Kada ste prvi put ostavili dete da prespava kod babe i dede?

odgovora

Objavljeno

Petar je sada kod bake. Odvela ga je u petak i mozda ga vrati sutra, a mozda i ne. :) Ludo se zabavljaju!Ocigledno je da mu je bila potrebna promena.

Mi smo ga poslali kod bake jer krecimo. Verovatno se ne bih jos odlucila da nije nuzda. Sad vidim da bih pogresila. ;)

Hej LEPOTA! Prijace mu promena, a i vama kolikogod da vam nedostaje. Uzelecete se pa kad ti poleti u zagrljaj.. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoj devojke, mi smo juce odveli luku kod babe i dede koji su na odmoru u nei poriju, prespavali smo tamo i danas popodne smo mm i ja se vratili u atinu. luka je ostao sa babom i dedom. prvi puu se rastajemo i meni je bas tesko, mada verujem da je njemu ok. videcemo da li ce izdrzati do subote-nedelje. rekla sam tati da mi posalje sms kad luka zaspi, jos mi nije poslao i bas se brinem, posto je vec 12 i nesto ovde, pa ili jos ne spava ili su svo troje zaspali. nadam se da ce biti sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da hoce ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaspali su svi zajedno. Tako se desilo i sa mojom mamom. Zaspala je zajedno sa P. Kaze:" sta cu kad je zarazan! :lol: "

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaspali su svi zajedno. Tako se desilo i sa mojom mamom. Zaspala je zajedno sa P. Kaze:" sta cu kad je zarazan! :lol: "

Stigla mi je poruka u pola 1 " zaspao je, sve je ok". :lol:

kuku ala ih je namucio. on se rasprica uvece kao niko. ja mu samo kazem "odmah da si zaspao, dosta price", a moji su ga izgleda sve vreme slusali :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoj devojke, mi smo juce odveli luku kod babe i dede koji su na odmoru u nei poriju, prespavali smo tamo i danas popodne smo mm i ja se vratili u atinu. luka je ostao sa babom i dedom. prvi puu se rastajemo i meni je bas tesko, mada verujem da je njemu ok. videcemo da li ce izdrzati do subote-nedelje. rekla sam tati da mi posalje sms kad luka zaspi, jos mi nije poslao i bas se brinem, posto je vec 12 i nesto ovde, pa ili jos ne spava ili su svo troje zaspali. nadam se da ce biti sve ok.

Sto kaze Yeca, zaspali zajeno :)

Ili je sad u full speed-u posto mu verovatno ugadjaju :) Hana to tako kod babe ume da razvuce spavanje. Legnu oni u normalno vreme ali se prica i cita i nabraja i svasta nesto do 11h :lol:

I... nemoj da brines i nemoj da ti bude tesko. Uzivaj malo i ti jer sigurno i on uziva ;) Malo napuni baterije :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigla mi je poruka u pola 1 " zaspao je, sve je ok". :lol:

kuku ala ih je namucio. on se rasprica uvece kao niko. ja mu samo kazem "odmah da si zaspao, dosta price", a moji su ga izgleda sve vreme slusali :lol:

Eto :lol: Lutka mala :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigla mi je poruka u pola 1 " zaspao je, sve je ok". :lol:

kuku ala ih je namucio. on se rasprica uvece kao niko. ja mu samo kazem "odmah da si zaspao, dosta price", a moji su ga izgleda sve vreme slusali :lol:

:wub::lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoj devojke, mi smo juce odveli luku kod babe i dede koji su na odmoru u nei poriju, prespavali smo tamo i danas popodne smo mm i ja se vratili u atinu. luka je ostao sa babom i dedom. prvi puu se rastajemo i meni je bas tesko, mada verujem da je njemu ok. videcemo da li ce izdrzati do subote-nedelje. rekla sam tati da mi posalje sms kad luka zaspi, jos mi nije poslao i bas se brinem, posto je vec 12 i nesto ovde, pa ili jos ne spava ili su svo troje zaspali. nadam se da ce biti sve ok.

