Kada ste prvi put ostavili dete da prespava kod babe i dede?

odgovora

Objavljeno

Ja imam dete od sedamnaest meseci i nedavno smo je prvi put ostavili da prespava kod babe i dede. U principu ona nema problem da ostane sa njima ali mi nikako da naviknemo da je ostavimo. Navikli smo da smo stalno sa njom.

Kada ste vi ostavili prvi put detet da prespava kod babe i dede?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

У суботу је Филип први пут преспавао(7 мјесеци). Супруг и ја ишли на свадбу. Нико ме није звао(а и рекла сам им да ме не зову па макар га цијелу ноћ преносали). Све супер прошло.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uf....mislim da se to nece desiti jos skoro...

I kad moja mama sidje da je uvece pricuva i uspava bude mi frka (hoce li uspeti)...a kamoli da je ostavim kod njih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo Minu prvi put sa 7.5 meseci ostavili kod babe za vikend. Uzivali smo i mi a i one :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Само опуштено, што прије то боље...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo sa 15 meseci. Pre toga smo ziveli u aneksu kuce mm-ovih i uvek su nam bili tu za celodnevna ili cuvanje za vecernje izlaske. Ja sam je i 14 meseci dojila, od tih 15 smo 3 meseca bile u Srbiji i kad sve skupis nije bilo prilike ni potrebe. Sad skoro da ne prodje nedelja da ne prespava po jednom barem. Obozava biti kod njih i stalno nam najavljuje kako ce ona tamo da zivi, sa nanom i dedom :lol: Pitam se sta ce oni da na to kazu?! :P S druge strane, ona obozava biti kod svih- prava je skitara i kad god podjemo u goste pita nas dal cemo tamo da je ostavimo. Pre neko vece htela ostati kod prijatelja koje nije poslednjih 6 meseci videla! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj je negde sa 6 godina ostao kod moje mame da prenoci i zvali su me u pola 12 da ga dovedu. Plakao i nije mogao da zaspi... s070.gif 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi put su obojica ostala u septembru,samo na jedno vece ...

A u februaru je ostao Lazar 4 dana kada je Andrej operisao kilu..

Lazi je bas bilo lepo kod bake i deke...mala Laza maza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Još uvek nije prespavao nigde bez mene. Mislim da se to svakako neće desiti bar još godinu-dve.

Obožava da ide kod mojih, ali nema šanse da bi ostao da prespava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao ja bas ovih dana razmisljam na tu temu. Trebali bi da radimo nesto u kuci pa mislim da Janu posaljem kod mojih. Nikada nije nigde prespavala bez mene. Ne racunam ono kad izadjemo pa je moji uspavaju,mad im ni to nije poslo za rukom poslednji put.Jedva su docekali da se zavrsi koncert da dodjem kuci,a mi jos rezervisali sto u restoranu,planirali opusteno vece s prijateljima. Kad sam stigla zaspala je u roku od dva minuta,mm se vratio,a ja :( . Iskreno , ne znam ni kako ce ona zaspati, a ni ja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nije nikad...ne zato sto nismo hteli vec sto su nam babe i dede u srbiji...pa kad odemo tamo, svi smo zajedno ili oni dodju ovde.....znaci tek kad jos malo poraste planiram da ga preko leta saljem kod baba i deda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Natalija ima 9 meseci. Ja sam ove nedelje morala da budem odsutna 3 dana i 2 noći (imala sam neku malu operaciju oka, ali sam morala da budem u bolnici). Počeli smo nedelju dana ranije da se uveče pre kupanja pozdravim sa njom i kao izađem iz kuće i ona ostane sa mojim roditeljima da je oni okupaju i da joj mama da flašicu. Prvo veče sam morala da uđem da je uspavam pošto je strašno plakala, drugo veče se probudila posle 15 minuta i opet tražila mene a treće veče i narednih večeri se nije budila do jutra.

Inače ona jako rano legne da spava 19:30h ali se i rano budi već oko 6 ujutru. dok sam bila u bolnici u isto vreme bi zaspala ali se budila tek oko pola 8 -8 ujutru.

P.S. Super je prošlo a i mama ju je naučila da je samo spusti u krevetac i ako je još budna da joj da nekog medu i ona se sama uspava. A dok sam je ja uspavljivala morala sam bar još minut - dva da je ljuljuškam kada završi sa flašicom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

taj korak jos nisam napravila... cekam da dete nauci da samo zaspi pa ce i to doci na red ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo Andriju prvi put ostavili kod babe i dede sa godinu i po dana, na 5 dana. Ja sam plakala kao da ga ostavljam zauvek, a njega bas briga, bilo mu super, uopste se nije bunio tokom boravka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Još uvek nijednom i mislim da će proći još dosta vremena pre nego što se desi tako nešto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Još uvek nije prespavao nigde bez mene. Mislim da se to svakako neće desiti bar još godinu-dve.

Obožava da ide kod mojih, ali nema šanse da bi ostao da prespava.

