Produzetak porodiljskog


odgovora

Objavljeno

Ja sam porodiljsko bolovanje produzila trudnickim ;)

Tacnije, posle porodiljskog, uzela sam godisnji odmor od mesec dana koji mi sleduje za period dok sam bila na porodiljskom, odmor se zavrsavao 30.3. a istog dana nam je Beta hcg otkrio da cekamo jos jednu bebu :P:wub::rolleyes: Tako da se sve lepo u dan uklopilo. Plan, rad, pa sreca, sreca- radost!!! :wub:

:rolleyes: Cestitam, bas lepo,super ste uklopili.Veliki pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene interesuje kako se uopste krece u produzetak prodiljskog. Citam vase postove ali se uglavnom ne nalazim u njima posto nemamo neke probleme za fizijatra i tome slicno, a ja bih produzila onoliko koliko ne moram da izlazim na komisiju. Ja cu zamoliti pedijatra da mi da bolovanje onoliko koliko je potrebno da mi beba napuni godinu dana, i to ce biti otprilike tih mesec dana. Mogu da dobijem i jos malo od ginekologa - da li to znaci da onda ipak moram na komisiju (primer: mesec od pedijatra i 15 dana od ginekologa), ili ne moram?

Takodje, ono sto me jos interesuje jeste kad se krece u tu proceduru, da li treba da se pojavim pre isteka i koliko pre? Ja znam da mi je lekar ranije pisao otvarao bolovanje i par dana unazad, recimo pita "otkad ne radite", ja kazem i on napise taj datum (to je uobicajeno par dana ranije). Da li je i ovde moguce tako ili moram nesto unapred da radim i sta? Znaci ovo moje se odnosi na obicno bolovanje, bez komisije.

Ovo mi nije jasno, zar se bolovanje ne daje na osnovu dijagnoze a ne na osnovu radnog statusa drugog roditelja???

Prego mozes da dobijes mesec dana u kontinuitetu bolovanja od ginekologa ili od lekara opste prakse, a na bebu mozes dobiti od jednom 15 dana,pa posle toga mozes opet na sebe ceo mesec a da pritom ne ides na komisiju. Na komisiju se ide kada si ti na bolovanju duze od mesec dana. Ja tako planiram da uradim kada mi istekne bolovanje koje su mi upravo produzili da bi izgurala leto jer nema ko da mi cuva bebanu a u septembru tek kao i vecina polazi u jaslice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prego mozes da dobijes mesec dana u kontinuitetu bolovanja od ginekologa ili od lekara opste prakse, a na bebu mozes dobiti od jednom 15 dana,pa posle toga mozes opet na sebe ceo mesec a da pritom ne ides na komisiju. Na komisiju se ide kada si ti na bolovanju duze od mesec dana. Ja tako planiram da uradim kada mi istekne bolovanje koje su mi upravo produzili da bi izgurala leto jer nema ko da mi cuva bebanu a u septembru tek kao i vecina polazi u jaslice.

Super! :) Hvala Ani i tacaneci, imacu sigurno jos pitanja, a ako nesto saznam u medjuvremenu napisacu ovde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijeta, nisu mi dali nikakvu potvrdu na komisiji, jesu li trebali, kako si ti prošla?

Samo su mi usmeno, kao i Tecaneci, dali dalja uputstva po principu čekaj zvaće te.

Tecaneco, idem ja sutra kod njih direktno, upravu si ne vredi telefonirati ništa nisam uradila, a sutra će biti 24. dan kako čekam.

Javljam šta sam uradila, pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijeta, nisu mi dali nikakvu potvrdu na komisiji, jesu li trebali, kako si ti prošla?

Samo su mi usmeno, kao i Tecaneci, dali dalja uputstva po principu čekaj zvaće te.

Tecaneco, idem ja sutra kod njih direktno, upravu si ne vredi telefonirati ništa nisam uradila, a sutra će biti 24. dan kako čekam.

