Dodatni vitamini u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Ma, naravno da ne treba, nije devojka ni rekla. ;) Rekla je da moze, ali, k'o sto rece Ivančica, niko se i ne seti da trazi recept za folnu od ginekologa.

Inace, folna se preporucuje od oko tri meseca pre trudnoce pa do nakon porodjaja. Eventualni visak se izbacuje urinom, tako da nije nesto stetna. :)

Pa dobro, to zavisi valjda od doktora, svaki drugacije prica..pa svako veruje u ono sto hoce ocigledno..

Ja cu pre da slusam lekara kome verujem nego savete po internetu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, naravno da ne treba, nije devojka ni rekla. ;) Rekla je da moze, ali, k'o sto rece Ivančica, niko se i ne seti da trazi recept za folnu od ginekologa.

Inace, folna se preporucuje od oko tri meseca pre trudnoce pa do nakon porodjaja. Eventualni visak se izbacuje urinom, tako da nije nesto stetna. :)

Tačno, 3 meseca pre planirane trudnoće(ko planira) pa do trećeg meseca a posle trećeg se prelazi na kompleks vitamina koji sadrži folnu. Ako neko neće/ne može da pije kompleks za trudnice nastavlja da pije folnu. Ja sam posle tećeg počela da pijem CaliVita New life(neko ga je već pominjao u ranijim postovima) koji zadovoljava dnevne potrebe i za folnu a i dalje ga pijem. Ne može da škodi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa dobro, to zavisi valjda od doktora, svaki drugacije prica..pa svako veruje u ono sto hoce ocigledno..

Ja cu pre da slusam lekara kome verujem nego savete po internetu..

To se podrazumeva. Svako razuman tako radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OFF TOPIC: Maro, samo da te pozdravim. :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko pije Femibion 2? Gin mi je preporucio od 4 meseca da krenem, raspitala sam se po apotekama oko 1800 din je kutija, 60 tableta ali se pije po jedna kapsula i jedna tableta dnevno znaci mesec dana traje. Dosta je skup, jel opravdava cenu u odnosu na druge vitamine?

U prvoj trudnoci sem folne nista nisam pila, ali nisam ni povracala, a sad posto i dalje izbacujem iz sebe veci deo onoga sto unesem dr mi je ovo preporucio, e sad on je meni samo udelio taj flajer sto svima daje, ne znam da li stvarno vredi toliko ili je ipak bolji u odnosu na ostale?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko pije Femibion 2? Gin mi je preporucio od 4 meseca da krenem, raspitala sam se po apotekama oko 1800 din je kutija, 60 tableta ali se pije po jedna kapsula i jedna tableta dnevno znaci mesec dana traje. Dosta je skup, jel opravdava cenu u odnosu na druge vitamine?

U prvoj trudnoci sem folne nista nisam pila, ali nisam ni povracala, a sad posto i dalje izbacujem iz sebe veci deo onoga sto unesem dr mi je ovo preporucio, e sad on je meni samo udelio taj flajer sto svima daje, ne znam da li stvarno vredi toliko ili je ipak bolji u odnosu na ostale?

Uh, to je baš dosta skupo. Meni je preporučio doktor CaliVita New life, 120 tableta je 1400 din za članove kluba(ja se pozvala na mog doktora i tako kupila). Oni kažu dve tablete ali sam pila i dalje pijem po jednu. Sastav je dobar, zastupljeni svi vitamini i minerali, objašnjavali su mi zašto je bolji od drugih ali nisam previše obraćala pažnju, ako trebam da pijem kupiću. Mada da je skuplji (duplo ili više)razmislila bih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko pije Femibion 2? Gin mi je preporucio od 4 meseca da krenem, raspitala sam se po apotekama oko 1800 din je kutija, 60 tableta ali se pije po jedna kapsula i jedna tableta dnevno znaci mesec dana traje. Dosta je skup, jel opravdava cenu u odnosu na druge vitamine?

U prvoj trudnoci sem folne nista nisam pila, ali nisam ni povracala, a sad posto i dalje izbacujem iz sebe veci deo onoga sto unesem dr mi je ovo preporucio, e sad on je meni samo udelio taj flajer sto svima daje, ne znam da li stvarno vredi toliko ili je ipak bolji u odnosu na ostale?

