Produzetak porodiljskog


odgovora

Objavljeno

Tacaneca, potrebno je da u nalazu pise i predlog za produzenje bolovanja. Tako da trazi toj svojoj dr da ti to i napise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijeta mala pomoc? Da li mi treba predlog fizijatra da produzim polovanje negde sam procitala da treba ili nekog drugog lekara? Ja nemam taj predlog sem izvestaja poslednjeg sto sam ti vec pomenula ? Veliki pozdrav

NE, dovoljan je izvestaj lekara specijaliste, tj fizijatra. Na mom izvestaju nije pisalo nikakav predlog, vec samo kontrola za 3 meseca. Ja idem ponovo na komisiju sledeceg utorka i na novom nalazu nepise nikakav predlog vec samo detaljan izvestaj i kontrola za 2 meseca.

Ja sam se prvi put tako uspanicila, neko mi je rekao da je potreban uput za komisiju, pa onda da mora da napise predlog, pa onda neka tri pecata...itd.

Sve sto ti je potrebno je izvestaj lekara specijaliste i da pise kada je sledeca kontrola i TO JE SVE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NE, dovoljan je izvestaj lekara specijaliste, tj fizijatra. Na mom izvestaju nije pisalo nikakav predlog, vec samo kontrola za 3 meseca. Ja idem ponovo na komisiju sledeceg utorka i na novom nalazu nepise nikakav predlog vec samo detaljan izvestaj i kontrola za 2 meseca.

Ja sam se prvi put tako uspanicila, neko mi je rekao da je potreban uput za komisiju, pa onda da mora da napise predlog, pa onda neka tri pecata...itd.

Sve sto ti je potrebno je izvestaj lekara specijaliste i da pise kada je sledeca kontrola i TO JE SVE.

Marijeta hvala ti puno vec sam bila spremna da idem da molim doktorku kod koje idemo da mi napise i taj predlog,al probacu ovako za koji dan cu ici da predam papire! A ko si ti uspela bez uputa onda cu i ja,srce si hvala na podrzci :rolleyes:

Naravno javljam se cim budem izasla na komisiju. Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tacaneca, potrebno je da u nalazu pise i predlog za produzenje bolovanja. Tako da trazi toj svojoj dr da ti to i napise.

Ivana hvala na brzom odgovoru :rolleyes:

Ma kada je u nasoj drzavi bilo sve po ps-u evo Marijeta mi kaze da ona nije imala uput kao ni predlog vec samo izvestaje,tako da probacu i ja na taj nacin nadam se da ce biti sve u redu. Veliki pozdrav i javljam se cim budem izasla na komisiju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan svima,

Upravo sam završila sa komisijom za produžetak bolovanja, dobila sam skoro četiri meseca!

Pošto sam se dosta namučila oko prikupljanja podataka o tome šta mi uopšte treba i gde se šta predaje, reših da ovaj podvig podelim sa vama, možda će nekom koristiti.

Dakle, ovo bolovanje se zove posebna nega deteta, i mora da se nadoveže na porodiljsko bolovanje ( mada mnogi tvrde drugačije) Ali to je jedini način da primate i dalje 100% plate.

Pravo na ovo ima svaka majka čije dete je imalo neki od sledećih problema:

Prevremeno rodjeno dete

Bilo kakav rizik na porodjaju uz boravak u izolete ili inkubatoru

Promene u psihomotornom razvoju, koje mora da potvrdi fizijatar, razvojni neurolog ili psiholog.

Jako je važno da vam je suprug u radnom odnosu ,jer u suprotnom nema nista od produžetka.

Dokumentaciju treba da prikupite mesec dana ranije i najkasnije dve nedelje pred istek porodiljskog predate.

Od dokumenata vam je potrebno :

Vaša overena zdravstvena knjižica( fotokopija)

Izveštaj lekara specijaliste ( fizijatar ili razvojni neurolog) sa tri pečata!! (Isto fotokopija)Njegov, i još dva lekara, to bi trebao lekar da zna i završi.

Zahtev koji popunjavate prilikom predaje dokumenata

i to je to.

Da bi prošli "glatko "na komisiji vi dodajte sve nalaze koje imate od lekara specijaliste poželjno je barem sa dve zadnje kontrole i otpusnu listu bebe sa porodjaja.

