Dodatni vitamini u trudnoći

odgovora

Objavljeno

FolnaK, Mamavit, kasnije magnezijum i gvozdje, ali sam citavu trudnocu imala dobre navike u ishrani i putem toga unosila sve vitamine, sto i jeste najbolji nacin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dr je do osmog meseca bio zacudjen kako imam tako savrsenu, netipnu krvnu sliku u trudnoci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prva 3 meseca pila folnu kiselinu a kasnije tek u osmom mesecu mi je doktor ubacio da pijem prenatal i jos ga pijem sada sam deveti mesec.Inace imala sam odlicnu krvnu sliku nije mi trebala pre :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:( Drage trudnice...ja od prvog dana trudnoce pijem folnu,sada sam u petom mesecu i doktorka mi je preporucila MamaVit,ali ja to nema sanse da progutam,jer je ogromna... I to mi pretstavlja problem,plus sto mi je muka posle,a do sada nisam imala mucnine :( A pise da se ne zvace,drobi itd, da li postoji neka zamena u vidu sirupa,sumecih,samo da nisu grozne tablete???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:( Drage trudnice...ja od prvog dana trudnoce pijem folnu,sada sam u petom mesecu i doktorka mi je preporucila MamaVit,ali ja to nema sanse da progutam,jer je ogromna... I to mi pretstavlja problem,plus sto mi je muka posle,a do sada nisam imala mucnine :( A pise da se ne zvace,drobi itd, da li postoji neka zamena u vidu sirupa,sumecih,samo da nisu grozne tablete???

Draga moras da pijes Mamavit,odlican je.Jeste ogromna,ali snadji se nekako,uzmi veliku casu vode.Popij je pre nego sto legnes da spavas,tako sam ja,da ti ne bi bilo muka.Nikada mi nije bilo muka od nje,bas zato,ali su odlicni vitamini,veruj mi.Imas zamenu Prenatal,ali je tableta isto velika.Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:( Drage trudnice...ja od prvog dana trudnoce pijem folnu,sada sam u petom mesecu i doktorka mi je preporucila MamaVit,ali ja to nema sanse da progutam,jer je ogromna... I to mi pretstavlja problem,plus sto mi je muka posle,a do sada nisam imala mucnine :( A pise da se ne zvace,drobi itd, da li postoji neka zamena u vidu sirupa,sumecih,samo da nisu grozne tablete???

Poštovana Anastasija85,

većina članica je svoja iskustva i mišljenje iznela o ovome na postojećoj temi "Dodatni vitamini u trudnoći" a evo i link http://www.bebac.com/forum/index.php?showt...mp;#entry210884

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga moras da pijes Mamavit,odlican je.Jeste ogromna,ali snadji se nekako,uzmi veliku casu vode.Popij je pre nego sto legnes da spavas,tako sam ja,da ti ne bi bilo muka.Nikada mi nije bilo muka od nje,bas zato,ali su odlicni vitamini,veruj mi.Imas zamenu Prenatal,ali je tableta isto velika.Pozdrav

Znaci nema mi spasa macka mazooo... :unsure: A ako nesto mrzim to su tablete i uvek sam bila u stanju i da trpim kada me nesto boli samo da tabletu ne pijem,a vecu od ove videla nisam... :o Obecavam da cu veceras pred spavanje da pokusam da je progutam,a ako me sutra nema,udavila sam se... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage trudnice, volela bih da čujem i ostala mišljenja.

Nije mi prva trudnoća i u prethodnim sam pila mamavit ili prenatal.

Ali me malo buni kada je pravo vreme za početak njihovog korišćenja?

U uputstvu piše nekoliko meseci pre trudnoće (ja sam tako i pila jer imam veoma slab imunitet), tokom trudnoće i u periodu dojenja. Ovako me je savetovao i lekar u savetovalištu za trudnice.

Međutim, ostala dva ginekologa kod kojih sam išla su mi rekla da mamavit još ne pijem jer je suviše rano, u 6. sam nedelji trudnoće, već je dovoljno da uzimam samo folnu kiselinu.

E sad, jedan kaže 1X1 tableta folne kiseline i to ne od 500 mg nego 400 mg ( kao od 500 mg je suviše jaka doza, i pitam se koika je to neverovatna razlika), dok drugi kaže 2X1 tabletu, pa to je onda i jača doza od onih 500 mg.

I ko je sad tu lud, dal su svi završavali istu medicinu?

