Produzetak porodiljskog


odgovora

Objavljeno

a130.gif

c011.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jbg ja nisam uspela da više produžavam. Bila sam kod svoga doktora opšte prakse i kontaktirala je zdravstvenu komisiju i obavestili su je da ukoliko bih produžavala bolovanje da bi morala da izađem pred komisiju :( ... Tako da sad moram otvoriti firmu par na 15ak dana pa ponovo zatvoriti kada budem od Emilijinog pedijatra dobila bolovanje.... Iskreno, zabolela me je glava ali šta sad... Što se mora, mora se...

Ana, izvini sto se petljam samo da proverim sa tobom nesto - mozda nisam u toku... a u ovoj "drzavi " se toliko toga menja da stvarno nikada nisam sigurna sta su sada zakonodavci osmislili da nas oderu...

ZASTO moras da otvaras bolovanje posle?

Nama preduzetnicima drzava nista ne refundira na bolovanjima kracim od 30 dana - to ide na "racun poslodavca", tj na tvoj i moj... Pa ako vec nemam nikakvu naknadu necu im vala ni placati porez. Za overu knjizica ti je potrebno da si prethodno namirila doprinose za zdravstveno - sto sigurno jesi cim si dobila porodiljsko, i sad platis za tih 15 dana te doprinose i na dalje neka ti bude privremeno zatvorena do daljeg, i nece ti se gomilati troskovi (doprinosi za pio, zdravstveno, nezaposlenost)...

Jednostavno zatvoris (ako te neko pita - kriza je, trenutno nerentabilno poslovanje), i videces kada ces otvoriti... tako nisi u obavezi da uplacujes poreze i doprinose vec samo godisnju firmarinu...

I ja sam samostalni preduzetnik i jedini zaposleni (mislim da se cak "znamo" sa roditeljforuma), i sa prvom cerkom pre 3 godine sam 9 meseci drzala tako zatvorenu ag. nakon porodiljskog.

Inace sam u 12 meseci pred porodjaj bila zaposlena kod poslodavca i paralelno vodila svoju ag. kao preduzetnik - dakle placala dupli porez na zaradu, dupli pio i sa nekih 70 000,00 mesecno koje mi je drzava svakog meseca oporezivala (kada treba da ti uzmu vrlo su azurni), a za osnovicu za porodiljsko su mi racunali samo 20 000... i porodiljsko od nepunih 20 000,00 rsd primam evo vec godinu dana. Ah da, naravno, zaboravila sam da spomenem da u ovo gore nisam uracunala firmarinu koju treba da platim...

Cim budem u mogucnosti radicu na crno, i biti sa svojom decom lepo sto je duze moguce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh moneypenny :( na žalost, morala sam da otvorim. Bila ja u poreskoj da se raspitam koje su mi mogućnosti i onaj duduk od poreskog savetnika (ne znam ko im dade ovaj naziv "savetnik") mi je rekla da uvek kada "privremeno" zatvaram firmu moram da navedem koji je razlog jer u slučaju da nije bolovanje morala bi da plaćam sebi doprinose. U slučaju bolovanja (kada sam produžavala) i nije mi bila namera da dobijem nadoknadu za to ali makar da imam plaćene doprinose za taj mesec (to je država refundirala).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Negde sam cula da majka koja rodi trece dete ( a mozda to vazi i za prvo i drugo) u kasnijim godinama, ima pravo na produzetak porodiljskog bolovanja. U mom slucaju je to 39-ta godina i trece dete. :rolleyes: Da li neko ima taj podatak? Bilo bi fantasticno da je zaista tako :wacko:

Ja sam rodila prevremeno 33. nedelji. Ako postoji neko sa slicnim iskustvom,zanima me tema produzenja porodiljskog kod prevremenih beba tj. mama. Inace,bili smo u Ns u decjoj bolnici na rehabilitaciji, (lezali 10 dana) bebici su vratni misici bili slabiji,pa smo radili Vojtu,sada je sve u redu. Uskoro trebamo ici na kontrolu kod fizijatra,pa imam nameru da je pitam. Sad imamo 7 meseci. Konkretno,ja sam cula da imam pravo na produzenje samim tim sto beba malo kasni za ostalom decom,ali to je sve rekla-kazala...ako neko ima slican ili isti slucaj,neka se oglasi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna da li moze da se produzi porodiljsko bolovanje na osnovu nalaza fizijatra i koliko su rigorozni u komisiji?

Naravno ako moze neko da mi pojasni kako to sve ide, kad se predaju papiri...

Posto imam bolovanje do 03.05.2011 kad ce moj V imati 11 meseci i nece moci tad da krene u jaslice kakva je procedura.

Koliko sam shvatila za jaslice se dokumentacija predaje tek u aprilu da bi dete ako ga prime krenulo u jaslice u septembru mesecu. Kako oni to misle da izvedem???

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna da li moze da se produzi porodiljsko bolovanje na osnovu nalaza fizijatra i koliko su rigorozni u komisiji?