Javljam šta sam uradila, pozdrav

Meni su dali potvrdu na kojoj pise da mi se blovanje produzava toliko i toliko i tu je pecat i potpis samo predsednika komisije, ali kaze i tacaneca da ni njoj nisu dali :blink: Mislila sam da na svim opstinama to daju ali ocigledno nije tako. Moj mm je bio u petak i fino su ga ..... (da nekazem sta) i rekli su zvacemo je!!!!! Uzas.

Meni su drugi put produzili samo mesec dana (prvi put 3 meseca)... ali ne zalim se fino sam produzila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijeta, nisu mi dali nikakvu potvrdu na komisiji, jesu li trebali, kako si ti prošla?

Samo su mi usmeno, kao i Tecaneci, dali dalja uputstva po principu čekaj zvaće te.

Tecaneco, idem ja sutra kod njih direktno, upravu si ne vredi telefonirati ništa nisam uradila, a sutra će biti 24. dan kako čekam.

Javljam šta sam uradila, pozdrav

A u covece pa oni nisu normalni,cekas 24 dana,uzas. Sta su ti rekli tvoji u firmi, ja mojima upravo treba da jevim da mi je produzeno? Bas me zanima sta ce ti ludaci reci kad budes otisla. Izvinjavam se na recniku ali stvarno su ne profesionalni,aj' u redu dve nedelje da se ceka posto se sve to salje postom, mada sada i posta stize za dan dva! Sta rade oni dvadeset dana? uzas !Veliki pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super! :) Hvala Ani i tacaneci, imacu sigurno jos pitanja, a ako nesto saznam u medjuvremenu napisacu ovde.

Nema na cemu i drugi put :rolleyes: Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene, nešto sam kao uspela da završim ( ne smem se radovati pre vremena)

Pošto smo kao po Marfijevom zakonu familijarno u nedelju zakačili virozu, opet sam se bacila na telefoniranje. I potpuno neočekivano naletela na ljubaznu kancelarijsku službenicu koja mi je proveravala sve, od dokumentacije i broja pod kojim je zavedena pa nadalje. Naravno nisu me do sada zvali i kako stvari stoje zvali bi me tek sledeće nedelje.

Divna teta mi objasni da sekretarijat jednom mesečno skuplja dokumentaciju po opštinskim komisijama,(obično početkom meseca) onda je oni obrade i petkom (a što ne stignu ponedeljkom) zovu po azbučnom redu.

Moja dokumenta su bila na tek pristigloj gomili, pa me je posle kukanja da imam problem na poslu, stavila sutra.

Rade sa strankama ponedeljkom, sredom i petkom od 9-13h, ista zgrada gde ste i predavali papire samo soba 28.

Nadam se da ću sutra biti nasmejana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prego mozes da dobijes mesec dana u kontinuitetu bolovanja od ginekologa ili od lekara opste prakse, a na bebu mozes dobiti od jednom 15 dana,pa posle toga mozes opet na sebe ceo mesec a da pritom ne ides na komisiju. Na komisiju se ide kada si ti na bolovanju duze od mesec dana. Ja tako planiram da uradim kada mi istekne bolovanje koje su mi upravo produzili da bi izgurala leto jer nema ko da mi cuva bebanu a u septembru tek kao i vecina polazi u jaslice.

Super tacaneco sto ste produzili. Bas mi je drago.A ti si se mislila. Pa lepo smo ti rekle da nemas sta da izgubis. Evo mi smo danas predali dokumenta pa cekamo poziv za komisiju. Ne znam sta ce biti. Mozda mi nesto udele.

