Produzetak porodiljskog


odgovora

Objavljeno

Meni se bliži povratak na posao :blink: 1.mart!

Molim vas da mi kažete da li znate da li mogu prvo da koristim odmor od mesec dana, pa bolovanje od raznih dr-a, ili prvo mora bolovanje, pa odmor?

Ukoliko hoćeš da koristiš "klasično" bolovanje, svejedno je da li prvo ide odmor pa bolovanje ili obrnuto. Najbolje je, ako možeš, da kombinuješ: prvo bolovanje, pa deo odmora, pa ponovo bolovanje. Dok nisam dobila produžetak porodiljskog, moja dr je rekla da može da mi da (na dete), dva puta po mesec dana, a ali sa pauzom gde bih koristila odmor, tako da bih dobila ukupno tri meseca.

Ako hoćeš da produžavaš porodiljsko (odsustvo radi posebne nege deteta, mislim da se zove), onda mora prvo to bolovanje pa onda odmor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam sa komisije,produžili mi 2 meseca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maso,kako si produziila bolovanje? Da li u dogovoru sa dr? Kako tacno? I ja planiram da produzim bolovanje kad mi istekne odmor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ukoliko hoćeš da koristiš "klasično" bolovanje, svejedno je da li prvo ide odmor pa bolovanje ili obrnuto. Najbolje je, ako možeš, da kombinuješ: prvo bolovanje, pa deo odmora, pa ponovo bolovanje. Dok nisam dobila produžetak porodiljskog, moja dr je rekla da može da mi da (na dete), dva puta po mesec dana, a ali sa pauzom gde bih koristila odmor, tako da bih dobila ukupno tri meseca.

Ako hoćeš da produžavaš porodiljsko (odsustvo radi posebne nege deteta, mislim da se zove), onda mora prvo to bolovanje pa onda odmor.

Da, tako mi je rekao i sekretar.S tim što ako koristim odmor u delovima, prvi deo mora biti 3 nedelje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mora prvo produžetak,pa tek odmor.Imala sam 2 izveštaja,od ORL,gde mi pisali alergiju Nedinu i nešto od ortopeda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O, nauke.... :blink:

Ana; da li može ovako:

Odmor (mesec dana)-15 dana bolovanje na dete-mecec dana bolovanje na mene-15 dana bolovanje na dete?

Ili moram da "razbijam"odmorom da ne bih išla na komisiju?

hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O, nauke.... :blink:

Ana; da li može ovako:

Odmor (mesec dana)-15 dana bolovanje na dete-mecec dana bolovanje na mene-15 dana bolovanje na dete?

Ili moram da "razbijam"odmorom da ne bih išla na komisiju?

hvala!

Prvo na dete 15 dana (ne jednu šifru) pa novih 15 dana na drugu šifru ili da uzmeš za sebe 15 dana bolovanja pa par dana odmora pa onda ponovo red dva puta po 15 dana bolovanja pa odmor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo na dete 15 dana (ne jednu šifru) pa novih 15 dana na drugu šifru ili da uzmeš za sebe 15 dana bolovanja pa par dana odmora pa onda ponovo red dva puta po 15 dana bolovanja pa odmor.

Hvala puno! :rolleyes:

Znači ne mogu da imam bolovanje 2 meseca neprekidno, a da nije prekinuto odmorom( a da ne idem u komisiju), ako sam dobro razumela?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo na dete 15 dana (ne jednu šifru) pa novih 15 dana na drugu šifru ili da uzmeš za sebe 15 dana bolovanja pa par dana odmora pa onda ponovo red dva puta po 15 dana bolovanja pa odmor.

Ovo ne mogu, pošto radim u školi, a imamo raspust u aprili, pa ne može da mi se odmor nadoveže na taj prolećni raspust? <_<

ja sam mislila d aprvo uzmem CEo odmor, pa posle prolećnog raspusta 2 meseca bolovanja-kako gog mora-i taman hvatam kraj školske, baš mi je frka...Čak i u školi mi kažu u fazonu da gledam da produžim....Naravno i moja zamena je u frci....

Ono što mene najviše zanima je koliko dugo mogu da imam bolovanje-neprekinuto odmorom?A da ne idem na komisiju.30 dana?

Uf, sorry silna pitanja, a ja moram i kod raznih dr-a... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno! :rolleyes:

Znači ne mogu da imam bolovanje 2 meseca neprekidno, a da nije prekinuto odmorom( a da ne idem u komisiju), ako sam dobro razumela?