Bice njemu super ;) Ako su Italijani i tamo pravili haos veceras kao i ovde, onda nije ni mogao ranije da zaspi, kao sto nisu ni moja deca :lol: :lol:

Evo i ja da napisem... Luna je prvi put bez mene spavala kad jos nije imala ni godinu i po dana-otisla sam na 5 dana na polazem ispite, ali sam je ostavila sa muzem i svekrom, i zaista je sve odlicno proslo, nije cak ni plakala (a ja jesam :D). Kad smo se videle na aerodromu, duuugo smo se grlile... :wub: Posle sa 19 meseci, kad se rodila Anita, opet je kod kuce bila sa tatom i dedom, i opet sve super. Sad krajem meseca dolazi moj tata ovde na par dana i vodi je u Novi Sad... Bice tamo par nedelja. Ona je luda od srece sto ce ici tamo, non-stop prica o tome i doziva dedu, stalno ponavlja ko ce je sve tamo docekati... I zna vrlo dobro da ce mama, tata i Anita ostati ovde... Uglavnom, mm uopste nije odusevljen sto ona tamo ide, on nju ne bi pustao do 20. godine :lol: Tako da se plasim kad odveze nju i mtatu na aerodrom, sta ce mu sve pasti na pamet, da je ne zadrzi ako zakmeci... A ja necu moci da idem sa njima <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bice njemu super ;) Ako su Italijani i tamo pravili haos veceras kao i ovde, onda nije ni mogao ranije da zaspi, kao sto nisu ni moja deca :lol::lol:

Evo i ja da napisem... Luna je prvi put bez mene spavala kad jos nije imala ni godinu i po dana-otisla sam na 5 dana na polazem ispite, ali sam je ostavila sa muzem i svekrom, i zaista je sve odlicno proslo, nije cak ni plakala (a ja jesam :D ). Kad smo se videle na aerodromu, duuugo smo se grlile... :wub: Posle sa 19 meseci, kad se rodila Anita, opet je kod kuce bila sa tatom i dedom, i opet sve super. Sad krajem meseca dolazi moj tata ovde na par dana i vodi je u Novi Sad... Bice tamo par nedelja. Ona je luda od srece sto ce ici tamo, non-stop prica o tome i doziva dedu, stalno ponavlja ko ce je sve tamo docekati... I zna vrlo dobro da ce mama, tata i Anita ostati ovde... Uglavnom, mm uopste nije odusevljen sto ona tamo ide, on nju ne bi pustao do 20. godine :lol: Tako da se plasim kad odveze nju i mtatu na aerodrom, sta ce mu sve pasti na pamet, da je ne zadrzi ako zakmeci... A ja necu moci da idem sa njima <_<

Pa trebali bi da se dogovorite oko toga. Lepo joj objasnjavati svaki dan i pricati pricati pricati, ako hoce da ide super, ali ako dete na aerodromu kaze da nece da ide onda neka ni ne odlazi. Probacete opet drugi put.

Mi tako cekamo za par nedelja da nam dodje cerkica od brata iz Austrije. Videcemo, ako bude htela da ide ok, ako ne, nikom nista, drugi put.

Bas sam sad citala postove na ovoj temi, i vidim dosta njih nisu svoju decu ostavile sa babama i dedama.

Ne kazem da je to lose, jer tako sam se i ja u pocetku osecala.. kao da je napustam, kao da ce joj ko zna sta faliti na tih par sati. Ali probili smo led, ne znam stvarno koliko je imala.. mozda 3 meseca. Znam da smo otisli u Metro (znaci na nekih 6 sati) i da je to bilo oko podne. Moja mama je dosla kod nas i tu je cuvala. Tako je bilo do Haninih 11 meseci. Tada je prestala da sisa i tada je prvi put prespavala kod moje mame. Od tad je spavala kod nje 100 puta. Evo cak pre par dana je vezala tri dana. Nedostajala mi je do smrti ali morala sam da zavrsim neke stvari koje sam ja radila nocu a danju bila sa njom. I kad je dosla kuci rekla sam da do daljnjeg ne ide nigde :)

Drago mi je da imam nekoga ko ce je pricuvati kad god moze, jer ne mogu ni da zamislim koliko je tesko onima koji nemaju apsolutno nikoga da im pomgne a ponekad bi bas dobro doslo ;)

A sto se tice onog odvajanja na vise dana a da se ni ne vidimo..... za time ojs nismo imali potrebe ali mislim da bih vodila i nju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa trebali bi da se dogovorite oko toga. Lepo joj objasnjavati svaki dan i pricati pricati pricati, ako hoce da ide super, ali ako dete na aerodromu kaze da nece da ide onda neka ni ne odlazi. Probacete opet drugi put.

Mi tako cekamo za par nedelja da nam dodje cerkica od brata iz Austrije. Videcemo, ako bude htela da ide ok, ako ne, nikom nista, drugi put.

