Dodatni vitamini u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Da li je moguce da imam grceve u stomaku (prilikom ustajanja iz lezeceg polozaja) zbog nedostatka magnezijuma? Jel sumece magnezijuma smem da pijem iako nisam radila krvnu sliku?Jel moze da skodi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne može magnezijum da škodi... jednu dve tablete možeš sigurno

a jel pije neko od vas Femibion? meni su to dali, kao super je ... a ja nigde nisam čula da neko to pije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je moguce da imam grceve u stomaku (prilikom ustajanja iz lezeceg polozaja) zbog nedostatka magnezijuma? Jel sumece magnezijuma smem da pijem iako nisam radila krvnu sliku?Jel moze da skodi?

Moj savet ti je da sve tablete šumeće izbaciš skroz iz upotrebe!!! Moja komšinica je farmaceut, pravi lekove u jednoj velikoj firmi i zna šta i kako se radi, tako da mi je rekla da sve šumeće tablete/vitamine izbegavam u širokom luku!!!

ne može magnezijum da škodi... jednu dve tablete možeš sigurno

a jel pije neko od vas Femibion? meni su to dali, kao super je ... a ja nigde nisam čula da neko to pije...

Femibion je noviji proizvod, meni je dr preporučila isti, ali ja ne pijem dodatne vitamine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cim sam saznala da sam trudna,otisla sam kod dr,i ona mi je rekla da pijem folnu i vitamine E i C.U drugom trimestru sam prestala sa tim,rekla je da pijem samo Ogestan,on sadrzi i folnu,jod,omega 3,i svasta nesto,trebalo bi da je ok.Al nisam cula da ga jos neko pije.Dr mi rece da cu ga piti do kraja trudnoce.Da,sad mi je prepisala i ferrum,jednu dnevno,iako mi je gvozddje u granicama normale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo šta ja primetih pre neki dan....

Negde gore u temi rekoh da su mi rekli da pijem Femibion, kao dodane vitamine... inače jedna kutija košta 1800 dinara i traje 30 dana...

Ovde oko mene ljudi bili mao prehlađeni i ja kupim i Multivitamin šumeće tablete, čisto da ne zakačim neki virus... slučajno pogledam sastav šumećih, pa pogledam i ovog mog Femibiona.... gotovo isto, sa istom miligražom.....

pa se ja sad pitam ko je ovde lud?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od suplemenata sam pila samo folnu kiselinu i Magnezijum&kalcijum sumeci. Imala sam celu trudnocu visak gvozdja, pa mi nije dogovarao ni jedan preparat za trudnice. Folnu kiselinu sam pila tokom cele trudnoce i 21 mesec posle porodjaja, a tokom dojenja. Magnezijum i dalje pijem, samo sada u kapsulama.

Izbegavala sam i vitamin A tokom treceg trimestra posebno. Nisam jela dzigericu i smanjila sam unos sargarepe. Krvna slika mi je bila odlicna tokom cele trudnoce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvek sam mislila da sumece ne bi trebale da se uzimaju u trudnoci,dr mi nikada nije preporucio.Posto sok ne pijem,to mi se nekako bas pije da me malo osvezi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvek sam mislila da sumece ne bi trebale da se uzimaju u trudnoci,dr mi nikada nije preporucio.Posto sok ne pijem,to mi se nekako bas pije da me malo osvezi.

Meni ih je moj doktor i preporucio. Ne vidim zasto ne bi smela bas sumece? Mozda sumece vitaminske ne... za to ne znam, ali minerali su OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni ih je moj doktor i preporucio. Ne vidim zasto ne bi smela bas sumece? Mozda sumece vitaminske ne... za to ne znam, ali minerali su OK.

Meni je doktorka rekla da ne pijem šumeće vitaminske u trudnoći,ne znam ni ja zašto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam zaboravila da pitam dr da li da pijem neke vitamine a sve mislim da bi mozda trebalo.Ja ne pijem bas nista,ni folnu.Jel mislite da bi trebala da uzmem nesto na svoju ruku ili bolje da cekam jos mesec dana kad cu ici kod dr?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam zaboravila da pitam dr da li da pijem neke vitamine a sve mislim da bi mozda trebalo.Ja ne pijem bas nista,ni folnu.Jel mislite da bi trebala da uzmem nesto na svoju ruku ili bolje da cekam jos mesec dana kad cu ici kod dr?

U svakom slučaju bi trebalo da piješ folnu kiselinu,tu ne možeš da omaneš.

Što se vitamina tiče,mozeš slobodno i vitamin c.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam zaboravila da pitam dr da li da pijem neke vitamine a sve mislim da bi mozda trebalo.Ja ne pijem bas nista,ni folnu.Jel mislite da bi trebala da uzmem nesto na svoju ruku ili bolje da cekam jos mesec dana kad cu ici kod dr?

Folnu je trebalo da pijes jos na pocetku, sad ne znam da li ima efekta. sto se ostalih vitamina tice, ja sam pila samo gvozdze u tecnom stanju i zvakala neki kalcijum.i naravno pre trudnoce 5 meseci folnu i prav tri meseca. e sad ne znam da li da uzimas ista na svoju ruku, mada u svakom slucaju ne moze da ti skodi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pila samo folnu prva tri meseca trudnoce, posle mi je dr savetovao Mamavit ali ja ga nisam pila. Gvozdje mi je uvek bilo oko donje granice, ali to je kod mene normalno i bitno je da se nije smanjilo drasticno zbog trudnoce.

