Krevetac - delovi i oprema

odgovora

Objavljeno

Posle dugog razmisljanja, trazenja i gledanja, odlucili smo se za:

njf-007-1.png

k38-017-1-.png

Nisam htela nesto direktno za decake, i sta ako sledeca beba bude devojcica, opet novo... Ovako sam mirna :)

I narucili smo ovu posteljinu

mqt-6742-5.jpg

I ovo

cgo-kozmol.jpg

barbarice ovo je sve zaista prelepo!! pogoto sto je klasika pa ce moci i drugo dete ako bude drugog pola da koristi. posteljina mi je boli glava!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cini mi se da je ovo iz robne kuce za decu:"Leto"? :)

Posteljinu pogledajte u "Milo & malo" ili "Aksa",... Tamo ima lepih dezena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Krevetac i komoda ima i u litu, ali u enci menci smo nasli za manje pare :)

A posteljinu i vrtesku smo iz Nemacke narucili... Posto su u litu bezobrazni sa cenama posteljina!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

barbarice ovo je sve zaista prelepo!! pogoto sto je klasika pa ce moci i drugo dete ako bude drugog pola da koristi. posteljina mi je boli glava!

Hvala :) Pa ja sam i gledala da bude belo, da moze kasnije i za cerkicu ako je, dace Bog, bude... A i da mogu onda neku sarenu posteljinicu i sobica da mi bude u vise boja... jer glupo mi saren krevetac, sarena posteljina, jos soba puna igracaka, ko cigamala bude...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas mi se sve svidja, vrteska je prelepa... Mi smo juce narucili krevetac u beloj boji, trebalo bi da stigne za dva tri dana... Jedva cekam... Posteljina trenutno roze mada sam trazila da mi naruce ljubicastu ako ima ako ne ostajemo na ovoj... Nije bilo nekog izbora... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa dobro, taman da bude spremno malo pre porodjaja... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je stigao juce krevetac sa nezno roze posteljinom... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage zene,

gledam vec duze vreme koju povijalicu da kupim......i uglavnom povijalice imaju u svom sklopu i malu kadicu. Nekako mi ta kadica deluje minijaturno. Da li neka od vas koja ima povijalicu sa kadicom moze da mi kaze da li je koristila tu kadicu za kupanje bebe i do kog meseca je mogla da kupa bebu u njoj? Jasno mi je da kada beba bude malo veca da cu morati da kupim i vecu kadicu i onaj stalak za kadicu.

Moja dilema je da li uopste kupovati povijalicu sa kadicom ili ne?!?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo isto hteli da kupimo povijalicu sa kadicom, delovalo mi je bas zgodno i prakticno, dok se kuma pre par meseci nije porodila. Malog je kupala u toj kadici prvih, pa mozdo skoro mesec dana, jer cim je dete pocelo da uziva u brckanju citava soba im je bila mokra pa su kupili vecu kadicu. Ta veca kadica im je malo veca od same povijalice pa je drze na stolu kad ga kupaju jer je na povijalici malo nestabilno. A za samo presvlacenje su je koristili nekih 4 meseca, sad joj je lakse na krevetu jer je bebac previse nemiran za tako malu povrsinu.

Gledajuci njih, mi smo na kraju kupili lepu komodu sa 4 fijoke koja je visine povijalice, a skoro duplo dublja, ( a da ne pricam o tome koliko stvari stane unutra) i uzeli smo odmah malo vecu kadicu jer mi ne treba te plastike da mi se gomila ( ako cu svaki mesec uzimati sve vecu i vecu... )

Mi smo uzeli ovu komodu u beloj boji :

http://www.jela.rs/catalog/kiki/komode/f4.html

stavis od gore cebence ili kupis onaj dodatak za presvlacenje i to je to. Povijalice sa kadicom su u aksi oko 12.000 a mi smo ovu komodu platili nekih 6.000, kadicu 1.100. i jos smo za 3.500 uzeli ormaric za igrackice i bebinu kozmetiku http://www.jela.rs/catalog/kiki/ormarici/or2.html

