Produzetak porodiljskog


odgovora

Objavljeno

Da li se bolovanje za negu deteta do 3 godine placa 100% Ne ovo kao produzetak porodiljskog nego ako uzmem posle godišnjeg odmora?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj, nisam sigurna, ali mislim da ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj, nisam sigurna, ali mislim da ne.

:(

Nemam drugog rešenja, moram bebana upisati u jaslice čim napuni godinu dana, ali već unapred razmišljam šta ću raditi ako ne bude podnosio, emotivno ili zdravstveno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a sto ne pokusas da izdejstvujes produzetak? ovako kako su zene opisivale da su uradile. meni se stvarno cini previse da se odvajaju od nas tako mali. i to na 8,9,10 sati dnevno. :unsure:

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a sto ne pokusas da izdejstvujes produzetak? ovako kako su zene opisivale da su uradile. meni se stvarno cini previse da se odvajaju od nas tako mali. i to na 8,9,10 sati dnevno. :unsure:

Ne živim u Beogradu, pa ne znam kako to funkcioniše kod nas. :( Vidim da su žene ovde uglavnom dobile produžetak na osnovu izveštaja fizijatra... Kažu da su baš pooštrili kriterijum u poslednje vreme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, jel mozete da mi preporucite fizijatra u Sokobanjskoj kome ne bi bio problem da mi napise izvestaj za produzetak bolovanja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam vremena da pročitam celu temu pa moram ovako da pitam....Da li je neko produžavao bolovanje u Pančevačkoj opštini?Nama je neurolog rekao da pokušamo ali da su jako rigorozni.Da li na nalazu mora da napiše da predlaže produžetak ili ide samo na osnovu dijagnoze?Mi od samog rođenja idemo kod fizijatra i neurologa zbog hipotonije,hipertonije,poremećaja motorike,ekvinovarusa stopala,i sad smo dobili dijagnozu spastična parapareza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobili smo dva meseca. <_<

E, blago vama. Ja ću po svemu sudeći svog dečaka upisati u jaslice, i nadam se da će se lepo navići. A onda ćemo ganjati bolovanje ako nedaj bože zatreba....

andisam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo bas nezgodnu doktortku, koju bih da promenim...ne znam kako ce to ici sa njom, a rece mi pre par dana jedna poznanica da pedijatar moze mesec dana da produzi zakonsko bolovanje... Provericu to kada budem isla sredinom oktobra da trazim uput za fizijatra... Mada, obzirom na to kakva je ova nasa dr, ne nadam se previse...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da vam ispricam nase iskustvo sa zakasnelom administracijom, ako se ovo jos nekom dogodi...

Naime, mi smo dobili produzetak i krajem avgusta sam odnela misljenje komisije, med. dokumentaciju i doznake mojima na posao. Prethodni produzetak nam je isticao tek pocetkom oktobra, ali sam ja morala ranije da pojurim dokumentaciju jer su se clanovi lekarske komisije razilazili na godisnje odmore, a i mi smo u septembru planirali letovanje.

Pocetkom septembra sam nazvala koleginicu koja radi te poslove da je podsetim da sredinom meseca posalje dokumentaciju u opstinu koji daju konacno resenje.

Epilog, ona je zaboravila.

Ja sam je nazvala ponovo tri dana nakon isteka prethodnog produzetka da joj javim da mi novo resenje nije stiglo, znajuci da ako se nesto zakomplikuje, to mi je i zakonski rok da se javim na posao.

Ona je tek tog dana (dakle tri dana po isteku starog resenja o produzetku) poslala dokumentaciju nadleznima. Fakticki sam bila nepokrivena ta tri dana, kao i narednih nekoliko do pristizanja novog resenja iz opsine.

Nakon dva dana mi je stiglo uredno resenje i mojim brigama je dosao kraj.

Napisah ovo iskustvo, ako se nesto slicno desi i nekoj od vas, da ne kida dzabe zivce, kao sto sam ja! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svi azurni do mojega :)

Sad je izgleda doslo doba da mora da sednes na kicmu svima koji treda rade posao ne bi li ga slucajno zaista i radili. Pu!

