Da li ste zadovoljni patronažnom sestrom?

odgovora

Objavljeno

Draga Šećer, ovde je uloga patronažne sestre pre svega da neguje bebin pupak dok ne otpadne i da daje savete kako kupati bebu, a ne pokvasiti pupak, i naravno ona je tu za sva pitanja koje joj postavljaju mlade i neiskusne majke.

pa zar to ne objasnjava i pedijatar kod kojeg beba ide???bar je nama sve to pedijatar rekao, a i u bolnici su nas sva 3-4 dana ucili kako se beba kupa, kako se neguje pupak itd...e pa jos neko da mi objasnjava....... :blink::blink: ...ali ajde....bilo bi pametnije da drzava placa kucnu pomocnicu da dolazi tih dana nego patronoznu sestru, da pegla, i ostalo...bar je meni to bilo najpotrebnije.... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad smo vec u temi,moj bebac se rodio u Kragujevac,a patronazna sestra nije ni jednom izasla,bila sam poludela zbog toga jer im je to obaveza,na srecu nesu,mogli smo da priustimo privatnu sestricu koja je dolazila svako vece da ga okupa i pokaze sta i kako da radimo,prva nam je beba,a nasi roditelji nisu mogli da nam pomognu jer su hiljade i stotinak kilometara dalje,nr daj Boze nikom,ali snasli smo se,mislim da takve stvari ne bi trebalo da postoje,ali kao sto vidite postoji i to da patronazna sestra uopste ni ne dodje NIKAD!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno, pre bih , da mi je potrebna, angazovala privatnu patronaznu sestru jer je ovde princip da dolazi ko kad hoce, a ne kad se dogovorite, osim ako se ne plati naravno... <_< tu su obe bake, sa po dvoje zdrave i prave dece oba pola,atko da stvarno ne mislim da ce neko drugi znati bolje od njih dve. Ne zelim da zvucim zatucano i staromodno,ali zaista ne razumem neke postupke u novijoj medicini,tipa da se bebi ne daje voda?! tako da, patronazna sestra moze da dodje kad se najavi i kad se dogovorimo,a ne da me kontrolise i zavodi red kad vec imam veliku pomoc baka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I setih se kako je momjoj mami u posetu dosla neka mlada nadrndana patronazna sestra i pocela da joj deli savete (ja sam mladje dete) u stilu "to se sad ovako radi,a ne kao nekad bla bla" i mama je upita da li ima decu - zacutala je. Jedno je teorija, drugo je praksa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa zar to ne objasnjava i pedijatar kod kojeg beba ide???bar je nama sve to pedijatar rekao, a i u bolnici su nas sva 3-4 dana ucili kako se beba kupa, kako se neguje pupak itd...e pa jos neko da mi objasnjava....... :blink::blink: ...ali ajde....bilo bi pametnije da drzava placa kucnu pomocnicu da dolazi tih dana nego patronoznu sestru, da pegla, i ostalo...bar je meni to bilo najpotrebnije.... :lol:

Ovde u bolnici ne pokazuju kako se beba kupa i kako negovati pupak ( svako jutro sestra kupa po 20-tak beba i ne može svakoj mami ponaosob da objašnjava-drugo je ako si u apartmanu sama sa bebom), a to za kućnu pomoćnicu bi bio pun pogodak...a kod pedijatra se ide na kontrolu posle prvih mesec dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je dolazila patronažna, teta Nada, ovim outem joj od srca zahvaljujem za svu pažnju i pomoć koju mi je pružila kao majci koja stvarno, ali stvarno nije ništa znala oko male bebe.

Hvala joj što mi je svih 15 dana što je dolazila(dok nije otpao pupak) dala bezbroj savjeta i uputa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ce mi patronazna sestra biti od velike pomoci. Bice mi tu i majka, ali ona sama kaze da je davno baratala sa malim bebama. :P I sada se (bar kod nas) drugacije tretira pupak- stavljaju neku stipaljku. :blink:

