Snovi i tumačenje

odgovora

Objavljeno

paaaaa,kao mala sam mogla d ati po abecednom redu nabrojim sta bih sve htela da budem kad porastem :lol:

sad,VOLELA BIH DA MNOOOGOOO PUTUJEM :)

da posle par godina promenim posao i pocnem ,recimo ,da predajem na faxu knjizevnost ili da budem turisticki vodic pa spojim ljubav ka istoriji i putovanjima(lepo i korisno) :)

to je ono sto mi trenutno pada na pamet,vezano za moje sebicne zelje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam nekada mastala da cu raditi kao arhitekta, da cu sama nacrtati plan za izgradnju svoje kuce (cesto sam ga i crtala), u planu je bila manja kuca iz nivoa i ogromno dvoriste sa bazenom, cvecem, letnjikovcem... dobar auto i posluga u kuci! pa kao i mm i ja cemo dobro zaradjitati, necemo se mlatiti oko kucnoh posliva, nego cemo proputovati sa decom i maximalno im se posvetiti!

tako bese u snovima :)))))

a sada.......

profesija koju sam zavrsila nema ni A od arhitekte, nemam posao, imam veeeeliku kucu ijako malo dvoriste koje me izludjuje, sve radim sama i u kuci i oko nje (muz mi pomaze, ali to nije posluga zar ne?) nemamo bazen, ljetnjikovac, poslugu...nista od toga, putovanja tu i tamo, detetu jesmo posveceni (onda kada zavrsimo posao)....

Sada sanjam da nadjem dobro placeni posao (po mogucstvu u mojoj struci, jer ja zaista volim svoj posao) i da iz kuce iselim svekra, svekrvu i zaovu :)))))

TRAZIM LI MNOGO?????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MajoSM, mislim da smo o tome visemanje sve mastale :), bazen pod obavezno:)

p0101.gif

Meni je palo na pamet da otvorim palacinkarnicu :). U mom kraju je nema, pa mislim da bi bilo dobro. MM me podrzava, ali mislim da ce sledeca godina biti teska, pa cu ostaviti za neka druga vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je palo na pamet da otvorim palacinkarnicu :). U mom kraju je nema, pa mislim da bi bilo dobro. MM me podrzava, ali mislim da ce sledeca godina biti teska, pa cu ostaviti za neka druga vremena.

Ohoho... pa to je lepo procitati, znaci imamo dve potencijalne clanice u cekaonici (po drugi put :lol: ) jupiiiii

Elem, da se vratim na temu ;)

Kad sam bila mala mastala sam kako cu ziveti sama, biti poslovna zena, imati svoj ogroman stan u Bgu...

A sad kada sam "velika" (ne mislim na kilograme ;) ) mastam o nekoj kucici nadomak Bga i naravno da imam min. troje dece :lol:

Hehehe vidi se da sam "porasla'' :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto mi zivimo sa mojom babom i dedom u istom dvoristu,iako je kuca nasa,jos uvek mastamo i planiramo zajedno kako ce nasa kuca izgledati(ako ovu prodamo ili ako je preuredimo)... :) Jako volim dizajn in i exterijera,,arhitekturu,pa i kucu bih volela sama jkednog dana da "izmislim"... I inace,mi od tog sna ne odustajemo... :P

A mastam da cu jednog dana otvoriti svoj restoran(i prethodno zavrsiti fax za kuvara,i biti sef i vlasink svoje kuhinje),i taj san takodje planiram i odraditi... :)

Osim toga,sanjam o putovanjima,npr.po evropi u hipijevskom buba kombiju,sa dragim,kad ostarimo,i idemo gde nam je volja,soavamo i jedemo sta nam je volja.... Ali se takodje nadam da cemo i to ostvariti,cim dobijemo ("privatnu") penziju... :lol:

Inace,mislim da bez sanjarenja,mastanja ne bih prezivela ni jedan dan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MajoSM, mislim da smo o tome visemanje sve mastale :) , bazen pod obavezno:)

p0101.gif

Meni je palo na pamet da otvorim palacinkarnicu :) . U mom kraju je nema, pa mislim da bi bilo dobro. MM me podrzava, ali mislim da ce sledeca godina biti teska, pa cu ostaviti za neka druga vremena.