Sve se predaje u ulici 27.marta 43-45 ali to je sada ulica Kraljice Marije 1( bivše ineksove zgrade) Leva zgrada u prizemlju soba 34. Sekretarijat za socijalnu zaštitu Ne predaje se u Tiršovoj!!!

Za 7-10 dana pozvaće vas telefonom i zakazati komisiju prema opštini na kojoj radite može se desiti već za sutra, ja sam čekala 5. dana.

Dete obavezno vodite sa sobom i svu dokumentaciju( originale) koju ste predali.

Kažu da se komisija razlikuje od opštine do opštine u pogledu toga koliko maltretiraju vas, gledaju dete i daju produžetak. Ja sam bila u Zemunu, o toj komisiji čula sve najgore a prošla super dete mi nisu ni pogledali, glavni dokumen im je bio bebina otpusna lista( bio je 4. dana u izoleti) iako sam od prvog meseca vodila bebca na vežbe zbog tortikolisa, hipertonusa i pes talovalgus.

Kada vam produže bolovanje :) za 7.dana vas pozovu i idete opet u

sekretarijat uzimate potvrdu, pa

kod pedijatra da vam napiše doznake za bolovanje pa

u radnu organizaciju da vam popuni obrasce i

onda sve to nosite opet u sekretarijat....Tu priči dodje kraj, zvuči komplikovano, nije, ima malo trčanja ali vredi ipak svaki minut koji možete da provedete kući u maženju i paženju.

Koliko čitam na forumu glavni problem je da li dete ima dovoljnu "problematiku" za produžetak. Prolazi zaista samo, kako oni kažu, ortopedski problemi. Ako beba hoda i stoji sama nema šanse da prodjete, ali opet moj bebišon je samo sedeo meni u krilu .

Vredi pokušati sve!! Hrabro u borbu sa šalterskim službenicima i pitajte ako šta nije bilo jasno.

Pozdra, nadam se da nisam ugušila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan svima,

Upravo sam završila sa komisijom za produžetak bolovanja, dobila sam skoro četiri meseca!

Pošto sam se dosta namučila oko prikupljanja podataka o tome šta mi uopšte treba i gde se šta predaje, reših da ovaj podvig podelim sa vama, možda će nekom koristiti.

Dakle, ovo bolovanje se zove posebna nega deteta, i mora da se nadoveže na porodiljsko bolovanje ( mada mnogi tvrde drugačije) Ali to je jedini način da primate i dalje 100% plate.

Pravo na ovo ima svaka majka čije dete je imalo neki od sledećih problema:

Prevremeno rodjeno dete

Bilo kakav rizik na porodjaju uz boravak u izolete ili inkubatoru

Promene u psihomotornom razvoju, koje mora da potvrdi fizijatar, razvojni neurolog ili psiholog.

Jako je važno da vam je suprug u radnom odnosu ,jer u suprotnom nema nista od produžetka.

Dokumentaciju treba da prikupite mesec dana ranije i najkasnije dve nedelje pred istek porodiljskog predate.

Od dokumenata vam je potrebno :

Vaša overena zdravstvena knjižica( fotokopija)

Izveštaj lekara specijaliste ( fizijatar ili razvojni neurolog) sa tri pečata!! (Isto fotokopija)Njegov, i još dva lekara, to bi trebao lekar da zna i završi.

Zahtev koji popunjavate prilikom predaje dokumenata

i to je to.

Da bi prošli "glatko "na komisiji vi dodajte sve nalaze koje imate od lekara specijaliste poželjno je barem sa dve zadnje kontrole i otpusnu listu bebe sa porodjaja.

Sve se predaje u ulici 27.marta 43-45 ali to je sada ulica Kraljice Marije 1( bivše ineksove zgrade) Leva zgrada u prizemlju soba 34. Sekretarijat za socijalnu zaštitu Ne predaje se u Tiršovoj!!!

Za 7-10 dana pozvaće vas telefonom i zakazati komisiju prema opštini na kojoj radite može se desiti već za sutra, ja sam čekala 5. dana.

Dete obavezno vodite sa sobom i svu dokumentaciju( originale) koju ste predali.