Uglavnom sa tim nalazima se i dobija produzenje porodiljskog cak na tri meseca. To prvo produzavanje retko gde da je problem ali kada dolazis da drugi put produzis (jos tri meseca) e tu su bas rigorozni tacnije, nema pravila. Nekom daju bez problema a nekome cak i ako na zalost ima potrebe za tim, ne odobravaju. I dosta zavisi od toga gde ides na komisiju.

Naravno ako moze neko da mi pojasni kako to sve ide, kad se predaju papiri...

Posto imam bolovanje do 03.05.2011 kad ce moj V imati 11 meseci i nece moci tad da krene u jaslice kakva je procedura.

Zbilja nisam sigurna da bih ti dala prave informacije tako da se nadam da ce se javiti neko sa pravim informacijima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno AnaNikolic! A jel znas na koju komisiju idem - tacnije da li pripadam opstini gde radim ili gde zivim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Predaje se u Tirsovu 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Predaje se u Tirsovu 1

Tea3 to znam. Ali na kojoj opstini cu pripasti za komisiju? Radim na Starom gradu a zivim u Zemunu. Jel znas to mozda? I koliko pre isteka porodiljskog predajem papire u Tirsovoj?

Za trudnicko sam isla u Zemun, a za ovo ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno AnaNikolic! A jel znas na koju komisiju idem - tacnije da li pripadam opstini gde radim ili gde zivim?

Ides na komisiju u DZ na opstini gde ti je sediste firme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tea3 to znam. Ali na kojoj opstini cu pripasti za komisiju? Radim na Starom gradu a zivim u Zemunu. Jel znas to mozda? I koliko pre isteka porodiljskog predajem papire u Tirsovoj?

Za trudnicko sam isla u Zemun, a za ovo ne znam.

Hehehe znaci Stari grad dom zdravlja, a papiri se predaju 20-tak dana pre isteka porodiljskog, kada predas u Tirsovoj 1 cekas da te iz DZ zovu i da ti kazu kada da dodjes i za prvi put zaista nije problem (meni su bez problema produzili 3 meseca).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehehe znaci Stari grad dom zdravlja, a papiri se predaju 20-tak dana pre isteka porodiljskog, kada predas u Tirsovoj 1 cekas da te iz DZ zovu i da ti kazu kada da dodjes i za prvi put zaista nije problem (meni su bez problema produzili 3 meseca).

E hvala ti puno! Ma plase me da su dosta rigorozni i da nece da daju tako lako. Pregledaju ti dete i ako oni ne vide da mu nesto fali zakljuce ti bolovanje.

A sad sam pogledala kojoj opstini mi pripada firma i pripada Vracaru a ne Starom gradu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

posle porodiljskog moze da se dobije godisnji odmor iz predhodne godine u trajanju od cetiri nedelje ili 20 radnih dana a potom moze da se uzme bolovanje radi nege deteta koje traje od 30 do 365 dana,s tim da se priprema ako je dete zdravo a najbolje je ici kod fizijatra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima

Da li neko zna kako najlakse tj koje dijagnoze imaju prodju kod komisije za produzavanje bolovanja radi posebne nege detata?Moja cerkica puni devet meseci za par dana sl nedelje je vodim u institut za majku i dete kod fizijatra na kontrolni pregled stopala,dijagnoza joj je pes talovalgus,radimo kuci vezbice.Da li neko ima iskustva da li hoce da izadju u susret fizijatri pa da napisu jos neku dijagnozu koja prolazi kod komisije? Porodiljsko mi istice pocetkom aprila i trebam da prikuplajam dokumenta tj nalaze polako.

Unapred hvala svima

ps. Nova sam na forumu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da imaš tu temu u porodiljsko bolovanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna kakva je komisija na Novom Beogradu? :unsure: Moja curica ima pes talovalgus stopala radimo vezbice kod kuce,sada u sredu idemo na kontrolu ne znam da li je rano da pitam fizijatra da mi napise jos neku dijagnozu posto je malo lenja ima devet meseci a jos nece da se oslanja na nogice i uopsete da li su lekari voljni da izdju u susret? Inace istice mi porodiljsko pocetkom aprila.

Hvala :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna kakva je komisija na Novom Beogradu? :unsure: Moja curica ima pes talovalgus stopala radimo vezbice kod kuce,sada u sredu idemo na kontrolu ne znam da li je rano da pitam fizijatra da mi napise jos neku dijagnozu posto je malo lenja ima devet meseci a jos nece da se oslanja na nogice i uopsete da li su lekari voljni da izdju u susret? Inace istice mi porodiljsko pocetkom aprila.

Hvala :rolleyes:

Bilo bi dobro da imas neki izvestaj pre samog izlaska na komisiju, u tvom slucaju znaci pocetkom marta. Pitaj dr kakve su ti sanse da produzis porodiljsko i videces da li je uopste voljna da ti izadje u susret. A sto se tice komisije nemam pojma da li su strogi na NBG.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E hvala ti puno! Ma plase me da su dosta rigorozni i da nece da daju tako lako. Pregledaju ti dete i ako oni ne vide da mu nesto fali zakljuce ti bolovanje.

