Da li ste zadovoljni patronažnom sestrom?

odgovora

Objavljeno

Ja sam bila zadovoljna, bila je veoma ljubazna i pomagala mi je prvih nedelju dana oko bebe i mogla sam sve da je pitam. Kakva su vaša iskustva? Dosta njih se opredeljuje i za privatne patronažne sestre, mada mislim da je to bespotrebno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo isto zadovoljni nasom patronaznom, i dan danas zna da nas poseti kada je u prolazu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i naša je super... baš je bila ljubazna i uvek mi je sve lepo objašnjavala... mogla sam i telefonom da je pozovem i da pitam kad god mi je nešto trebalo... stvarno sam zadovoljna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo isto zadovoljni nasom patronaznom, i dan danas zna da nas poseti kada je u prolazu :rolleyes:

isti slucaj-nasa je bas skoro svratila da vidi danila! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to sto svracaju nije slucajno,to je od skora u opisu njihovog radnog mesta i zato svracaju,a ne slucajno. I nasa je bila pre dve nedelje,mada ja imam utisak da znam vise od nje. Inace prvi put je bila kad je Jana imala DESET DANA,aloooo. Nije morala ni da dolazi. I sad kad je bila nije znala sta da mi kaze ili da posavetuje. Sto god sam je pitala,a ona jadna pa znate,ovaj..... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to sto svracaju nije slucajno,to je od skora u opisu njihovog radnog mesta i zato svracaju,a ne slucajno. I nasa je bila pre dve nedelje,mada ja imam utisak da znam vise od nje. Inace prvi put je bila kad je Jana imala DESET DANA,aloooo. Nije morala ni da dolazi. I sad kad je bila nije znala sta da mi kaze ili da posavetuje. Sto god sam je pitala,a ona jadna pa znate,ovaj..... :rolleyes:

Prvi put sada od tebe to cujem da im je to u opisu radnog mesta, ne bih se bas slozila sa tobom, jer ta ista ne svraca u istoj zgradi kod neke druge bebe(cija je isto bila patronazna sestra) a i kod nas dodje ne najavljeno.. I ne pricamo mi samo o Mini, ona nam je naravno glavna tema(uvek ima pitanja) ali ima dosta i sporednih. Kako god bilo kad god dosla, dobro dosla!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo bili zadovoljni sa našom prvom patronažnom sestrom, ali je ona krajem godine otišla u penziju. Tada je došla nova koja isto nije loša ali izgleda da ima mnogo manje iskustva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zadovoljna sam patronažnom sestrom..i dan danas kada se sretnemo, slatko se ispričamo hehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasa patronazna sestra je bila ok. Ne mogu reci da sam nesto odusevljena i sl., ali je odgovarala na pitanja, mogu reci da je bila korektna i vedra. Ali je i jedva cekala da sto pre izjuri. Rekla je da dolazi i posle sestog meseca, ali je nema, a mi udjosmo u osmi.. a050.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa koliko znam, ti si je trebala nazvati, bar je kod nas tako bilo, samo sto sam ja zaboravila pa je ona sama nazvala negde u 7 mesecu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da nije bilo nje,dugo bi se mucili ojedom.Stvarno je bila ok,a za to da dolaze posle 6 meseca nisam znala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da nije bilo nje,dugo bi se mucili ojedom.Stvarno je bila ok,a za to da dolaze posle 6 meseca nisam znala.

Po pravilu bi trebalo i posle godinu dana, ali retko to koja ispoštuje :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo u toku trudnoce i po porodjaju, u tih prvih 10 dana, imali par patronaznih sestara i uglavnom smo svim bili zadovoljni (osim jedne sve su bile extra, tu jednu svi spominju po zlu).

Kasnije smo imali patronaznog brata i njime ne da sam zadovoljna, vec prezadovoljna! Uvek bi dosao kod nas kuci, nikada nije bilo potrebe da idemo u kliniku, covek je maher svoje vrste i nakon neznam koliko godina rada kao babica postao je patronazni. Po pravilu bi on trebalo da nam bude tu do pete godine i uvek kada me nesto interesuje pozovem ga, ostavim mu poruku u centru isl i on me nazove sa informacijama. Uvek ima super savet, izlazi nam u susret maximalno, al eto vec se preko godinu dana nismo culi jer nismo bili bolesljivi (kuc-kuc)... Na pitanje o boginjama mi je trijazna iz nase klinike dala savete i njega nismo stigli pozvati... Bas bi da ga vidimo opet, i da on nas vidi kako smo porasli! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi put sada od tebe to cujem da im je to u opisu radnog mesta, ne bih se bas slozila sa tobom, jer ta ista ne svraca u istoj zgradi kod neke druge bebe(cija je isto bila patronazna sestra) a i kod nas dodje ne najavljeno.. I ne pricamo mi samo o Mini, ona nam je naravno glavna tema(uvek ima pitanja) ali ima dosta i sporednih. Kako god bilo kad god dosla, dobro dosla!

