Produzetak porodiljskog


odgovora

Objavljeno

Možeš da kombinuješ dr pedijtar, dr opšte prakse, dr ginekolog... ali to sve ti ide na teret poslodavca i nije pravedno prema poslodavcu ukoliko privatno radiš. Ja sam dobila produžetak na osnovu predloga od fizijatra i to se računa kap produžetak i ide o trošku fonda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima :-) Nadam se da nisam zalutala... Ne vidim da se skoro pisalo o izlasku na komisiju radi produzavanja bolovanja radi odrzavanja trudnoce, a moram da pitam.. Ako je poslodavac u jednom gradu, a mesto prebivalista trudnice u drugom (Novi Sad), u koji grad se ide? I da li moze da se ode dan kasnije? I da li moze neko umesto trudnice da ode da preda dokumentaciju? Puno pitam, ali puno je I oprecnih misljenja.. Hvala! :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam zaposlena u firmi na odredjeno vreme i otvorila trudnicko bolovanje,kada mi je istekao ugovor produzili su mi do isteka porodiljskog. Ja bih sad isla na komisiju da probam da produzim porodiljsko ali ne znam dal zbog takvog ugovora to mogu. Molim vas da mi neko odgovori ako zna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možeš

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ugovorac. I juce sam produzila porodiljsko. Jer mi je juce isteklo porodiljsko i ugovor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možeš

Hvala ;-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ugovorac. I juce sam produzila porodiljsko. Jer mi je juce isteklo porodiljsko i ugovor.

Odlicno,hvala puno! :-) 

Zelenooka ;-) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima. Molim Vas za pomoc i savet.

Porodiljsko mi istice za mesec dana. Nisam zakazala pregled kod specijaliste na vreme jer sam htela da se vratim na posao. Ali saznala sam da cu ostati bez posla i sada bih zelela da produzim bar 2 meseca dok ne nadjem drugi posao. Moje pitanje je da li je to moguce? Imam izvestaje od specijalista iz Tirsove, gde smo isli na preglede i na kontrole proteklh meseci.

Moj sin ima 10 meseci. Na porodjaju je bio velika beba (imao je 4750g i 55cm). Porodila sam se prirodno i baby se namucio kao i ja (pogresna procena bebine kilaze i obima glave na prijemu). Kao posledicu svega imao je polomljenu kljucnu kost i tortikolis... Preglede smo radili u Tirsovoj do sada i sledeci nam je zakazan za 3 meseca.

Hvala Vam unapred za svaku informaciju.
Iva i Bocko :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije ti kasno da podneses zahtev za produzetak bolovanja, I inace se podnosi bar 3 nedelje pred istek.

Zamoli doktora u Tirsovoj koji vas prati da napise izvestaj kojim te upucuje na komisiju radi posebne nege deteta, jer ti izvestaji ne bi trebalo da budu stariji od mesec dana.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima. Molim Vas za pomoc i savet.

Porodiljsko mi istice za mesec dana. Nisam zakazala pregled kod specijaliste na vreme jer sam htela da se vratim na posao. Ali saznala sam da cu ostati bez posla i sada bih zelela da produzim bar 2 meseca dok ne nadjem drugi posao. Moje pitanje je da li je to moguce? Imam izvestaje od specijalista iz Tirsove, gde smo isli na preglede i na kontrole proteklh meseci.

Moj sin ima 10 meseci. Na porodjaju je bio velika beba (imao je 4750g i 55cm). Porodila sam se prirodno i baby se namucio kao i ja (pogresna procena bebine kilaze i obima glave na prijemu). Kao posledicu svega imao je polomljenu kljucnu kost i tortikolis... Preglede smo radili u Tirsovoj do sada i sledeci nam je zakazan za 3 meseca.

Hvala Vam unapred za svaku informaciju.
Iva i Bocko :)

Osim produzenja kod Komisije mozes da dobijes 30 dana od svog ginekologa ako hoce da ti da i 30 dana od pedijatra ako hoce da ti da. Plus mozes da iskoristis odmor ako ti je ostao. Na foru pedijatar+ginekolog ja sam produzila bez Komisije jace od 2 mesesca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam juce podnela zahtev za produzenje porodiljskog bolovanja na osnovu posebne nege deteta. Papire sam predala u NS,gde mi je prebivaliste,a oni salju papire u opstinu gde se nalazi firma. Popunila zahtev I predala kopije izvestaja lekara. Komisija ce me obavestiti kada dolazim I sta da ponesem odod dokumantacije. Sta ce se desavati,obavestavacu. 