A sad sam pogledala kojoj opstini mi pripada firma i pripada Vracaru a ne Starom gradu.

Moje dete nisu ni pogledali, pogledali su papire i pitali me sta je problem i dali mi 3 meseca. Inace taj dan su svima davali 3 meseca koje je izlazio prvi put.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

posle porodiljskog moze da se dobije godisnji odmor iz predhodne godine u trajanju od cetiri nedelje ili 20 radnih dana a potom moze da se uzme bolovanje radi nege deteta koje traje od 30 do 365 dana,s tim da se priprema ako je dete zdravo a najbolje je ici kod fizijatra.

Jagoda, mislis da ne bi bio problem da prvo uzmem odmor pa posle sa uputom fizijatra da odem na komisiju?

Nisam ni sigurna da li mogu da koristim odmor od prosle godine. Moram da zovem HR moje firme. A bas bi mi znacilo ako mogu da koristim prvo taj odmor da mi ne propadne pa onda i ovo sa komisije.

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bilo bi dobro da imas neki izvestaj pre samog izlaska na komisiju, u tvom slucaju znaci pocetkom marta. Pitaj dr kakve su ti sanse da produzis porodiljsko i videces da li je uopste voljna da ti izadje u susret. A sto se tice komisije nemam pojma da li su strogi na NBG.

Marijeta hvala ti sve informacije mi mnogo znace :rolleyes: idem sada u sredu kod fizijatra pa nadam se da ce biti neko ok,a sa ovom njenom dijagnozom nema sanse nas pedijatar u dz nam je rakla da najmanje sta prolazi hipotonija,pa videcemo da li ce mi izaci u susret.

I ja imam dilemu :unsure: porodiljsko mi istice 14 aprila a onda imam pravo na godisnji od 20 radnih dana znaci trebala bih u maju da pocnem da radim i kada onda da idem u Tirsovu radi izlaska na komisiju i koliko u tom slucaju moram imati sves nalaz od fizijatra?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijeta hvala ti sve informacije mi mnogo znace :rolleyes: idem sada u sredu kod fizijatra pa nadam se da ce biti neko ok,a sa ovom njenom dijagnozom nema sanse nas pedijatar u dz nam je rakla da najmanje sta prolazi hipotonija,pa videcemo da li ce mi izaci u susret.

I ja imam dilemu :unsure: porodiljsko mi istice 14 aprila a onda imam pravo na godisnji od 20 radnih dana znaci trebala bih u maju da pocnem da radim i kada onda da idem u Tirsovu radi izlaska na komisiju i koliko u tom slucaju moram imati sves nalaz od fizijatra?

E ovako, ja mislim (gotovo sam sigurna) da NE MOZES prvo iskoristiti odmor pa onda produziti bolovanje radi nege deteta koje ide 100%, to bolovanje se iskljucivo nadovezuje na porodisljko.

U tisovoj se predaju papiri 20-tak dana pre isteka porodiljskog odnosno negde krajem marta bi trebala da predas. Moj savet ti je da pitas sad u sredu fizijatra da li mozes na osnovu njenog trenutnog stanja da produzis bolovanje ali naravno bilo bi dobro da imas i nov (svez) nalaz.

Aj javi sta si uradila, meni je sifra bila f83-usporen motoricki razvoj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jagoda, mislis da ne bi bio problem da prvo uzmem odmor pa posle sa uputom fizijatra da odem na komisiju?

Nisam ni sigurna da li mogu da koristim odmor od prosle godine. Moram da zovem HR moje firme. A bas bi mi znacilo ako mogu da koristim prvo taj odmor da mi ne propadne pa onda i ovo sa komisije.

Hvala

Odmor nece da ti propadne zato sto si bila na porodiljskom, ali kao sto malo pre napisa, gotovo sam sigurna da ne mozes prvo da koristis odmor a potom da otvoris bolovanje radi posebne nege deteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako, ja mislim (gotovo sam sigurna) da NE MOZES prvo iskoristiti odmor pa onda produziti bolovanje radi nege deteta koje ide 100%, to bolovanje se iskljucivo nadovezuje na porodisljko.

U tisovoj se predaju papiri 20-tak dana pre isteka porodiljskog odnosno negde krajem marta bi trebala da predas. Moj savet ti je da pitas sad u sredu fizijatra da li mozes na osnovu njenog trenutnog stanja da produzis bolovanje ali naravno bilo bi dobro da imas i nov (svez) nalaz.

Aj javi sta si uradila, meni je sifra bila f83-usporen motoricki razvoj

Ma ko sisa odmor onda :lol: koristicemo ga od ove godine samo da mi jos malo produze bolovanje! Javljam se u sredu

Pozdrav :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne možeš 100% da koristiš prvo odmor. Trust me, to mi je posao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.