Ma mozda ste vi super ortakinje. Bravo za jos jedno prijateljstvo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa koliko znam, ti si je trebala nazvati, bar je kod nas tako bilo, samo sto sam ja zaboravila pa je ona sama nazvala negde u 7 mesecu :rolleyes:

Pa sad nista ne kapiram. Znaci ipak si ti trebala da je pozoves,pa nisi i ona slucajno sama banula na casicu razgovotra. Nesto mi nije jasno, s obzirom da si me gore nesto ispravljala.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa sad nista ne kapiram. Znaci ipak si ti trebala da je pozoves,pa nisi i ona slucajno sama banula na casicu razgovotra. Nesto mi nije jasno, s obzirom da si me gore nesto ispravljala.....

Mislim da nisi pazljivo citala, pojasnicu ti: zvala me je u 7. mesecu, jer sam ja nju zaboravila da zovnem u 6. kada sam trebala, a i nakon tih dolazaka sa par nedelja i posle sa 6 meseci (koja su bila obavezna) zna i sada po nekada da svrati (ili se sretnemo posto zivi u blizini) bez ikakve najave a ne zato sto joj je to u opisu posla, kako ti kazes.

A da smo ortakinje, nismo naravno, ja imam svoj uzi krug drugova ali uvek volim da ugostim prijatne i dobronamerne ljude. :rolleyes:

Da, ja tebe nisam ispravljala, vec sam iznela svoje misljenje, za sta ovaj forum i sluzi, zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OK draga,slazem se sa tobom,ali to je ipak u opisu njenog radnog mesta,malo bolje se raspitaj B) i ne dozvoli da iskoriscava tvoje gostoprimstvo,sram je bilo

Naravno da samo razmenjujemo misljenja,zato i postoji ovaj forum kao sto i sama kazes,ali mozda imam pogresno misljenje nekako mi se cini da si stalno spremna za raspravu i da stalno zauzimas neki gard. Naravno,mozda mi se to samo cini,ali svaka od nas ima razlicito misljenje na razlicite teme i mislim da je to i normalno. Moje iskustvo i misljenje je ovakvo,a tvoje je drugacije i to je normalno i ok i drago mi je da ga cujem mozda nesto vise naucim i saznam. Nemam osecaj da sam NAJPAMETNIJA u suprotnom ne bih ni bila na ovom forumu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije mi jasno sto si to zakljucila da sam ja UVEK SPREMNA ZA RASPRAVU I ZAUZIMAM NEKI GARD?! Stvarno svasta. Ja samo iznosim svoje misljenje, koje ne mora da bude isto kao tvoje ili bilo cije drugo, jer je to MOJE misljenje kao sto si i sama konstatovala a ne bilo kakva kontra kako ti to dozivljavas. Obrati paznju da je jos jedna mama napisala da nije cula za to ali ti si primetila samo moj komentar(?). Ok, imacu u vidu da se vise ne nadovezujem na tvoje komentare da se ne bi osetila isprovociranom.

A za to cu se obavezno raspitati cim stignem, da me ne bi zlikovci iskoriscavali a i nesto naucim :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa prvim detetom sam imala divnu patronožnu sestru. Tiha, puna znanja, čista... Uđe u stan, izuje se, opere ruke, poigra se sa bebom, okupa je, sredi pupak...Ja prvorotka, puna pitanja, ona smirena i na svako moje pitanje ima odgovor i savet... DIVNA... Reka mi je da njoj ne pripada ovaj deo grada ali menja koleginicu... Baš sam imala sreće. Dolazila mi je dokle god mi je bila potrebna ( ne samo onih 5 puta koliko su obavezne), dala mi br mob tel da je zovem u slučaju da mi zatreba...

Nakon par meseci (nisam sigurna koliko) one imaju obavezu da obiću ponovo majku i dete i tada mi je došla ta koja inače radi naš kraj... Nije mi se svidela na prvi pogled ali kažem sebi ma baš me briga, sad mi i ne treba...

Sad sa drugim detetom dođe ta...ne znam kako bih je nazvala.... UH; živce mi je pokidala... Sva sreća što imam iskustva inače bih bila sluđena totalno!! Ulazi u stan, ni DOBAR DAN, JA SAM TA I TA...Tu shvatiš sa kim imaš posla, ne izuva se (ćuti, makar je i ruke oprala)... UŽAS!!! Pupčić ne zna da odvije, mali go 15 min... kupa ga tako što mu prvo pokvasi glavu pa nasapunja pa pere ostatak tela pa ispira... ne prosuši kosicu, odmah bi kapicu na glavu... Nervni slom sam doživela. Jedva sam čekala da ode. Pupak uvila, ma to je gomila gaze koja samo što ne spadne.... Ja taj dan pozovem od prijateljice prijateljicu koja je patronožna i dogovorim se za sutradan... Onaj baksuz mi je došao još sutra SA DVE UČENICE????? koje su na praksi???? ALO, ŽENO, PA DA LI SI TI NORMALNA???!!!!????... Dete staro ni 7 dana ti mi dovodiš buljuk u stan, ne izuvaš se, smrdiš na duvan.... Rekla sam joj da mi ne dolazi više, da mi ne treba!!!!

