Kada ste prvi put ostavili dete da prespava kod babe i dede?

odgovora

Objavljeno

Dakle, Anita i ja odosmo ujutru za NS. Idem sad da se pakujem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Heeeej! Kako je cura? Hajde pa se javi. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dakle, Anita i ja odosmo ujutru za NS. Idem sad da se pakujem :)

Ajd pa sretan put i javi kako je Luna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Heeeej! Kako je cura? Hajde pa se javi. ;)
Ajd pa sretan put i javi kako je Luna!

Hvala :) Luna je veceras imala T 40 :wacko: I prvi put je danas pitala za nas... Ja mislim da nije neophodno da idem, ali radi mira u porodici cu otici, i jako sam ponosna na sebe sto polako shvatam da nije najvaznije uvek isterati svoje :) Ovaj, malo sam sad i popila, da lakse podnesem ovo instant pakovanje pa ne zamerite na filozofiji :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehehe... Oni to bolje podnose od nas mama :) Nećeš mu faliti, možda prvi dan jer je navikao na tebe, ali posle ihhhaaaj... Imaće gomilu zanimacija i novu sredinu za igranje i istraživanje :)Ti se naspavaj koliko ti vreme dozvoli ako radiš :)

Ja razmisljam sta cu sve da uradim po kuci dok ga nema :lol: posto ovako nista ne postizem!

Za sad prica kako ide sa tatom, spavace sa tatom i grlice ga uvece umesto mame... I ja mislim da ce da bude kritican samo taj prvi dan/noc...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam moje ostavila prvo sa tri meseca, po osam sati dnevno, pocela sam da radim pa ih je cuvala moja mama

a onda sam ih ostavila sa pet meseci na 2 dana, mi smo bili u vrnjacku banju, a deca uzivala kod babe i dede, ujke i ujne i velike sestre i brata :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

ja sam se odmorila ta dva dana, a oni bogami uzivali od ruke na ruke, dok ih svi drzali pomalo bili su na krevetu samo dok su spavali (dobro ih i to pustili ;) )

i planiram opet da ih ostavim bra dva tri dana kad dodjemo u srbiju, oni se nauzivaju jer im je tamo sve po volji a ja se odmorim i skupim energiju za dalje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja razmisljam sta cu sve da uradim po kuci dok ga nema :lol: posto ovako nista ne postizem!

Za sad prica kako ide sa tatom, spavace sa tatom i grlice ga uvece umesto mame... I ja mislim da ce da bude kritican samo taj prvi dan/noc...

Ja preplakala prvi dan, kao i posle svakog razgovora... a on je kulisic... pita za mene / gde sam, spominje moje... kad se cujemo kaze sta radi, kaze mi dodji i onda da tati tel <_< ... jedva cekam petak da ga vidim (posle duuuuuuuuuuugih nedelju dana)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jos uvjek nisam Andjelu ostavila negdje da prenoci s obzirom da se uspavljuje na siku :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Starija cerka je otisla kod babe i dede na selo, prvi put je sama kod njih. I to je samoinicijativno rekla da hoce da ide. Spakovala se i otisla sa babom na autobus.

Tek tako...Nije bilo problema nikakvih, tamo uziva ceo dan napolju, baba i deda joj sve zelje ispunjavaju. Kad god se cujemo, pita za bebu, prica sa svima nama, kaze mi kako joj nedostajemo, ali da ce da ostane jos puno dana. :lol:

Meni je bas tesko palo ovo odvajanje, bas mi nedostaje. Iskreno, mislila sam da ce biti tamo mnogo krace. Veceras me je bas uhvatila kriza!!! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh ja se toga najvise plasim.Bojim se da cu biti sebicna majka.Ne bi volela da im u zivotu uskracujem negde da idu,samo da meni ne bi nedostajale ili da ne bi brinula.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooj, mnogo mi nedostaje. Tek sutra dolazi... Razmisljam da posaljem mm veceras da ode po nju, ali nadam se da necu.

Cicana, bolje da ide i da se navikava da bude koliko toliko samostalna bez nas, ipak ona raste i sve cesce ce zeleti da ide negde. Bolje i to, nego da kad ode negde sedne i place za mamom i tatom. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj znam,ali mislim da cu ja ovamo plakati dok ce ona uzivati.Zrtvovacu se. :lol:

Pocela sam po malo da ih ostavljam kod moje sestre na sat,dva i J.se super snalazi,nece kuci,a ja uh.No dobro ,znam bolje za njih.

Mislim da deci ne treba pokazivati patnju jer je njima onda jos teze.Kada sam ja kao mala odlazile negde nap i po 10 dana u goste,veruj mi meni nije bilo tesko bez mame i tate,vec mi je bilo tesko razmisljajuci o tome da li ja njima nedostajem.

Pusti dete i uzivaj.( :unsure: )

B.mama voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo tako,samostalnost nema veze u ovom uzrastu koliko se često odvajamo od beba.Ne znam čemu toliko potenciranje samostalnosti,i straha da nije zdravo da beba bude stalno sa majkom.Dok ne prohoda,i bude svesnija sebe,to može samo da joj koristi nikako šteti.Barem ja tako mislim.

snowhite voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za uskrs je Stefan prvi put ostao kod tete da spava, moje sestre. Bez ikakvih problema!!!

Kristina86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[quote name=Ivana :)' timestamp='1368021876' post='673088]

Za uskrs je Stefan prvi put ostao kod tete da spava, moje sestre. Bez ikakvih problema!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Proslo ljeto kad sam otisla da se porodim sa Stefanom klinke su bile kod moje majke osam dana,bez ikakvih problema. To je prvi put da su negdje prespavale.starija je imala tri ipo a mladja dvije ipo godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi i do sad jedini put je prespavao kod moje mame jednu noć dok sam bila u bolnici (dakle, imao je više od 4.5 godine). Bilo mu je super. Moja mama sad opet navaljuje da prespava, a ja stvarno ne vidim potrebu za tim. Bude kod nje ceo dan, od jutra do uveče, a kod kuće lepo spavanje. :)

andisam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi i do sad jedini put je prespavao kod moje mame jednu noć dok sam bila u bolnici (dakle, imao je više od 4.5 godine). Bilo mu je super. Moja mama sad opet navaljuje da prespava, a ja stvarno ne vidim potrebu za tim. Bude kod nje ceo dan, od jutra do uveče, a kod kuće lepo spavanje. :)

Mislim da grešiš, i da svakako treba da ga opet pošalješ. Ne samo da ti odmoriš, nego da i on bude malko samostalan i van kuće ;)

In-Greed voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da grešiš, i da svakako treba da ga opet pošalješ. Ne samo da ti odmoriš, nego da i on bude malko samostalan i van kuće ;)

Zašto misliš da greši?Ja ne vidim vezu između samostalnosti i spavanja van kuće.Vidiš,mm i njegova braća nikad nisu spavali van kuće,mislim odvojeno od roditelja,pa to nije uticalo na njihovu samostalnost sada kad su odrasli.

Nemam ja ništa protiv da dete spava van kuće bez roditelja,al ja bih ipak sačekala da mi deca ipak dođu u neke veće godine.

snowhite voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.