Krevetac - delovi i oprema

odgovora

Objavljeno

pa iskreno nisam jos, mada mi je to jedino palo na pamet, a poceo sam da ga sredjujem u subotu pa nisam otisao do ni jedne radnje ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, da. To ces najpre naci u radnjama za okove. Ima raznih podizaca i klizaca. uglavnom nije skupo. Ako klizaci za fioke sada kostaju oko 200din., ja mislim da ces jevtino da nadjes resenje. ;)

Kad ocekujete bebu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozz izvinjavam se sto sam nestao, nisam za sad resio problem sa krevetcom ali nije ni bitno, Mihajlo je kuci od juce pa sad citavo ludilo oko svega. Navikavanje na nespavanje i pocetnicki strahovi nas sad zaoukupljuju, zena se porodila carskim, maleni je stigao, samo sto sad pokusavamo da otkrijemo njegove fore, oko hranjenja itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čestitam na prinovi...preslatka bebica! :wub:

A taj deo, kao što su ti devojke i rekle najbolje potražiti u tim radnjama...ponesi polomljeni primerak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Честитам!!!

то није механизам за спуштање, то је клизач, само, нисам сигуран да можеш баш такав да нађеш.

Пробај да направиш, код неког стругара или сам.

Свако добро

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozz jos jednim, hvala na cestitkama, malisa je prva liga, samo imam neke nedoumice. Po nasim roditeljima i u opste starijoj generaciji bebe placu kad su gladne i kad se ukake, a nas Mihajlo bas i nije od tih placljivijih. prilicno je miran, ima svoje trenutke ali to se svede na samo jedan ili dva krika i to je to, tako da moramo da citamo ostale signale oko njegovih potreba. Interesuju me vasa misljenja u vezi hranjenja. Pedijatar koji dolazi da ga obidje plus ovi sa halo bebe su u fazonu da treba da jede na 2-3 sata, sto nije nikakav problem sto se tice mleka, ali on recimo ima fazon da posle kupanja, mada danas i bez kupanja spava i to tako cvrsto, da skoro uopste ne reaguje na provokacije. Danas je recimo sisao od 13-14 sat vremena, pa je oko pola 6 sisao 15 minuta, zatim oko 8 nekih 5 minuta i sad oko 22 nekih 5 minuta. Da li vam to deluje ok, i da li se i vama desavalo da jednostavno sta god radiili on ne zeli da se probudi da sisa? Izgleda ok, sve je u redu, u toplom je bla bla, samo sto ima tu pasiju za spavanjem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda ok, sve je u redu, u toplom je bla bla, samo sto ima tu pasiju za spavanjem

Уживај, све је то у реду :) и док је тако!

ако можете, гледајте да не спава док сиса, него, јело па спавање :)

Свако добро!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stevo, ovde pricamo svakakve price o bebama

http://www.bebac.com/forum/index.php?showt...mp;#entry396890

a ima jos tema o novorodjenim bebama.

Ja cu ti ovde sada reci da ne treba da brinete. Ako beba sisa, treba da sisa kad hoce NE NA SATNICU! Nikada ne budite bebu da sisa. San je nekad potrebniji od hrane, a on se sada odmara od porodjaja. To je sve normalno. Bice perioda kada nece silaziti sa sike ;)

Bidimo se na temi za koju sam ti postavila link. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ova tema gore u poruci ne postoji vise, ali bez brige, poceo sam intenzivno da koristim svaki slobodan trenutak da se informisem na temama ove, forum je ekstra :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam jos, u principu nam nece trebati neko vreme, s obzirom da Mihajlo ima tek 11 dana, a i bili smo zauzeti oko njega i citave te slatke trke. Sredicu to verovatno ovih dana, ako ne budem nasao to parce videcu da ga napravim od drveta ili cu zameniti sistem. Nego aj kad sam sad vec ovde, da li mozete da me uputite na ono sto valjda daje grad Beograd, neku kintu kao stimulaciju radjanja bla bla, cuo sam neke price o tome, pa ne bih bas da ih ostavim drzavi, kakva je procedura gde i sta :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Krevetac koji imamo je najsličniji ovome http://www.bambino.rs/bambino/index.php/sr/proizvodi/novi-proizvodi.html, vade se tri letvice da se napravi prolaz, a kasnije se koristi kao krevetić jer se skidaju stranice i malo je većih dimenzika oko 140cm x 70cm. Dušek se podešava na tri nivoa visine.

