Produzetak porodiljskog


odgovora

Objavljeno

Ej devojke ja sam porodiljsko otvorila 11 dana pre porođaja (tako mi doktorka sredila) i tada sam doznake odnela u firmu. Nego jel treba svaki mesec da nosim doznake? Ili kako to funkcioniše? Doktorka je napisala samo početak bolovanja, ali nije napisala zaključni datum, pa zato pitam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej devojke ja sam porodiljsko otvorila 11 dana pre porođaja (tako mi doktorka sredila) i tada sam doznake odnela u firmu. Nego jel treba svaki mesec da nosim doznake? Ili kako to funkcioniše? Doktorka je napisala samo početak bolovanja, ali nije napisala zaključni datum, pa zato pitam?

I ne treba da napise datum zakljucivanja, to je regulisano Zakonom o finansijskoj podrsi porodici sa decom i datum prestanka prava na naknadu ce ti biti naveden u resenju.

Ne treba vise da vadis doznke, to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovako, ja imam ogroman problem, kao i svaki vlastiti, veci biti ne moze....Imam devojcicu od devet meseci koja je sa 7 meseci imala dva frasa/febrilne konvulzije/ u jednom danu, posle terapije od 7 dan u Tirsovoj stanje je odlicno, sutra idemo na EEG kontrolu a meni bolovanje istice 15 juna.....Sediste moje firme je u NS a ja zivim u BG, tako da mi nije jasno na koju komisiju da idem i kad predajem dokumenta....I iskreno da li imam ikakve sanse sa konvulzijama na komisiji jer doktori preporucuju strogo NE odlazak u jaslice bar do druge godine zivota....Lekari u Tirsovoj su jako raspolozeni za saradnj/novac, pokoni za razne dijagnoze a ja novca nemam za bacanje/, ne bi volela da ga dam dzaba.......pozz, hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno znam a to je da ćeš ići u BG na komisiju

E sad koja "šifra" najbolje prolazi?! Na žalost nisam obaveštena ali znam da šifre koje su vezane za ortopedske segmente zdravlja najviše cene iz Sokobanjske... Al ti i pomogoh pih... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno znam a to je da ćeš ići u BG na komisiju

E sad koja "šifra" najbolje prolazi?! Na žalost nisam obaveštena ali znam da šifre koje su vezane za ortopedske segmente zdravlja najviše cene iz Sokobanjske... Al ti i pomogoh pih... :(

Jaooo danas sam bila u Tirsovoj i dali su mi tri sifre.....Febrilne konvulzije, Disordines evolutionis specifici mixti mešoviti specificni poremećaji razvoja F83 i Disordines emotionum in infantia orti Poremećaj emocija sa pocetkom u detinjstvu F93....Sreca nalaz Eeg je dobar i samo to me smiruje u ovo cisto ne verujem da cu imati ikakve sanse........<3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj u napred da razmišljaš... Probaj pa nam javi kako ste prošli. Ako slučajno ne prođete uvek možeš da uzmeš bolovanje za dete u trajanju od 30 dana pa onda par dana pauze pa bolovanje na sebe i tako u krug neko vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj u napred da razmišljaš... Probaj pa nam javi kako ste prošli. Ako slučajno ne prođete uvek možeš da uzmeš bolovanje za dete u trajanju od 30 dana pa onda par dana pauze pa bolovanje na sebe i tako u krug neko vreme.

ahhh mi zene, to prosto nije to ako se ne izjedes totalno, nema tu car, zar ne......

Kako god, uzecu uput i za ortopeda, kazu da on ima super prodju i to bas iz Tirsove pa cu i njega da hvatam za gusu, pa sta nam Bog dade.....

a to sto se tice tog bolovanja u krug, moja firma je toliko nemilosrdna da iako prodjem s regularnom komisijom, moram govor da spremim da se opravdam zbog takvih postupaka.....ziva nisam, ukratko.....pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je iko produzavao na starije dete? Imacemo hrpu nalaza ORL hirurga sa instituta + sa klinike za poremecaj govora?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ahhh mi zene, to prosto nije to ako se ne izjedes totalno, nema tu car, zar ne......

Kako god, uzecu uput i za ortopeda, kazu da on ima super prodju i to bas iz Tirsove pa cu i njega da hvatam za gusu, pa sta nam Bog dade.....

a to sto se tice tog bolovanja u krug, moja firma je toliko nemilosrdna da iako prodjem s regularnom komisijom, moram govor da spremim da se opravdam zbog takvih postupaka.....ziva nisam, ukratko.....pozz

