Kada počinje da raste stomak

odgovora

Objavljeno

Ja sam 11 nedelja trudnoce a stomak mi se vec primecuje. Ispod sirih trenerka deluje kao da sam se malo ugojila (a nisam,jer od pocerka trudnoce sam smrsala 5kg.dok sam imala mucnine ali bebac je ok.hvala bogu imam ,,visak zaliha,,pa ima odakle da uzima :P:) U pocetku sam se nervirala sto imam veci stomak ali bas me briga em sam punija pa nemogu da ga nemam. U prvoj trudnoci mi je bio ooogroman.Kada sam bila u petom mesecu,svi su me pitali da li sam sigurna da sam peti mesec posto mi je stomak licio na 8-9 mesec ali po porodjaju kada sam stala na vagu da se izmerim na moje iznenadjenje imala sam manje kg.nego pre trudnoce. Tako da ja mislim da velicina stomaka zavisi od zene do zene :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam krupna i ostalo mi puno od prve trudnoce.. vec posle.. malo vremena se primetio stomak, mada pravi trudnicki je poceo mislim oko petog meseca..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je dosta ostao stomak od prve trudnoce pa su me svi pitali da li sam trudna i dok nisam bila.Kad sam ostala trudna stomak mi je vec bio kao da sam treci,cetvrti mesec. Bila sam na lekarskoj komisiji pre par dana i bas su me istraumirali jer su mi rekli da mi je stomak jako velik za 15 nedelja trudnoce i da to nesto nije u redu.Posle sam se konsultovala sa dr i ovde na forumu i svi su mi rekli da velicina stomaka nema nikakve veze sa ostalim stvarima.Meni je drago da je moja bebica dobro a za vel. stomaka me bas briga!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prvoj trudnoći mi se stomak 'video' tek u 6. mesecu...sa ostalim već u 4. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima!!!

Nova sam u svakom pogledu: i na forumu i u krugovima srecnih buducih mama!!! :-)

Prvo, sajt je odlican i koristan, a vama, iskusnim trudnicama i mamama se divim- sa jako puno razumijevanja i obzira savjetujete nas "neiskusne"!!! :rolleyes:

I ja imam jedno pitanje:

Naime, u 10. sam sedmici trudnoce (naravno, prva trudnoca) i stomak mi je vec primjetan! Primjecujem da se sirim u podrucju donjeg dijela kicme, kukova i karlice iz dana u dan- ali da mi je stomak vec velik i tvrd da i drugi sa strane mogu da primijete, nisam svakako ocekivala u ovom stadijumu!!!

Isto tako, doktorica mi je odobrila kilazu koju smijem dobiti u trudnoci (8- 10 kg) a ja sam do sada dobila 2,5 kg iaoko ne jedem mnogo i hranim se potpuno zdravo!!!

Hvala vam!!!!

Pozzzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima!!!

Nova sam u svakom pogledu: i na forumu i u krugovima srecnih buducih mama!!! :-)

Prvo, sajt je odlican i koristan, a vama, iskusnim trudnicama i mamama se divim- sa jako puno razumijevanja i obzira savjetujete nas "neiskusne"!!! :rolleyes:

I ja imam jedno pitanje:

Naime, u 10. sam sedmici trudnoce (naravno, prva trudnoca) i stomak mi je vec primjetan! Primjecujem da se sirim u podrucju donjeg dijela kicme, kukova i karlice iz dana u dan- ali da mi je stomak vec velik i tvrd da i drugi sa strane mogu da primijete, nisam svakako ocekivala u ovom stadijumu!!!

Isto tako, doktorica mi je odobrila kilazu koju smijem dobiti u trudnoci (8- 10 kg) a ja sam do sada dobila 2,5 kg iaoko ne jedem mnogo i hranim se potpuno zdravo!!!

Hvala vam!!!!

Pozzzzz

Dobrodosla na Bebac!

Sto se stomaka tice , to je potpuno individualno.I da je mali i veliki, sve je to ok.

Sto se kilaze tice, svaka cast devojkama koje uspeju samo 8 kg da se ugoje u toku cele trudnoce :)

Imas temu bas "Koliko ste kg nabacile u trudnoci" pa mozes videti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Još de ne vidi. Ustvari samo mm i ja primetimo "pojas" oko struka koji nisam imala i kad se pogledam u ogledalo vidim malo širi struk i to je to...Doduše farmerke koje sam nosila do pre nekoliko nedelja maksimalno izbegavam jer kada ih zakopčam stežu me (taman ta nova 2-3 kg viška prave problem) tako da uživam u trenerkama :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj se vec vidi, doduse mislim da ima veze sa tim sto sam ranije imala stomacic ali sam mogla da ga drzim uvucenog a sad ne smem i necu da uvlacim pa izgleda veci nego sto zapravo jeste..dakle delimicno je od salca a delimicno od trudnoce.. :D