Ja sam pila u prvom trimestru Femibion 1 (2 kutije), a u drugom Femibion 2. Dr. mi je preporucio, s tim sto je za F 2 rekao da je sasvim dovoljna jedna kutija, da je bitno da u prvom trimestru beba dobije potrebne vitamine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je dr rekla da imam dovoljno b12 i da ga ne uzimam vise pa mi je zato malo problem sa multivitaminima 

 

uzimam folnu 

zeljezo 

kalcij sa d3, k2 i c vit 

 

ne znam sta jos da uzimam 

9 nedjelja sam 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam uzimala folnu, magnezijum direkt i mamavit citaaaaaaavu trudnocu, po savetu privatnog ginekologa koji mi je vodio trudnocu, dok je drugi, iz doma zdravlja vise zalagao uzimanje tih vitamina iz namirnica, tj.prosto samo zdrava hrana (kolko je to moguce, dakle raznovrsnost - voce, povrce, meso, jaja,  mleko)

Sad iz ove perspektive mislim da se moze i bez dodatnih vitamina, bas kao sto kaze Bubi...s tim sto sam tad bila nesigurna u sve zivo i u fazonu "ma samo ubaci, nemoj slucajno da nesto fali" ^_^

Mada magnezijum mi je znatno pomagao kod grceva, i opstipacije,  on nije bio bas zalud :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smijem li sada uzimati (9sed) onaj magnezij u prahu u kesicama? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam taj uzimala od početka trudnoće, od neke 5te nedelje, pa do kraja (39+4),  Magnezijum Direkt 300 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smijem li sada uzimati (9sed) onaj magnezij u prahu u kesicama? 

Prva tri meseca ga nisam koristila, tako mi je rekao dr. Ne znam zašto ali sam koristila vodu Donat Mg. Uh bljak je.

Uglavnom, eto vidiš, sve zavisi od lekara.

 

Htela sam ja ustvari da pijem i oligovit za trudnice pošto mi je u prethodnoj trudnoći najviše odgovarao  ali ga nije bilo u prodaji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li jos iko da pije ovako kao ja vitamina i minerala? 

Pijem 5 tableta ujutro :) + kapi 

doduse i ti multivitamini koje vi pijete vjerovatno su isto kao i moje samo je meni rekla dr da izbjegvam b12 jer ga ima dosta 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim vas, recite mi, ako neko ima iskustva ili je strucan :) da li je bezbedno koristiti vitamin d3 tokom trudnoće u većoj dozi od 400 IU? Trenutno sam 18 nedelja, a licno sam u velikom riziku od deficita vit D (po recima imunolog, da je normalni nivo od presudnog značaja za mene imam zdravu bebu i održavam trudnoću!) Pošto imam gut leak sindrom i ujedno sam  na dijetalnoj ishrani bez mlecnih proizvoda. Preporuka imunologa je doza od 2500 IU-4000 IU dnevno, ali moj ginekolog neće odobriti, jer proizvod d3 (vigantol) naglasava u uspustvu za doziranje 400 IU kao sigurna doza za trudnicu. Molim vas pomozite mi! Razdvojena sam između dva doktora kojima vjerujem a zelim najbolje za svoju bebu. Sada je nivo vit D 86 nmol / L (75-250), ali je u poslednjih mesec dana pao od 90 nmol / L, pošto sam koristila dnevno 1500 IU.
Pitanje: Da li postoji mogućnost lošeg uticaja na moju bebu ako koristim veću dozu od 400IU, s obzirom da redovno pratim nivo Vit D i nivo kalcijuma, kako bi bio u normalnom opsegu. Hvala unapred, radujem se vašem odgovoru i misljenju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Doktorka mi je prepisala da pijem Femibion 1 i Elevit. Da li je normalno da unosim i jedne i druge? (Prepisala mi je Aleract umesto Elevita, ali je deficitan i nema ga trenutno) Recimo Elevit popijem ujutru, a Femibion na privece. Nego mi je to nekako cudno da pijem dve vitaminske tablete, i ako se razlikuju po sastavu. Femibion nema kalcijuma, magnezijuma i jos nekih.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Doktorka mi je prepisala da pijem Femibion 1 i Elevit. Da li je normalno da unosim i jedne i druge? (Prepisala mi je Aleract umesto Elevita, ali je deficitan i nema ga trenutno) Recimo Elevit popijem ujutru, a Femibion na privece. Nego mi je to nekako cudno da pijem dve vitaminske tablete, i ako se razlikuju po sastavu. Femibion nema kalcijuma, magnezijuma i jos nekih.

 

Do sada nisam čula da neko pije oba, obično se pije ili jedan ili drugi. Ja sam pila samo Femibion 1 pa kasnije 2. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.