I da.... Nikoga ja nisam zvala, mene su zvali taj dan kad sam izašla iz bolnice i rekli mi da će mi patronožna doći sutradan...bolje da je nisu ni slali ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije mi jasno sto si to zakljucila da sam ja UVEK SPREMNA ZA RASPRAVU I ZAUZIMAM NEKI GARD?! Stvarno svasta. Ja samo iznosim svoje misljenje, koje ne mora da bude isto kao tvoje ili bilo cije drugo, jer je to MOJE misljenje kao sto si i sama konstatovala a ne bilo kakva kontra kako ti to dozivljavas. Obrati paznju da je jos jedna mama napisala da nije cula za to ali ti si primetila samo moj komentar(?). Ok, imacu u vidu da se vise ne nadovezujem na tvoje komentare da se ne bi osetila isprovociranom.

A za to cu se obavezno raspitati cim stignem, da me ne bi zlikovci iskoriscavali a i nesto naucim :rolleyes:

Pa ja se u svom prvom komentaru nisam obratila licno tebi,videla sam da je jos jedna mama prokomentarisala isto kao i ti,a sto si se ti osetila prozvanom nemam pojma :unsure: Daleko bilo da si me ti isprovocirala,samo komentarisemo,sto je i normalno za ovaj forum,ali to smo vec apsolvirali,zar ne?

Cmokic za tebe :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li dobro shvatam, za mene je patronažna sestra ona koja dolazi kući kad se beba rodi. Oni iz porodilišta jave u Dom zdravlja adresu gde treba da se ode i ta sestra dolazi sutradan i svaki dan dok pupak ne otpadne, kod nas je tako dolazila oba puta, dobra, pažljiva i strpljiva sestra, a posle ta 3-4 dana koliko je dolazila dok nije pupak otpao, niko nas nije kontaktirao niti dolazio, niti ja to očekujem. Za sve što mi je potrebno zovnem savetovalište u našem Domu zdravlja, ili direktno doktorku. Ja sam zadovoljna patronažnom sestrom ( to je ustvari i prvobitno pitanje), meni je bilo bitno da ona sam lepo obradi pupak, pogleda moje grudi i obično su moja pitanja bila o mojoj ishrani, sve ostalo sam znala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi nismo imali patronoznu sestru, niti znam da je ovde iko imao....iskreno zaista mi nije bila potrebna...ne da ja sve znam , nego ne razumem njenu ulogu u celoj prici...da mi pokaze kako se kupa beba???!!!!da je meri??? imam vagu, znam da merim....

ja sam dobila sestru kasno tako da sam sve te osnovne stvari oko beba znala, tipa kako se kupa, presvlaci, itd jer sam sve to radila.....za sve druge stvari imamo naseg pedijatra koji je u nasem kraju i koju mogu nazvati kad god hocu na mob za bilo koje pitanje,,,,tipa kakav je sad ovo osip i slicne sitnice..a kad je nesto ozbiljnije uvek smo isli kod nje, mada i za manje stvari...takodje pedijatri dolaze i na kucu, ali posto je meni moja na 5 minuta ,nije mi bio problem da odem.....

zato mi nije jasna uloga patronozne sestre,,,,,,mozda gresim, ali zaista mi nije bila potrebna...ja sam se uvek zezala sa mojom pedijatricom "nemojte da ste slucajno otisle negde na odmor, jer ja bez vas ne mogu ni jedan dan"...naravno to je bilo u pocetku, sad je vec druga prica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Šećer, ovde je uloga patronažne sestre pre svega da neguje bebin pupak dok ne otpadne i da daje savete kako kupati bebu, a ne pokvasiti pupak, i naravno ona je tu za sva pitanja koje joj postavljaju mlade i neiskusne majke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prekljuce nam je patronazan bila prvi put,da nas obavezti o skoli za trudnice koja je pocela sa radom u nasem dz.deluje mi kao prijatna zena,sredila mi je ugovor sa lekarem opste prakse,dala mi silne br telefona kako da ih nadjem ,izmerila mi pritisak i tezinu,bila je bas fina i mislim da cemo bas lepo saradjivati. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je bila patronazna iz DZ Banovo brdo, i prvo sam mislila da ce mi doci jedna starija zena, koja je bila sva 4 puta kod moje sestre i koja se drzi nekih prastarih pravila, pa se secam da se cak drala na nju sto stavlja deci pampers...Budalastine... Ali, dosla je jedna mladja zena,Biljana, ja sam se sa njom odusevila, kompletno mi je sve do detalja objasnila, okupala Luku, sredila pupak, koji mu je tad i otpao, od kupanja, oblacenja, preko cesljanja, aspiracije nosa...sve ,sve.Cak je i dolazila jos dva puta da gleda kako ga ja kupam, i da li sam sve naucila!!! Stvarno sam se prijatno iznenadila!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.