A ugojila sam se 2 kg do sad..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni se vidi, kao baloncic sam. Kad obucem haljinu onda izgledam trudno, a sa uskom majicom izgledam smesno :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad se lepo vidi, posebno ako je uska majica, tunika, 'aljinče... A naravno meni prija pa i nosim sve uže stvarčice da se to lepo vidi, a one šire, lepršave haljine čekaju svoje vreme i veći stomačić :))

Ispupčio se lepo u poslednje 2 nedelje, znači oko 20-te nedelje trudnoće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je tek sad u 4.mjesecu poceo da raste stomacic i bas mi je taj novi izgled simpatican :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milenice sve zavisi ali bi tokom petog meseca trebao da bude vidljiv.Ja sam imala bas mali stomak i u devetom mesecu a rodila sam sina teskog 3200g i 52cm dugog.Mislim da je sve to individualno i da nema pravila.Pozdrav!

nema tu pravila...evo ja sam skorokraj 13 nedelje a vec uveliko se vidi stomak...sve zavisi... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da, nema pravila... i meni je poceo rano da se nazire, a bas sam za sebe mislila, ne znam zasto, da se nece tako rano primecivati :lol:

valjda zato sto sam uvek bila mrsavica i uvek mi je stomak bio potpuno ravan, pa se zato sada odmah primecuje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 23. nedelji i stomak mi je isti kao i pre trudnoce(a imala sam mali stomacic),ugojila sam se 5kg pa se pitam gde odose ti kilogrami kad se na meni nista ne vidi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 23. nedelji i stomak mi je isti kao i pre trudnoce(a imala sam mali stomacic),ugojila sam se 5kg pa se pitam gde odose ti kilogrami kad se na meni nista ne vidi?

Na bebu, plodovu vodu, posteljicu... Malo nagomilavas tecnost... Super si ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A popodne idem na kontrolu,ima sestre samo tako da me iskritikuju sto se gojim kao i proslog puta,ispade ko da sam neka krava sto sam se ugojila 3kg za mesec dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A popodne idem na kontrolu,ima sestre samo tako da me iskritikuju sto se gojim kao i proslog puta,ispade ko da sam neka krava sto sam se ugojila 3kg za mesec dana.

Ma opusti se. Setaj, ruckaj voce, pij dosta vode. I naravno sve ostalo sto ti dusa pozeli. Naravno, bez preterivanja. Ja sam nakon porodjaja bila laksa 13 kg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sada sam u 17. ned. i vec se pomalo vidi stomacic , malo sam sva cudna sama sebi, nisam nikada bila ovako "popunjena " :D mogu jos uvek da oblacim sve ali mi ne prijaju uske stvari . Jako volim kada vidim lep veiki trudnicki stomak upakovan u neku lepu haljinicu , tuniku ...

Msm da sam se do sada vec ugojia nekih 4 kg , tj zadnji put sam se merila pre mesec dana i bilo je +2 ali sada mi se cini da ima vise :)

Veliki pozdrav svima , ponosno nosite svoje stomacice i kilice i ne opterecujte se ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav drage moje,

nama se stomacic vidi, i to bas bas a usli smo u 16 nedelju trudnoce.od pocetka sam izgubila 6 kg ( psihicki sam bila opterecena zbog rizicne trudnoce i nista sem jagoda, tresanja, kajsija, jabuka, dinja i lubenica nisam jela a pila sam 1,5l vode plus 1,5-2 l caja od lipe dnevno).

nista ja tu ne brigam previse jer sam bila buca pre trudnoce ihihihihi :D dobilo smo oko 900 grama u zadnjaih 3 sedmice ali sada nam se hrana gadi hihihihi...

citav zivot se trudim da skinem ove kile (dobila kg posle prestanka aktivnog bavljena sportom) i nista. ostanem trudna i pogledajteeee... sreca,sreca, radost :P haahhahahaahahahaha

a stomak... kao stomak... tata je visok 2 metra, mama 1.8m...pa treba i detetu mesta.

ljubac za sve od nas :D

Sherry voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prva trudnoca, meni je vec krajem drugog meseca bio vidljiv stomacic :D sada sam usla u 4ti i imam ga ohoho i jedna je beba, nisu dve :D inace sam vitka i visoka, imam izduzen struk pa kontam da je zato bio uocljiv tako rano :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se sve bojim da je meni mnogo rano poceo da se vidi stomak :huh: Pre 10-tak dana je poceo da se nazire a sada je vec ocigledno da sam trudna :huh: Sutra punih 11 nedelja.

wonderwoman voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se sve bojim da je meni mnogo rano poceo da se vidi stomak :huh: Pre 10-tak dana je poceo da se nazire a sada je vec ocigledno da sam trudna :huh: Sutra punih 11 nedelja.

i meni je bio vidljiv cak i ranije :) ima malo veze i sa radom stomaka ali i sa bebicom, tako da bez brige ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni tek ovih dana krece i ujutru da se vidi kao da nisam bila u wc par dana..ne mnogo ali se nazire..a do predvece posle dve litre vode i jela celog dana vidi se vise i onda nastupa mm koji krece da se zanima sa stomakom :lol: on bi voleo da bude baaas veliki a ja ne bih..treba to nositi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.