Produzetak porodiljskog


odgovora

Objavljeno

Hvala Sanja..puno, a sta si ti napisala...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Napisala sam da posedujem dokumentaciju, koju prvostepena komisija nije uvazila, a iz koje se vidi da fizijatar preporucuje produzenje porodiljskog, odnosno, posebnu negu deteta. Imam urednu dokumentaciju iz Sokobanjske (bili smo par puta) i njima je to bilo dovoljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi dobili 6 meseci.

Zvali nas u utorak, otisli danas, kao sto je Sanja i rekla.

Emocije su mi pomesane, ne znam da li da mi bude drago ili da se smorim. Vise bih volela da sedimo i hodamo, ali dobro .. valjda cemo stici i dotle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bice i to Opa nina nina naj, samo polako, dobro je da ste dobili produzetak, a samim tim i dodatno vreme za vezbanje i napredovanje, koje je uvek mnogo brze kad je mama uz bebu i ne mora da radi. Srecno!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanjice,

danas me zvali za prvostepenu na NB, zakazana 05.11, a na kontrolu idem 03.11, pa me intreresuje sta da kazem doktorki da mi napise u izvestaju kako bi mi ovi produzili, posto su prosli put hteli i vise da m daju al u izvestaju pisalo sve super, bila neka druga doktorka ne nasa i mislis li da ako me odbiju da moljakam ili da ne pridajem mnogo paznje i pravo na drugostepenu...?

Izvini, al mi treba bas informacija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo bili kod vozdovacke komisije i jedva dobili dva meseca iako svake nedelje idemo na vezbice u Sokobanjsku. Tako da su bas bas poostrili-_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marice, bolje ce ti to dr reci. I nama je dr napisala da je sve ok, a u poslednjoj recenici stoji da je majci potrebno produziti porodiljsko bolovanje radi nege deteta. Na to nam je drugostepena dala produzenje. Javi sta je bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Sanjice,

kao sto sam pretpostavila odbili me na prvostepenoj na NB, sutra idem u 27.marta da predam zalbu, i sve izvesteje  iz Sokobanjske da predam?

Izmenjeno od strane Marica2009

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ih nisam njima u 27. marta predavala nego direkt dr-ima na drugostepenoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,može  li jedan savet? Naime moja bebica ima tortikolis i hoćemo da zakažemo u Sokobanjskoj pregled.E sad,mi smo vežbice već dobile od fizijatra iz doma zdravlja ali ovde bismo najviše išle zbog mogućnosti produženja porodiljskog bolovanja (jer taj fizijatar iz doma zdravlja ne može da produži). Interesuje me preporuka za doktorku/doktora koji je voljan da izađe u susret. Može privatna porukica. Jer sam negde pročitala da jedan dr iz Sokobanjske je baš neprijatan i ne bih da idemo baš kod njega.I da,da li možemo da izaberemo doktora (za Tiršovu znam da može) ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko sam videla, a tamo idemo na vezbe vec 3 meseca, nisu bas nesto predusretljivi i docekuju te na noz cim im izdaleka zamirise bolovanje,a pogotovu ako je sa detetom uglavnom sve ok. Tamo zaista, i na lezanju i ovako sto svakodnevno dolaze na terapije, ima dece sa teskim deformitetima i dijagnozama, pa mi se nekako cini da vam tortikolis i ne bi bas sjajno prosao.

Svakako treba probati. Ne znam bas ko je kad dezuran, ko kad radi,ali ako ikako mozes, gledaj da ne odes kod dr.Bascarevic. Ona je sjajan fizijatar,ali mislim da kod nje ne bi dobila to sto zelis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opa nina, hvala na odgovoru. Treba da zakažemo,pa ćemo videti. U svakomslučaju ćemo da probamo,da bismo se što više družile :baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,može  li jedan savet? Naime moja bebica ima tortikolis i hoćemo da zakažemo u Sokobanjskoj pregled.E sad,mi smo vežbice već dobile od fizijatra iz doma zdravlja ali ovde bismo najviše išle zbog mogućnosti produženja porodiljskog bolovanja (jer taj fizijatar iz doma zdravlja ne može da produži). Interesuje me preporuka za doktorku/doktora koji je voljan da izađe u susret. Može privatna porukica. Jer sam negde pročitala da jedan dr iz Sokobanjske je baš neprijatan i ne bih da idemo baš kod njega.I da,da li možemo da izaberemo doktora (za Tiršovu znam da može) ?

 

Postoji ogranak Sokobanjske, u Braće Jerkovića. Malo ljudi zna, ali možete i tamo ići, ne čeka se toliko kao u Sokobanjskoj. Imaju divne lekare i fizioterapeute. Ja sam sina vodila tamo, kao i još neke članice svoju decu. Ali ono što tebi treba - znam da su vrlo blagonakloni za produžetak bolovanja, čak se i nude da napišu kome treba. 

llolle voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Margaritta,to su divne vesti. Odmah ću da tražim uput za Braće Jerković. Naša dr nam je ostavila prazno polje na uputu ali ne znam tačno kako da upišem-koja ustanova? Ne bih da pogrešim, Hvala MNOGO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poslah pp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam , mame:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanjice,

proslo dve nedelje od kad sam predala zalbu drugostepenoj, posto me interesovalo sta i kako..zvala sam na broj koji su mi dali kad sam predavala zalbu, neka zenica mi rece da mora da vidi sta se desava i posle nekog vremena kaze nije doslo jos do nje, ceka se odgovor sa NB, ujutru me zvala i rekla mi da danas ide na potpisivanje i da ce tog dana ili sutra biti prosledjeno u Dr.Subotica.E sad me interesuje koliko se ti onda jos cekala i ima li nek broj telefona da zovem tamo..da malo to ubrzam, ili bar da znam sta i kako...hvala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde se predaje žalba prvostepene komisije u slucaju da nas odbiju,a mislim da hoce .Danas smo predali papira za prvostepenu izlazimo na Nbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam predala papire, a igrom slucaja i komisija je danas, hvala Bogu da sam stigla na vreme...ne nadam se previse, ali...

Javicu rezultat. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Produžiše mi bolovanje 2 meseca! Na moje ogromno iznenadjenje...uz komentar da je to definitivno, jer je dete zdravo, ali su mi produžili na osnovu uzrasta, jer ne bi imao ni 11 meseci kada ja treba da se vratim na posao. Hvala im do neba, ja sam prezadovoljna i sa 2 meseca! :baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Cao mame,

zvali me  na drugostepenu komisiju 01.12 ...javljam sta je bilo, drzite mi fige...:)

 

 

 

 

 

Izmenjeno od strane Marica2009

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo mame, danas sam predala u 27.marta i cekamo 15-20 dana da nam stigne kad i gde da se javim na komisiju. Zanima me kakva su vam iskustva sa opstine Palilula? Inace isli smo u Sokobanjsku i dobili izvestaj lekara specijaliste. Nadam se da ce mi produziti porodiljsko koje mi istice 30.12.  Prvi put idemo na komisiju i da li imate savet kako da se ponasam:-) mozda glupo zvuci ali imam tremu sta i kako kod njih treba reci i postupiti. Unapred hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutros me cimali da ih okrenem i to pre 8:oIskreno mi taj sistem malo cudan ...u cetvrtak izlazimo na komisiju... Cisto mame da znate da moze i to da se desi:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.