Upravo to već 31 dan bolovanja moraš na komisiju

Ovo ne mogu, pošto radim u školi, a imamo raspust u aprili, pa ne može da mi se odmor nadoveže na taj prolećni raspust? <_<

ja sam mislila d aprvo uzmem CEo odmor, pa posle prolećnog raspusta 2 meseca bolovanja-kako gog mora-i taman hvatam kraj školske, baš mi je frka...Čak i u školi mi kažu u fazonu da gledam da produžim....Naravno i moja zamena je u frci....

Ono što mene najviše zanima je koliko dugo mogu da imam bolovanje-neprekinuto odmorom?A da ne idem na komisiju.30 dana?

Uf, sorry silna pitanja, a ja moram i kod raznih dr-a... :unsure:

E u tom slučaju već može takva kombinacija. Nisam znala da radiš u školi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo to već 31 dan bolovanja moraš na komisiju

E u tom slučaju već može takva kombinacija. Nisam znala da radiš u školi.

Hvala puno draga!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno draga!

Nema na čemu ;) Samo se ti nama pohvali kako si izvukla bolovanje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana, opet ja ;)

Nije mi jasno kako mogu 2 meseca na bolovanje(15 dana dete-mesec dana ja, 15 dana dete)-bez da prekidam odmorom, dolaskom na posao, kad se to kosi sa ovim -do 30 dana bolovanja se ne ide na komisiju?

Ili je drukčije za državne firme?

Sorry, sluđena sam više od kalkulacije

E dođe mi da se vratim lepo na posao, pa jednostavnije mi, pa nek se moji snalaze :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana, opet ja ;)

Nije mi jasno kako mogu 2 meseca na bolovanje(15 dana dete-mesec dana ja, 15 dana dete)-bez da prekidam odmorom, dolaskom na posao, kad se to kosi sa ovim -do 30 dana bolovanja se ne ide na komisiju?

Ili je drukčije za državne firme?

Sorry, sluđena sam više od kalkulacije

E dođe mi da se vratim lepo na posao, pa jednostavnije mi, pa nek se moji snalaze :lol:

Malo smo se istumbale :D

1 marta uzmi bolovanje od 15 dana (na dete na sebe kako ti je lakše) pa onda sledi bolovanje od 15 na drugu šifru (bilo za dete bilo za tebe)

od 1 aprila MORAŠ prekinuti bolovanje, pošto odmor ne dolazi u obzir (jer si pominjala da moraš u cugu da uzmeš 3 nedelje a time bi uletela u prolećni raspust i propada ti) otiđi bar jedan-dva dana na posao. Onda uzmi opet bolovanje od 15dana (ili koliko već dana do raspusta) i posle toga sledi raspust. Ukoliko je raspust pred kraj aprila onda ćeš morati uzeti još jedno bolovanje do tog datuma. Posle toga ti si na raspustu a i više nisi na bolovanju. Kada se raspust završi uzmeš odmor od tri nedelje (u to će ti proći maj) i za jun iskoristi opet dva puta po 15 dana bolovanja.

Rezime:

od 1 marta - 30 marta bolovanje (dva puta po 15 dana)

od 1 aprila - 2 aprila radni dan

od 3 aprila - 15 aprila bolovanje

od 15 aprila pa do prolećnog raspusta bolovanje

prolećni raspust se tretira kao da si u radnom odnosu

posle prolećnog rasputa sledi godišnji odmor od 3 nedelje

Jun mesec bolovanje

Ovo sve dobro i izvodljivo zvuči ALI moraš imati podršku lekara i pedijatra i specijalista koji će biti voljni da ti napišu naloge za bolovanje a da ne "prosipaju pamet" kako to ne može. Znam da moja drugarica to nije uspela da dobije od pedijatra ma čak i na prvih 15 dana :( (p.s. isto radi u školi).

U svakom slučaju probaj ;)

Pitaj me slobodno ako nešto nije jasno. ;)

PS OBAVEZNo se raspitaj kada je taj prolećni raspust i da li će ga u opšte i biti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To mi kaži draga!!

:rolleyes:

Nego ja htela prvo da uzmem odmor, jer prosto ne znam kako dr da tražim za zdravo dete, il kako da naudim sebi :lol:

Pritom ne bih uopšte da se vraćam-mislim, šta bi se desilo, da se ni dan vratim?

Il da ne proveravam :huh:

Tačno tako, ne znam kako će dr- reagovati,ma idem na iskrenu kartu, dobro ne skroz...

