj dajem za doručak margarin i med i hvala bogu nije imala do sada nikekve reakcije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo Lei sa 16 meseci poceli da dajemo med.I od tad svako jutro na prazan stomak jednu kafenu kasicicu (plasticnu naravno).Koliko se secam,ne drzite me za rec,ali mislim da med nije alergen,vec da moze da sadrzi bakterije (izazivaju botulizam)koje su opasne za bebe mladje od godinu dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nismo ga davali pre godine bas zbog botulizna- sto Citana rece ;)

Mislim da smo poceli sa nekih 14 meseci, po kasicicu izjutra u zitarice i sl. Inace se med ne daje metalnom kasicicom niti se stavlja u bilo sta toplo jer tako gubi svoja blagotvorna svojstva. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvinjavam se za gresku :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja mojim klincima dajem med sa propolis kapima ujutru i uveče po jednu kašičicu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja mojim klincima dajem med sa propolis kapima ujutru i uveče po jednu kašičicu

I med i propolis kapi zajedno? zar to nije malo previse ili to tako moze? Ja joj jos propolis nisam davala ali cu poceti uskoro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre nego sto je napunila godinu stavljala sam joj u cedjene sokice,a sad obozava za dorucak maslac i med,dobitna kombinacija,znam da to nikad nece odbiti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Steva svako jutro počinje sa kašičicom meda..tako još od prve godine..med je jako zdrav i trebalo bi ga davati deci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada je reč o medu, meni je jedna stvar napravila zabunu. Naime, pročitala sam da bebe ne bi smele da jedu med pre navršene godine, zbog botulizma, a pre par dana sam od prijateljice za svoje dete dobila Medolino, Podravkina dečja hrana koja se priprema sa mlekom, a sadrži med i 7 vitamina. Na kutiji piše da je za uzrast od 6 meseci. Kako je to moguće?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada je reč o medu, meni je jedna stvar napravila zabunu. Naime, pročitala sam da bebe ne bi smele da jedu med pre navršene godine, zbog botulizma, a pre par dana sam od prijateljice za svoje dete dobila Medolino, Podravkina dečja hrana koja se priprema sa mlekom, a sadrži med i 7 vitamina. Na kutiji piše da je za uzrast od 6 meseci. Kako je to moguće?

Odlično pitanje!!! To sam baš i ja videla taj proizvod. I isto sam se pitala... Ma iskreno ko zna koja je to "vrsta" meda tu smućkana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada je reč o medu, meni je jedna stvar napravila zabunu. Naime, pročitala sam da bebe ne bi smele da jedu med pre navršene godine, zbog botulizma, a pre par dana sam od prijateljice za svoje dete dobila Medolino, Podravkina dečja hrana koja se priprema sa mlekom, a sadrži med i 7 vitamina. Na kutiji piše da je za uzrast od 6 meseci. Kako je to moguće?

Verovatno je preradjeno. Mada ja nisam za te proizvodee (mislim na sve sto se zavrsava sa LINO ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imaš neko negativno iskustvo? Ja stvarno ne znam da li da ga dam bebi, do sad smo koristili samo nestle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm... imaš ovaj

...i ovaj 7d98f2ed8a448f5252d9dcf4eb4f4049_content6.jpg

Tako da vjerujem da su obratili pažnju koje sirovine stavljaju... prerađeni med koji ne može štetiti...znači obrati pažnju na EXTRA MEDOLINO, on ti je od VI mjeseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dugo koristila samo Milupu a od Emilijinih nekih 10 meseci kupujem Frutolino (on jedini ne sadrzi secer u sebi). A pre par dana sam kupila i Rižolino i za sada je sve ok prihvatila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sva ta LINA davala od uzrasta na kom piše na ambalaži, i nikakve posledice nisam primetila, a medolino i rižoolino je najviše jeo. Čak i sad nekad za večeru traži Lino ( čokolino ) :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ovaj moj stručnjak više ne želi ni da okusi...ma ni plazmu...samo kao keks..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hehehe pa i ja umem za večeru da maznem malo Akijevog Lina... :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na Zlatiboru smo kupili Borov med...privuklo me što je rečeno da je protiv kašlja. Ima nekako gadan ukus, ali moj Aleksa ga voli...ali ustvari sam htela ovo da kažem. Pre 10 dana se jedno jutro probudio kašljući, naredna 3 jutra sam mu intezivno davala kašičicu tog meda i prestao je da kašlje, i nije se prenelo na nos ili uši. Dakle deluje...

Inače, 1. put čujem za taj med, i sve sam mislila da će mirisati i imati ukus smole i mente...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na Zlatiboru smo kupili Borov med...privuklo me što je rečeno da je protiv kašlja. Ima nekako gadan ukus, ali moj Aleksa ga voli...ali ustvari sam htela ovo da kažem. Pre 10 dana se jedno jutro probudio kašljući, naredna 3 jutra sam mu intezivno davala kašičicu tog meda i prestao je da kašlje, i nije se prenelo na nos ili uši. Dakle deluje...

Inače, 1. put čujem za taj med, i sve sam mislila da će mirisati i imati ukus smole i mente...

Moja mama je pravila pre par godina pa je imao drugačiji ukus od recimo bagremovog...

Sad ne znam da li je ok da se i pravljen u kućnoj varijanti od bora može isto tretirati, tačnije da li ima isti efekat...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja mama je pravila pre par godina pa je imao drugačiji ukus od recimo bagremovog...

Sad ne znam da li je ok da se i pravljen u kućnoj varijanti od bora može isto tretirati, tačnije da li ima isti efekat...

Pa i ovaj je domaći, pravljen, mislim nije industrijski.... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Borove iglice su jedan od najboljih izvora vitamina C,i jedan od najboljih prirodnih lekova za lecenje bronhitisa kaslja itd.

I sami mozete skuvati mlade borove iglice,pomesati sa medom i uzimati.Mogu se jesti i u svezem obliku,samo ko moze.

Ivancice naravno da ima isti efekat i jos bolji,jer za sigurno zna da je pravila od borovih iglica.

Na Zlatiboru je po pitanju svih proizvoda samo velika propaganda.Npr ljudi kupe kajmak u Pozegi po 500 din,a prodaju ga na Zlatiboru po 1000.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i ovaj je domaći, pravljen, mislim nije industrijski.... :unsure:

Ja sam mislila na recept koji imam, uzbereš borovinu, pa potopiš pa kuvaš posle med - na šporet :D....

A pravim medom smatram - kad ga pčela napravi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivancice naravno da ima isti efekat i jos bolji,jer za sigurno zna da je pravila od borovih iglica.

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mislila na recept koji imam, uzbereš borovinu, pa potopiš pa kuvaš posle med - na šporet :D....

A pravim medom smatram - kad ga pčela napravi :D

Ivancice borov med ne prave pcele,vec ljudi,pcela nema sta da uzme sa bora,jer bor nema prah. ;)Da li si ikada videla pcele u borovoj sumi :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.