Grčevi

odgovora

Objavljeno

Hvala, milice*. :wub:

Moracu onda da pocnem sa vezbicama, ili cu poceti da jaucem u sred noci. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vec par puta do sada me je u snu uhvatio takav grc u listu desne noge, da toliko boli da ne znam sta cu. Probudim se, krenem da istezem misic ali ne pomaze. Onda budim mm pa me malo masira od cega grc malo popusti, ali ostane neki neprijatan osecaj kao da ce opet svakog casa da se javi.

To mi se desava samo sa misicima listova.

Ja sam se celu trudnocu mucila sa tim grcevima, grozno, i sto kazes i nakon sto prodje ostane ti taj osecaj kao da opet... Meni je gin rekao kao zato sto ne mirujem dovoljno, kao previse sam bila aktivna mada sumnjam, mislim koje velike aktivnosti sam mogla vec krajem treceg trimestra da obavljam, jedino eto sto smo ziveli u zgradi bez lifta, pa sam se na 5 sprat penjala svaki dan po par puta peske, jedino mi je to padalo na pamet.

A ovo sto je Breza napisala meni je uvek pomagalo, istog momenta vuces prste na nogama ka kolenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vec par puta do sada me je u snu uhvatio takav grc u listu desne noge, da toliko boli da ne znam sta cu. Probudim se, krenem da istezem misic ali ne pomaze. Onda budim mm pa me malo masira od cega grc malo popusti, ali ostane neki neprijatan osecaj kao da ce opet svakog casa da se javi.

To mi se desava samo sa misicima listova.

To se i meni desava svake noci, suprug me masira kad uspem da ga probudim iz medvedjeg sna :rolleyes: Znaci kao da si opisala moje grceve! I jos mi se desava da kad ujutru ustanem bole me listovi bas zbog grceva :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle par grceva u toku noci, i posle par dana konstantnih bolova u listovima, rasih da uzmem magnezijum. Pila sam ga dva dana i od tad nista, stvarno nema grceva.

Sad cu pauzu od jedan dan, pa opet sutra da popijem, cisto da ne preteram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni se cesto desavaju grcevi, a magnezijum je pravi lek za te tegobe. I da, bas je nocas krenuo jedan da me vata :lol: , ispravite stopalo i vucite prste ka telu, nece vas uhvatiti, popusta istog momenta.

Tek sad vidim da gore vec ima postovo sa ovim savetima, no dobro.

Ako bas nece da popusti bocni bolno mesto iglom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uuu, mislim da nema ništa gore nego kad te uhvati grč u listu noge :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa sledeceg dana ne mozes normalno da hodas od bolova ijao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa sledeceg dana ne mozes normalno da hodas od bolova ijao

Da bre, ništa gore nema <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je normalno da me hvata grc u ruku i to stalno,danas sam zamalo ispustla bebu da nije bilo kreveta gotovo.Ne bih da panicim pa nisam posetila lekara,da li bih trebala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nije baš da nije za zanemarivanje. Probaj da ovih dana povećaš unos magnezijuma. Što kroz ishranu što kroz tablete. Ako budeš uzimala tablete izbegavaj šumeće već vidi neke od "proverenih" proizvođača (npr Natural Wealth)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislila sam da cu proci bez grceva :angry: :angry: Pocela sam danas da pijem MG ali je nocas bilo strasno, i kad grc prodje noga boli uzas <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh...grcevi. vec dugo me muci jak grc u listu svako jutro kad se u polu snu slucajno istegnem. Pre trudnoce sam probala Mg pa nije pomoglo pa mi je Dr rekla da uzmem 100mg andola ili aspirina a za par dana ko rukom odnesen problem koji me mucio 2godine. Sad to naravno ne smem :( Probacu ovo istezanje pre nego me uhvati grc i naizmenicno tusiranje pa nadam se da ce biti nekog efekta. Hvala svima na predlozima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.