A zvala sam i upravu da proverim za jaslice da li moze beba da krene i pre tog septembra i rekli su mi da moze ali da cekam ovaj konkurs u maju i navedem mesec kad bih zelela da mi beba krene. Pitala sam i za to hodanje tj. da li beba mora da hoda da bi krenula i sluzbenica mi je rekla da to nije uslov ali je pozeljno jer u grupi od 12 beba ne moze se jedna posvetiti samo mojoj bebi koja ne hoda. Kaze, produzite bolovanje sto vise. Ko da ja to necu!!! Ali se ne pitam mnogo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na ciji teret ide produzetak porodiljskog, da li u svakoj varijanti prvi mesec ide na teret poslodavca ili postoje neke varijante gde se nastavlja refundacija iz socijalnog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na ciji teret ide produzetak porodiljskog, da li u svakoj varijanti prvi mesec ide na teret poslodavca ili postoje neke varijante gde se nastavlja refundacija iz socijalnog?

Prvi mesec ide na teret firme,jedina razlika je u tome sto za produzenu negu deteta dobijas 100%,a za bilo koju drugu vrstu produzetka dobijas 65% plate.Tako je,barem,bilo do skoro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi mesec ide na teret firme,jedina razlika je u tome sto za produzenu negu deteta dobijas 100%,a za bilo koju drugu vrstu produzetka dobijas 65% plate.Tako je,barem,bilo do skoro.

Da, proverila sam u medjuvremenu, tako je. Hvala i tebi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke da li je neko bio na komisiji na cukarici? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

14.04. sam bila na lekarskoj komisiji na opstini Cukarica gde mi je sediste firme. Inace zivim na Novom Beogradu. Za ovu lekarsku komisiju vazno obavestenje: necekajte 15 dana pre isteka porodiljskog odsustva odnosno nege deteta da podnesete u 27 marta zahtev za produzenu negu deteta ( uz zahtev prilazete i fotokopiju vase zdravstvene knjizice i izvestaj lekara fizijatra ili dr. lekara- potpis 3 lekara ), nego to ucinite oko 20-25 dana ranije zato sto se ova komisija sastaje na svake 3 nedelje. U komisiji su dr. pedijatar predsednik komisije, psiholog i socijalni radnik. Pozovu te 2 dana ranije-meni su poslali sms poruku kada da dodjem i obavezno se ide sa detetom. Moj klinac ima 11 meseci i treba da idem na posao 21 aprila. Od dokumentacije sam predala nalaze ortopeda - mali je imao deformaciju stopala pa je morao da nosi antivarus cipelice i izvestaj fizijatra iz Tirsove kod koga smo odlazili jos dok je bio beba: dete ne stoji stabilno, hipotonija misica narocito trupa itd -malo je nakiceno . Predas knjizicu od deteta i cekas na red. Udjes sa detetom, komisija te odmeri od glave do pete, pregledaju dokumentaciju ( dete nisu uzeli u ruke) i rekli su mi "dosta vam je tri meseca". Hvala lepo, dovidjenja. Bila sam ubedjena da cu dobiti 6 meseci jer je dosta njih dobilo. Na tortikolis se inace slabo dobija produzena nega ali desava se. Sada razmisljam od kog lekara da trazim novi izvestaj za sledecu komisiju? Imate li predlog? :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skolice svakako probaj i drugi put. Puno srece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skolice svakako probaj i drugi put. Puno srece.

Hvala puno Marijeta, sigurno cu probati! Interesuje me da li je neko isao drugi put na lekarsku komisiju sa nalazima neurologa? Nisam vodila bebca kod neurologa mada planiram jer nisam sigurna da ce ponovo proci nalazi fizijatra - dovoljno je da beba stoji pa da ne prodjes. Da li neko ima iskustva sa izvestajem neurologa i kako ste taj izvestaj dobili? Moram sve da probam jer inace bebac mora u jaslice, posto i ja i suprug imamo uzasno radno vreme. A kako je podlozan infekcijama i prehladama jao si ga meni :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno Marijeta, sigurno cu probati! Interesuje me da li je neko isao drugi put na lekarsku komisiju sa nalazima neurologa? Nisam vodila bebca kod neurologa mada planiram jer nisam sigurna da ce ponovo proci nalazi fizijatra - dovoljno je da beba stoji pa da ne prodjes. Da li neko ima iskustva sa izvestajem neurologa i kako ste taj izvestaj dobili? Moram sve da probam jer inace bebac mora u jaslice, posto i ja i suprug imamo uzasno radno vreme. A kako je podlozan infekcijama i prehladama jao si ga meni :lol:

Moja koleginica je uzela nalaz neurologa i sad ga je predala, po taj nalaz iskljucivo se ide u Tirsovu nista drugo neprolazi. Ja sam sa nalazom fijijatra drugi put dobila samo mesec dana ( a prvi put 3 meseca) I koliko sam ja nju shvatila samo jedan doktor pise te nalaze (odnosno samo od njega su validni za komisiju) . Mnogoooo su poostrili produzenje porodiljskog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja koleginica je uzela nalaz neurologa i sad ga je predala, po taj nalaz iskljucivo se ide u Tirsovu nista drugo neprolazi. Ja sam sa nalazom fijijatra drugi put dobila samo mesec dana ( a prvi put 3 meseca) I koliko sam ja nju shvatila samo jedan doktor pise te nalaze (odnosno samo od njega su validni za komisiju) . Mnogoooo su poostrili produzenje porodiljskog.

Koliko ja znam decija neurologija se nalazi u Sokobanjskoj. Da li to znaci da njihov izvestaj ne vredi na lekarskoj komisiji? Pretpostavljala sam da se na izvestaj fizijatra drugi put dobija jako malo. Vec se nerviram. Mnogo bi mi znacilo da dobijem jos 3 meseca. Bila bi sto bi rekli ljudi NA KONJU :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko ja znam decija neurologija se nalazi u Sokobanjskoj. Da li to znaci da njihov izvestaj ne vredi na lekarskoj komisiji? Pretpostavljala sam da se na izvestaj fizijatra drugi put dobija jako malo. Vec se nerviram. Mnogo bi mi znacilo da dobijem jos 3 meseca. Bila bi sto bi rekli ljudi NA KONJU :D

Necu da tvrdim 100%, ali gotovo sam sigurna da od skoro samo priznaju Tirsovu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neka mama iz Nisa produzavala porodiljsko, ili bar pokusala? Znacila bi mi iskustva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srecni Vam predstojeci uskrsnji i Prvomajski praznici :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo sad se vratismo sa komisije u dz Vracar. Jako su ljubazni. Nisu mi uzimali bebu. Dosli smo na red kad smo i bili zakazani. Dobili smo 2 meseca. Pitala sam ih i da li mogu ponovo da dodjem ako beba ne prohoda. Rekli su mi da mogu, ali da oni misle da ce prohodati jer je jak. Sve u svemu, zadovoljna sam. Ranije su zene dobijale vise, ali danas je ovako. Da napomenem da mi beba tek za nekoliko dana puni 11 meseci kad mi i istice bolovanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo sad se vratismo sa komisije u dz Vracar. Jako su ljubazni. Nisu mi uzimali bebu. Dosli smo na red kad smo i bili zakazani. Dobili smo 2 meseca. Pitala sam ih i da li mogu ponovo da dodjem ako beba ne prohoda. Rekli su mi da mogu, ali da oni misle da ce prohodati jer je jak. Sve u svemu, zadovoljna sam. Ranije su zene dobijale vise, ali danas je ovako. Da napomenem da mi beba tek za nekoliko dana puni 11 meseci kad mi i istice bolovanje.

Ja bi ti savetovala da svakako probas kada istekne tih 2 meseca, ja sam prvi put dobila 3 meseca (dete je imalo 11.5 meseci) a drugi put iz ciste kurtoazije mesec dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bi ti savetovala da svakako probas kada istekne tih 2 meseca, ja sam prvi put dobila 3 meseca (dete je imalo 11.5 meseci) a drugi put iz ciste kurtoazije mesec dana.
U kom delu grada je bila tvoja komisija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U kom delu grada je bila tvoja komisija?

DZ Vracar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.