A povijalicu smo dobili ali nigde ne mogu da je nađem da ubacim link. Ima postolje kao kadice i veliku platnenu korpu ispod za odlaganje pelena i sl. Za par cm je višlja od krevetca tako da mi je baš ekstra zbog kičme...Za sada funkcioniše ali videćemo kako ćemo kada se počne više vrteti i okretati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Povijalicu nismo nikad koristili eno je nova stoji,mozda zatreba za drugo :) A sto se tice krevetica slicna situacija,on spava sa mamom u bracnom tako da nam krevetic zvrlji prazan.Kad se setim koliko sam se bacala u trudnoci na sve te stvari sada se samo smeskam...Iskustvo je svetinja majka.

Mada,lepo bi bilo da mi dete spava u kreveticu i blago mamama koje su decu naucile na to.Moj se obrcao i stalno udarao u ivice i budio ,a sada hara po bracnom ima ga na svim coskovima -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neka mama moze da mi preporuci neki dobar dusek za deciji krevet? Posto nam za koji dan stize beba, nasem decaku od 21 mesec smo kupili krevetic da bi beba nasledila krevetac , ali sam u dilemi koji dusek da mu kupim. Gledala sam razne i favoriti su mi simpo i dormeo, kakva su vasa iskustva?

Moram da priznam da sam ljubitelj Dormea, nemam njihove duseke, jer imam onaj klasican francuski lezaj, ali imam njihove jastuke i jorgane. Imali su lep deciji dusek u rozoj i plavoj boji za krevetac, ali su to izbacili iz ponude, sada imaju neki koji kosta 15.000 mislim da su preterali.

Imas Luka duseke, pouzdano znam da su OK, jer mi drugaricin tata radi u proizvodnji, tako da imas razne clasic, antialergijski, bez i sa zicanim jezgrom, ortopedski, onda oni sa letnjom i zimskom stranom, oni i sto im se navlaka skida. Cene su od 2000 do nekih 7000, zavisno koji zelis da uzmes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi cemo uzeti to cvrsto za previjanje, ali smo komodicu za previjanje dali da se pravi zajedno sa kreveticem u kompletu, s tim sto kadicu necu u nju ubacivati kupili smo posebno sa ovim postoljem evo slicica pa da vidite, a to za previjanje stavicu preko komodice, a po potrebi na krevetac ili bilo gde drugo, samo ga nabacim tako sa, sebi skontala da mi je najprakticnije, jeste da je malo skuplje sve izaslo,ali dobro postepeno sam uzimala jedno po jedno pa je lakse nekako bilo..jedva cekam krevetic i komodu da stigne do sledeceg peka valjda ali sa tim mamjstorima nikad na kraj smile.gif

ms-2011-0.jpg

ovo je fenomenalno.

gde ima da se uzme i koja je cena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, htedoh da odgovorim tangerini, ali su me prekinuli pa zbog toga ova tackica :)

Neznam nikog kome je dete spavalo do 5 godine u krevecu, sto nemora da znaci da ne moze, kad je vec krevetac tako napravljen. Moja sestricina je skoro do 4 godine spavala u krevecu pa su je premestili u veliki krevet, sad ce napuniti 6 a jos uvek nocu prelazi u spavacu pa se uvuce izmedju sestre i zeta :)

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo ovaj krevetac http://www.simpo.rs/...ebe&obl0=Junior i ja sam tek sad primetila da je nešto veći od standardnog kreveca, čak i piše da je za decu do 5 godina (naravno, ako ga ne prerastu). Meni to deluje malo čudno (dugo...). Znam da mi je rano da razmišljam, ali da li su stvarno nekome deca tako dugo spavala u krevecu? Do četvrte-pete godine? Kad su vam deca prešla u veći krevet?

Da, jeste malo duzi od standardnog. Nas je 120 sa 60. Koriscen svega godinu i 4 mjeseca ;) Al dobro, neka ga za batu ili seku.

Inace, moja seka je spavala u kreveticu do 5 ili 6 godine, nisam sigurna.

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo ovakav krevetac kao sto je Tangerine pokazala.N.i dalje spava u njemu,bez namere da predje u svoj krevet u skorije vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene kakva su iskustva sa Luka Lux dušecima? oni što imaju i letnju i zimsku stranu? ja sam na korak od kupovine tog, al reko da vidim šta vi imate da kažete :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo ovaj krevetac http://www.simpo.rs/...ebe&obl0=Junior i ja sam tek sad primetila da je nešto veći od standardnog kreveca, čak i piše da je za decu do 5 godina (naravno, ako ga ne prerastu). Meni to deluje malo čudno (dugo...). Znam da mi je rano da razmišljam, ali da li su stvarno nekome deca tako dugo spavala u krevecu? Do četvrte-pete godine? Kad su vam deca prešla u veći krevet?

nasi momci su u svoje krevete presli prosle godine :) Djole 2 god i 8 mes a pereca 1,5.a do tad su spavali sa nama u krevetu jer smo imali krevet od zida do zida :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.