Ja sam se uplasila kada sam to vidjela na bratovom sincicu, i odlucila da cu platiti koliko god je potrebno, samo da to oko pupka uradi strucno lice. Ne zelim da nesto odradim kako ne treba, pa da se poslije kajem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi put mi je bila divna patronazna,doduse starija ali puna saveta.Dolazila je tri nedelje,sve dok mu pupak nije otpao,cak se malo i odomacila kod nas.A drugi put mi zapade,necu je nazvati patronaznom sestrom jer bih mnoge uvredila,zena koja je u sred zime ulazila obuvena sa strasno prljavim cipelama,od rana jutra smrdela na znoj i cigarete sa noktima ko vestica.Prvi dan sam izdrzala,drugi sam je opomenula da se izuje i da ne pusi u mojoj kuci.Zamislite,pametnica mi rece da nema obicaj da se izuva a kad zavrsi kupanje bebe i ode u dnevnu da pije kafu,ja sa bebom treba da ostanem u spavacoj sobi.ONA CE MENI DA ODREDUJE!Letela je istog momenta napolje,kad sam ja pocela da vicem u cemu mi se pridruzio i muz,samo je mojoj mami bilo malo neprijatno zbog nje.Vise nije dolazila,niti zvala,ali sam zato ja odmah sutra dan pozvala nadlezne i svasta im rekla.Bili su kao iznenadeni,mada sam ja posle saznala da ona tako godinama radi i da mnogi cute.E pa vise nece!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala odlicnu patronaznu sestru.brizna, puno razumevanja i dolazila je prvih dve nedelje svaki dan sem subotom i nedeljom.Ostalavila mi je i njen mob. telefon da je pozovem za savet do 22h uvece.

nekoliko puta sam je zvala vanredno.

Sem na pocetku dosla je jos 3 puta do 6 meseci.

Divna osoba nasa patronazna sestra Dragana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja je bila bezveze.Bebu sam mogla i sama da kupam,kao sto sam je i kupala od treceg dana.A i imala je glupave savete.Nagovorila me da dojim sedeci,kao tako treba,a ja 15-20 konaca dole.Horor.I ja tako 2 nedelje se mucila i onda rekla :"Lezem,pa sta bude."Dete mi posle sisalo 17 meseci lezeci.Zato,sledeci put patronazna mi ne ulazi u kucu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja sam ogorcena i na savetovalista za trudnice i babice i patronaznom i savetovalistem za bebe...uzaaaas!!!!

Inace Patronazna je dosla 8 dan...hvala joj nije ni morala dolzaiti!!! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo angažovali patronažnu koja radi i u Betaniji kao pedijatrijska sestra.

PREZADOVOLJNA sam bila. Mogla sam da je zovem u pola noći ako mi je nešto zatrebalo. Dan danas mi pošalje poruku da pita kako smo.

A preporuku baš za nju sam dobila sa 3 različite strane.

U porodilištu mi je pomogla oko dojenja, ragada, veštačke bradavice. Izmlazala me ručno, svaki čas obilazila. Bebca mi donela 2h nakon CR-a.

Za svaku preporuku!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja baš i ne mogu da se pohvalim kada je u pitanju patronažna sestra. Za ovih mesec dana došla je jedan jedini put (sedmog dana), napravila mi milion zabuna i nestala. Sva sreća što preko puta živi pedijatar, divan jedan čovek, kome možemo da se obratimo i u pola noći!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam zadovoljna patronaznom sestrom.Divna je i cesto nam dolazi u posetu.

Imam i njen broj telefona,tako da kada god mi nesto treba,ja je nazovem..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nazalost nisam,delovala je sasvimokkada nam je ila prvi put ,da se upoznamo,pre porodjaja.

kada je doslada radi svoj posao,ispostavila se kao ocajna i nezainteresovana,samo da sto pre odradi svoje i da zbrise,mozda zena ima dosta posla,ali mi uopste oko konkretnih stvari za koje sam joj se obratila mi nije pomogla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prezadovoljna.. Stvarno mi je pomogla. Dolazila je cak i van radnog vremena, jer sam imala dosta problema sa dojenjem, da mi pomogne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prezadovoljna, zena je stvarno bila super. Svaka joj cast, mnogo mi je pomogla!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam jako zadovoljna!!! Bila nam je patronazna sestra i pre nego sto sam se porodila, a nakon porodjaja jos 5 puta. Divna jedna devojka, svasta nam je pokazala i naucila nas. Ostavila nam je i svoj broj telefona da je zovemo za sta god nam zatreba, a ja sam je u medjuvremenu vec vise puta zvala i postavljala pitanja i uvek je bila jako ljubazna. Mi smo je castili malo kada je prvi put dosla, bombonjerica, malo kesa.....ne znam da li je zbog toga bila tako fina, ali kako god, mi smo prezadovoljni. I na kraju smo joj kupili poklon kao uspomenu od nas :).....ko zna kada moze da nam zatreba heheh :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, nama je patronozna sestra prvi put bila juce- juce nam je bio 28. dan... Vise me je ispitala sa kim zivim, da li mi pomazu, gde mi je svekrva, sto su razvedeni i da li je tamo udata, nego za bebu.. Za bebu me je samo pitala za pupak, da li dojim, i jos par pitanja, posedela 10 min i otisla,nije nista gledala bebu. Rece da mozemo da navratimo do patronozne sluzbe kad idemo na kontrolu... I tako... Mislim bila je fina ali ???!!!???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja svojom patronoznom sestrom nisam bila uopste zadovoljna. Isucdjavala se kako ne znam neke stvari oko bebe, iako mi je to prvo dete i stvarno ne znam odakle bih naucila.

