Snovi i tumačenje

odgovora

Objavljeno

Pisala sam vec da jako retko sanjam... E kad sanjam onda...

U noc izmedju petka i subote sanjala sam sobu prepunu svetlosti i trpezu u G, jedan kraj prazan, za drugi ulaze i sedaju ljudi, sve nasa familija. Tata mi ulazi i seda pored svoje pokojne tetke (koju ja nikada nisam upoznala) a meni kroz glavu: "Otkud ona, pa ona nije ziva..." Sedam i ja, soba blesti od svetlosti, kroz prozor ne mozes videti koliko je sjajno... Svi jedemo ribu- secam se jer me neko pita u vezi kostiju... Nista vise...

Te veceri umro mi je deda... :(

Rekli su mi danas jer mi je u subotu bio rodjendan, znaju da cu da se uznemirim, a nista (po njima) ne mogu da uradim, daleko sam (ko ce im dokazati da nije u tome poenta...)... U subotu sam ustala i ispricala mm-u san, ali nista nisam povezala... Ni tad ni kasnije kada mi je brat poslao poruku da ce mi se javiti uvece, svi su zauzeti...

Jutros sam ustala i samo mi je kroz glavu sevnulo: niko se nije javio, niko iz porodice, iz familije... Znala sam sta je u pitanju i prvo sto sam pitala brata kad je odgovorio na telefon bilo je: "Sta se desilo juce..." nije trebalo da mi odgovori... ovo je treci put ove godine da unapred znam zasto telefon zvoni i da ja treba da pozovem...

Žao mi je....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

micilici najgore je nama koji smo daleko...i to samo mi znamo kako je u ovakvim i nekim drugim situacijama kad si udaljen od tih osoba.

ali eto, zivot ide dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala mna mama...

Da seceru... sta da ti kazem kad sve znas... Pomalo se i krivom danas osetim, zbog male i mm-a... Nekako mi se cini da nemam prava da tugujem, da placem, d anjih uznemirujem, jer nisam tamo, nisam na sahrani bila... Kao da bi tuga na ovoj daljini trebalo da bude manja... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Micilici bas mi je zao.... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala chi... al necemo vise... samo lepe uspomene na dobre ljude i sto manje suza, jer znam da nas ne bi voleli videti da patimo za njima...

Tema snovi- a propo mog: jel ima jos neka od vas slicnog iskustva? Jel "osetite" kada se nesto vasim bliznjima desi...? Meni nije prvi put, i danju mi se vec dvaput ove godine desio onaj napad anksioznosti, komeanje u stomaku, nervoza nozem da se sece i izokrecem sve ljude, posaljem 1000 poruka dok se ne javi neko da mi kaze sta nije u redu... Prvi puj je bio kada je drugarica izgubila bebu, drugi put smrtni slucaj u porodici... Ne znam sta da radim sa tim sestim culom- ili sta je vec, dal da mu budem zahvalna ili da ga mrzim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala chi... al necemo vise... samo lepe uspomene na dobre ljude i sto manje suza, jer znam da nas ne bi voleli videti da patimo za njima...

Tema snovi- a propo mog: jel ima jos neka od vas slicnog iskustva? Jel "osetite" kada se nesto vasim bliznjima desi...? Meni nije prvi put, i danju mi se vec dvaput ove godine desio onaj napad anksioznosti, komeanje u stomaku, nervoza nozem da se sece i izokrecem sve ljude, posaljem 1000 poruka dok se ne javi neko da mi kaze sta nije u redu... Prvi puj je bio kada je drugarica izgubila bebu, drugi put smrtni slucaj u porodici... Ne znam sta da radim sa tim sestim culom- ili sta je vec, dal da mu budem zahvalna ili da ga mrzim...

Ja sam sanjala dasu me boleli zubi i poispadali 2x-jednom mi je deda umro,drugi put prabaka... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, djevojke... bas mi je zao. Izgleda da su neki snovi tu da nas upozore, i na neki nacin "pripreme" za nesto sto ce nam se desiti. A tu je naravno i to "sesto culo" koje spominje Micilici...

Ja sam kao novinar radila emisije o zdravstvu... Skoro godinu dana rada sa razlicitim ljekarima i prica o razlicitim temama i bolestima... Ali, sve sam izbjegavala da radim emisiju o raku pluca (u to vrijeme je moj otac bolovao od ove teske bolesti). I jedan dan smognem snage da je uradim- bio je petak i vrijeme je bilo prelijepo. Dok sam montirala emisiju, neki trnci su mi prolazili kroz tijelo. Mislila sam da je do teme emisije, i jedva sam cekala da je zavrsim. Kada je sve bilo gotovo, imala sam napad mucnine. Taj dan sam ranije krenula kuci. Na putu do autobuskog stajalista, zazvonio mi je telefon... Treba li reci da sam pretpostavljala zbog cega? :(

Nocima prije toga sam imala kosmare, kojih se ujutro ne bih sjetila, samo sam znala da sam sanjala nesto strasno, i bilo mi je drago sto sam ih do ujutru zaboravljala...

