Kada počinje da raste stomak

odgovora

Objavljeno

Da. Jeste individualno. Meni se jasno primecivao jos kad sam bila 3. mesec. :D

Meni je bilo merilo primećivanja kada su počeli da mi ustaju u autobusu, hi, hi, hi... Sada me žuljaju pojasevi od pantalona i stomačić mi smeta da sedim povijeno unapred naslonjena na sto. Cmok svim trudnicama!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se stomak u ovoj trudnoci poceo primecivati negde oko 4. meseca..odavno me hteli greskom ostaviti da me porode..smlc.. hehhe..sada izgledam kao da sam vec premasila termin :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo mi je mama izjavila da imam stomak kao da nosim dvojke, ili su mi doktori pogrjesili vrijeme zaceca, kaze bilo je mjesec ranije :huh::huh::huh: ... nisam nesto previse gojazna, ali opet ... ostala sam "u cudu"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo mi je mama izjavila da imam stomak kao da nosim dvojke, ili su mi doktori pogrjesili vrijeme zaceca, kaze bilo je mjesec ranije :huh::huh::huh: ... nisam nesto previse gojazna, ali opet ... ostala sam "u cudu"

Sta su ti doktori rekli?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nisu doktori pogrjesili, sigurna sam nego mi je "mozda malo veci stomak" nego kod drugih trudnica u ovom periodu a i vidi se po UZ, beba odgovara toj nedelji a i po zadnjoj "meci", a i bila sam dva dana pred tu nesudjenu :) menstruaciju kod ginekologa na pregledu valjda bi primjetila da sam trudna mjesec dana i jos po 1000 simptoma ...

... samo mi je navodno "veliki" stomak ... danas su me pustili preko reda :D he he he znaci BAS se vidi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nisu doktori pogrjesili, sigurna sam nego mi je "mozda malo veci stomak" nego kod drugih trudnica u ovom periodu a i vidi se po UZ, beba odgovara toj nedelji a i po zadnjoj "meci", a i bila sam dva dana pred tu nesudjenu :) menstruaciju kod ginekologa na pregledu valjda bi primjetila da sam trudna mjesec dana i jos po 1000 simptoma ...

... samo mi je navodno "veliki" stomak ... danas su me pustili preko reda :D he he he znaci BAS se vidi

hehe..i kod mene isti slucaj..vec me pitaju kada je termin :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj "stomacic" je bas veliki. Ja cekam juce kod ljekara, pored mene sjedi trudnica, ja pogledam stomak, rekoh sedmi mjesec sigurno, pa hajde da je pitam...a ona kaze usla U deveti. Uh, kako? kazem a ja za 15 dana ulazim u deveti, a stomak mnogo veci od njenog. A bebac masala veci 2 nedjelje, mada smo malo manje napredovali poslednjih 4 nedjelje, jer na prethodnom pregledu (prije 4 nedjelje) smo bili veci tri ipo nedjelje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veliki pozdrav svim trudnicama, kao i onima koji citaju ovu temu ocekujuci pozitivan test.

Naime, danas sam usla u 25-u nedelju. Super se osecam, ujutru samo imam malo mucnina, bebac se mrda, skoro uvek je aktivan. No, sve bi to bilo idealno da me ne muci velicina mog stomaka. Ima ga, ali malo, za sesti mesec bi trebalo biti mnogo veci. Gledam slike ostalih trudnica i sve su me obisle, za ovih 25-nedelja, ja sam se "ugojila" (ili je to bebina kilaza sa plodovom vodom) samo dva kilograma. Da li je neko imao slican "problem"?

Nije mi bitan fizicki izgled koliko mi je bitno da se moje maleno lepo i dobro razvija. Dva meseca nisam imala prilike da idem na kontrole jer sam presla da zivim u inostranstvu pa sam imala zbrku sa papirima.

Sad 21-og imam kontrolu, ne mogu docekati sta ce mi reci doktor, morala sam postaviti ovu temu ovde da vidim da li neka ima slicno iskustvo kao ja.