Ja sam u ponedeljak predala papire, osim kopija zdravstvenih knjizica samo jos preporuku za produzenje bolovanja iz Sokobanjske.

Sad cekam poziv.

Zna li neko gde je komisija na Novom Beogradu?

U svakom slucaju, javljam sta je bilo.

Mama u avgustu voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam danas predala dokumenta u 27.marta. ne znam koliko je koja komisija azurna ali meni su rekli da zovem i da ih podsecam kad mi istice bolovanje jer sam cula da se desavalo da ne pozovu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opa nina nina naj, komisija je u dz na Nbgd-u blok 44. Zovu utorkom, na komisiju se ide cetvrtkom. Zvace te nedelju, dve pre nego sto ti istekne porodiljsko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja, jako mi je drago :) !!!

Imam pitanje, kako se "premoscava" period izmedju odbijanja prvostepene i resenja drugostepene komisije, ukoliko u medjuvremenu istekne prethodno bolovanje zbog nege deteta, ukoliko ste vi imali takav slucaj?

Nadam se da sam bila razumljiva... :blink:

Cestitam i uzivajte zajedno!!! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama u avgustu, hvala.

Veliki sam problem imala, jer mi je proslo celih mesec dana na cekanje drugostepene komisije. I to sam ja urgirala i stalno zvala da proverim kad ce me zvati. Krivi su ovi iz 27 marta, a ne sama drugostepena komisija.

Elem, prvo sam uzela bolovanje, a zatim i godisnji odmor, i to celih tri nedelje.

Tako da ce mi bolovanje ici tek od trenutka kada mi istekne godisnji.

Nadam se da sam i ja bila jasna. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi, hvala :) ...

Zanimalo me je i ovo, ako imas odgovor: moja poznanica je imala prekid produzene nege deteta, ali drugog tipa, bila je na produzetku sa detetom u jednom periodu, pa se stanje poboljsalo i pocela je da radi, ali se nakon nekog vremena, na zalost, pojavila potreba da se dete leci iz drugog razloga i sad ceka komisiju, a cula je da kad jednom "prekines" produzetak vise se nema pravo na 100% plate, vec 65%.

E, sad, njen prekid je bio nesto duzi, par meseci, cini mi se...

Od sve te birokratije coveka naprosto zaboli glava...

Ako imas neke informacije u vezi sa tim, javi ako mozes, da ih prosledim poznanici...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko ja znam posebna nega deteta je 100%.

Evo i ja sam prekinula na mesec dana, prvo obicnim bolovanjem pa godisnjim i dobicu 100%, Potvrdili su mi u firmi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko ima iskustva sa komisijom na Savskom vencu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

Treba mi informacije u vezi drugostepene komisije, kada te odbiju na prvostepenu da li se ceka odgovor negativan pa sa tim idem da predam sa zalbom ili mogu odmah, i gde se nalazi drugostepena komisija...adresa mi treba?

Posto sam izlazila na prvostepenu i dali mi jedva mesec dana ja sam opet podnela zahtev i prilozila sve papire iz Sokobanjske gde vodim malog, i sumnjam da ce mi dati jos mesec dana pa me interesuje za drugostepenu kako i sta..

Hvala unapred...pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marice, nemoj slucajno cekati da ti stigne negativan odgovor, jer ce tada biti kasno. Imas samo tri dana da odreagujes. Mislim, ako cekas da ti stigne na kucnu adresu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Sanja, znaci pravo u dr.Subotica i tu podnesem zalbu, cula sam da najbolje prolazi ako napisem da komisija nije obratila paznju na psihofizicku vezanost deteta za majku...moze tako nesto...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, zalba se podnosi u 27 marta. 

Nikako ne pominji dojenje, povezanost deteta sa majkom na to samo tako odbijaju. Tako sam barem cula.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.