Bas sam sad citala postove na ovoj temi, i vidim dosta njih nisu svoju decu ostavile sa babama i dedama.

Ne kazem da je to lose, jer tako sam se i ja u pocetku osecala.. kao da je napustam, kao da ce joj ko zna sta faliti na tih par sati. Ali probili smo led, ne znam stvarno koliko je imala.. mozda 3 meseca. Znam da smo otisli u Metro (znaci na nekih 6 sati) i da je to bilo oko podne. Moja mama je dosla kod nas i tu je cuvala. Tako je bilo do Haninih 11 meseci. Tada je prestala da sisa i tada je prvi put prespavala kod moje mame. Od tad je spavala kod nje 100 puta. Evo cak pre par dana je vezala tri dana. Nedostajala mi je do smrti ali morala sam da zavrsim neke stvari koje sam ja radila nocu a danju bila sa njom. I kad je dosla kuci rekla sam da do daljnjeg ne ide nigde :)

Drago mi je da imam nekoga ko ce je pricuvati kad god moze, jer ne mogu ni da zamislim koliko je tesko onima koji nemaju apsolutno nikoga da im pomgne a ponekad bi bas dobro doslo ;)

A sto se tice onog odvajanja na vise dana a da se ni ne vidimo..... za time ojs nismo imali potrebe ali mislim da bih vodila i nju :)

Ma ja sam sigurna da ona hoce, bas se vidi da je srecna zbog toga, nego je fora sto ona place zbog svake gluposti, pa kontam da mm samo ceka priliku da joj otkaze put <_< Moram da smislim kako da ga sprecim u tome, jer znam koliko bi Luni bilo lepo tamo, moji ce biti na godisnjem, njene sestre ce non-stop biti tamo, napravili su plazicu u dvoristu, ma milina. A i meni ce vala dobro doci da malo iskuliram od nje, ne krijem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa Honey.

Sinoc je luka ok spavao, ali se jutros probudio i trazio mamu i tatu. To je bilo sve. Sad videcemo kako ce se odvijati. Ma samo da je na bezbedno, i da malo zaplace nema veze. MM smo to odlucili u poslednjem momentu jer vec ima 4 ipo godine i nije se uopste odvajao od nas na par dana i mislim da je to lose pogotovo za decaka. Ne sumnjam da mu nece biti lepo, ali prvenstveno smo to uradili zbog drugih stvari kako bi malo ocvrsnuo.E sad koliko god da izdrzi bicu srecna, iako mi bas nedostaje, ceo dan setam po kuci kao luda nasta, sve mi nesto dosadno. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja sam sigurna da ona hoce, bas se vidi da je srecna zbog toga, nego je fora sto ona place zbog svake gluposti, pa kontam da mm samo ceka priliku da joj otkaze put <_< Moram da smislim kako da ga sprecim u tome, jer znam koliko bi Luni bilo lepo tamo, moji ce biti na godisnjem, njene sestre ce non-stop biti tamo, napravili su plazicu u dvoristu, ma milina. A i meni ce vala dobro doci da malo iskuliram od nje, ne krijem.

Pa to, zato i kazem da cete morati da se dogovorite tj da mu ti objasnis neke stvari :)

Neka ide bre, nista joj nece biti ;)

Slazem se sa Honey.

Sinoc je luka ok spavao, ali se jutros probudio i trazio mamu i tatu. To je bilo sve. Sad videcemo kako ce se odvijati. Ma samo da je na bezbedno, i da malo zaplace nema veze. MM smo to odlucili u poslednjem momentu jer vec ima 4 ipo godine i nije se uopste odvajao od nas na par dana i mislim da je to lose pogotovo za decaka. Ne sumnjam da mu nece biti lepo, ali prvenstveno smo to uradili zbog drugih stvari kako bi malo ocvrsnuo.E sad koliko god da izdrzi bicu srecna, iako mi bas nedostaje, ceo dan setam po kuci kao luda nasta, sve mi nesto dosadno. :rolleyes:

Joj znam, tako i meni jednom H spavala (kod kuce) 4 sata popodne, nisam znala sta cu sa sobom :lol:

Da poludi covek. Eno je i sad kod babe spava a ja dosla da peglam kuci.

Malo pravim pauzu potrosila mi se voda pa cekam da se ohladi pegla da sipam ponovo i tako.. neka navikavaju, bice to sve ok ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se i ja upisem u ovu temu.

