Grčevi

odgovora

Objavljeno

Nemojte da se smejete mojoj gluposti, ali me interesuje dali smeju magnezijum, kalijum i kalcijum da se kao sumece tablete unose bez konsultacije sa lekarom. tj. da li njihov visak u organizmu moze da nasteti pllodu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene hvataju grcevi kad dugo setam ili kad dugo stojim. Bas me je preksinoc uhvatio grc. Iako sam zategla nogu odmah, i sada osecam blago zatezanje misica kad stanem na tu nogu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene hvataju grcevi kad dugo setam ili kad dugo stojim. Bas me je preksinoc uhvatio grc. Iako sam zategla nogu odmah, i sada osecam blago zatezanje misica kad stanem na tu nogu.

Sto se grceva tice,ja mislim da to zavisi i od osobe,ako je neka imala pre trudnoce,imace ih i u trudnoci,ja nisam pre trudnoce a posle jesam jedno dva puta i to dok sam se ujutru protezala pa mi komsinica rekla da se protezem tako sto cu podici stopalo navise i od tada nisam imala.

Imala sam blage otoke i neznam kako to da objasnim,kao neku mucninu,teralo me da non stop mrdam noge...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemojte da se smejete mojoj gluposti, ali me interesuje dali smeju magnezijum, kalijum i kalcijum da se kao sumece tablete unose bez konsultacije sa lekarom. tj. da li njihov visak u organizmu moze da nasteti pllodu?

Mg i Ca mogu bez problema,ali ja ne bih unosila kalijum,pogotovo ako pijes neki kompleks vitamina,jer on utice na srcani rad,pa ne bi valjalo bas da ga ima u visku,ali i ako ga unosis retko dolazi do povecanja nivoa K.Hm,bas sam odgovorila :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Javili su mi se i grcevi... :(

Primjenjujem neke od savjeta koje sam procitala ovdje, i mogu reci da su ucinkoviti. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mg i Ca mogu bez problema,ali ja ne bih unosila kalijum,pogotovo ako pijes neki kompleks vitamina,jer on utice na srcani rad,pa ne bi valjalo bas da ga ima u visku,ali i ako ga unosis retko dolazi do povecanja nivoa K.Hm,bas sam odgovorila :lol:

hvala. super si odgovorila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li jos neko osim mene ima grceve u kukovima?sad sam usla u deveti a pre dvadesetak dana prvi put mi se to javilo.jedva sam izdrzala,i to obavezno nocu naravno dok spavam odjednom pocne da me boli kuk na kojoj strani spavam i onda me uhvati grc,jedva se okrenem na drugu stranu posto me i kicma inace rastura .da li sam ja jedina kojoj se to desava ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li jos neko osim mene ima grceve u kukovima?sad sam usla u deveti a pre dvadesetak dana prvi put mi se to javilo.jedva sam izdrzala,i to obavezno nocu naravno dok spavam odjednom pocne da me boli kuk na kojoj strani spavam i onda me uhvati grc,jedva se okrenem na drugu stranu posto me i kicma inace rastura .da li sam ja jedina kojoj se to desava ?

ja imam recimo problema sa desnim kukom tj nocu mi se ukoci cela ta desna noga onda promenim polozaj i prodje ali to mi se samo nocu desava...a preko dana psetim ziganje odnosno kao da beba legne na neki nerv pa pomalo gubim ravnotezu na toj strani..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bol mi se jeste javljao ali vise na gornjem delu butine. Kod mene je razlog bila povecana tezina i mislim da je to sasvim normalno tako da ne treba da se brines. Do duse jeste neprijatno ali jos malko izdrzi pa ce i to prestati ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li jos neko osim mene ima grceve u kukovima?sad sam usla u deveti a pre dvadesetak dana prvi put mi se to javilo.jedva sam izdrzala,i to obavezno nocu naravno dok spavam odjednom pocne da me boli kuk na kojoj strani spavam i onda me uhvati grc,jedva se okrenem na drugu stranu posto me i kicma inace rastura .da li sam ja jedina kojoj se to desava ?

