odgovora

Objavljeno

Hvala Mucilici na savetu,ja kao sto rekoh ne razumem se bas u sireve,pedijatra nam je rekla da mozemo da mu dajemo,a meni nije palo na pamet da pitam koji,a pomalo me smara da je cimam da pitam,a Parmiggiano sam sigurna da je dobar jer nije fermentisan,jedu ga i oni koji su alergicni na sireve,ja mu rendam u supicu kad mu dajem,jeste jak,ali kad ga pomesam,skoro ni ne oseti,probala ja da mu dam da gricka tako,parce jedno,ali kad je osetio,izgledao je kao da sam mu dala nesto najgroznije na svetu! Pokusacu sa ovim sirevima sto si napisala,pa mozda mu se neki i svidi,treba da mu nadjem nesto sto je blagog ukusa da nije kiselast ili vec kakav moze sir da bude.

Big PozZz!

Mislim da je najpametnije pitati pedijatra koji sir savetuje za dete tog uzrasta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mu dajem za uzinu onog sirka od Danone-a,s ukusom kajsije i jagode,taj jede,valjda zato sto je sladak,u medjuvremenu cu ipak da mu dajem pomalo Parmiggiano do sledece kontrole,dosad ga dosta hrabro podneo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja Anđelini dajem domaći mladi sir koji dobijam od proverenog čoveka iz sela u blizini Bg, a moja drugarica bebi daje mladi sir- mislim da se zove Prezident

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja Anđelini dajem domaći mladi sir koji dobijam od proverenog čoveka iz sela u blizini Bg, a moja drugarica bebi daje mladi sir- mislim da se zove Prezident

jaoj probala sam taj sir u srbiji....super je....

inace obozavam sve mlade sireve...zapravo sve sireve....pojedem pola kile fete nedeljno sigurno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Mucilici na savetu,ja kao sto rekoh ne razumem se bas u sireve,pedijatra nam je rekla da mozemo da mu dajemo,a meni nije palo na pamet da pitam koji,a pomalo me smara da je cimam da pitam,a Parmiggiano sam sigurna da je dobar jer nije fermentisan,jedu ga i oni koji su alergicni na sireve,ja mu rendam u supicu kad mu dajem,jeste jak,ali kad ga pomesam,skoro ni ne oseti,probala ja da mu dam da gricka tako,parce jedno,ali kad je osetio,izgledao je kao da sam mu dala nesto najgroznije na svetu! Pokusacu sa ovim sirevima sto si napisala,pa mozda mu se neki i svidi,treba da mu nadjem nesto sto je blagog ukusa da nije kiselast ili vec kakav moze sir da bude.

Big PozZz!

Nema na cemu draga ;)

U pravu si za Parmigiano Reggiano- on je neprocesirani sir i zaista je na listi koji se bebama mogu medju prvima davati. On je vrh, a kopije su mu Parmezan sirevi koji se ne prave u Parmi i Emilia okrugu vec u drugim delovima sveta- Americi itd... Grana Padano je slican Parmigiano Reggiano i takodje je italijanski, slican po ukusu i ja licno njega bas volim. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jede ga odavno, i mogu vam reći da ga obožava.

Kupujemo od komšinice provereni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maro za ribu i nije rano.Imas dorih predloga u temi riba.Mislim da dca generalno jako vole te vrste sireva.Moja Jana jako voli trapist,a pogotovo zdenku.Mada jede i fetu i obican domaci sir.

Opet zdenku najvise voli i to kupujemo neku austrijsku mnogo je ukusna.

Eto,cicana,a u onim opisima opasne hrane u temi opasno bas za zdenku se kaze da ima one E dodatke koji su vrlo losi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto,cicana,a u onim opisima opasne hrane u temi opasno bas za zdenku se kaze da ima one E dodatke koji su vrlo losi.

Pa,ono, opasan je i sir sa pijace,od neke tamo babe koja ko zna da l' je prala ruke kad ga je pravila;)Valjda je bolje kupovati sir u kutiji,sigurnije,bar mislim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kontradiktornih priča će uvek biti.

Već se prodaje i kod nas genetski modifikovana hrana, zemljoradnici kupuju genetski modifikovana semena, i priča može mnogo da se proširi u OPASNO.

Za jedne valja, za jedne ne valja, više čovek ne zna koga da sluša. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa,ono, opasan je i sir sa pijace,od neke tamo babe koja ko zna da l' je prala ruke kad ga je pravila;)Valjda je bolje kupovati sir u kutiji,sigurnije,bar mislim.

Možda i je sigurnije, ali ja ipak mislim da je potrebno obratiti pažnju na aditive...Maro...mislim da je bar kod vas sve to regulisano sanitarnim kodeksima, mislim na sir sa pijace?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa,ono, opasan je i sir sa pijace,od neke tamo babe koja ko zna da l' je prala ruke kad ga je pravila;)Valjda je bolje kupovati sir u kutiji,sigurnije,bar mislim.

A i taj sir,u zadnje vreme zene sve vise prave onaj brzopotezni koji je tesko odrziv,posle nekoliko dana dobije onaj miris i zutu boju,retko prave onaj stari sir prevreo kako se kaze.

Ma sve je opasno,nego kad je pomenula zdenku,ja se setila skoro sam citala o E stvarima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kontradiktornih priča će uvek biti.