P.S.Svakom ko mi odgovori, bicu zahvalna!post-28017-1284120963_thumb.jpg

Evo vam moja slika pre par dana, pa prosudite sami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj da se nerviraš..veličina stomaka je kod svakog individualna..moja seka je malo mršavije gradje, imala je još manji stomak od tebe, pa je rodila živu i zdravu devojčicu od 2800..bitno je kako se razvija bebica, a to ćeš znati kada odeš na pregled kod dr.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj da se nerviraš..veličina stomaka je kod svakog individualna..moja seka je malo mršavije gradje, imala je još manji stomak od tebe, pa je rodila živu i zdravu devojčicu od 2800..bitno je kako se razvija bebica, a to ćeš znati kada odeš na pregled kod dr.. :)

P.S.Hvala ti na odgovoru.

Trudim se da ne razmisljam o tome, ali zar je moguce da jedno takvo stvorenje postoji u meni a jedva se nazire. Niko i ne zna da sam trudna dok mu ne kazem, onda ostrim okom malo osmotri stomak i nista ne prokomentarise.

Jedino zbog toga trudnocu ne dozivljavam u potpunosti, ne mogu da docekam 21. sept. Nadam se da ce sve biti u redu.

Isto tako mi je nelogicno da se uopste nisam ugojila, osim dva kilograma sto sam nabacila, ali to je verovatno tezina ploda i plodove vode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako ti je lakse, moja komsinica se udebljala u celoj trudnoci 6kg, a rodila decaka od 4500g. 57 cm, i to prirodnim putem, a ja kada je vidim, bojim se da ce je vetar oduvati. Babica je trazila da upozna njenog muza, kada je videla kolika je beba. Tako da, uopste se ne brini i uzivaj, bitno je da si raspolozena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

P.S.Hvala ti na odgovoru.

Trudim se da ne razmisljam o tome, ali zar je moguce da jedno takvo stvorenje postoji u meni a jedva se nazire. Niko i ne zna da sam trudna dok mu ne kazem, onda ostrim okom malo osmotri stomak i nista ne prokomentarise.

Jedino zbog toga trudnocu ne dozivljavam u potpunosti, ne mogu da docekam 21. sept. Nadam se da ce sve biti u redu.

Isto tako mi je nelogicno da se uopste nisam ugojila, osim dva kilograma sto sam nabacila, ali to je verovatno tezina ploda i plodove vode.

Heheh..ma tu je bebica, malo se drugačije namestila u stomaku..a za gojenje ima vremena..8. i 9. mesec su tu za to :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj da se nerviras, stomacic ti je presladak :)

sve je to individualno i svaka trudnica je "prica za sebe"

tebi ce u 9 mjesecu biti kao npr meni u 6. mjesecu jer si takve konstitucije i gradje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veliki pozdrav svim trudnicama, kao i onima koji citaju ovu temu ocekujuci pozitivan test.

Naime, danas sam usla u 25-u nedelju. Super se osecam, ujutru samo imam malo mucnina, bebac se mrda, skoro uvek je aktivan. No, sve bi to bilo idealno da me ne muci velicina mog stomaka. Ima ga, ali malo, za sesti mesec bi trebalo biti mnogo veci. Gledam slike ostalih trudnica i sve su me obisle, za ovih 25-nedelja, ja sam se "ugojila" (ili je to bebina kilaza sa plodovom vodom) samo dva kilograma. Da li je neko imao slican "problem"?

Nije mi bitan fizicki izgled koliko mi je bitno da se moje maleno lepo i dobro razvija. Dva meseca nisam imala prilike da idem na kontrole jer sam presla da zivim u inostranstvu pa sam imala zbrku sa papirima.

Sad 21-og imam kontrolu, ne mogu docekati sta ce mi reci doktor, morala sam postaviti ovu temu ovde da vidim da li neka ima slicno iskustvo kao ja.

P.S.Svakom ko mi odgovori, bicu zahvalna!post-28017-1284120963_thumb.jpg

Evo vam moja slika pre par dana, pa prosudite sami.

To je sasvim OK. Beba zapravo pocinje da dobija na tezini poslednja 2 meseca. Do kraja 6 meseca ima samo 1kg i posle dobija 200-300 grama nedeljno.

Isto sam se pitala da li je to ok, jer kad sam krenula u skolu za trudnice, svi su samo pricali o tome sta je previse kg i sta sve ne sme da se jede da se ne bi ugojile :). Ni reci o onima koje se nisu ugojile, kao da to ne posotji :D.