meni sukukovi stravicno trnuli poslednja 2 meseca trudnoce.uopste nije zavisilood toga na kom kuku spavam,trnula su oba ISTOVREMENO.to je sasvim normalno.ne brini

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav buducim mama :rolleyes: ja sam u 23 nedelji i imam pitanje. Vec 2-3 nedelje konstantno osecam da mi je deo iznad kolena utrnuo, tj.kad dodirnem taj deo kao da nisu moje noge. Nemam otoke isl, pa me zanima da li su to grcevi? Do sada nisam pila vitamine, samo folnu kiselinu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 31 nedelji trudnoce.Pre par nedelja su mi se pojavili grcevi u rukama i vilici,toliko da ne mogu da pricam(noge ne toliko).Cak sam bila i u Urgentnom centru jer su mislili da imam mozdani udar i zadrzali su me 4 dana.Posle nekih analiza,magnetnt rezonance i ostalog sto su mogli da mi urade zbog trudnoce,rekli su mi da mi nije nista.Ja od tada na svaki manji grc se uplasim,pocnem da se tresem...U strasnom sam stanju a niko ne zna da mi kaze sta mi je...Da li je,stvarno,normalno u trudnoci da mi trne ruka i vilica tj.jedna strana lica?Ne mogu da spavam od straha....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A magnezijum je veoma bitan i iz razloga sto sprecava kontrakcije.Ja sam od pocetka trudnoce pila prenatal+Mg+vitC+folna kiselina.Ni jedan grc nisam imala,a krvna slika pred porodjaj kao kod nekog ljudine od 100kg :lol: .Dr se sve cudili..

i meni je pomagalo uzimanje kalijuma i magnezijuma, ali devojke nemojte na svoju ruku, prvo se posavetujte sa dr, jer mozda vec pijete neki kompleks vitamina,

grcevi u listovima nogu, i u kuku kocenje strasno je bilo, i da vezbice su mi prijale :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam grčeve u stopalima,kada ustanem iz kreveta osetim jak bol.mm me masira i to mi prija,ali ne pomaže.Da li neko zna da li pomaže mineralna voda bogata magnezijumom?Da li se nekome desilo da posle neke duge fizičke aktivnosti oseti grčeve u stomaku?Meni se to desilo posle dugog plivanja,i neka teška mučnina..

eIy6D7y.jpgeIy6p2.png

yeZP0MA.jpgyeZPp2.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam grčeve u stopalima,kada ustanem iz kreveta osetim jak bol.mm me masira i to mi prija,ali ne pomaže.Da li neko zna da li pomaže mineralna voda bogata magnezijumom?nekeDa li se nekome desilo da posle duge fizičke aktivnosti oseti grčeve u stomaku?Meni se to desilo posle dugog plivanja,i neka teška mučnina..

eIy6D7y.jpgeIy6p2.png

yeZP0MA.jpgyeZPp2.png

Meni se cesto desava da kad ustajem iz lezeceg polozaja uhvati me jak grc u stomaku,nekad sa leve a nekad sa desne strane (a sa desne strane imam oziljak od slepog creva pa pomislim da je zbog toga).Da li se jos nekom desava tako nesto i jel znate zbog cega se to desava? Zabrinjava me jer je bol tj. grc prilicno jak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se cesto desava da kad ustajem iz lezeceg polozaja uhvati me jak grc u stomaku,nekad sa leve a nekad sa desne strane (a sa desne strane imam oziljak od slepog creva pa pomislim da je zbog toga).Da li se jos nekom desava tako nesto i jel znate zbog cega se to desava? Zabrinjava me jer je bol tj. grc prilicno jak.

Vladana meni se u trudnocama desavao grc u stomaku.Ne znam tacan razlog,ali verovatno od tereta i sirenja stomaka pa misici nasi ne mogu da izdre ili tako reaguju.Probaj magnezijum malo pa ce valjda biti bolje.Ili pazi kako ustajes,nasji caku da ti se to ne desi,tako sam ja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vladana meni se u trudnocama desavao grc u stomaku.Ne znam tacan razlog,ali verovatno od tereta i sirenja stomaka pa misici nasi ne mogu da izdre ili tako reaguju.Probaj magnezijum malo pa ce valjda biti bolje.Ili pazi kako ustajes,nasji caku da ti se to ne desi,tako sam ja...

