Kada počinje da raste stomak

odgovora

Objavljeno

Sve mi se nešto čini da sam već odgovarala ovde, ali ne nađoh se...

U prvoj trudnoći se video u 5. mesecu, u drugoj u trećem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

draga nemoj se sekirati,jos ako ti je prva beba a + ti si jos mrsavica :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa 24 pune nedelje mi drug kad me video u farmerkama, tesnoj majici i kratkoj kosulji nije verovao da sam trudna! :lol: Sa 25 se primecivao, do 26 se vec lepo zaokruglio! Imam iz te tri nedelje brdo slika i prosto je neverovatno gledati razliku iz dana u dan! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je li se rauna i onaj stomacic koji primecujemo samo mm i ja :) ?

Mada mi smo 9 meseci pokusavali do bebe, pa se sad radujemo svakom danu :)

Sad ja sam mrsava ostala trudna, a ni sad u jedanaestoj nedelji nisam dobila ni gram, ali imam mali okrugli stomak, sto jeste vidno s obzirom da je ranije bio udubljen, skroz ravan... Mozda ga drugi i dalje ne vide, ali ja uzivam svaki put kad ga vidim i dodirnem :)

Jedva cekam da poraste...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je li se rauna i onaj stomacic koji primecujemo samo mm i ja :) ?

Mada mi smo 9 meseci pokusavali do bebe, pa se sad radujemo svakom danu :)

Sad ja sam mrsava ostala trudna, a ni sad u jedanaestoj nedelji nisam dobila ni gram, ali imam mali okrugli stomak, sto jeste vidno s obzirom da je ranije bio udubljen, skroz ravan... Mozda ga drugi i dalje ne vide, ali ja uzivam svaki put kad ga vidim i dodirnem :)

Jedva cekam da poraste...

Polako..porašće..na kraju ćeš želeti samo da splasne :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Polako..porašće..na kraju ćeš želeti samo da splasne :lol: :lol:

:) :) :) Samo neka on RASTE!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:) :) :) Samo neka on RASTE!!! :)

Naravno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj stomak je bio mali i nevidljiv. Samo sam ga ja primecivala. A u poslednje 4 nedelje, počevši od 20., poceo je da raste kao lud... Strahovito naglo. Vec pocinje da me uznemirava njegova velicina, kao da sam progutala loptu.

Posto ja nosim dve bebe, racunam da ovaj peridod naglog rasta stomaka kod trudnica sa jednom bebom pocinje oko 23-24. nedelje...

Ma najbitnije je da na pregledima bude sve u redu, da bebe normalno rastu i da smo zdrave i mi i bebe, a da li se stomak vidi, koliko se vidi i kad pocinje da se vidi, to je stvarno manje bitno i krajnje individualno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dakle, kao sto sam rekla, trebala sam 21-og ici na kontrolu.

Sa mojim malenim je sve u redu, rekao mi je da se ne brinem za velicinu stomaka, jer, sve je to individualno.

Eto, rekla sam da cu vam javiti, malo sam zakasnila al dobro...

Pozz za sve trudnice. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iwana, znale smo mi ovde da je sve u redu, ali ko da ubedi uznemirenu mamu...? Niko dok se sama ne uveri i ne vidi svojim ocima. Uzivajte beba i ti i rastite rastite.

Jesu li ti rekli kog je pola?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iwana, nisam imala tvoj problem, ali sam, dok sam bila trudna, videla u dz trudnicu koja je bila u 6. mesecu, a stomak joj se uopšte nije video :mellow: . Ja sam tada bila šokirana (upoređujući je sa sobom), ali ona je čekala drugo dete i bila je super raspoložena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa da nema razloga za brigu....u prvoj trudnoci mi je stomak bio ogroman a sada jedva da ga imam kao neko u 4tom a ja za nedelju dana ulazim u osmi mesec

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Decak je u pitanju!!! :-)))

Hvala Vam svima na podrsci. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je poceo da se nazire u 5.mesecu,a onda je odjednom odskocio i do kraja 6. sam izgledala kao da sam u najmanju ruju u 8. E posle toga nije mnogo rastao, eto i sad je isti,samo je beban buckastiji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To sto ti je mali stomak nije nista strasno,bitno je da se zdravo hranis i da vodis racuna o sebi,jer tako brines i o detetu.Koliko vidim ti si sitna pa ni stomak ne moze da ti bude veliki,sreca sto si se ugojila tako malo,ja sam do 7 meseca nabacila 10kg,super,ali u 8 i 9 sam dobila 12kg,tako da sam se ugojila 22kg ukupno.Jos ih nisam skinula,porodila sam se pre 7 meseci,a vec sam trudna(13 nedelja),sto znaci ako bude i sa ovom bebom kao i sa Masom doguracu do stotke,pa posle cemo videti kako cu ih skinuti.Preporucila bih ti da jedes sto vise voca,ja sam svako jutro cedila pomorandze,grejpfurt i pila i jela bar kilogram mandarina dnevno.Kad se Masa rodila babica mi je rekla da cistije bebe nije videla a donela je na svet preko 8000 bebaca,nisu je kupali,samo je umotali u peskir i stavili pampers,ona na sebi nije imala kapi krvi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja se slazem sa devojkama..nema razloga za brigu...ako se zdravo i dovoljno hranis, onda je to sve ok....

meni je isto bio manji stomak od 8. meseca i secam se da sam mm-u uvek kad cekamo kod dr govorila "jaoj vidi kako su im lepi stomaci a moj mali"...i onda odjednom u 8. mesecu porastao kao niko....a u devetom vec strasno koliko je bio veliki....

a mojoj mami je kad je isla da se porodi sa mojom sestrom bio stomak kao tebi na onoj slici...znaci sve je individualno...srecno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veliki pozdrav svim trudnicama, kao i onima koji citaju ovu temu ocekujuci pozitivan test.