Već se prodaje i kod nas genetski modifikovana hrana, zemljoradnici kupuju genetski modifikovana semena, i priča može mnogo da se proširi u OPASNO.

Za jedne valja, za jedne ne valja, više čovek ne zna koga da sluša. :D

Još uvijek se na selima može naći neki dedica ili bakica koji imaju kravu/dvije...isključivo hranjene pašom...kao i gice i ostale životinje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Još uvijek se na selima može naći neki dedica ili bakica koji imaju kravu/dvije...isključivo hranjene pašom...kao i gice i ostale životinje.

Ma ima,ali bese kod nas skoro akcija poklanjanja junica koje su steone po okolnim selima i svi odusevljeni,hvale vlast i ko im je to omogucio.A ja se mislim samo ko zna te besplatne junice kakve su genetske mesavine pa eto dali besplatno seljaci srecni,a iza toga se krije cini mi se ozbiljan problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možda i je sigurnije, ali ja ipak mislim da je potrebno obratiti pažnju na aditive...Maro...mislim da je bar kod vas sve to regulisano sanitarnim kodeksima, mislim na sir sa pijace?

Ovde,na pijaci,svi koji prodaju sir imaju papir o ispravnosti,a sav sir se cuva iskljucivo u pokretnom frizideru.Tako da je sigurno.Mislila sam na klasicnu srpsku pijacu,gde sirevi stoje pola dana u kofama,na tezgama,a pitanje da li imaju papire.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Još uvijek se na selima može naći neki dedica ili bakica koji imaju kravu/dvije...isključivo hranjene pašom...kao i gice i ostale životinje.

Ja živim u selu, i znam od koga šta kupujem, ali je sve to na minimumu proizvodnje, starih je sve manje, proizvodnja je na minimumu, a kad oni odu na onaj svet - niko mlađi neće zasuti rukave.

Odoh iz teme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja živim u selu, i znam od koga šta kupujem, ali je sve to na minimumu proizvodnje, starih je sve manje, proizvodnja je na minimumu, a kad oni odu na onaj svet - niko mlađi neće zasuti rukave.

Odoh iz teme...

U pravu si...

ovo je dobra tema, nastavićemo u adekvatnoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej bre sta ovo napricaste,a moje dete tamani zdenku.Uh,koja sam ja budala pre cu joj dati zdenku ili trapist nego domaci sir,koji moja sveki pravi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej bre sta ovo napricaste,a moje dete tamani zdenku.Uh,koja sam ja budala pre cu joj dati zdenku ili trapist nego domaci sir,koji moja sveki pravi.

I moj malac voli zdenku, i ne branim mu, jer ne je jede svaki dan. :rolleyes:

A i ja sam porasla jedući je, pa mi niš ne fali. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maro za ribu i nije rano.Imas dorih predloga u temi riba.Mislim da dca generalno jako vole te vrste sireva.Moja Jana jako voli trapist,a pogotovo zdenku.Mada jede i fetu i obican domaci sir.

Opet zdenku najvise voli i to kupujemo neku austrijsku mnogo je ukusna.

Ej bre sta ovo napricaste,a moje dete tamani zdenku.Uh,koja sam ja budala pre cu joj dati zdenku ili trapist nego domaci sir,koji moja sveki pravi.

Samo te citam i pitam se :lol: A svinjsku mast ne dajes detetu????

Za tu Zdenku bih te ja pruticem po guzi. :D

Jos samo neko da se javi da daje detetu onaj 'biljni pizza sir' pa da se izbodem, majke mi!

Dajte deci Parmezan, stari, smrdljivi parmezan i to kriske ne ovaj iz kesice, mleveni.

Mladi sir,pa i stari, mnogo slan, mozete odrzati u prokuvanoj ohladjenoj vodi u frizideru pod uslovom da je u kriskama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sir moze u slanoj vodi ali najbolje je da se cuva u surutki. Tamo gde kupujete sir verovatno ima i surutka, trazite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete jede samo mladi sir, trapist nece a zdenku joj nisam ni nudila mi je ne jedemo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pošto ni mi nemamo naviku da jedemo zdenku, ni Emilija je do sada nije ni jednom jela. Trapist i parmezan da a obavezno ovaj "domaći" i baš ga voli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koji to Trapist dajes? Meni su svi u marketima trapisti sumnjivi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje o cuvanju sira: Da li mora ceo sir da bude potopljen u slanoj vodi?

Mi dobijamo od baba-tetke domaci mladi kravlji sir, koji ona pravi, samo mi je problem cuvanje. Brzo se pokvari, pomalo mirise pa ne uzimam vece kolicine, vec dve-tri kriske koje cuvam u slanoj vodi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje o cuvanju sira: Da li mora ceo sir da bude potopljen u slanoj vodi?

Mi dobijamo od baba-tetke domaci mladi kravlji sir, koji ona pravi, samo mi je problem cuvanje. Brzo se pokvari, pomalo mirise pa ne uzimam vece kolicine, vec dve-tri kriske koje cuvam u slanoj vodi.

Vodu uvek treba prokuvati i ohladiti. Ako sir nije preslan onda obavezno staviti u vodu so. Ako je mnogo slan sir,dovoljno je samo prokuvana voda.

Inace, sir u kriskama treba da bude naredjan u posudu tako da bude sto vise stisnut i zaliven vodom. Naravno, da bude ceo potopljen u vodi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.