odgovora

Objavljeno

Mama dy zanima me da li ostavljas onaj stari kajmak sto moze mesecima da stoji?Mi jedemo samo mladi,jer sveki nema vremena za to,pa bih ja volela da mi objasnis kako da ostavim taj stari,tvrdi kajmak.

Jos ovo,jako volim da pijem grudu sa surutkom,ali ne umem to da radim a sveki nema kad ili kad uradi ona to pretandrlja i nije bas to,to.

E sad zanima me kako se ostavlja onaj stari tvrdi sir,koji ja jako volim.Zanima me da li se drzi u hladnom ili toplom,na koliko se menja surutka i kako,i koliko se maje stavlja?

Moram ovo da te pitam jer smo mm i ja spali na to da kupujemo fetu i sl.a jako volim i pogotovo sad kad sam trudna ,muka mi je od svega a mlecne proizvode mogu da jedem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stari kajmak se ostavlja tako sto u neku koficu stavis kajmak koji imas, mora dobro da se sabije, ne sme da ima vazduha, zatim rastopis kasiku masti i kasiku kajmaka i prelijes po vrhu. Naravno taj deo se skida i baca kad hoces da koristis kajmak. Ovako kajmak moze da stoji i godinu dana.

Stari ili prevreli sir se dobije tako sto mladi sir poredjas u kofu prelijes slanom surutkom odozgo pritegnes i ostavis neko vreme na toplom. Plesan koja se stvori po vrhu mora da se skida svaka tri, cetiri dana (pokupis kasikom). Ako sir stoji na hladnom mestu surutku menjas mesecno a ako je na toplom mora bar dva puta mesecno.

A sto se tice maje, pa ide oko 4 kasike na 13-14 litara, ako je mleko toplije kad se siri onda ide i manje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stari kajmak se ostavlja tako sto u neku koficu stavis kajmak koji imas, mora dobro da se sabije, ne sme da ima vazduha, zatim rastopis kasiku masti i kasiku kajmaka i prelijes po vrhu. Naravno taj deo se skida i baca kad hoces da koristis kajmak. Ovako kajmak moze da stoji i godinu dana.

Stari ili prevreli sir se dobije tako sto mladi sir poredjas u kofu prelijes slanom surutkom odozgo pritegnes i ostavis neko vreme na toplom. Plesan koja se stvori po vrhu mora da se skida svaka tri, cetiri dana (pokupis kasikom). Ako sir stoji na hladnom mestu surutku menjas mesecno a ako je na toplom mora bar dva puta mesecno.

A sto se tice maje, pa ide oko 4 kasike na 13-14 litara, ako je mleko toplije kad se siri onda ide i manje.

Rekla bih da je ovo komplikovana rabota za našu Cicanu... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama dy hvala ti ovo nije komplikovano,jer mi je vecina poznata samo nisam znala bas te cake.Moram to probati prvo sa manjom kolicinom.

Rule jel ti mislis da sam ja nesposobna ili lenja? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Una ne voli sir a pavlaku 2-3 kasicice i ne vise... Probala sam i sa palentom ta nece ni da okusi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Una ne voli sir a pavlaku 2-3 kasicice i ne vise... Probala sam i sa palentom ta nece ni da okusi..

Polako zavoleće... Ima vremena ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Una ne voli sir a pavlaku 2-3 kasicice i ne vise... Probala sam i sa palentom ta nece ni da okusi..

Kiselo mleko, jogurt?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kiselo mleko, jogurt?

Jogurt obozava, a kiselomleko joj jos nisam davala... Dobro si me podsetila.. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve se to menja kako rastu. Posle ce vise hteti ono a manje ovo. To je prosto tako. ;)

Jogurt je mozda najvazniji jer je probiotik, ali ne treba se opterecivati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super!!! Pa najidealnije su jogurt i kiselo mleko ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas na pijaci se ne prodaje sir, nazalost. Mada ja sam ovisnik od grcke fete i samo to tamanin, bez icega, narocito uz belo vince. Ali zato moj sin ne zeli sir ni da pomirise. Ja mu samo zajedno sa spagetama na kvarnjaka uvalim neki zuti sir i samo tako.

Nadam se kad poraste da ce promeniti svoj ukus posto smo mm i ja veliki ljubitelji sira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bebanu dajem jedan grcki sir-anthotiro,nemastan i neslan,bas neutralan,i on ga mnogo voli.Dala sam mu i tvrd da proba,al nesto mrljavio.Moja dr i dalje ima stav-sir posle prve godine,ali ne slazem se sa tim,jer Ahil nece mleko bas,pa mu je svaki mlecni proizvod dobrodosao da nadoknadi kalcijum.