snowhite voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li moze neko da mi kaze gde se predaje dokumentacija za produzetak porodiljskog u NS?  Da li mogu da izadjsm na komisiju u NS ili u BG, s obzirom da mi je sediste firme u BG? Kazu mi da mogu i u NS i u Bg. Da li se u NS vode deca na komisiju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 Dokumentaciju predajes u Sremsku 9,gde se podnosi I za roditeljski I deciji dodatak.imas gore moj post gde mi rekose da ce oni proslediti dokumentaciju u opstinu gde je sediste firme. Jer ista opstina koja placa porodiljsko,placa I komisiju I posebnu negu deteta.da li se dete vodi,mislim da da,ali znacu kada me pozovu.tada ce I reci sta sve treba. Telefon za informacije je 451-093/109

Oni samo salju usluzno papire,jer je prebivaliste NS. Moje kao I verovatno tvoje.

@Kralj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veliki pozdrav svim Mamama, Tatama i Bebcima sa foruma! Nova sam ovde, ali nadam se da će moj post biti koristan, pošto imam najsvežije informacije u vezi procedure oko produžavanja porodiljskog bolovanja (juče sam bila na komisiji).

Kratak istorijat: tokom cele trudnoće imala sam neku infekciju, zbog koje je trudnoća bila vrlo rizična, tako da sam bila i par meseci na trudničkom bolovanju. Bebac mi je zbog toga bio upućen na detaljne analize i dijagnostiku na Institut za majku i dete, gde smo išli na svaka dva meseca na kontrole kod raznih specijalista, uključujući i fizijatra.

Pošto se,  hvala Bogu, nakon 9 dugih meseci ispostavilo da je moje dete zdravo, ostali smo samo na praćenju kod fizijatra od koga smo i dobili mišljenje da nam se produži bolovanje. Zapravo to je bio uobičajeni izveštaj kakav smo uvek kod nje i dobijali, samo je napisala da sledeća kontrola bude za 3 meseca.

Papiri koji vam trebaju za Komisiju su:

·         Izveštaji pedijatra specijaliste koji prati dete (kao što je naš od fizijatra sa IMD. Naravno ako se dete prati u nekoj drugoj ustanovi, onda odatle) – ne sme biti stariji od mesec dana - kopija

·         Očitani sken lične karte majke

·         Kopija zdravstvene knjižice majke i deteta

·         Zahtev za produženje porodiljskog (uzima se ispred vrata gde se zahtev i predaje).

Zahtevi se podnose u 27. marta (ulaz pored Geodetskog zavoda, to je valjda Socijalno) i cela procedura teče brzo ako su svi papiri tu (provere vam na licu mesta i dobijete broj predmeta). Mi smo podneli zahtev otprilike tri nedelje pre nego mi je isteklo porodiljsko. Pozvali su nas posle dve nedelje i zakazali termin u DZ Savski venac na dan isteka bolovanja. Komisija je bila OK i dali su nam 4 meseca produženja. Koliko sam uspela da pratim dok smo bili tamo, svim mama su produžili bolovanje za minimum 2 meseca, jednoj za 6 meseci. Izveštaj Komisije se dobija odmah i sa njim se ide kod izabranog pedijatra u Domu zdravlja po doznake koje se dostave na posao i to je to.

Verovatno su nekim sve ove stvari poznate, ali ja sam odlučila da na jednom mestu sve napišem za buduće mame, da im bude lakše.

Dr u DZ nam je rekla da će od Nove godine da se poukidaju te komisije, biće samo jedna centralizovana i za samo 7-8 dijagnoza će se dobijati produženje bolovanja, tako da ako se uklapate u to, iskoristite. Već su ukinuli neke komisije tamo gde nije bilo puno pacijenata (na primer Stari grad, jer ja sam tu trebala da idem, jer mi je tu sedište firme).

Toliko od mene!

Veliki pozdrav!

Zone* i Bebac volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja treba da idem na Stari grad, znači, ta komisija više ne postoji? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Margarita, ne znam. Ako su ti zakazali, očigledno i tamo ima i dalje komisija. Ne znam zašto meni onda nisu tamo. Ovako mi je doktorka rekla, a čula sam i juče da žene međusobno pričaju. Ne bi ti sigurno zakazali da ne postoji komisija tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, da li je neka od vas skoro produžavala porodiljsko bolovanje? Kakva je sada procedura? Ima li nekih izmena? Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan,

Dobila sam mišljenje komisije sa produženjem bolovanja od 2 meseca.

Na istom stoji i "Kontrola nije potrebna."

Šta to konkretno znači?

Da li mogu ponovo da podnesem zahtev za produženje porodiljskog kada istekne prethodno?

Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.