A jel smem da pijem magnezijum,mislim ne moze da ga bude mnogo? Sumece ili bas tablete?Ja podizem tesko cesto (cerkicu) pa moguce da mi je zbog toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel smem da pijem magnezijum,mislim ne moze da ga bude mnogo? Sumece ili bas tablete?Ja podizem tesko cesto (cerkicu) pa moguce da mi je zbog toga.

Mislim da je magnezijum dozvoljen,sumeci,ali informisi se ili pojedi nesto sto ga sadrzi.

Ja nisamnikog dizala,meni je bilo od rastezanja misica,a nikad nisam bila sa trbusnjacima u dobrim odnosima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vec par puta do sada me je u snu uhvatio takav grc u listu desne noge, da toliko boli da ne znam sta cu. Probudim se, krenem da istezem misic ali ne pomaze. Onda budim mm pa me malo masira od cega grc malo popusti, ali ostane neki neprijatan osecaj kao da ce opet svakog casa da se javi.

To mi se desava samo sa misicima listova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vec par puta do sada me je u snu uhvatio takav grc u listu desne noge, da toliko boli da ne znam sta cu. Probudim se, krenem da istezem misic ali ne pomaze. Onda budim mm pa me malo masira od cega grc malo popusti, ali ostane neki neprijatan osecaj kao da ce opet svakog casa da se javi.

To mi se desava samo sa misicima listova.

A jel znas caku da istog trena kad osetis da te hvata ti povuces stopalo ka gore tj prste ka kolenu taj pokret,ne moras rukom kad uvezbas mozes i samo nogom tako pokret da napravis i odmah pusta,ali moras odmah kad osetis da hvata,ako vec uhvati posle i kad popusti grc oseca se taj neprijatan osecaj u nozi kao da se nesto desavalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel znas caku da istog trena kad osetis da te hvata ti povuces stopalo ka gore tj prste ka kolenu taj pokret,ne moras rukom kad uvezbas mozes i samo nogom tako pokret da napravis i odmah pusta,ali moras odmah kad osetis da hvata,ako vec uhvati posle i kad popusti grc oseca se taj neprijatan osecaj u nozi kao da se nesto desavalo.

Znam za to, nekada uspe ali onda se grc vrlo brzo vrati. A nekada bude jos gore kad tako povucem prste. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam za to, nekada uspe ali onda se grc vrlo brzo vrati. A nekada bude jos gore kad tako povucem prste. :blink:

Pa to i magnezijum,ja drugi recept ne znam.Ako nisi imala problema sa tim proci ce sve posle porodjaja..ja eto skoro svake noci "vezbam" i dalje istezanje :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vec par puta do sada me je u snu uhvatio takav grc u listu desne noge, da toliko boli da ne znam sta cu. Probudim se, krenem da istezem misic ali ne pomaze. Onda budim mm pa me malo masira od cega grc malo popusti, ali ostane neki neprijatan osecaj kao da ce opet svakog casa da se javi.

To mi se desava samo sa misicima listova.

Uf kako je to grozan bol <_<

Pa to i magnezijum,ja drugi recept ne znam.Ako nisi imala problema sa tim proci ce sve posle porodjaja..ja eto skoro svake noci "vezbam" i dalje istezanje :rolleyes:

Da, magnezijum je odlična stvar ali ja sma to saznala tek posle trudnoće <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to i magnezijum,ja drugi recept ne znam.Ako nisi imala problema sa tim proci ce sve posle porodjaja..ja eto skoro svake noci "vezbam" i dalje istezanje :rolleyes:

Unosim magnezijum u sklopu onih vitamina za trudnice, trebalo bi da je to dovoljno. Moram da vidim koje namirnice sadrze mg, pa da probam tako.

Jel pomazu neke vezbice pre spavanja? Vezbe istezanja, ti kazes?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.