Nisam za tablete, lekovi samo kad se mora a ovi vitamni, minerali i ostali preparati su samo "mamipare" na kojima zaradjuju farmaceutske kuce. Tako da je moj savet sto manje vestackih supstanci unosite u organizam, vecina potrebnih stvari postoji u prirodi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je doktorka rekla da ne pijem šumeće vitaminske u trudnoći,ne znam ni ja zašto.

Moja komšinica je farmaceut i rekla mi je da totalno izbacim sve šumeće lekove, vitamine i minerale iz upotrebe jer ima više štetnih nego orisnih sastojaka, i ako treba nešto da pijem da to bude u "čvrstom" obliku tipa tablete i kapsule. Ona pravi šumeće i zna šta i kako se radi.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni nije jasno da pored voća, povrća i mesa posegnete za vitaminskim tabletama. Moja doktorka je po potvrđivanju trudnoće odmah nabrojala listu vitaminskih tableta i rekla da to pijem do 5. meseca. Apsolutno je nisam poslušala...Hranom može sve da se reguliše, samo je pitanje da li imate volje i želje da spremate određene namirnice i da ih jedete.

Npr. konjsko meso i kupinovo vino vam drži gvožđe u granicama normale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni nije jasno da pored voća, povrća i mesa posegnete za vitaminskim tabletama. Moja doktorka je po potvrđivanju trudnoće odmah nabrojala listu vitaminskih tableta i rekla da to pijem do 5. meseca. Apsolutno je nisam poslušala...Hranom može sve da se reguliše, samo je pitanje da li imate volje i želje da spremate određene namirnice i da ih jedete.

Npr. konjsko meso i kupinovo vino vam drži gvožđe u granicama normale.

Da dodam još i seme koprive :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja ništa nisam pila, ne znam šta je sa mamavit tabletama i u koju grupu spada, al meni kući još stoje dve kutije koje mi je svekrva donela da pijem... :D Pravimo domaće kupinovo, a i jedemo konjsko meso (počeli smo svi u kući kad sam bila trudna :)), to sam i pisala o odgovarajućoj temi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam vec krenula sa folnom iako jos nisam bila kod doce, sinoc sam gledala silne papircine od prosle trudnoce pa sam zato odmah jutros uzela ... A sumeci magnezijum i c vitamin inace pijem vec 10ak godina svako jutro tako da cu nastaviti jer mi je u prosloj trudnoci dr odobrila to ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam pila folnu do 4. pa sam presla na mamavit. rekli su mi da multivitaminske sumece nisu dobre u trudnoci ali ne znam zasto. vazno je dosta voca i povrca i eto vitamina....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam pila folnu do 4. pa sam presla na mamavit. rekli su mi da multivitaminske sumece nisu dobre u trudnoci ali ne znam zasto. vazno je dosta voca i povrca i eto vitamina....

Ja to pijem vec godinama , zbog trosne srcke :) Pa mi je odobrila da nastavim :)

_________________________

I added cool smileys to this message... if you don't see them go to: http://e.exps.me

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja to pijem vec godinama , zbog trosne srcke :) Pa mi je odobrila da nastavim :)

_________________________

I added cool smileys to this message... if you don't see them go to: http://e.exps.me

Ooo vi vec cekate drugu bebicu... :rolleyes:

Ja sam prvih mesec dana pila filnu kiselinu a onda sam presla na mamavit...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pila sam folnu od aprila tj. od dana kada smo se odlucili da opet pokusamo. Nastavila da je pijem kada sam saznala da sam trudna, a sada kada sam usla u cetvrti mesec pocela sam da pijem mamavit.

E da...i sad posto je vreme viroza i gripe pijem sumece vitamin C, jedem nar i naravno mandarine :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pila sam folnu od aprila tj. od dana kada smo se odlucili da opet pokusamo. Nastavila da je pijem kada sam saznala da sam trudna, a sada kada sam usla u cetvrti mesec pocela sam da pijem mamavit.

E da...i sad posto je vreme viroza i gripe pijem sumece vitamin C, jedem nar i naravno mandarine :rolleyes:

Sad možeš da uzmeš i kiseli kupus, a i malo belog luka ako voliš - da se prirodno zaaštitiš od virusa. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad možeš da uzmeš i kiseli kupus, a i malo belog luka ako voliš - da se prirodno zaaštitiš od virusa. :)

Beli luk mi sada smeta, ali inace ga obozavam! Kiseli kupus, zeleni paradajz iz tursije...Prirodno je najbolje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cim sam saznala da sam trudna,otisla sam kod dr,i ona mi je rekla da pijem folnu i vitamine E i C.U drugom trimestru sam prestala sa tim,rekla je da pijem samo Ogestan,on sadrzi i folnu,jod,omega 3,i svasta nesto,trebalo bi da je ok.Al nisam cula da ga jos neko pije.Dr mi rece da cu ga piti do kraja trudnoce.Da,sad mi je prepisala i ferrum,jednu dnevno,iako mi je gvozddje u granicama normale.

Kao da imamo istu doktorku ;) Cim sam saznala pocela sam da pijem folnu i dr mi je rekla da nastavim i dodala vit C i E. Nakon mesec dana (3 mesec trudnoce) umesto toga uvela je Ogestan,za koji kaze da je sican sastav mamavita ali bolji jer sadrzi i omega 3... Tako da sam ga i ja pila i bila sam zadovoljna sem cene..hm 1000 din. Ali nema veze sta god ako je dobro za bebu! :) Nakon meseca dana odem opet a ona mi za promenu da Femibion. Neki farmaceuti nikad culi za njega a u drugoj apoteci mogu da nabave i kosta 1800 din. Sad sam u nedoumici dal da uzmem sama nesto na svoju ruku od tih vitamina ili da ipak taj kupim,mada mi se cini da je dobar... Pozdrav svim buducim mamama!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.