Ja sam do kraja 6 meseca nosila svoje pantalone od pre trudnoce.

Do 6 meseca sam dobila 4 kg i do kraja trudnoce jos 4kg. Rodila super zdravu devojcicu od 3kg (nedelju dana pre termina). Kad sam izasla iz porodilista bila ista kao i pre trudnoce :).

Uzivaj, ako se nisi ugojila, ima tu puno prednosti: manje opterecujes ledja, lakse se kreces, lakse se porodis, manji pritisak na organe, manje oticu noge,...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima Vama na odgovoru i na utrosenom vremenu! Pokusacu da se ne opterecujem sa tim, samo da mi prodje 21. sept, bicu mnogo mirnija kad mi doktor kaze da je sve u redu.

Jos jednom, hvala vam svima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veliki pozdrav svim trudnicama, kao i onima koji citaju ovu temu ocekujuci pozitivan test.

Naime, danas sam usla u 25-u nedelju. Super se osecam, ujutru samo imam malo mucnina, bebac se mrda, skoro uvek je aktivan. No, sve bi to bilo idealno da me ne muci velicina mog stomaka. Ima ga, ali malo, za sesti mesec bi trebalo biti mnogo veci. Gledam slike ostalih trudnica i sve su me obisle, za ovih 25-nedelja, ja sam se "ugojila" (ili je to bebina kilaza sa plodovom vodom) samo dva kilograma. Da li je neko imao slican "problem"?

Nije mi bitan fizicki izgled koliko mi je bitno da se moje maleno lepo i dobro razvija. Dva meseca nisam imala prilike da idem na kontrole jer sam presla da zivim u inostranstvu pa sam imala zbrku sa papirima.

Sad 21-og imam kontrolu, ne mogu docekati sta ce mi reci doktor, morala sam postaviti ovu temu ovde da vidim da li neka ima slicno iskustvo kao ja.

P.S.Svakom ko mi odgovori, bicu zahvalna!post-28017-1284120963_thumb.jpg

Evo vam moja slika pre par dana, pa prosudite sami.

Draga Ivana i ja sam danas pitala za kilograme i stomacic :rolleyes: Trudna sam 16 nedelja i udebljala se jedva kilogram a jedem sve normalno,mozda i vise nego sto bi trebalo...Tako da je to sve vjerovatno normalno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iwana, da se i ja pridruzim ohrabrivacicama. U 23. nedelji, sa dve bebe u stomaku dodala sam svega 5 kg, od cega sam 3 kg dodala u prvih deset nedelja (bila sam pre toga mnogo mrsava pa sam u pocetku navalaila na hranu u strahu da ne dobijem spontani).

Znas li da sa punih 5 meseci bebe ne teze ni po 500grama... Tako, draga moja, nemoj da brines. Vazno je da andjelcic mrda. Zabranjeno je sekiranje.

Javi nam kako je bilo kod gin.

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa zenama,meni je stomak bio manji od tvog.U 9 mesecu sam izgledala kao da sam u sestom.I rodih sina 3200g,sve je individualno.Pitala sam se gde je stalo moje dete :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa zenama,meni je stomak bio manji od tvog.U 9 mesecu sam izgledala kao da sam u sestom.I rodih sina 3200g,sve je individualno.Pitala sam se gde je stalo moje dete :)

Hej, ma da l je moguce?? :-)) Koliko vidim, ima vas jako puno sa istim iskustvom, ali nijedna takva nije u mojoj okolini, da sam videla bar jednu ne bih uopste imala nedoumice i ne bi mi lude misli padale na pamet.

Moje maleno se stalno mrda, ne prodje pola sata da ne krene da se pomera u intervalu trajanja 5-10 minuta. Tako da, i ja se s jedne strane pitam gde se ono uopste nalazi, zar je moguce da u tom nasem stomaku ima toliko mesta bez ikakvog sirenja...

Jos jednom, hvala puno svima na odgovorima, divne ste!!!

Ovaj tvoj mi je nekako bio najjubedljiviji da odbacim crne misli iz glave.

