odgovora

Objavljeno

Da li vaši mališani jedu neku vrstu sireva???

ja mojima dajem neki mionički mladi sir i svidja im se!!!!

Nekada im dajem kajmak...ali više vole pavlaku....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obavezno joj dam ili kupovni mladi sir ili na buvljaku kod proverene zene domaci sir, pavlaku isto voli.. Evo i ovde se pre neki dan prejela mladog sira, stvarno je bio bas ukusan! To je jako zdravo, treba deci davati, pa koliko pojedu pojedu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Са 7 мјесеци сам почела давати Филипу сир(моја ујна на селу прави посебан за њега). Обожава га, посебно са палентом. А дајем му и куповну павлаку...можда сам поранила, али...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Steva obožava da ručka sir, kajmak i druge mlečne proizvode..i ja mislim da je to jako zdravo i dobro za decu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I Jana obozava sir i sve mlecne proizvode,kajmak,pavlaka,kiselo mleko,krem sir. Imamao sve domace pa ne brinem zbog ispravnosti,a o kvalitetu da ne pricam B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I Lea obozava sir,takodje.Pavlaku da i ne spominjem,celu je u stanju da smaze :)

Sir joj kupujem mladi fabricki u marketima,zato sto nazalost nemamo nikog pouzdanog na pijaci ili u selu,pogotovo sad kad krenu vrucine... :(

Mi kad smo bile male,secam se da je tata svakog petka donosio mleko iz sela... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jede, tamani, od malih nogu ga obozava! Secam se kada bi joj moja mama sa nekih 8 meseci davala po citavu filiju mladog sira, a ona je malenim rucicama zgrabi I ne pusta dok sve ne smaze! I sad tako- otvorim joj pakovanje fete I u stanju je 200gr smazati za tren. Jogurte I pavlaku I krem koziji takodje obozava, a od ostalih jede sve sto I mi- fromage frais, chedar, mozarelu, ricotu, parmezan, u jelima ili samostalno, na sve moguce nacine. Kad smo kod toga I ja sam ista oduvek- nedeljno pojedemo ona I ja bar 1kg fete I to sveze, plus ono sto ide u pite I jela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moje dete obožava sir... nikad ne odbija... jede i pavlaku i kiselo mleko, ali ih ne voli kao sir... ja joj kupujem neki mladi jastrebački sir kod nas u jednoj prodavnici mlečnih proizvoda prosto ga smaže kad joj dam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I Lea obozava sir,takodje.Pavlaku da i ne spominjem,celu je u stanju da smaze :)

Sir joj kupujem mladi fabricki u marketima,zato sto nazalost nemamo nikog pouzdanog na pijaci ili u selu,pogotovo sad kad krenu vrucine... :(

Mi kad smo bile male,secam se da je tata svakog petka donosio mleko iz sela... :)

Nemoj ni kupovati na pijaci,to sto je sigurno,okaci macku o rep. Bolje kupi u prodavnici,veruj mi sigurnije je nego na pijaci i sto se tice higijene, a o kvalitetu da ne pricamo,bar jr tri puta obran, pa ti vidi sta je tu ostalo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se nesto ne usudjujem da kupujem na pijaci.....kupim u mlecnom carstvu tamo imaju bas veliki izbor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja cerka jede sir,mlad joj kupi baba na pijaci od zene od koje kupuje 15 godina,pa mozemo reci da je provereno.Dajem joj ga sa vremena na vreme uz kacamak ili poparu,ali vise voli kiselo mleko,jogurt i pavlaku,ustvari OBOZAVA IH!a sir smo dali odavno prvi put,sigurno negde sa 7 punih meseci! h045.gifb025.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Takodje moji vole da jedu kremsi(krem maslac) e025.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i Milica voli sir,pavlaku ,kiselo mleko jogurt,od sireva jede paladin,masdamer a mladi sir kuoujemo onaj Sabacki inace pedijatar nam je rekla da sir i mlecne proizvode pocnemo da uvodima izmedju 7 i 8 meseca tako da niko nije poranio ako misli da jewste taman ste uvele i to je jaaaaako zdravo!!!!!!! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li bi bilo previse rano da ja mom bebcu uvedem mlecne proizvode, sir, pavlaku itd? On za desetak dana puni osam meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po meni nije rano...Filip već uveliko jede pavlaku, mileram, sir...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja mislim da nije rano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja sam se bas pitala da li je rano da mom bebcu uvedem sir.pavlaku i tako to sam 7 punih....Drago mi je da sam nasla odgovor...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja sam se bas pitala da li je rano da mom bebcu uvedem sir.pavlaku i tako to sam 7 punih....Drago mi je da sam nasla odgovor...