Ovo sam napisala pre skoro godinu dana. Da pomerim granicu - još bar godinu-dve. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ostavili smo je sa jedanaest meseci prvi put da prespava kod bake! Svekrva me je ubedivala par meseci pre nego da je ostavimo-da je mnogo bolje sto ranije navikavati dete, da mu to kasnije ne bi predstavljalo problem (a i bilo je baki volja ;) ). Onda sam joj ucinila. Teodora se nije bunila-jako joj je lepo bilo dok su joj udovoljavali i nije trazila mamu i tatu...dok je mama preplakala noc :( Mnogo mi je bilo tesko...ne mogu da objasnim razlog...jednostavno mi je bilo jako tesko. Deset minuta voznje nas je delilo, ali bila sam u strahu da se ne rasplace a ja ne mogu istog sekunda da je utesim... ali sam pogresila. Nije ni primetila da nas nema! Sutradan nije ni htela da se odvoji od bake... Kod kuce joj ne udovoljavamo bas toliko t1706.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo prekuče (dakle sa njenih 16meseci).... Rezultati: ona uživa... trči po dvorištu i igra se sa "drugarima" tj komšilukom a mene ni ne pominje.... Teže meni nego njoj :( ali dobro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sin ima 17 meseci i moj muz i ja se uvek posvadjamo oko toga koliko treba da provodi vremena kod babe...Ona zivi sprat nize....Posto sam ponovo trudna ja se trudim da sto vise vremena provodim sa sinom,itrudim se da nam omogucim sto vise vremena da budemo zajedno....

Moja svekrva ga cuva od 17 do 20h...posto radi do 15...I mislim da je to sasvim dovoljno...E sad kad god moja svekrva ne radi moj muz cim otvorimo oci pita jel ide kod babe.....Meni je stvarno muka vise d svega toga.....Nekad kazem neka ide,nekad samo izmislim nesto da ne bi isao,jer ne mogu vise da se raspravljam...

Danas je moj sincic bolestan,tj nekoliko dana i ja se budim nocu,mazim ga,pazim,negujem i td.....E posto je moja sveki danas slobodna-ne radi(pa ne zna sta ce sa sobom),moj muz me jutros pitao da ga vodimo dole,ja sam mu rekla da je bolestan i td, i on to kao prihvatio,dok posle nije samo rekao a kad mislim da ga odvedem i tako to,ja kazem ne znam,a on da nece o tome da prica ceo dan i da radim sta hocu ,i tako dalje,da ga ne teram da ga pricuva ako treba i tako to(ja ga gotovo uopste i ne teram da ga cuva,osimdok spremim dorucak,a i to ga ne teram,vec ga on sam zgrabi)...Stvarno bih zelela neki savet,ako neko ima,neka mi da.....

Jel mozda ja gresim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bookice, naravno da trebaš da ograničiš ukoliko ti smatraš da je to potrebno. Naravno, ne možeš ni da zabrani da dijete bude kod bake, tako da je sve stvar dogovora. Vjerujem da će ti to i više nego odgovarati kada beba dođe, tako i objasni mužu, želiš da tvoje dijete više vremena provodi sa tobom, kod bake može tad i tad...toliko i toliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Aki je u vrtiću radnim danima, pa je sa babom i dedom ujutro dok ga ne odvedu u vrtić i od 14h kad odu po njega pa dok mi ne stignemo kući, ali zato vikendom čim otvori oči kaže ide kod babe i dede, otključa kuću i ode :)

Kod drugih babe i dede planiram za dva vikenda da ga odvedem u petak a odem po njega u nedelju :) al to ćemo videti... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo jednu babu i jednog dedu ( moja mama i mm tata) dedu retkoooo kad vidja, covek prosto nema interesovanja (ali dobro to je duga i opsirna prica) a moju mamu vidja svaki dan od pola sata do 2 sata. Vikendom obicno se organizujemo da idemo u setnjicu i naravno neizostavna je i baba i tada su duze zajedno. Sobzirom da ce je baba cuvati kad pocnem da radim, savrseno mi odgovara sto apsolutno nema problema da ostane sa njom i ceo dan (doduse to se desilo samo jednom :lol: )

Moje misljenje je da babe i dede trebaju da budu tu i da se bave unucicima koliko im mi to 'dozvolimo' Recimo ja sam se sa mojom majkom odmah dogovorila : bice onako kako ja kazem, nema kod nje ovo moze kod mene ne moze i obratno.

Sigurno kad bude dosla druga bebica, babina pomoc ce ti biti od velikog znacaja i tvoj sin ce tada provoditi vise vremena kod babe tako da muzu probaj to nekako da objasnis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bookice s moje tacke gledista ne gresis uopste, ja isto imam svekrvu u kuci koja je pri tom u penziji pa gledam da je ne opterecujem previse (a i ona se nesto ne otima za dete). U proseku pripazi dete dnevno 2 puta po pola sata, dok ja nesto zavrsim po kuci, a nekad ni toliko. Ali dobro, kada pocnem da radim ona ce je paziti pa mi je i zbog toga malo glupo da joj namecem cuvanje, kada ona sama vec ne trazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja ćerka za mesec i po puni tri godine i još nije nigde prespavala bez mene.

Ja je u poslednje vreme kad idemo kod babe pitam da li hoće da ostane da spava kod nje, ali ona odbija.

Neću da je silim, kad bude htela prespavaće...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da su malo blize, ostavila bih ga ili kod moje mame, ili kod mm-ovih.. Ovako to nece ici...

Za mjesec dana imamo neku svadbu u Crnoj Gori, na kojoj je mm kum, pa cemo ici dan ranije. Moja mama ce doci da pricuva Mihaila, a ja samo mislim kako li ce mu biti bez mene... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.