Bas sam razvezla, i da dodam, ne kazem da je ta povijalica sa kadicom losa, mozda je neko i duze koristi, ali se meni ova kombinacija ucinila nekako isplativija i prakticnija zbog kolicine stvari koje mogu da natrpam unutra :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo svojoj curici kupili neki super praktican krevetac.Nisam ga slikala ali da objasnim kako "funkcionise".Dugacak je oko 170 cm s tim da na jednom kraju ima stol za presvlacenje sa 3 ladice koji mi je super praktican za bebinu kozmetiku i jos milion sitnica koje bi trebalo da su na dohvat ruke,plus jos dve ladice ispod krevetca.Kasnije,kad beba preraste krevetac skine se ograda i spusti povijalica i krevetac postaje krevet duzine 160 cm.Da dodam jos da su,bar po meni povijalice i te kako potrebne prvih mjeseci,meni je "spasilo" kicmu.Nije bilo saginjanja i patnje na krevetu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage zene,

gledam vec duze vreme koju povijalicu da kupim......i uglavnom povijalice imaju u svom sklopu i malu kadicu. Nekako mi ta kadica deluje minijaturno. Da li neka od vas koja ima povijalicu sa kadicom moze da mi kaze da li je koristila tu kadicu za kupanje bebe i do kog meseca je mogla da kupa bebu u njoj? Jasno mi je da kada beba bude malo veca da cu morati da kupim i vecu kadicu i onaj stalak za kadicu.

Moja dilema je da li uopste kupovati povijalicu sa kadicom ili ne?!?!

Moj predlog ti je da ne kupujes. Mi smo tu kadicu sto ide ispod povijalice koristili maksimum 3 mesecA. jako je mala i neprakticna. Moj ti je predlog da kupis onu povijalicu koja ima cvrsto dno i stavlja se na krevetac. A sto se kadice tice da kupis veliku anatomsku gde beba moze da lezi sama bez da je ti drzis, a kad poraste samo sedi na drugoj strani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jacka super je ovo sto ste uzeli, to mozes godinama koristiti.sto znaci da je pratkicno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo svojoj curici kupili neki super praktican krevetac.Nisam ga slikala ali da objasnim kako "funkcionise".Dugacak je oko 170 cm s tim da na jednom kraju ima stol za presvlacenje sa 3 ladice koji mi je super praktican za bebinu kozmetiku i jos milion sitnica koje bi trebalo da su na dohvat ruke,plus jos dve ladice ispod krevetca.Kasnije,kad beba preraste krevetac skine se ograda i spusti povijalica i krevetac postaje krevet duzine 160 cm.Da dodam jos da su,bar po meni povijalice i te kako potrebne prvih mjeseci,meni je "spasilo" kicmu.Nije bilo saginjanja i patnje na krevetu

I meni je krivo sto nismo na pocetku kupili krevetac koji se posle pretvara u krevet. Na pocetku ti se cini papreno, ali kad posle sagledas da krevetac koristis godinu-dve, pa onda kupuj opet krevet i dusek, definitivno je prva opcija isplatljivija. Da ne pricam o prostoru sto smo mi krevetac morali da sklopimo, i da ga smestimo u ormar sa sve dusekom, jer podrum nemamo.No dobro. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj predlog ti je da ne kupujes. Mi smo tu kadicu sto ide ispod povijalice koristili maksimum 3 mesecA. jako je mala i neprakticna. Moj ti je predlog da kupis onu povijalicu koja ima cvrsto dno i stavlja se na krevetac. A sto se kadice tice da kupis veliku anatomsku gde beba moze da lezi sama bez da je ti drzis, a kad poraste samo sedi na drugoj strani.

