Dodatni vitamini u trudnoći

odgovora

Objavljeno

ja sam pila Femibion, teško se nabavlja i košta oho ho...

i onda slučajno pročitam na Multivitinim šumećim tabletama sastav, uporedim sa femibionom.... sve isto :)

a za omega 3 kiseline ručaj dosta ribe... ona ima i folnu... zdrava, ukusna i sigurno bolja od tih preparata koje sam ukinula sebi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pijem femibion od samog pocetka i nemam nikakve smetnje. Dosta njih se zali na mamvit,mada to valjda zavisi kako kome sta odgovara. Sto se tice femibiona,jeste malo skuplji,ali od 4-tog meseca,pored vitamina ima jos jedna tableta koja sadrzi DHA aktivni oblik omega 3 kiselina. Tako da ako se uzmu neke jeftiniji vitamini + omega 3 i folna ,negde mu dodje na isto, a femibion se proizvodi u Nemackoj. Nekako imam vise poverenja u njih :)

U Ns-u ih ima svuda u prodaji,a cena varira od 1600 - 1800 dinara (za to pakovanje koje se pije od 4-tog meseca,a do tad je 1000 din),zavisi od apoteke i pakovanje traje mesec dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je dr rekla da pijem folnu kiselinu (što sam ionako pila pre trudnoće zbog anemije u terapiji sa gvožđem i vitaminom C) i da krenem sa nekim vitaminima za trudnice, da sama izaberem koje hoću, jer to je uglavnom sve isto. Uzela sam Prenatal od Natural Wealth-a, a uzeću i njihove Omega 3 za trudnice, treba da stignu...malo me zabrinjava što su mi hemoglobin i crvena krvna zrnca i dalje ispod granice i pored terapije, koju sam uzimala prethodna 2 meseca, gvožđe se malo popravilo...danas sam popila poslednji Heferol, pa ću da vidim šta mi kaže dr, kad joj sledeće nedelje odnesem rezultate...a u međuvremenu sam se bacila na malo zdraviju ishranu, više voća i povrća, salata od rendane cvekle, šargarepe i kupusa, sa limunom i bundevinim uljem, svaki dan, junetina češće, a i počela sam da uzimam seme od koprive sa malteksom ili medom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja to pijem vec godinama , zbog trosne srcke :) Pa mi je odobrila da nastavim :)

_________________________

I added cool smileys to this message... if you don't see them go to: http://e.exps.me

I ja pijem magnezijum zbog srca,i pila sam ga i u trudnoci,morala sam.

ja sam pila Femibion, teško se nabavlja i košta oho ho...

i onda slučajno pročitam na Multivitinim šumećim tabletama sastav, uporedim sa femibionom.... sve isto :)

a za omega 3 kiseline ručaj dosta ribe... ona ima i folnu... zdrava, ukusna i sigurno bolja od tih preparata koje sam ukinula sebi :D

Da,feimibion kosta,meni dr rekla da pijem femibion1 kao pripremu za trudnocu,ali nisam,uzela sam folnak.A za 2 ne znam,ali ja sam pila prenatal,pre tri godine je bio oko 1200din,a imas za tri meseca.Mislim da su svi ti vitamini isti,samo je razlika u kolicini i ceni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja pijem femibion kod nas u nemackoj kosta od 25-do 29 eura,ali su dobre,sadrze sve bitne vitamine...da nije toga ne znam kako bih jer od voca mogu samo mandarine da jedem,sve ostalo mi se gadi.. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja pijem femibion kod nas u nemackoj kosta od 25-do 29 eura,ali su dobre,sadrze sve bitne vitamine...da nije toga ne znam kako bih jer od voca mogu samo mandarine da jedem,sve ostalo mi se gadi.. :rolleyes:

U kojoj si nedelji trudnoće? :) Kakvi su tamo pregledi i da li se dodatni vitamini uzimaju uvek po preporuci lekara?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sebi uzela Ogestan, mogu vam recu da mi bas prija. Nikad muka, nisam se ugojila, a jedem sve sto mi se jede :)

Naravno, da razjasnim.... Trudnoca je jedno kompleksno stanje i ne treba preterivati sa vitaminima jer cesto izazivaju mucnine, probleme sa jetrom i jos svasta nesto.... Zato moj predlog svima je HRANITE SE NORMALNO-ZDRAVO :) i ne preterujte ni sa cim :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sebi uzela Ogestan, mogu vam recu da mi bas prija. Nikad muka, nisam se ugojila, a jedem sve sto mi se jede :)

Naravno, da razjasnim.... Trudnoca je jedno kompleksno stanje i ne treba preterivati sa vitaminima jer cesto izazivaju mucnine, probleme sa jetrom i jos svasta nesto.... Zato moj predlog svima je HRANITE SE NORMALNO-ZDRAVO :) i ne preterujte ni sa cim :angry:

STa je Ogestan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni sinoć dr rekao da uzmem Femibion 1 i da prestanem sa Folnakom...e sad, meni je tu nešto čudno jer u Femibionu ima samo 200 mikrograma folne kiseline i još toliko ostalih folata, a u Folnaku ima 5 miligrama folne kiseline, što je mnogo, mnogo više...znam da je preporučena doza 400 mikrograma, ali opet, baš mi je velika razlika, da odmah tako prekinem sa ovom većom dozom i pređem na manju. Kako vi ostale koje pijete Femibion, uzimate li i Folnak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam pre trudnoce pocela sa folnom kiselinom, pa sam na pocetku trudnoce pocela i magnezijum i tako do 13. nedelje, a od 13. nedelje pijem femibion koji sadrzi pored svih potrebnih vitamina i minerala i DHA(omega 3), i extra jos magnezijum po receptu doktorke,

u svajcarskoj femibion kosta 60 franaka ( oko 5000 dinara) za dva meseca, do sada nemam nikakvih primedbi na njega

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja od 8-me nedelje trudnoce pijem folnu kiselinu. Pila sam magnezijum i kalcijum, po jednu sumecu tableticu svakog dana naizmenicno do 5og meseca. A od 5og mamavit tabletice i folnu kiselinu, doktorka nikako da kaze da prestanem sa folnom, a vec sam uveliko u 6om mesecu, pa kad popijem ovih par tabletica sto mi je ostalo prestajem sa folnom na svoju ruku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja od 8-me nedelje trudnoce pijem folnu kiselinu. Pila sam magnezijum i kalcijum, po jednu sumecu tableticu svakog dana naizmenicno do 5og meseca. A od 5og mamavit tabletice i folnu kiselinu, doktorka nikako da kaze da prestanem sa folnom, a vec sam uveliko u 6om mesecu, pa kad popijem ovih par tabletica sto mi je ostalo prestajem sa folnom na svoju ruku.

Mislim da te puno zatrpava vitaminima, ako je već sve ok.

Kakva ti je krvna slika?

Evo teme gde možeš mnogo toga da nađeš na prirodnoj bazi da nađeš:

Prirodni preparati za jačanje imuniteta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok su mi svi rezultati, mada mamavit mi nije doktorka dala, nego kolegenica od mm rekla da su dobre jer imaju vitamine koji su potrebni za dan pa mi ih je kupio, ipak radi u zdravstvu pa vise cuje od mene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni sinoć dr rekao da uzmem Femibion 1 i da prestanem sa Folnakom...e sad, meni je tu nešto čudno jer u Femibionu ima samo 200 mikrograma folne kiseline i još toliko ostalih folata, a u Folnaku ima 5 miligrama folne kiseline, što je mnogo, mnogo više...znam da je preporučena doza 400 mikrograma, ali opet, baš mi je velika razlika, da odmah tako prekinem sa ovom većom dozom i pređem na manju. Kako vi ostale koje pijete Femibion, uzimate li i Folnak?

Od 6-te nedelje pijem femibion,a do tada sam pila folnak,po preporuci doktorice. Da kucnem, nikakvih problema nije bilo i organizam mi je odlicno prihvatio, s obzirom da sam cula da su nekim trudnicama nisu prijali drugi multivitamini,poput mamavit ili prenatal tableta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pijem Femibion 2 a u Ns je ubedjivo najjeftiniji u apoteci Jankovic kosta 1500 rsd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pila sam Femibion 1 i kasnije sam presla na Calivitin proizvod, "new life" i prezadovoljna sam (proizvodom a i cenom). Sada sam kupila i njihovo gvozdje, pila sam jedan mesec Feroglobin ali mi je sad ovaj Calivitin super preparat!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čiso da podelim sa vama nešto sam sasvim slucajno sada saznala i nikada mi ovako nesto ne bi palo na pamet da je moguce

-Postoje elementi čiji veći unos u trudnoći treba i izbegavati, a tu spada vitamin A. Jako lako trudnica može preći dozvoljene dnevne količine za vitaminom A, koji tada počinje da ispoljava svoja negativna dejstva. Vitamin A nije dozvoljeno dodavati ishrani u obliku suplemenata trudnicama (prema svetskoj zdravstvenoj federaciji i prema preporukama Food and Drug Administration, U.S.), jer se ispostavilo da ima teratogena svojstva (može da ošteti plod) i može umanjiti kongitivne sposobnosti deteta. FDA je zabranila čak i korišćenje krema koje sadrže vitamin A kod trudnica.