Ovo i ja hocu! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam oduvjek mastala o ljubavi :)

O slatkoj kucici na periferiji grada i velikoj verandi sa koje moze da se vidi cijeli grad i covjekom koji me je ispod cebeta zagrlio i cuteci se savrseno razumijemo dok gledamo kako se spusta mrak.

nekako mi je ta scena u glavi jos od djetinjstva I JOS UVIJEK O NJOJ SANJAM, o tom nekom savrsenom skladu i duhovnom miru sa svojom polovinom

sa druge strane, razmisljala sam ako nikada ne dostignem "taj mir", ako bude bas suprotno, mastala sam o tome kako cu biti samohrana majka i uspjesna poslovna zena ili intelektualka, profesorica i sl tome.

A kada sam bila BAS mala zeljela sam da budem profesionalni vojnik :D

Sada trenutno zelim samo da magistriram (naravno pored gore pomenutog svoje djece i njhovog dobra, dakle moja sebicna zelja)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam, sto se tice stana oduvek mastala da se sastoji od jedne sobe, koja ce biti i dnevni boravak, od kupatila, u kome bi prala nesto sudova, i kuhinja da mi bude reso na radijatori u nekom cosku. Malo je, o cas posla zagrejes, nebih imala bog zna sta da perem jer bih jela iz papirnih tanjira, i pila iz plasticnih casa, imala bih macku ili psa, i moj muz i ja bi ziveli kao hipici. Dobra fora u takvom stanu je sto ti se ne ostaje u njoj, a kad izadjes ne ide ti se kuci, tako da bi smo non stop lutali, glupirali se, a ostatak dana bi bili na poslu. Svaki dan bi bio totalna avantura. Ali, "nazalost", imali smo njegov sprat, sa parama od svadbe smo izgradili stan, po nasem ukusu, i sad nemozemo da se nakanimo da odemo negde. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da putujem,da nadjem neki lep poslic,da kupim vikendicu na moru,planini,da otvorim neki riblji restorancic,da odem i obidjem Ameriku,e to su moji skromni snovi....

A na javi samo da imam zdravlja,i naravno moja porodica,a kada bi moglo jos jedno dete,e to bi bio SAN SNOVA!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne sanjam, ja sta imam na umu jos uvek planiram da ostvarim :lol:

Prvo da imam svoju firmu koja ce se baviti "sustainable", "green" i "passive house" dizajnom- ali malu firmu, za odabranu klijentelu. Onda da u jednoj takvoj kuci koju cu sama projektovati a sa mm-om nadgledati radove i izgradnju i zivim! Kuca ce biti na lokaciji sa jednom od najlepsih prirododnih pejsaza na planeti (citaj New Zealand).

Takodje bih imala i stan na totalno urbanoj lokaciji za povremeni provod, zezanje i blizu aerodroma zbog sledeceg dela plana! :P

Sledeci deo plana odnosi se na kvalitet zivota- da ne iscrpljujem sebe poslom i brigom oko posla, da putujem, obidjem Juznu Ameriku, penjem se tragom Inka, idem tragom Che Guevara-e (ne ideoloski, vec istrazivacki)...

Toliko za sad! Mm smatra da cemo u sledecih 5god ostvariti deo sa lokacijom za zivot i kucom kao i jedan deo sa putovanjima... Ajde da mu verujem! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne sanjam, ja sta imam na umu jos uvek planiram da ostvarim :lol:

Prvo da imam svoju firmu koja ce se baviti "sustainable", "green" i "passive house" dizajnom- ali malu firmu, za odabranu klijentelu. Onda da u jednoj takvoj kuci koju cu sama projektovati a sa mm-om nadgledati radove i izgradnju i zivim! Kuca ce biti na lokaciji sa jednom od najlepsih prirododnih pejsaza na planeti (citaj New Zealand).