Poslusala sam tvoj savet i kupila sam povijalicu koja ima cvrsto dno i stavlja se na krevetac :) Mnogo je lepa! Jedva sam je nasla.......posto mi se generalno nijedna nije dopadala, tako da sam se odusevila kada sam nasla ovu moju!

E sad mi ostaje da kupikm kadicu. Gledala sam te anatomske kadice, ali tako su veeeeelike....... Mislim bolje i odmah kupiti veliku nego kupovati sve vecu i vecu svakih par meseci....ali nesto mi je bas velika ta koju sam videla - to je neka CAM-ova kadica, jel i ti tu imas?

I da, jos jedan savet mi treba.....da li tu kadicu drzis na komodi ili tako necemu ili imas onaj drzac za kadicu? Taj drzac mi deluje prakticno, ali nisam sigurna koliko je kadica na njemu stabilna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice, diiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiivna je kadica.....ljubicasta, moja omiljena boja (u poslednje vreme) :), i peskir sa kapuljacom je meden! Jel ti deluje da je kadica stabilna na tom drzacu? Da li kadica ima unutra onaj anatomski deo ili nema?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni sutra stize krevetac :) Jedva cekam!!! Kupili smo ga u Aksi,iz Bambino kataloga.

Komodu sam uzela bas kao i Jacka,ali drugih boja-da nam se uklapa u sobu. Mislim da su te komode sa "ugradjenom" kadicom izuzetno neisplative,tako da ih ne bi nikom preporucila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav drugari, ocekujemo uskoro prvu prinovicu i polako nabavljamo opremicu...zbunili su me sad sta se sve namesta na krevetic...dusek, musema, carsaf, pa neka filc musema...kakva imate vi iskustva i sta stvarno treba...hvala na pomoci radoznalom tati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nemamo nikakve museme... Dusek, i kad kupis komplet deciju posteljinu dobijes onaj carsaf, ogradicu, jorgancic neki i jastuce ( uglavnom ). U krevetac stavis onu ogradicu okolo i to je to. Jastuk ne treba za male bebe, mozes neki peskiric bebi ispod glave za slucaj da bljcne pa da ne prodje bas na dusek. Bar smo mi tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da i znam dosta ljudi koji kao ne skidaju onaj najlon sa duseka nego preko njega stave carsaf jer kao da ne prodje na dusek ako se dete upiski ili bljucne. Meni je to bezveze nekako, aj ti spavaj na najlonu sa onim tankim carsafom preko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao kod svih 'pomagala' za decu tako i tu preteraše..komplet posteljina kao što reče Jacka i to je to...kakve mušeme i čuda....mušema kasnije kada budete skidali noćne pelene ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav, kupio sam za svoje bebce polovan krevetac skoro, pa sam krenuo malo da ga "utegnem" sto bi se reklo, i sve sam odradio samo mi fali ona jedna plastika koja drzi ogradicu u kanalici da moze da ide gore dole. zanima me da li neko zna gde bih to mogao da nabavim? Po mogucstvu bi zamenio sve cetiri, a ako ne nadjem moracu da napravim zamenu od necega. Deo koji mi fali je na slici. Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam shvatila koji ti deo od kreveca treba. Mi imamo stari krevetac u kome je spavala moja 8godina starija sestra, pa moja srednja sestra i na kraju ja, tako da su na nasem krevecu svi delovi metalni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mozda ce ova slika pojasniti sta mi treba da se ne desi ovo sa slike. ta jedna plastika je pukla identicno primeru sa slike, samo sto je kod mene pukla gornja desna a ne donja, znaci desna strelica pokazuje problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel si trazio u prodavnicama gde se prodaje okov za namestaj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam gde to moze da se nadje, ali moj krevetac umesto te plastike ima metalne delove, kao kuke... mozda mozes da stavis to umesto plasticnog dela ako ga ne nadjes, ako ti bude pomoglo, slikacu svoj deo kreveca da vidis na sta mislim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.