Starija cerka je prvi put otisla sa mojom mamom kod prababe u goste. I tamo ce prvi put bez nas, ostati da spava.

Jedva smo se nekako dogovorile, ona bi isla ali opet bi da i ja idem... Bilo je malo ubedjivanja ali je na kraju pristala. Ide sa mojom mamom pa ne brinem puno, znam da je na sigurnom i znam da ce ona najbolje da vodi racuna o njoj. Ocekujemo i malo plakanja, ali nema veze - prestace da place kad tad.

Ako bude sve u redu, ostace par dana, ako ne-vracaju se sutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Krenula je... Uf.... Jedva sam cekala, a sad... Da prostite, ceo dan sam u klonji od uzbudjenja :wacko: Malo kasnije cu ih zvati da vidim kako se ponasa na aerodromu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikada ga nismo ostavili. Tesko i da cemo jer smo mi na principu male porodicne cete, svuda idemo zajedno. Desi se da odemo negde kada on zaspi (na sat, dva) jer sam sigurna da se nece probuditi, a i da se probudi, mama bi me odmah zvala. Sigurno ga necu slati nigde dok sisa. Ako nekada to bude neophodno, verovatno cu ga ostaviti mami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni mi Tisu nismo nikad ostavljali. Nekako mi je još privržena da bih je ostavljala, kad se noću probudi jedino ja mogu da je smirim tako što je privijem uz sebe. Ne bih bila spokojna. Jesu je čuvale babe kad mi odemo malo u izlazak, jedno tri puta za ovih devet i po meseci, ali to je na par sati tokom kojih sam 99 odsto sigurna da se neće probuditi. Evo i večeras idemo na predstavu, bićemo od 21h do 23.30 odsutni, pričuvaće je moj tata.

Evo, posle dva i po meseca od ovog posta, usudili smo se da je pošaljemo na vikend kod baba i deda. Sigurna sam da joj ništa neće faliti, da će svi samo trčati da joj ugode i da će biti mala kraljica ta dva dana. Naravno, malo mi je čudno i malo prazno evo već posle pola sata, ali sam se nekako osetila spremnom da to uradim. Zapravo, osetila sam da je ona spremna. Javljam utiske ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, posle dva i po meseca od ovog posta, usudili smo se da je pošaljemo na vikend kod baba i deda. Sigurna sam da joj ništa neće faliti, da će svi samo trčati da joj ugode i da će biti mala kraljica ta dva dana. Naravno, malo mi je čudno i malo prazno evo već posle pola sata, ali sam se nekako osetila spremnom da to uradim. Zapravo, osetila sam da je ona spremna. Javljam utiske ;)

:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, posle dva i po meseca od ovog posta, usudili smo se da je pošaljemo na vikend kod baba i deda. Sigurna sam da joj ništa neće faliti, da će svi samo trčati da joj ugode i da će biti mala kraljica ta dva dana. Naravno, malo mi je čudno i malo prazno evo već posle pola sata, ali sam se nekako osetila spremnom da to uradim. Zapravo, osetila sam da je ona spremna. Javljam utiske ;)

Ja se spremam na ovo za sledeci vikend, i sigurna sam da je Stefi spreman ali da ja nisam. :rolleyes: Moj muz kaze da cu biti spremna kad podje u vojsku :rolleyes: , ipak cu pokusati sledeci vikend. Jer kad nam stigne seka moracemo da se organizujemo i za neki vikend, pa da se navikavamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pavle ce sad prvi put da se odvoji od mene, na duze od dan :( Ide sa tatom na (ja se nadam) nedelju dana. Mislim da ce on ovo razdvajanje lakse da podnese nego ja. Kako i pomislim da odlazi meni knedla u grlu i suze u ocima!

Kad ste se vi na duze razdvojili i kako je proslo?

p.s. ako vec postoji tema... prepestite ovaj moj post!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dakle, Luna se kod mojih ponasa odlicno! Vesela je, razigrana, kupa se, uziva... I pravo da vam kazem, uopste mi ne nedostaje :unsure: Da li zato sto znam da je u dobrim rukama ili zato sto mi je stvarno bio neophodan odmor-a zaista se odmaram, do koske-ili sam mozda hladna, grozna majka, kako kaze mm, ne znam... Cujemo se svaki dan, ona dodje na Skajp, pricamo, posle par minuta trci nazad na igranje... Uglavnom, sinoc je dobila temperaturu :( Moji su je danas vodili kod lekara, izgleda da ima boginje. Ja sam potpuno mirna, nekako se uopste ne uzbudjujem oko toga, cak mislim da je bolje tako, jer da su mi obe ovde dobile boginje, bas bi bilo mucno. Izborila bih se, naravno, ali ako je vec ovako, mislim da joj nista nece biti da se leci kod babe i dede.