Kažu da se komisija razlikuje od opštine do opštine u pogledu toga koliko maltretiraju vas, gledaju dete i daju produžetak. Ja sam bila u Zemunu, o toj komisiji čula sve najgore a prošla super dete mi nisu ni pogledali, glavni dokumen im je bio bebina otpusna lista( bio je 4. dana u izoleti) iako sam od prvog meseca vodila bebca na vežbe zbog tortikolisa, hipertonusa i pes talovalgus.

Kada vam produže bolovanje :) za 7.dana vas pozovu i idete opet u

sekretarijat uzimate potvrdu, pa

kod pedijatra da vam napiše doznake za bolovanje pa

u radnu organizaciju da vam popuni obrasce i

onda sve to nosite opet u sekretarijat....Tu priči dodje kraj, zvuči komplikovano, nije, ima malo trčanja ali vredi ipak svaki minut koji možete da provedete kući u maženju i paženju.

Koliko čitam na forumu glavni problem je da li dete ima dovoljnu "problematiku" za produžetak. Prolazi zaista samo, kako oni kažu, ortopedski problemi. Ako beba hoda i stoji sama nema šanse da prodjete, ali opet moj bebišon je samo sedeo meni u krilu .

Vredi pokušati sve!! Hrabro u borbu sa šalterskim službenicima i pitajte ako šta nije bilo jasno.

Pozdra, nadam se da nisam ugušila

Duck svaka cast na opsirnom opisu :rolleyes: !

Ja treba da idem na komisiju na Novi Beograd,cula sam dosta losih komentara za istu mejutim i nije bas tako,koleginica koja je sve to relativno skoro prosla rekla mi je da pustaju skoro sve meme koje prvi put produzavaju a cija deca imaju bar neki problemcic i cija deca jos nisu prohodala. Nadam se da cu i ja uspeti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izveštaj lekara specijaliste ( fizijatar ili razvojni neurolog) sa tri pečata!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izveštaj lekara specijaliste ( fizijatar ili razvojni neurolog) sa tri pečata!!

ja prvi put kada sam izlazila NISAM imala tri pecata na izvestaju specijaliste fizikalne medicine i rehabilitacije, (prvi put sam dobila tri meseca) a sada u utorak izlazim ponovo i opet nemam ta tri pecata tako da moje misljenje je da moras da imas dva pecata, pecat lekara (specijaliste) i pecat klinike (sokobanjska, institut, dragise misovic ili koj god vec).

Skrecem paznju na ovo zato sto su mene prvi put majke istraumirale sa ta tri pecata (koja nisam imala) da bi mi na komisiji rekli da mora da ima dva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaista, sve zavisi od opštine do opštine i komisije kod koje ideš. Na osnovu ovog kako sam ja prošla, trebala mi je samo otpusna lista iz porodilišta, ostalu dokumentaciju mi nisu ni pogledali.

Na mom izveštaju lekara specijaliste su pečat stavili on i još dva lekara razvojne neurologije, i naravno pečat specijalne bolnice za razvojnu neurologiju.

Ali moguće da i to nema veze. Kažu da najbolje prolaze uzveštaji koji se donesu iz Sokobanjske, i njene dnevne bolnice u Braći Jerković, gde smo bili mi.

U svakom slučaju, šta god da se ima od papirologije treba priložiti pa ako prodje prodje.

Svima puno sreće, pa se kucamo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene, vratih se drugi put sa komisije dobili smo jos mesec dana (ukupno 4 meseca) mislila sam da ce dobiti vise...ali sta je tu je ;) Imam jos godisnji tako da pocetkom juna pocinjem da radim.... uf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijet, drago mi je da ste dobili, pa koliko toliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijet, drago mi je da ste dobili, pa koliko toliko.

Ma da, nego se ja snuzdila, nikako mi se ne radi ;) Ali mora se .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma da, nego se ja snuzdila, nikako mi se ne radi ;) Ali mora se .