Ma koliko "upozorenja" dobili, ne mozemo se pripremiti na tako veliki bol...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pisala sam vec da jako retko sanjam... E kad sanjam onda...

U noc izmedju petka i subote sanjala sam sobu prepunu svetlosti i trpezu u G, jedan kraj prazan, za drugi ulaze i sedaju ljudi, sve nasa familija. Tata mi ulazi i seda pored svoje pokojne tetke (koju ja nikada nisam upoznala) a meni kroz glavu: "Otkud ona, pa ona nije ziva..." Sedam i ja, soba blesti od svetlosti, kroz prozor ne mozes videti koliko je sjajno... Svi jedemo ribu- secam se jer me neko pita u vezi kostiju... Nista vise...

Te veceri umro mi je deda... :(

Rekli su mi danas jer mi je u subotu bio rodjendan, znaju da cu da se uznemirim, a nista (po njima) ne mogu da uradim, daleko sam (ko ce im dokazati da nije u tome poenta...)... U subotu sam ustala i ispricala mm-u san, ali nista nisam povezala... Ni tad ni kasnije kada mi je brat poslao poruku da ce mi se javiti uvece, svi su zauzeti...

Jutros sam ustala i samo mi je kroz glavu sevnulo: niko se nije javio, niko iz porodice, iz familije... Znala sam sta je u pitanju i prvo sto sam pitala brata kad je odgovorio na telefon bilo je: "Sta se desilo juce..." nije trebalo da mi odgovori... ovo je treci put ove godine da unapred znam zasto telefon zvoni i da ja treba da pozovem...

Micilici, moje iskreno saucesce. :( Ma koliko voljena osoba bila daleko od nas boli nas jos vise kada smo svesni da ne mozemo da budemo u takvim momentima kraj njih. Znam kako je mm i dan danas kada je njegova mama preminula a on bio na putu ka KS. Uh... :( I na zalost nije stigao da se oprosti sa njom :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala chi... al necemo vise... samo lepe uspomene na dobre ljude i sto manje suza, jer znam da nas ne bi voleli videti da patimo za njima...

Tema snovi- a propo mog: jel ima jos neka od vas slicnog iskustva? Jel "osetite" kada se nesto vasim bliznjima desi...? Meni nije prvi put, i danju mi se vec dvaput ove godine desio onaj napad anksioznosti, komeanje u stomaku, nervoza nozem da se sece i izokrecem sve ljude, posaljem 1000 poruka dok se ne javi neko da mi kaze sta nije u redu... Prvi puj je bio kada je drugarica izgubila bebu, drugi put smrtni slucaj u porodici... Ne znam sta da radim sa tim sestim culom- ili sta je vec, dal da mu budem zahvalna ili da ga mrzim...

Micilici, žao mi je...

I meni se dešavaju iste stvari, mama je prilično bolešljiva, pa kad god sanjam kvarne zube, da me bole ili ispadaju, onda znam da sa njom nešto neće biti dobro. Takodje sam sanjala baku tu noć kad je umrla. Bila sam daleko i u snu je došla da se pozdravi sa mnom, a onda nestala u nekakvom dimu iz auspuha kamiona koji je pored nas prolazio. Pomalo se plašim tih snova i predosećanja ili nagoveštaja, ne znam kako bih to nazvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim da pišete na tu temu, pa da i ja kažem...noćas sam sanjala mog dedu, kojeg najviše volim i stalno mislim na njega. On nije živ. San je bio veseo i probudila sam se srećna..on mi daje snagu. I, uvek imam osećaj da je tu negde, da me vidi, da mi šalje pozitivnu energiju...kada sam tužna, dovoljno je da zamislim njegov lik i sve negativno u momentu nestane... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Te veceri umro mi je deda... :(

Moje sauceste micilici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim da pišete na tu temu, pa da i ja kažem...noćas sam sanjala mog dedu, kojeg najviše volim i stalno mislim na njega. On nije živ. San je bio veseo i probudila sam se srećna..on mi daje snagu. I, uvek imam osećaj da je tu negde, da me vidi, da mi šalje pozitivnu energiju...kada sam tužna, dovoljno je da zamislim njegov lik i sve negativno u momentu nestane... :)

Bas je super kad sanjamo snove koji nam obnavljaju energiju ili bude optimizam i snagu u nama.