Nadam se da ce koristiti, mozete i same ovo procitati na internetu, na raznim sajtovima o zdravlju, forumima..... ne plasite se, ovo je samo ukoliko se predje dozvoljena dnevna doza za vitaminom A

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav drage moje,

mi smo u 16 nedelji, doktor nam je odmah dao folnak 2x1 (jako bitan u pocetku trudnoce jer folna kiselinu ima veliki uticaj na formiranje ceribralne cevi kod deteta. posle ima veliku ulogu kod dojenja), koji pijem od pocetka trudnoce i nastavljam sve dok ne prestanem da dojim.... a mozda i posle... ko zna :D

samo da znate da ove tabletice idu na recept i moze ih vam propisati doktor opste prakse ili ginekolog.

moj gis se trudi da me natera da jedem sto vise voca i povrca, tako da mi trenutno nisu dozvoljeni nikakvi mama vit ili nesto drugo.

cula sam da nije dobro ppovecavati nivo vitamina D u pocetku trudnoce...

ljubimo vas moj bebac i ja :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam kako to, ali ovde u Novom Sadu se folnak kupuje bez recepta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav drage moje,

mi smo u 16 nedelji, doktor nam je odmah dao folnak 2x1 (jako bitan u pocetku trudnoce jer folna kiselinu ima veliki uticaj na formiranje ceribralne cevi kod deteta. posle ima veliku ulogu kod dojenja), koji pijem od pocetka trudnoce i nastavljam sve dok ne prestanem da dojim.... a mozda i posle... ko zna :D

samo da znate da ove tabletice idu na recept i moze ih vam propisati doktor opste prakse ili ginekolog.

moj gis se trudi da me natera da jedem sto vise voca i povrca, tako da mi trenutno nisu dozvoljeni nikakvi mama vit ili nesto drugo.

cula sam da nije dobro ppovecavati nivo vitamina D u pocetku trudnoce...

ljubimo vas moj bebac i ja :rolleyes:

Prvi put cujem da treba recept za folnu :blink: to je samo jedan od b-vitamina..jeste veoma bitna na pocetku trudnoce, i pije se prva tri meseca otprilike, posle vise ne..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam do sada popila dve kutije Femibiona 1 i dve kutije Femibiona 2. Sve to u prvom i drugom trimestru. Kasnije sam uzela kutiju oligovita, za svaki slucaj, ali mi je dr. rekao da nema potrebe da pijem vitamine sada kada ima toliko voca i povrca, da sada ne igraju bitnu ulogu, a doprinose otvaranju apetita i da se samo gojim od njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi put cujem da treba recept za folnu :blink: to je samo jedan od b-vitamina..jeste veoma bitna na pocetku trudnoce, i pije se prva tri meseca otprilike, posle vise ne..

Pa mi smo navikli da te stvari kupujemo, pa niko ne pita kad ode kod giše, jel može na recept.

To sa receptom mi uopšte nije isključeno, i valjalo bi da se daju besplatno, pa makar koštale i 20 dinara - ako me razumete :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam kako to, ali ovde u Novom Sadu se folnak kupuje bez recepta.

Prvi put cujem da treba recept za folnu :blink: to je samo jedan od b-vitamina..jeste veoma bitna na pocetku trudnoce, i pije se prva tri meseca otprilike, posle vise ne..

Pa mi smo navikli da te stvari kupujemo, pa niko ne pita kad ode kod giše, jel može na recept.

To sa receptom mi uopšte nije isključeno, i valjalo bi da se daju besplatno, pa makar koštale i 20 dinara - ako me razumete :)

Ja sam ga kupovala od juna prošle godine do marta kad mi je doktor ustanovio trudnoću i dao recept.

Naježila sam se danas u apoteci, podižem lek za smirenje koji mi je prepisan i plaćam 50,00 din a za utrogestan se plaća 10 puta više....ako imaš sreće da ga nađeš :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

za sve lekove idite na sajt rzzo-a i tamo sa desne strane imate liste odobrenih lekova, ukucajte naziv leka i to je to. e sada, problem je sto se doktorima pocela plata obracunavati malo drugacije i ako imaju previse ``troskova`` skidaju im od plate 10%. ja pijem folnak, verapamil, parosisten i oni idu svi na recept ALI doktorka u dz vracar ni da cuje da mi sve to propise bar par puta (folnak 150 din 2x1 pijem, verapamil 3x1 100 i kusur dinara na svakih desetak dana plus partosistem 3x1 600 i kusur dinara na deset dana) plus inekcije progesterona koje moram da kupim.

dakle, sve to mozemo da kupimo ali odobreno je i na recept.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi put cujem da treba recept za folnu :blink: to je samo jedan od b-vitamina..jeste veoma bitna na pocetku trudnoce, i pije se prva tri meseca otprilike, posle vise ne..

Ma, naravno da ne treba, nije devojka ni rekla. ;) Rekla je da moze, ali, k'o sto rece Ivančica, niko se i ne seti da trazi recept za folnu od ginekologa.

Inace, folna se preporucuje od oko tri meseca pre trudnoce pa do nakon porodjaja. Eventualni visak se izbacuje urinom, tako da nije nesto stetna. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.