A mm... Sve zidove je izlupao, poludeo je koliko mu nedostaje, a sad jos i ovo... Rekao mi je da se pakujem i idem kod nje, ili ce ici on. Ja ne zelim da idem, jer mislim da nema potrebe. Ona nas ne trazi, cak i sad pod temperaturom nije kmezava, doduse nije ni vesela kao inace, ali hocu da kazem da uopste nije neophodno da neko od nas ide. Sad videcemo kako ce biti, ovaj moj je dovoljno lud da stvarno odleti tamo, a onda mu ode u p.m. posao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najpre onaj ko nikad nije bio majka, a po svoj prilici i nece nikad biti, ima pravo da kaze da je neko hladna, neosteljiva majka ili sta vec. Kao kad je meni moj ginekolog rekao da sam zaboga preosetljiva jer ne mogu da spavam zato sto me beba udara iz sve snage :lol: On jelde, zna jer je bio trudan mnogo puta :lol:

Zao mi je sto je dete dobilo boginje ali bolje pre nego kasnije, lakse ce ih podneti. U sigurnim je rukama i ne vidim razlog za paniku, tako da se ti ne sekiraj. Ja sam svoje dete kad je imalo dve sedmice ostavila na skoro celi dan kod svekrve jer sam morala da vadim neka dokumenta, al sam grozna i bezosecajna, sram me bilo. To je ostavilo nesagledive posledice po njegovu psihu, zatekla sam ga da spava ko top sa sve cetiri uvis :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pavle ce sad prvi put da se odvoji od mene, na duze od dan :( Ide sa tatom na (ja se nadam) nedelju dana. Mislim da ce on ovo razdvajanje lakse da podnese nego ja. Kako i pomislim da odlazi meni knedla u grlu i suze u ocima!

Kad ste se vi na duze razdvojili i kako je proslo?

p.s. ako vec postoji tema... prepestite ovaj moj post!

Hehehe... Oni to bolje podnose od nas mama :) Nećeš mu faliti, možda prvi dan jer je navikao na tebe, ali posle ihhhaaaj... Imaće gomilu zanimacija i novu sredinu za igranje i istraživanje :) Ti se naspavaj koliko ti vreme dozvoli ako radiš :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dakle, Luna se kod mojih ponasa odlicno! Vesela je, razigrana, kupa se, uziva... I pravo da vam kazem, uopste mi ne nedostaje :unsure: Da li zato sto znam da je u dobrim rukama ili zato sto mi je stvarno bio neophodan odmor-a zaista se odmaram, do koske-ili sam mozda hladna, grozna majka, kako kaze mm, ne znam... Cujemo se svaki dan, ona dodje na Skajp, pricamo, posle par minuta trci nazad na igranje... Uglavnom, sinoc je dobila temperaturu :( Moji su je danas vodili kod lekara, izgleda da ima boginje. Ja sam potpuno mirna, nekako se uopste ne uzbudjujem oko toga, cak mislim da je bolje tako, jer da su mi obe ovde dobile boginje, bas bi bilo mucno. Izborila bih se, naravno, ali ako je vec ovako, mislim da joj nista nece biti da se leci kod babe i dede.

A mm... Sve zidove je izlupao, poludeo je koliko mu nedostaje, a sad jos i ovo... Rekao mi je da se pakujem i idem kod nje, ili ce ici on. Ja ne zelim da idem, jer mislim da nema potrebe. Ona nas ne trazi, cak i sad pod temperaturom nije kmezava, doduse nije ni vesela kao inace, ali hocu da kazem da uopste nije neophodno da neko od nas ide. Sad videcemo kako ce biti, ovaj moj je dovoljno lud da stvarno odleti tamo, a onda mu ode u p.m. posao...

Ne znam šta da ti kažem, osim da ako je tm u pitanju posao - ti lepo odeš, bolje no da ostanete bez primanja... Najbolje bi bilo da uspeš da ga ogovoriš da ide, i da budete tu skupa jer ti je dete na sigurnome :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno Nadja ala si bezosecajna :lol: Ma neka uzivkaju klinci kada su na sigurnom! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.