Jao razumem te potpuno. E to je znak da je vreme za novu trudnoću :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao razumem te potpuno. E to je znak da je vreme za novu trudnoću :)

Hehehehe :)))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oprostite ako se ponavljam, malo sam se pogubila u ovim savetima:) ja sam uspela da produžim na 2 meseca. Dobro to je prošlo. Sad, neke od vas su pisale da se uzme posle bolovanje na sebe, i to napiše ginekolog. Taj deo me zanima! Šta meni ginekolog može da napiše pa da to bude osnov za bolovanje?! To mi nije baš najjasnije...valjda nije mnogo glupo pitanje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oprostite ako se ponavljam, malo sam se pogubila u ovim savetima:) ja sam uspela da produžim na 2 meseca. Dobro to je prošlo. Sad, neke od vas su pisale da se uzme posle bolovanje na sebe, i to napiše ginekolog. Taj deo me zanima! Šta meni ginekolog može da napiše pa da to bude osnov za bolovanje?! To mi nije baš najjasnije...valjda nije mnogo glupo pitanje :D

Moze ginekolog, tvoj lekar opste prakse ili pedijatar (2 puta po 15 dana). E sad sta tacno ginekolog napise, iskreno nemam pojma :blink: ali u 99% slucajeva izadju u susret i napisu neku dijagnozu.

Meni se sada 23.4 zavrsava porodiljsko (izvukla sam 4 meseca) i ja cu prvo uzeti godisnji od prosle godine,( to mi je do 01.06.) pa cu od pedijatra, pa od mog lekara opste prakse.... da probam da izguram leto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veliki pozdrav svima!

Danas smo bile bebana i ja konacno na komisiji i dobile smo dva i po meseca,dvoumili su se izmedju dva i tri i na kraju nam dadose dva i po :P

A da inace imala sam sve po ps-u predlog lekara specijaliste i cuvena tri pecata. Zamolila sam telefonom doktorku kod koje idemo na preglede (fizijatra) da nam napise predlog sto je ona na moje iznenadjenje pristala i zakazala mi kada da dodjem i sve mi uredno napisala :lol:

Isle smo na komisiju na Novom Beogradu,bilo ih je ukupno pet lekara ( bila sam sokirana) Kada smo usle jedna doktorka je odmah uzela dete i stvila je u cetvoronozni polozaj da proveri da li puzi i takodje je stvila da stoji,na sta je moja devojcica prilicno lenjo odreagovala a pri tom joj se jos i spavalo tako da su se smilovali :rolleyes: Jako su rigorozni ako dete hoda ili bar cvrsto stoji hoce da produze mesec dana maksimum. Devojci pre mene su produzili dva meseca a dete joj ima iste dijagnoze kao i moje a eto nama dadose dve nedelje vise.Ima i roditelja koji su prvi put dobili samo mesec dana pa opet izlaze i ako im dete hoda i nema neki specijalno veliki problem tako da treba probati u svakom slucaju nemamo sta da izgubimo a svaki dan vise koji dobijemo produzetka je bonus.

Jedino mi nije najjasnije koliko se ceka pismeno obavestenje iz socijalonog o produzenju bolovanja ( tako mi nesto oblasni m. sestra ,al bebana mi je plakala pa je nisam najbolje razumela) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam porodiljsko bolovanje produzila trudnickim ;)

Tacnije, posle porodiljskog, uzela sam godisnji odmor od mesec dana koji mi sleduje za period dok sam bila na porodiljskom, odmor se zavrsavao 30.3. a istog dana nam je Beta hcg otkrio da cekamo jos jednu bebu :P:wub::rolleyes: Tako da se sve lepo u dan uklopilo. Plan, rad, pa sreca, sreca- radost!!! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Tecaneco ( valjda te ubacih u dobar padež :)

Evo ja na odgovor iz socijalnog čekam već tri nedelje !!!!

Po P... ću više, počeli na poslu da mi prave problem jer mi na lepu reč veruju da sam dobila još tri meseca.

Na komisiji su mi rekli da će me iz socijalnog pozvati za 7-10. dana, ali ćorak.

Dalja procedura ti je: kada te zovnu, ideš kod njih po papirologiju koju nosiš kod svog pedijatra da ti da doznake za bolovanje. Onda sve to nosiš u svoju radnu organizaciju da oni popune šta treba pa onda sada sve to opet u socijalno. Tek tada si zvanično na produžetku bolovanja.

Zovem svaki dan socijalno, U mislima im šetam po familiji, ali ništa. Kažu zvali smo vas, niste bili kući, ja kažem imam identifikator poziva, niste me zvali, a oni meni zvaćemo vas i spuste slušalicu.