Takodje bih imala i stan na totalno urbanoj lokaciji za povremeni provod, zezanje i blizu aerodroma zbog sledeceg dela plana! :P

Sledeci deo plana odnosi se na kvalitet zivota- da ne iscrpljujem sebe poslom i brigom oko posla, da putujem, obidjem Juznu Ameriku, penjem se tragom Inka, idem tragom Che Guevara-e (ne ideoloski, vec istrazivacki)...

Toliko za sad! Mm smatra da cemo u sledecih 5god ostvariti deo sa lokacijom za zivot i kucom kao i jedan deo sa putovanjima... Ajde da mu verujem! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam, sto se tice stana oduvek mastala da se sastoji od jedne sobe, koja ce biti i dnevni boravak, od kupatila, u kome bi prala nesto sudova, i kuhinja da mi bude reso na radijatori u nekom cosku. Malo je, o cas posla zagrejes, nebih imala bog zna sta da perem jer bih jela iz papirnih tanjira, i pila iz plasticnih casa, imala bih macku ili psa, i moj muz i ja bi ziveli kao hipici. Dobra fora u takvom stanu je sto ti se ne ostaje u njoj, a kad izadjes ne ide ti se kuci, tako da bi smo non stop lutali, glupirali se, a ostatak dana bi bili na poslu. Svaki dan bi bio totalna avantura. Ali, "nazalost", imali smo njegov sprat, sa parama od svadbe smo izgradili stan, po nasem ukusu, i sad nemozemo da se nakanimo da odemo negde. :(

Ovo je dobro! :lol: Mi lajki... :)

Ja ne sanjam, ja sta imam na umu jos uvek planiram da ostvarim :lol:

Prvo da imam svoju firmu koja ce se baviti "sustainable", "green" i "passive house" dizajnom- ali malu firmu, za odabranu klijentelu. Onda da u jednoj takvoj kuci koju cu sama projektovati a sa mm-om nadgledati radove i izgradnju i zivim! Kuca ce biti na lokaciji sa jednom od najlepsih prirododnih pejsaza na planeti (citaj New Zealand).

Takodje bih imala i stan na totalno urbanoj lokaciji za povremeni provod, zezanje i blizu aerodroma zbog sledeceg dela plana! :P

Sledeci deo plana odnosi se na kvalitet zivota- da ne iscrpljujem sebe poslom i brigom oko posla, da putujem, obidjem Juznu Ameriku, penjem se tragom Inka, idem tragom Che Guevara-e (ne ideoloski, vec istrazivacki)...

Toliko za sad! Mm smatra da cemo u sledecih 5god ostvariti deo sa lokacijom za zivot i kucom kao i jedan deo sa putovanjima... Ajde da mu verujem! :lol:

Ocu da i meni muz kaze isto! :lol: :lol: A ako vam treba cuvati onu kucu na NZ dokvi putujete... ;):lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet poceh punooo da sanjam i to u boji i ujutru se svega secam. Nocas sam sanjala jednog Dragana iz Pirota...ne znam sto mi je on pao na pamet... kako je tek znao da masira...e, zato sam ga sanjala. Juce moja kuma rece da mi treba jedan dooooobar maser i u pravu je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SAd ste me podsetile na nesto cega se jaako dugo nisam setila.Od kada tacno ne znam ali sam bila bas mala,pa do neke 10-11 god.sam skoro redovno sanjala da letim...ali sam pre toga uvek morala da primim neku inekciju pa tek onda "imam moc" da letim...

Secam se da kada sam malo porasla i prestala to da sanjam...plasila sam se, da to nije neki upozoravajuci san...da ne budem narkos...

Snovi u kojima letimo su znak dozivljaja sopstvene kompetencije, sopstvene moci, znak poverenja u svoje snage i zadovoljstva sobom... E sad, to sa spricem??? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uhhh...znaci da je meni trebao doping(e sad,sta ili ko bi to mogao biti) da bih ja bila zadovoljna sobom i imala samopouzdanja?

