odgovora

Objavljeno

Moram da se pohvalim da ja pravim domaci mladi sir ( za sad, planiram da prosirim asortiman ) ali Marko nece da ga jede , tj hoce ali mu dajem tako samo sir na kasikicu ali pomesan sa necim nece , nece ga kao oborok , nego onako , prezalogaji ga usput uz igranjac .... A pravim i kiselo mleko domace , sakupljam kajmak domaci i sve to volimo i bogami lepo ruckamo....

Khm....Ogica i ja se prijavljujemo za kajmak :lol: adresu saljem u inbox :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da se pohvalim da ja pravim domaci mladi sir ( za sad, planiram da prosirim asortiman ) ali Marko nece da ga jede , tj hoce ali mu dajem tako samo sir na kasikicu ali pomesan sa necim nece , nece ga kao oborok , nego onako , prezalogaji ga usput uz igranjac .... A pravim i kiselo mleko domace , sakupljam kajmak domaci i sve to volimo i bogami lepo ruckamo....

Divno, my love :) Ješće ti Marko sir, polako - sa godinu dana ima da omlati celu krišku - videćeš. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:) Mislite da bih mogla i da ga distribuiram malo ... razmisljala sam o tome ... Inace svako jurto mi sveki donese dve litre sveze pomuzenog mleka , direkt iz krave :D A MArkic ako od toga popije 300ml to je uspeh pa jedno vreme nisam znala sta cu sa mlekom a zao mi bilo da ga bacim pa sam tako pocela da pravim , skinula neke recepte sa neta. A razmisljala sam da se ozbiljnije pozabavim time , samo bih onda morala da registrujem jednu kravu na mene :D A sveki kaze da ce mi dve dati ako hocu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:) Mislite da bih mogla i da ga distribuiram malo ... razmisljala sam o tome ... Inace svako jurto mi sveki donese dve litre sveze pomuzenog mleka , direkt iz krave :D A MArkic ako od toga popije 300ml to je uspeh pa jedno vreme nisam znala sta cu sa mlekom a zao mi bilo da ga bacim pa sam tako pocela da pravim , skinula neke recepte sa neta. A razmisljala sam da se ozbiljnije pozabavim time , samo bih onda morala da registrujem jednu kravu na mene :D A sveki kaze da ce mi dve dati ako hocu :D

Sveki nek drži i dalje kravice, ne mora da ti ih daje, a ti joj samo distribuiraj mlečne proizvode koje praviš.

Domaće je i traženije i skuplje, a i sveki će više da profitira nego da predaje mleko ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da se pohvalim da ja pravim domaci mladi sir ( za sad, planiram da prosirim asortiman ) ali Marko nece da ga jede , tj hoce ali mu dajem tako samo sir na kasikicu ali pomesan sa necim nece , nece ga kao oborok , nego onako , prezalogaji ga usput uz igranjac .... A pravim i kiselo mleko domace , sakupljam kajmak domaci i sve to volimo i bogami lepo ruckamo....

Bravo Sanja.Super je sto tako rucka sir.I Jana obozava grudu i to im je jako zdravo,jos i gruda sa sve surutkom.

A mozes kad je vec za svoje potrebe da ostavis sir ,a da ne skidas kajmak da bude onaj pravi masni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Sanja.Super je sto tako rucka sir.I Jana obozava grudu i to im je jako zdravo,jos i gruda sa sve surutkom.

A mozes kad je vec za svoje potrebe da ostavis sir ,a da ne skidas kajmak da bude onaj pravi masni.

:) nismo ljubitelji masnog , tj ja ga ne jedem... a kajmak mu dajem tako sa mlekas skidam za dva dana nakupim punu cinijcu i dam mu to da jede onako nesoljen , njam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sveki nek drži i dalje kravice, ne mora da ti ih daje, a ti joj samo distribuiraj mlečne proizvode koje praviš.

Domaće je i traženije i skuplje, a i sveki će više da profitira nego da predaje mleko ;)

one bi svakako ostale kod nje , ja bi se iselila kad bi morala ovde da ih drzim :) ne podnosim u dvoristu krave, svinje... nista sto smrdi , a samo bi se ja vodila kao vlasnik jer drugacije ne mozes da krenes u ozbiljnu proizvodnju niti da prodajes ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSanja, jako dobra ideja, samo naprijed! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvođenje mlečnih proizvoda se preporučuje sa kiselim mlekom a posle par dana domaći sir ili kajmak (naravno ako imate "proverene" ljude koji prave ove proizvode) a ubrzo slede jogurt pa pavlaka i tako dalje.

A ako možeš zaobiđi voćni jogurt.

Hvala Ana!!!

Posto nemamo gde da kupimo domaci sir i kajmak, da li mozemo da uvedemo neki od ovih sireva:

rd-bakin-.jpg

vf4-presid.jpg

5k6-suboti.jpgd7t-saback.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Elena je ruckala sve te sem tog prvog, taj nisam ni videla doduse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSanja, na tako malo nemas ama bas nikakav racun. Sir je jako jeftin i tesko ga prodati, narocito ako si nov. Pravi za vas i uzivaj. Sad zimi je lako sa sirom i kajmakom ali kad krene toplo vreme ima da ti se smuci, a ulozis i trud i rad. Moja sveki ima dve krave i ne osecamo bas neki prihod od toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sta je sa Fetom? Ja je obozavam ali to je onako dosta slano, kada se to moze dati detetu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baby, ovaj šabački je FENOMENALAN!!! A i drug mi radi tamo tako da i on sam hvali i ima poverenja u njih.

Ove ostale koje si navela, iskreno, nisam probala.

Jacka, što se tiče fete ona bi (po pravilu) mogla tek posle dve godine upravo iz razloga što je puno slana ali iskreno ja sam je već davala Emi pa je ni sama nije prihvatila upravo iz razloga što je slana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala :) I mislila sam posto je stvarno slana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.