pa po doktorima je rano, e sad na vama je da odlucite :)

blagis se vama..moj luka nece sir ni da vidi....nekako mu uvalim sa drugim jelom ali ni tako nece cesto...ni jogurt, ni pavlaku niti ista...da poludis...mada mi smo do skoro imali na alergiju na protein iz kravljeg mleka pa nismo ni jeli....od skoro nam je dozvoljeno, ali sad nece :)....samo mleko pije, ali dobro, jesce kasnije.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mojoj bebi prvi put dala jogurt sa nekih 7.5 meseci, i malo kao da se bas i nije odusevila, ali bio je dosta kiseo. Sada MOJA KRAVICA jogurt pije koliko god joj dam. Onda sam pocela da joj dajem i vocne jogurte koje obozava. A tek od pre neki dan sam joj palentu pocela kuvati i sa malo kravljeg mleka, a do sad sam na vodi pa joj umesam malo pavlake ili fete! Mladi sir joj jos nisam davala, nekako me strah kad ne znam kakv je! Kupujem u jednp prodavnici gde imaju samo mlecne proizvode, ali ne znam nisam najsigurnija u njih po pitanju toga, bas njoj da dajem!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja joj dajem sir samo kada znam od koga je (proverene zene). Tako da ona jede sir bas retko. Pre joj dajem kiselu pavlaku nego sir.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mom nisam jos davala svez sir,uzela sam mu Parmiggiano Reggiano,ali ga ne voli nikako,ja nisam nikad jela sir i ne znam kakav ukus bi mogao da ima,a i ne razumem se bas u sireve,tako da ga ne forsiram da jede ako nece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mom nisam jos davala svez sir,uzela sam mu Parmiggiano Reggiano,ali ga ne voli nikako,ja nisam nikad jela sir i ne znam kakav ukus bi mogao da ima,a i ne razumem se bas u sireve,tako da ga ne forsiram da jede ako nece.

Draganessa kako mu ga dajes? Pitam jer je Parmiggiano Reggiano iliti Parmezan jak da bi se jeo u komadima. Retko ko ga voli tako i i onda se jede uz smokve i kruske koje mu svojom sladoscu ubiju jacinu. On se stavlja, tj renda u italijanska jela, obicno preko testenine ili se stavlja u soseve i pesto ili preko salate.

Ako hoces malom neki sir koji ce voleti davati onda pocni sa sirevima od pasterizovanog mleka: ricotta, krem sir, chedar... Nemoj mu uopste davati "meke" koji se prave od nepasterisanog mleka ito: Bie, plavi sir, Camembert. Feta moze iako je i ona meki sir, ali samo iz radnje, proverene ispravnosti. Isto vazi i za mlade sireve, "neprevrele" zbog rizika od listerije- samo od proverenog proizvodjaca. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja parmezan obožavam i stavljam ga u sve i svašta. Ako se kupi kvalitetan, dovoljno je mek da može da se jede i bez rendanja, samo je jako aromatičan, pa ga beba možda zbog toga odbija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draganessa kako mu ga dajes? Pitam jer je Parmiggiano Reggiano iliti Parmezan jak da bi se jeo u komadima. Retko ko ga voli tako i i onda se jede uz smokve i kruske koje mu svojom sladoscu ubiju jacinu. On se stavlja, tj renda u italijanska jela, obicno preko testenine ili se stavlja u soseve i pesto ili preko salate.

Ako hoces malom neki sir koji ce voleti davati onda pocni sa sirevima od pasterizovanog mleka: ricotta, krem sir, chedar... Nemoj mu uopste davati "meke" koji se prave od nepasterisanog mleka ito: Bie, plavi sir, Camembert. Feta moze iako je i ona meki sir, ali samo iz radnje, proverene ispravnosti. Isto vazi i za mlade sireve, "neprevrele" zbog rizika od listerije- samo od proverenog proizvodjaca. ;)

Hvala Mucilici na savetu,ja kao sto rekoh ne razumem se bas u sireve,pedijatra nam je rekla da mozemo da mu dajemo,a meni nije palo na pamet da pitam koji,a pomalo me smara da je cimam da pitam,a Parmiggiano sam sigurna da je dobar jer nije fermentisan,jedu ga i oni koji su alergicni na sireve,ja mu rendam u supicu kad mu dajem,jeste jak,ali kad ga pomesam,skoro ni ne oseti,probala ja da mu dam da gricka tako,parce jedno,ali kad je osetio,izgledao je kao da sam mu dala nesto najgroznije na svetu! Pokusacu sa ovim sirevima sto si napisala,pa mozda mu se neki i svidi,treba da mu nadjem nesto sto je blagog ukusa da nije kiselast ili vec kakav moze sir da bude.

Big PozZz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja parmezan obožavam i stavljam ga u sve i svašta. Ako se kupi kvalitetan, dovoljno je mek da može da se jede i bez rendanja, samo je jako aromatičan, pa ga beba možda zbog toga odbija.

Mene zabole nozdrva od Parmiggiana :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.