Ja samnocas sanjala kako mm lomi orahe i daje mi jezgra da jedem. U momentu mi je dao jedan veliki svezi orah, mlad, najlepsi... meni dao jezgro da pojedem i pokazao mi ljusku, a u njoj - dve male zabice. Inace se grozim zaba ali ove nisu bile grozne, bile su bele i licile su na embrione od 6-7 nedelja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

micilici primi i moje saucesce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

retko sanjam,ali kad sanjamto obicno nesto znaci...vec zna sta mi neke predstave u snu znace...recimo cesto sanjam krv,sto je dobro...ali kad sanjamnesto belo krvavo-to ne sluti ni na sta dobro....zatim voda,ako je mutna-lose,ako je mirna i cista-dobro

pre neko vece sam sanjala poplavu,mutnu uzburkanu vodu,ja u njoj, batrgam se da se popnem u neki camac,penjem se,vidim da krvarim preko belog vesa,neke zabe(steta) iskacu iz mene...sutra sam dobila preporucenu posiljku vezano za neku administraciju,ima da me olaksaju po plati posteno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moji snovi gotovo uvijek nesto predstavljaju i posebno mi se intenziviraju kada mi se npr nešto ružno u životu dešava. Kao da me upozoravaju ili daju nagovještaje šta bi moglo da se desi.

Ja svoje snove tumačim individualno a ne po sanovniku.

Neki snovi opet nemaju veze sa vezom, odraz su mojih strahova ili nečega što se dešava oko mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moji snovi gotovo uvijek nesto predstavljaju i posebno mi se intenziviraju kada mi se npr nešto ružno u životu dešava. Kao da me upozoravaju ili daju nagovještaje šta bi moglo da se desi.

Ja svoje snove tumačim individualno a ne po sanovniku.

Neki snovi opet nemaju veze sa vezom, odraz su mojih strahova ili nečega što se dešava oko mene.

kodmene neke stvari koje sanjam mogu tacno po sanovniku da se tumace,a neke nemaju veze...ove ,,simbole`1` sam zapamtila jer mi se cesto javljaju i stose njihovo,,znacenje`` potvrdilo vise puta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kodmene neke stvari koje sanjam mogu tacno po sanovniku da se tumace,a neke nemaju veze...ove ,,simbole`1` sam zapamtila jer mi se cesto javljaju i stose njihovo,,znacenje`` potvrdilo vise puta

Pa postoje neke sitnice.

kod obe saobracajke sam sanjala hrpu miševa kako trče oko mene miš-šteta

a kada je brat imao udes sa mojim autom, slupao ga je do kraja, totalna steta, ist sam sanjala miševe i kao jedan bijeli miš i meni neki glas govori: "ništa se ne brini miš bijeli srecu dijeli" .... - PRAVO JE CUDO DA STVARNO NIKO NIJE BIO POVREDJEN A AUTO SE BUKVALNO PREPOLOVILO NA POLA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ženskice..noćas sam sanjala da se poradjam..sve nešto zbrkano, nidje veze što kažu..sećam se samo da je bolelo kao ludo, a u stvari to mi se bol tokom spavanja preneo u san..haos :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ženskice..noćas sam sanjala da se poradjam..sve nešto zbrkano, nidje veze što kažu..sećam se samo da je bolelo kao ludo, a u stvari to mi se bol tokom spavanja preneo u san..haos :blink:

ne bi volila da prezivljavam isto bol i na javi i u snu :S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ženskice..noćas sam sanjala da se poradjam..sve nešto zbrkano, nidje veze što kažu..sećam se samo da je bolelo kao ludo, a u stvari to mi se bol tokom spavanja preneo u san..haos :blink:

tebi sesad tolikopriblizilo da si u toj prici i na javi i u snu.

ja jos uvekl ne sanjam porodjaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tebi sesad tolikopriblizilo da si u toj prici i na javi i u snu.

ja jos uvekl ne sanjam porodjaj

Ma izgleda kada razmišljaš o tome, to i sanjaš..nije da se nešto sada plašim porodjaja, ali sam imala toliko loše iskustvo prošlog puta, da bih volela sada da odem i da nemam pojma šta će se desiti..tako je ipak najbolje :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma izgleda kada razmišljaš o tome, to i sanjaš..nije da se nešto sada plašim porodjaja, ali sam imala toliko loše iskustvo prošlog puta, da bih volela sada da odem i da nemam pojma šta će se desiti..tako je ipak najbolje :lol:

E JE`B GA!sludeste me skroz na skroz!jos cu se i ja utrtati! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E JE`B GA!sludeste me skroz na skroz!jos cu se i ja utrtati! :(

Haha, hoces da ti i ja kazem koju rijec o "carima" porodjaja??? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakav san sam noćas imala...hm...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakav san sam noćas imala...hm...

Kakav - kakav - kakav !!! c0302.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.