A bas duuugo nisam sanjala te letece snove...da znas da bi mi nesto sad legli :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prosle noci sam sanjala da sam u nekoj velikoj svetloj cekaonici punoj ljudi nasla malu lepu bebu. bila je umotana u zuti peskir, gola, ali cista i sita... imala je belu belu belu neznu koszu i prelepe tamne okice... uzela sam je u narucje i vise nisam mogla da je pustim... postala je moja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jao mama B, tako si lepo opisala da sam i ja zamislila taj san i stvarno je predivan :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jao mama B, tako si lepo opisala da sam i ja zamislila taj san i stvarno je predivan :wub:

stvarno je prelep san... :wub:

volim kad sanjam lepo, a u trudnoci sve nesto bez veze sanjam -krv i vanzemaljci :blink::o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

stvarno je prelep san... :wub:

volim kad sanjam lepo, a u trudnoci sve nesto bez veze sanjam -krv i vanzemaljci :blink::o

hehehe pa i ne sanjala... a ove krvopije nije ni cudo sto ih sanjas kao vanzemaljce :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bojana divno...mogu misliti kako ti je ujutru bilo lepo :)

U toku trudnoce sam par puta sanjala da sam se porodila,i to ona najnormalnije "izadje" pogledam je i kao ajde vrati se unutra jos malo,jos nisi dovoljno porasla :lol: I to sam par puta sanjala sve na taj kalup snove...i na kraju sam se stvarno lagano porodila...a secam se da posle tih snova mi je ujutru...ma u toku celog dana bilo predivno neko osecanje u stomaku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bojana divno...mogu misliti kako ti je ujutru bilo lepo :)

U toku trudnoce sam par puta sanjala da sam se porodila,i to ona najnormalnije "izadje" pogledam je i kao ajde vrati se unutra jos malo,jos nisi dovoljno porasla :lol: I to sam par puta sanjala sve na taj kalup snove...i na kraju sam se stvarno lagano porodila...a secam se da posle tih snova mi je ujutru...ma u toku celog dana bilo predivno neko osecanje u stomaku

b0201.gif

a stvarno je prelep osecaj kad sanjas da je drzis u rukama. uf, ceo dan mi je lep

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verujem...zelim ti sto cesce da sanjas slicne snove...a cini mi se da moras i drugog bebirona da uzmes malko,da se ne ljuti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verujem...zelim ti sto cesce da sanjas slicne snove...a cini mi se da moras i drugog bebirona da uzmes malko,da se ne ljuti :)

drugi mi jos ostao u stomaku. njega cu nocas da nadjem na aerodromu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se ne secam sta sam sanjala sinoc,preksinoc sam sanjala kako sa drugom i drugaricom pravimo krofne i punimo ih kremom a ja kad sanjam da jedem nesto slatko obavezno me jedu neki jadi :angry: i naravno sveki se osetila zapostavljeno pa pokusala da me kod muza nadrnda al joj nije poslo za rukom i evo danas mi bila u goste ali sva uzdrzana :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pisala sam vec da jako retko sanjam... E kad sanjam onda...

U noc izmedju petka i subote sanjala sam sobu prepunu svetlosti i trpezu u G, jedan kraj prazan, za drugi ulaze i sedaju ljudi, sve nasa familija. Tata mi ulazi i seda pored svoje pokojne tetke (koju ja nikada nisam upoznala) a meni kroz glavu: "Otkud ona, pa ona nije ziva..." Sedam i ja, soba blesti od svetlosti, kroz prozor ne mozes videti koliko je sjajno... Svi jedemo ribu- secam se jer me neko pita u vezi kostiju... Nista vise...

Te veceri umro mi je deda... :(

Rekli su mi danas jer mi je u subotu bio rodjendan, znaju da cu da se uznemirim, a nista (po njima) ne mogu da uradim, daleko sam (ko ce im dokazati da nije u tome poenta...)... U subotu sam ustala i ispricala mm-u san, ali nista nisam povezala... Ni tad ni kasnije kada mi je brat poslao poruku da ce mi se javiti uvece, svi su zauzeti...

Jutros sam ustala i samo mi je kroz glavu sevnulo: niko se nije javio, niko iz porodice, iz familije... Znala sam sta je u pitanju i prvo sto sam pitala brata kad je odgovorio na telefon bilo je: "Sta se desilo juce..." nije trebalo da mi odgovori... ovo je treci put ove godine da unapred znam zasto telefon zvoni i da ja treba da pozovem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.