Naime, danas sam usla u 25-u nedelju. Super se osecam, ujutru samo imam malo mucnina, bebac se mrda, skoro uvek je aktivan. No, sve bi to bilo idealno da me ne muci velicina mog stomaka. Ima ga, ali malo, za sesti mesec bi trebalo biti mnogo veci. Gledam slike ostalih trudnica i sve su me obisle, za ovih 25-nedelja, ja sam se "ugojila" (ili je to bebina kilaza sa plodovom vodom) samo dva kilograma. Da li je neko imao slican "problem"?

Nije mi bitan fizicki izgled koliko mi je bitno da se moje maleno lepo i dobro razvija. Dva meseca nisam imala prilike da idem na kontrole jer sam presla da zivim u inostranstvu pa sam imala zbrku sa papirima.

Sad 21-og imam kontrolu, ne mogu docekati sta ce mi reci doktor, morala sam postaviti ovu temu ovde da vidim da li neka ima slicno iskustvo kao ja.

P.S.Svakom ko mi odgovori, bicu zahvalna!post-28017-1284120963_thumb.jpg

Evo vam moja slika pre par dana, pa prosudite sami.

Mislim da to nije presudno... Ja nisam dobila vise od 400grama, stomak mi se ne vidi, a peti mesec je tu za koji dan... Ali dr kaze da je bebac super, cudno joj je sto se ne gojim, jer sam jako mrsava ostala trudna, ali beba super napreduje i to je najvaznije, ako ti je beba dobro ne sekiraj se, moja sestra je dobila kilo i po, a za nedelju dana je u sedmom, mada ona je punija ostala trudna, ali opet to je bas malo... A beba joj je super, tako da ne sekiraj se :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veliki pozdrav svim trudnicama, kao i onima koji citaju ovu temu ocekujuci pozitivan test.

Naime, danas sam usla u 25-u nedelju. Super se osecam, ujutru samo imam malo mucnina, bebac se mrda, skoro uvek je aktivan. No, sve bi to bilo idealno da me ne muci velicina mog stomaka. Ima ga, ali malo, za sesti mesec bi trebalo biti mnogo veci. Gledam slike ostalih trudnica i sve su me obisle, za ovih 25-nedelja, ja sam se "ugojila" (ili je to bebina kilaza sa plodovom vodom) samo dva kilograma. Da li je neko imao slican "problem"?

Nije mi bitan fizicki izgled koliko mi je bitno da se moje maleno lepo i dobro razvija. Dva meseca nisam imala prilike da idem na kontrole jer sam presla da zivim u inostranstvu pa sam imala zbrku sa papirima.

Sad 21-og imam kontrolu, ne mogu docekati sta ce mi reci doktor, morala sam postaviti ovu temu ovde da vidim da li neka ima slicno iskustvo kao ja.

P.S.Svakom ko mi odgovori, bicu zahvalna!post-28017-1284120963_thumb.jpg

Evo vam moja slika pre par dana, pa prosudite sami.

E i ja sam tako brinula... I moj nije nesto veliki... Pre neki dan kod lekara sedela pored mene trunica koja je imala vec stomak od mene, ja reko jel dolazi skoro beba, ona kao ma jok, tek sam 5 mesec...Imala je veci stomak od mene koja sam u osmom...

Ali nema to veze, sve je to individualno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni i dalje sestra u domu zdravlja na salteru napominje da je dan za trudnice i definitivni imam najmanji stomak, manji nego neke u cetvrtom :), ali je zato moja devojcica odlicno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni i dalje sestra u domu zdravlja na salteru napominje da je dan za trudnice i definitivni imam najmanji stomak, manji nego neke u cetvrtom :), ali je zato moja devojcica odlicno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene ne mi e golem stomakot inaku sum 30 nedela znaci kraj na 7mi mesec

Pocna da mi se poznava 5 mesec epten malku :) Ama sepak bebeto si e super ne zaostanuva vo rastot. Zatoa idni mamicki ne se nervirajte nemora da znaci mal stomak-malo bebe ,sve zavisi od gradbata na teloto na zenata ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je stomak poceo malo da se zaobličuje krajem 3. meseca. A sada kad sam usla u 4. se lepo vidi. ALi opet nije bas veliki. Kad obucem jaknu, ne vidi se jos da je bas trudnički. :) Ai bez jakne se vidi! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj je tek u sestom poceo da se jedva nazire...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je u četvrtom počeo da se nazire, u petom pod jaknom je još bio neprovaljiv baš uvek, ali u šestom već se baš lepo video.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stomak mi se poznaje jos od 3.meseca čini mi se...prvo pomalo, kao sto je vec neko napisao-ispod neke jakne nije imalo sanse da se izvali, ali sada, boga mi...ima ga baaas :D Svi mi govore da mi je velika tiba, i da je takav nekome tek u 9.mesecu ali mene boli uvo :P Najbitnije mi je da je mojoj bebici super, da ima mesta za prevrtanje do mile volje :) i da se ona lepo razvija, a za ovo ostalo... ima vremena, vratice se sve u normalu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.