Koliko ja volim antotiroooooo!!!! :rolleyes:

Ali luka ne! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas na pijaci se ne prodaje sir, nazalost. Mada ja sam ovisnik od grcke fete i samo to tamanin, bez icega, narocito uz belo vince. Ali zato moj sin ne zeli sir ni da pomirise. Ja mu samo zajedno sa spagetama na kvarnjaka uvalim neki zuti sir i samo tako.

Nadam se kad poraste da ce promeniti svoj ukus posto smo mm i ja veliki ljubitelji sira.

Jaoo Šećer ko nebi Grčku fetu jeo i bez ičeg... Kada sam prošlog leta probala tu "originalnu" fetu sve ovo je greota da se prodaje pod nazivom feta.

A mislim da deca teže "prihvataju" fetu jer je baš jaka, ima jak šmek. (bar mislim da to može da bude razlog)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja strasno volim sireve sa plavom plesni, i to sve :) Mada, volim i mladi i gaudu i ementaler, fetu, bri...ostale manje volim ali isto tamanim :D Je li neko jeo sir po imenu torotan i da li vam se dopao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve sireve obožavam, ne biram :rolleyes: Od parmezana, preko običnog mladog do onih jakih žutih...jedino baš ne ljubim buđave, ali pojedem i njih kad se nađu u blizini :P

Kad bih imala toliko para, samo bih sireve jela :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A vaša dečica?! Pošto je ovo tema za njih :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A vaša dečica?! Pošto je ovo tema za njih :D

:lol: :lol: :lol: Ja čim vidim sir, mislim da se odnosi na mene :P Moj miš je još mali za to, al' zato ja tamanim i za nju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

obozavammmmm :) mislis Hercegovacki torotan:) moj deda je odozdo, stalno su nam donosili, on je bas slan i jak, ali sa ustipcima pa ima li sta bolje mmmmmmmmm :)

DA,DA,DA, bas taj! :D :D :D

Moja deca uglavnom vole sve sto ja volim i jedu sve sto ja jedem jer sam ih tako naucila :) Btw, moja Andjela sir sa plavom plesni plesni tzv. budjavi sir zove sir sa tackicama i obozava ga :D

laugh.gif laugh.gif laugh.gif Ja čim vidim sir, mislim da se odnosi na mene tongue.gif Moj miš je još mali za to, al' zato ja tamanim i za nju.

Takodje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi jos nista od mlecnih proizvoda nismo, ali planiram ovih dana da pocnem...

Vidim pisete pavlaka, jogurt, kisleo mleko, mladi sir, feta sir, zdenka sir (hehehehhe, salim se, NE zdenka sir)........

E sad mene zanima, da li ima neke veze kojim redosledom sta prvo sta drugo sta trece itd

Nama je doktorka danas rekla da pocnemo, ali nepitah je ovo!

i da, rekla nam je i vocni jogurt da moze :blink: ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nema neki redosled...npr. daš jogurt i palentu...ili pavlaku sa žumancetom...voćni jogurt kao neku užinicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi jos nista od mlecnih proizvoda nismo, ali planiram ovih dana da pocnem...

Vidim pisete pavlaka, jogurt, kisleo mleko, mladi sir, feta sir, zdenka sir (hehehehhe, salim se, NE zdenka sir)........

E sad mene zanima, da li ima neke veze kojim redosledom sta prvo sta drugo sta trece itd

Nama je doktorka danas rekla da pocnemo, ali nepitah je ovo!

i da, rekla nam je i vocni jogurt da moze :blink: ?

Uvođenje mlečnih proizvoda se preporučuje sa kiselim mlekom a posle par dana domaći sir ili kajmak (naravno ako imate "proverene" ljude koji prave ove proizvode) a ubrzo slede jogurt pa pavlaka i tako dalje.

A ako možeš zaobiđi voćni jogurt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da se pohvalim da ja pravim domaci mladi sir ( za sad, planiram da prosirim asortiman ) ali Marko nece da ga jede , tj hoce ali mu dajem tako samo sir na kasikicu ali pomesan sa necim nece , nece ga kao oborok , nego onako , prezalogaji ga usput uz igranjac .... A pravim i kiselo mleko domace , sakupljam kajmak domaci i sve to volimo i bogami lepo ruckamo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da se pohvalim da ja pravim domaci mladi sir ( za sad, planiram da prosirim asortiman ) ali Marko nece da ga jede , tj hoce ali mu dajem tako samo sir na kasikicu ali pomesan sa necim nece , nece ga kao oborok , nego onako , prezalogaji ga usput uz igranjac .... A pravim i kiselo mleko domace , sakupljam kajmak domaci i sve to volimo i bogami lepo ruckamo....

OBOŽAVAM domaći sir i kajmak mmmmmmmm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.