Caoooo.....Jutros sam bila na komisiji sa svim onim papirima prethodno predatim u 27. marta i pozvali su me na komisiju u Zemun, iako je firma iz NS. Dosla tamo s bebom, beba guce, mlati rukama i nogama, brblja kojesta, reko cuti dete, miruj da te ne cuju da dises!!!!! Kad ono medjutim tamo unutra tri skroz cool lika/dr. raznih nauka/ i lepo mi kazu mi vama dajemo za pocetak cetiri meseca ali posto bolovanje ide od pola meseca onda 4.5 meseca a vi pokusajte opet sledeci put, nisu me pitali za ortopeda, fizijatra, Sokobanjsku itd. tako da to cuvam za drugi put i naravno koji dinar/$/ u dzep. Dijagnoze su bile Febrilne konvulzije R56.0,Disordines evolutiones specifici mixtiF83/Mešoviti specificni poremećaji razvoja/, inace odlicna sifra i 100% prolazi, to sigurno znam, samo je potrebno da to neurolog napise/ i u nasem slucaju komplikacije na porodjaju St.post IVH gr.I/Mozdana hemoralgija tokom porodjaja, prvi stepen/.....Eto, to bi bilo to, nadam se da ce biti nekom od pomoci kao sto su i meni bili ovi vasi postovi na ovoj temi. Hvala mnogo1 <3

lelami voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Space, ovo su divne vesti. A za Zemunsku komisiju koja je ove godine, samo reči hvale imam dok je pre tri godine bila KATASTROFA. No, najbitnije je da ste dobili 4.5 mesece DIVNOOOO!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je iko produzavao na starije dete? Imacemo hrpu nalaza ORL hirurga sa instituta + sa klinike za poremecaj govora?!

Mislim da nije problem malđe starije, nego samo papiri kojima ćeš da potkrepiš bolovanje...

Najbolje da pitaš u DZ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Space, ovo su divne vesti. A za Zemunsku komisiju koja je ove godine, samo reči hvale imam dok je pre tri godine bila KATASTROFA. No, najbitnije je da ste dobili 4.5 mesece DIVNOOOO!!!!

Stvarno za komisiju nemam reci, mene je bilo toliko strah sta ce da se desi ali izasla sam iz prostorije s osmehom na licu, nije malo 4.5 meseca, kazu da obicno prvi put toliko ne daju. Hvala mnogo na svim postovima i savetima, bili ste od velike pomoci. Hval sto postojite!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni danas produžili 1 mesec.Znači 5,5 meseci sam ukupno.Krajem avgusta ja na posao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uhh udarise ove vrucine tako da nisam imala srca da cimam decu po gradu u kolima bez klime, ali u svakom slucaju sledece nedelje idemo do Sokobanjske sa malom (nece da nosi cipelice i kada ustaje krivi skroz nogu i onda se dize na prste i tako nakrivo stoji... mada inace su joj nogice ok) a sa obe imam zakazano kod ORL specijaliste na institutu za 31.07... A sa starijom sledece nedelje na klinici za razvoj govora... Nadam se da ce nesto da upali ... imam fore do pocetka avgusta da predam za komisiju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima!potrebna mi je pomoc.Porodiljsko mi istice 14.09 pa me interesuje gde treba da predam papire za produzetak,sta mi je potrebno i koliko pre isteka bolovanja je rok za predaju istih.

Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima!potrebna mi je pomoc.Porodiljsko mi istice 14.09 pa me interesuje gde treba da predam papire za produzetak,sta mi je potrebno i koliko pre isteka bolovanja je rok za predaju istih.

Hvala unapred

Papire predajes u 27 marta, zgrada gradske uprave. Treba ti izvestaj lekara (najbolje fizijatra) i tvoja zdravstvena knjizica (oba kopije). I to predajes 15-20 dana ranije. Soba 28, odmah od ulaza hodnik desno.

Ja sam predala pre neki dan papire... Cekam da me zovu i molim Boga da mi daju bar mesec iako je fizijatar dao predlog 2m, a ORL /znam da to ne prihvataju ali sam prilozila/ i cela 3m jer krajem oktobra idemo na operaciju... :( Videcemo....

_________________________

I added cool smileys to this message... if you don't see them go to: http://s.exps.me

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobili smo 2m ... Taman da se adaptiramo na vrtic... :D Jupiiii... A za dalje cemo vidimo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li to produzeno porodiljsko finansira firma ili drzava?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve isto kao porodiljsko - drzava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li neko mozda iskustva sa situacijom ako firma ne daje resenje o produzenom porodiljskom (nezi deteta)? Ja moje u firmi jurim vec 2 dana i prave se ludi. A znam da su tamo.... Sutra ujutru imam da im kucam na vrata ako se ne jave uskoro...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko ima iskustva sa komisijom za produzetak porodiljskog bolovanja u Nisu?unapred hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko ima iskustva sa komisijom za produzetak porodiljskog bolovanja u Nisu?unapred hvala

AKO IMA NEKO MOLOM DA MI SE JAVI POSTO USKORO IDEM NA KOMISIJU...HVALA VAM UNAPRED

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima.

Da li neko zna da li moze bolovanje da mi otvori neki drugi pedijatar, jer je nas na godisnjem odmoru, a bolovanje za prvo dete mi istice danas?

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze, nebi trebalo da predstavlja problem. Idem logikom ako moze za trudnice da pisu razliciti ginekolozi doznake za bolovanje zasto nebi mogli razliciti pedijatri za decu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Хвала :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.