Naoružaj se strpljenjem, možda će ti trebati. Moja trugarica ja pozvana stvarno za sedam dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboravih da čestitam, A.N.A. , nisi mogla poželeti bolji produžetak bolovanja, baš ste ga dobro istajmirali .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tacaneco super cestitam!!!! Uzivajte u ovom lepom vremenu :)

Duck zar nisi dobila odmah potvrdu od komisije koju odneses poslodavcu? Mene su prvi put iz 27 marta pozvali za 10 dana, a sada cekam evo ima vec 15 dana.

A.N.A divno :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene interesuje kako se uopste krece u produzetak prodiljskog. Citam vase postove ali se uglavnom ne nalazim u njima posto nemamo neke probleme za fizijatra i tome slicno, a ja bih produzila onoliko koliko ne moram da izlazim na komisiju. Ja cu zamoliti pedijatra da mi da bolovanje onoliko koliko je potrebno da mi beba napuni godinu dana, i to ce biti otprilike tih mesec dana. Mogu da dobijem i jos malo od ginekologa - da li to znaci da onda ipak moram na komisiju (primer: mesec od pedijatra i 15 dana od ginekologa), ili ne moram?

Takodje, ono sto me jos interesuje jeste kad se krece u tu proceduru, da li treba da se pojavim pre isteka i koliko pre? Ja znam da mi je lekar ranije pisao otvarao bolovanje i par dana unazad, recimo pita "otkad ne radite", ja kazem i on napise taj datum (to je uobicajeno par dana ranije). Da li je i ovde moguce tako ili moram nesto unapred da radim i sta? Znaci ovo moje se odnosi na obicno bolovanje, bez komisije.

Jako je važno da vam je suprug u radnom odnosu ,jer u suprotnom nema nista od produžetka.

Ovo mi nije jasno, zar se bolovanje ne daje na osnovu dijagnoze a ne na osnovu radnog statusa drugog roditelja???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo mi nije jasno, zar se bolovanje ne daje na osnovu dijagnoze a ne na osnovu radnog statusa drugog roditelja???

Produzetak bolovanja se u stvari pravilno zove "bolovanje radi nege deteta" tako da se porodiljama produzava samo ukoliko je suprug zaposlen tj nije u mogucnosti da on preuzme brigu o detetu pa se za to prodnosi i izjava iz njegove firme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tacaneco super cestitam!!!! Uzivajte u ovom lepom vremenu :)

Duck zar nisi dobila odmah potvrdu od komisije koju odneses poslodavcu? Mene su prvi put iz 27 marta pozvali za 10 dana, a sada cekam evo ima vec 15 dana.

A.N.A divno :lol:

Hvala Marijeta :rolleyes: pao mi je kamen sa srca!

Moj muz je lik on je i more uplatio pre nego sam produzila bolovanje tako da me je juce bas hvatala panika :lol:

Juce nista nisam dobila tj nikakvu potvrdu nego mi je sestra objasnila da ce mi iz socijalnog poslati obavestenje,meni bolovanje istice za dve nedelj ,nadam se da ce se javiti do tada. Veliki pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Tecaneco ( valjda te ubacih u dobar padež :)

Evo ja na odgovor iz socijalnog čekam već tri nedelje !!!!

Po P... ću više, počeli na poslu da mi prave problem jer mi na lepu reč veruju da sam dobila još tri meseca.

Na komisiji su mi rekli da će me iz socijalnog pozvati za 7-10. dana, ali ćorak.

Dalja procedura ti je: kada te zovnu, ideš kod njih po papirologiju koju nosiš kod svog pedijatra da ti da doznake za bolovanje. Onda sve to nosiš u svoju radnu organizaciju da oni popune šta treba pa onda sada sve to opet u socijalno. Tek tada si zvanično na produžetku bolovanja.

Zovem svaki dan socijalno, U mislima im šetam po familiji, ali ništa. Kažu zvali smo vas, niste bili kući, ja kažem imam identifikator poziva, niste me zvali, a oni meni zvaćemo vas i spuste slušalicu.

Naoružaj se strpljenjem, možda će ti trebati. Moja trugarica ja pozvana stvarno za sedam dana.

:rolleyes: Hvala Duck

Verujem ti bas smaraju mozda bi bilo dobro ako ti nije preveliki cim da odes direktno tamo ili da nekoga posaljes,ja planiram da posaljem svekra za jedno sedam dana ako se nista ne desi. Bas su cudni,pa valjda znaju da moramo da pravdamo kod poslodavaca. Javljam sta je bilo :rolleyes: Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.