Pozdravljam sve vas, drzite mi se, uspecemo sve zajedno u ovome. A one koje su se vec odavno porodile, zelim im lepo odgajivanje svojih malisana bez ikakvih trzavica i problema! :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa zenama,meni je stomak bio manji od tvog.U 9 mesecu sam izgledala kao da sam u sestom.I rodih sina 3200g,sve je individualno.Pitala sam se gde je stalo moje dete :)

i kod mene isti slucaj sa stomakom, i niko mi nije verovao da sam u 9 mesecu...a rodila sam devojcicu 3250g

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Huh, ja sam 26.nedelja, sto znaci da cu jos malo da udjem u 7.mesec, a nigde stomaka :unsure: mislim, ima malo ali bas je mali.. Ja za razliku od Iwane nisam sitne gradje pa me cudi da sada imam kilazu kao i na pocetku trudnoce. Naime, od silnog povracanja sam smrsala pa sam do sada nabacila 3-4kg.. Dr. na UZ mi je rekla da bebi ima 700g i da dobro napreduje sto mi je najvaznije ali bih ja zelela da imam veci stomak i celom svetu ga pokazem :D Znam da mali stomak ima svoje prednosti ali.. Mali andjeo je non-stop aktivan i osecam njegove pokrete ali nije mi jasno gde se smestio kad stomaka nema nigde.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Huh, ja sam 26.nedelja, sto znaci da cu jos malo da udjem u 7.mesec, a nigde stomaka :unsure: mislim, ima malo ali bas je mali.. Ja za razliku od Iwane nisam sitne gradje pa me cudi da sada imam kilazu kao i na pocetku trudnoce. Naime, od silnog povracanja sam smrsala pa sam do sada nabacila 3-4kg.. Dr. na UZ mi je rekla da bebi ima 700g i da dobro napreduje sto mi je najvaznije ali bih ja zelela da imam veci stomak i celom svetu ga pokazem :D Znam da mali stomak ima svoje prednosti ali.. Mali andjeo je non-stop aktivan i osecam njegove pokrete ali nije mi jasno gde se smestio kad stomaka nema nigde.. :)

eej tamara i ja sam 26 nedelja mislim bar tako bune me nedelje ove a stomak je poveliki sve to zavisi od gradje sad ce on da pocne odjednom :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eej tamara i ja sam 26 nedelja mislim bar tako bune me nedelje ove a stomak je poveliki sve to zavisi od gradje sad ce on da pocne odjednom :rolleyes:

Nadam se.. Inace i mene bune nedelje i meseci trudnoce.. :blink: Meni je termin porodjaja 18.dec.tako da sada 18.sept.ulazim u 7.mesec po nekoj svojoj logici.. Ali neko mi kaze tako je neko nije tako :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Huh, ja sam 26.nedelja, sto znaci da cu jos malo da udjem u 7.mesec, a nigde stomaka :unsure: mislim, ima malo ali bas je mali.. Ja za razliku od Iwane nisam sitne gradje pa me cudi da sada imam kilazu kao i na pocetku trudnoce. Naime, od silnog povracanja sam smrsala pa sam do sada nabacila 3-4kg.. Dr. na UZ mi je rekla da bebi ima 700g i da dobro napreduje sto mi je najvaznije ali bih ja zelela da imam veci stomak i celom svetu ga pokazem :D Znam da mali stomak ima svoje prednosti ali.. Mali andjeo je non-stop aktivan i osecam njegove pokrete ali nije mi jasno gde se smestio kad stomaka nema nigde.. :)

Hej devojko, pa mi imamo bas isti "problem". :mellow: I zar nije logicnije da ako je neko mrsaviji da ce se stomak pre poznavati...

Izgleda da nema tu nikakvog pravila! Meni nije bitno da imam taj stomak koliko sam opsednuta sa tim da l se moje maleno pravilno razvija. Al, evo-jos par dana i saznacu da l je sve kako treba.

Tek onda cu biti mirna. <_<

Javljam Vam svima rezultate. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U 5. mjesecu mi se tek nazirao stomak...Svi kao culi da sam trudna,a meni nigdje stomaka...kad se sjetim kako mi je samo bilo krivo...ali Hvala Bogu rodila sam zivo i zdravo dijete...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.