Isto tako, njen savet je bio da beba od 3,5kg pije dohranu, a ne da ga dojim, jer su moje grudi nerazradjene, a beba lose napreduje (?!). A mleko da cedim pumpicom, dok mi se grudi ne razrade. Ja sam ipak pokusavala da dojim bebu... Bila je svega tri puta, od toga jedan dan sam je cekala duze od tr isata i na kraju morala da krenem da izvadim konce, i srela je na hodniku, a ona se nenormalno razocarala kada je videla da ja odlazim i da je nisam sacekala.

Kada sam je zvala posle prve kontrole sa mesec dana, pitala me je da li dojim bebu, a kad sam joj rekla da ne dojim samo mi je rekla da je to i ocekivala, jer ne moze mleko da se odrzava pumpicom nego dojenjem. Sta li je sa tom zeno, pa ona je rekla da izvlacim mleko pumpicom ?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZELIM DA KAZEM DA SAM POSLE 16 DANA MUCENJA SA PATRONAZNOM SESTROM KOJA JE DOSLA IZ DZ,KONACNO PUTEM PREPORUKE NAISLA NA SESTRU KOJA JE USPELA DA ZA SAMO NEKOLIKO DANA RESI PROBLEM MOJIH OTECENIH I BOLNIH GRUDI TESKOG MASTITISA KOJI SAM DOBILA I POSLE DRUGOG PORODJAJA,I TAKO MENI I MOJOJ BEBI VRATI ONO DIVNO OSECANJE U SVIM ZAJEDNICKIM TRENUCIMA!PUNO POZDRAVA I AKO NEKOME ZATREBA NEKA MI SE JAVI TOPLO CU JE PREPORUCITI!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovako... Što se tiče njenog odnosa prema bebi-u tome sam bila zadovoljna, a u svemu ostalom nisam. Prvo me smarala sa pričama o tome kod kojim porodilja je bila, jednu vara muž, drugu maltretira, trećoj dovodo drugove a ona još leži, a mora da služi itd. Nijedna ne živi lepo, ma katastrofa. Pored toga ono što mi je ona govorila se totalno razilazilo sa savetima od dr. Uvalila mi neku listu za ishranu po kojoj sam smela jesti krompir, hleb, burek, meso i jabuke. Jedan dan sam dobila temperaturi i ona mi rekla da ne dojim bebu nego kupim adaptirano mleko. Nisam je poslušala nego sam dojila. Pitam posle dr i ona mi kaže da se sme dojiti. Sve u svemu, da ne dužim, ima ih svakakvih. Ali najviše slušajte bebu i sebe, proroda je tu uradila veliku ulogu i mama najčešće najbolje zna šta treba njenoj bebi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uf kad procitam ove vase komentare...moja je bila bas super, mlada,jako profesionalna i ljubazna...nije htela cak ni sok da popije ...sve sto sam je pitala odgovorila mi je konkretno, donela mi broj instituta da odmah zakazem uz kukova...dolazila i van onog broja pregleda koji su standardni da joj pogleda pupak...stvarno nemam reci sem svaka cast

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je patronazna sestra dosla jednom i posle toga vise nije dolazila:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Patronaža nam je super, bila nam je u nedelju iako nije bio njen radni dan i dolaziće nam dve nedelje svaki drugi dan iako je dužna samo 5 poseta obaviti... Bila mi je u trudnoći 2 puta i često me zvala da proveri kako sam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.