Produzetak porodiljskog


odgovora

Objavljeno

Marice, odlicno. Rekla sam ti ja. Razmisljam se da u januaru i ja ponovo probam sa drugostepenom komisijom. Tada ce S imati vec 16 meseci. 

Mama u avgustu voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja, hvala ti puno..bas si mi pomogla. Hocu da ti kazem, da kad sam ja bila na drugostepenoj komisiji, bila je jedna mama beba joj ima isto 16 meseci...i dobila je mesec dana...e sad ti vidi, pa pokusaj ...

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mame gde tacno da predam zalbu za drugostepenu komisiju i sta da napisem,imamo izvestaje od fizijatra dobili i ortopedske cipele da nosimo,ne hodamo samostalno,a imali smo i tortikolis i kontrola sa tri meseca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

1984, kod koje dr ste bili? Mislim na fizijatra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na Institutu za majku i dete,da li smej doktorkino ime da se pise?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja79 tamo idemo od treceg meseca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To sam i mislila. Pisem ti na pp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Predala sam zalbu za drugostepenu komisiju,pa vam javljam sta se desava 

Mama u avgustu voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je istina,po novom zakonu da prvih 3 meseca bebinog zivota se vodi kao nega bebe. A posle toga godinu dana porodiljskog? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Da li je istina,po novom zakonu da prvih 3 meseca bebinog zivota se vodi kao nega bebe. A posle toga godinu dana porodiljskog? 

A od kada je taj zakon?!

Po zakonu koji, čini mi se, i dalje važi, porodiljsko traje do navršena tri meseca od dana porođaja a ostalo je odsustvo sa rada radi nege deteta (do isteka 365 dana od dana otpočinjanja porodiljskog odsustva).

Izmenjeno od strane BubiBi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako je Bubi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodiljsko bolovanje traje od datuma otvaranja do navršena bebina tri meseca, a zatim se nastavlja bolovanje radi nege deteta. Ne postoji nikakva procedura za otvaranje bolovanje radi nege deteta, već se ono samo nadovezuje na porodiljsko. Dakle ne treba da ga posebno otvarate.

Porodiljsko i bolovanje radi nege deteta zajedno traju 365 dana, za prvo i drugo dete i to računajući od datuma otvaranja bolovanja a ne od datuma porođaja.

http://www.bebac.com/tekst/otvaranje-porodiljskog-bolovanja

 

 

llolle, Tangerine i Maricia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage Mame,  molin Vas za pomoc gde i sta se predaje za zahtev za produzenje porodiljskog? Ima li neko iskustva sa komisijom sa Vozdovca? 

Hvala unapred!! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se javimo da smo konačno i mi dobile termin za fizijatra. Bile smo, dobile vežbice da radimo kod kuće i za 2 meseca kontrola. Hvala mamama na pomoći i informacijama. Još smo daleko od produžetka porodiljskog (ja u avgustu treba da počnem da radim) ali nadam se da ćemo ipak dobiti. Doktorka deluje skroz korektno. Još jednom-hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sutra izlazim na drugostepenu,javljam sta je bilo! Iskreno nadam se da cu bar nesto dobiti. 

Mama u avgustu voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Žene,treba mi pomoć. U februaru mi ističe porodiljsko. Trebala bih da produžim, imam nalaze od fizijatra. Kakav je postupak? Da li mi treba uput od pedijatra? Da li trebam da iskopiram sve njene nalaze i gde to treba da predam? Moj pedijatar mi je samo rekao da ne treba uput i da predam negde u Palmoticevoj. Ali gde??? Nista ne zna. Sta mi je jos od dokoumenata potrebno? Kopije knjizica ali cijih??? Hvala puno:rolleyes:

Izmenjeno od strane hellena_bg
1984 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hellena_bg predajes u 27 marta sve kopije nalaza i poslednji izvestaj ne treba da bude stariji od mesec dana, kopija tvoje i detetove knjizice i tamo popunis zahtev,predaj tri nedelje pre isteka bolovanja i izlazis na opstinu gde ti je sediste firme. Sto vise nalaza imas to je bolje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

1984, bas mi drago zbog vas :) ,  ispravili su nepravdu sa prvostepene!

Hellena_bg, srecno!

1984 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

1984, super! Uzivajte sada!

1984 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Drage mame, 

Zanima me da li je neko predao za produzetak porodiljsko na novom beogradu? Cujem da su rigorozni...
Trebalo bi sledeci mesec da idemo kod fizijatra, zatim imamo redovno pracenje kod hirurga zbog pupcane kile i kilice na testitus, a pored toga idemo kod neurologa u februaru i uz glave (zbog sumnje na macrokraniju... ma da po svemu sudeci, kao sto je dr rekla u startu, pogresno su upsali obim glave u porodilistu, pa se cimamo mesecima zdravi po lekarima). I da, kasnimo sa svim vakcinama jer su bili prehladjeni bas dugo, pa su tek pre neki dan primili drugu pentaxim vakcinu. Ja cu svu dokumentaciju da nosim ali bi htela da cujem iskustva mama sa novog beograda. 

Hvalaaaaa :)

 

E da, u pitanju su blizanci, rodjeni u terminu u 38. nedelji sa kilazom preko 3000 svako, i ocenom 9 :)

Izmenjeno od strane V82

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, da. Nbgd je najgori ili bas ako hoces tako da kazem najrigorozniji.

Ipak mislim da ce ti dati bar nesto jer su blizanci u pitanju (odusevila si me, 38 nedelja, preko 3000 i jos ocena 9 vauuuuuu) i zbog dijagnoze(mislim na hirurga).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamice... Da li neko zna situaciju u drugim gradovima?  .  Može li dečiji hirurg da da nalaz da su potrebne vežbe za korigovanje stopala bebe na osnovu kog bi se ostvarilo pravo na odsustvo radi posebne nege deteta? Hvala unapred ako je neko imao iskustva 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna, po zakonu kojim redom se može produžiti porodiljsko bolovanje? Nakon produžetka bolovanja od lekarske komisije, da li ide 15 dana od pedijatra, pa 30 dana od ginekologa/lekara opšte prakse pa godišnji odmor ili je redosled drugačiji? Molim za odgovor. Hitno mi je. Kad mi istekne bolovanje od komisije ne znam šta ću. Hvala!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.