Meni bi raspust trebao da bude od 9. do 16.aprila, ako nešto ne promene, ali ne verujem, verovatno će da drže radne subote, ili, još verovatnije, da produže školsku godinu.

Inače meni koleginica kaže da je u cugu uzela 2 meseca bolovanja (15 dete mesec ona pa opet 15 dete) pre 2 godine, nije dolazila na posao.Jedino ako su pooštrili zakon, a vidim da je dosta stvari teže uraditi (posebna nega npr).Pa kako da vodim bebu u vanrednoj situaciji na pregled kod fizijatra-samo da nalaz ne bi bio stariji od mesec dana?

Pa onda komisija, čekanje, papirologija....Pritom sam sigurna da mi ne bi dali više od mesec dana-toliko sad daju za hipotoniju i tortikolis..

A pare čekaš, dok ne osediš...

Inače, i kod pedijatra ne tražite za bebu bolovanje-jer ide preko Fonda, pa se čeka plata, tako sam čula.

Valjda ću uraditi nešto, pa vam javljam....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li znate postoji li pravilo koliko moze da se na prvom izlasku pred komisiju dobije produzetak?

Nekada se dobijalo i 6 mes,a sada citam uglavnom je to 3mes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najviše 3 meseca uz "adekvatnu" širfu lekara specijaliste. E sad koje šifre imaju prolaz zbilja ne znam :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sretoh poznanicu koja je krajem januara izasla na komisiju (Čukarica),i dobila 4 mes.Imala je papir od fizijatra,inace njena beba je super,tada je i prohodala.Zvali su je da joj kazu da ne vodi bebu,jer je tada bio kijamet.I otisla je sama.

Inace radi u skoli,tako da joj je to do kraja skolske godine :rolleyes:

Tako da ipak zavisi od komisije,da moze i duze od 3 meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Komisija odobrava produzetak od mesec do sest meseci, sto zavisi od nalaza lekara specijaliste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene sa mojom mukom... treba da pocnem da radim 21.8. ali dete ne mogu u vrtic pre 01.09. a nema ko da mi je cuva + period adaptacije. dr mi je rekla da ce mi dati 15 dana na jedno i 15 dana na drugo dete ali da to onda ide na racun firme (bar ona tako misli) sto mi nikako ne odgovara jer sam kod rodjake u radnom odnosu. dr mi je dala uput za sokobanjsku pa da probam mada su joj nekoliko majki vratili bez dana produzenja u zadnjih par nedelja.

starija cerka ima 2.5god i jos ne govori pas ne znam da li da probam na nju, madaaaa.... strah me da me ne prevari u zadnjem momentu i proprica :D

Razmisljam se da odem na komisiju i otvoreno im kazem, ali ne znam kako ce reagovati. Inace mala je bas bolesljiva, nije rodjena puno pre termina 17 dana ali je imala 2x upalu pluca, 1x smo bili na institutu 1x kod kuce, i bas ceste infekcije usiju.. mada je sada sve ok, hvala Bogu.

Ima li neko iskustva sta mi je ciniti da sigurno dobijem bar mesec dana, ako ne i duze (a bilo bi lepo) i sa iskustva sa komisijom na Vracaru?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cisto sumnjam da ces na osnovu ovoga sto si napisala moci da dobijes posebnu negu deteta. To se ipak refundira od drzave pa su prilicno rigorozni.

Zasto ne uzmes godisnji odmor, proslogodisnji ako nisi iskoristila ili ovogodisnji na koji imas pravo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma nemam sanse za to, mada bi rado :) ma nista mislim da je najbolje ici iskreno i gotovo... pa mesec mesec... al videcemo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li neko iskustva sta mi je ciniti da sigurno dobijem bar mesec dana, ako ne i duze (a bilo bi lepo) i sa iskustva sa komisijom na Vracaru?

Ja sam pre godinu dana izlazila u dz vracar na komisiju, prvi put sam dobila 3 meseca, a drugi put radi reda samo mesec dana, imala sam nalaze od fizijatra, sifra usporen motorni razvoj (zaista je i bio), koleginica moja je skoro izlazila pre 2 nedelje dobila je isto tri meseca, takodje nalaz od fizijatra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao :)

Da li neko zna koja je tacna adresa gde treba da se predaju papiri za komisiju? Znam da je 27.marta ali ne znam koji br.

Unapred hvala!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas bila,ovo mi je 2.put.Dali mi do 30.06. i zakljucili.Ja cu 21.06 da probam ponovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.