Šta savetujete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u prvoj trudnoci prva tri meseca pila folnu (1x dnevno) i vitaminC (2 x dnevno). Od cetvrtog pa do kraja trudnoce mamavit. Oko osmog meseca sam pocela da pijem mamavit ssvaki drugi dan-jer je krvna slika pokazala da mi je gvozdje bilo mnogo iznad granice.

Trudnoca je bila planirana te kad sam pitala lekara da li da pijem folnu pre zatrudnjivanja-rekao je da ne treba i da je to sto toliko pricaju najvise reklamiranje folne nego sto je zaista potrebno. Tako da ne pijem za sad,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Folnak sam pila u prva tri meseca trudnoće (1 tabletica dnevno), nakon toga šumeće tablete kalcijuma, magnezijuma, gvožđa i vitamina C. Kada sam ušla u osmi mesec lekar mi je rekao da opet počnem da pijem Folnak. Kada sam ga pitala za MamaVit, rekao mi je da počnem da ga pijem tek nakon porođaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage trudnice, volela bih da čujem i ostala mišljenja.

Nije mi prva trudnoća i u prethodnim sam pila mamavit ili prenatal.

Ali me malo buni kada je pravo vreme za početak njihovog korišćenja?

U uputstvu piše nekoliko meseci pre trudnoće (ja sam tako i pila jer imam veoma slab imunitet), tokom trudnoće i u periodu dojenja. Ovako me je savetovao i lekar u savetovalištu za trudnice.

Međutim, ostala dva ginekologa kod kojih sam išla su mi rekla da mamavit još ne pijem jer je suviše rano, u 6. sam nedelji trudnoće, već je dovoljno da uzimam samo folnu kiselinu.

E sad, jedan kaže 1X1 tableta folne kiseline i to ne od 500 mg nego 400 mg ( kao od 500 mg je suviše jaka doza, i pitam se koika je to neverovatna razlika), dok drugi kaže 2X1 tabletu, pa to je onda i jača doza od onih 500 mg.

I ko je sad tu lud, dal su svi završavali istu medicinu?

Šta savetujete?

I meni je doktorka rekla da je rano i da nema potrebe do petog (sada sam u petom i pocela sam da pijem Mamavit),a folnu pijem od prvog dana trudnoce i rekla mi je da ne prekidam,pijem jednu dnevno od 5mg...Ti si napisala 500mg,valjda si mislila na 5mg??? :) Posto si napisala da imas slab imunitet moguce da su tebi potrebne dve tablete dnevno,mozda u tvom slucaju postoji potreba za vecom dozom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je doktorka rekla da je rano i da nema potrebe do petog (sada sam u petom i pocela sam da pijem Mamavit),a folnu pijem od prvog dana trudnoce i rekla mi je da ne prekidam,pijem jednu dnevno od 5mg...Ti si napisala 500mg,valjda si mislila na 5mg??? :) Posto si napisala da imas slab imunitet moguce da su tebi potrebne dve tablete dnevno,mozda u tvom slucaju postoji potreba za vecom dozom...

Jel si pila sinoc mamavit,jel ti bilo muka?

Tanja79 Folnak pijes u prva tri meseca,posle kreces sa Prenatalom ili Mamavitom i pijes ga i posle porodjaja,dok dojis,nekoliko meseci.Ako imas slab imunitet,pij obavezno vitamine.

Pozdrav za sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Folnak pijes u prva tri meseca

Ovo sam pila u prvom trimestru, posle do porođaja ništa (tako mi rekla dr.), a posle porođaja mamavit dok sam dojila.

Vidiš, korisno je zaći u temu, da znam za drugu bebu... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prvom trimestru sam pila folnak, posle toga (i jos uvek) pijem prenatal, vitamin c i magnezijum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Folnak pijem kao i u prvoj trudnoci do petog meseca,mama vit celu trudnocu i sve dok dojim i Revitu sa maticnim mlecom za imunitet i krvnu sliku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od vitamina pijem samo C vitamin, ostalo nadoknađujem svežim voćem u velikim količinama na prazan stomak :), puno povrća i seme koprive za gvožđe, doktorka se oduševila i rekla da samo tako nastavim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je doktorka rekla da pijem folnu kiselinu koju sam pocela da pijem cak i pre trudnoce,kada sam ostala trudna posto malo jedem voca otisla u apoteku i pitala koje vitamine smem da pijem dali su mi prenatal natural wealth kada sam ih pitala da li smem da ih pijem zajedno sa folnom kiselinom rekli su mi da.Mene brine da to nije prevelika doza folne kiseline?a pijem tako vec 15 dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobrodosla andjelina!!!

nisi nam napisala koliko si trudna, ali u svakom slucaju nije ti mnogo folne kiseline, ja pijem po dve tablete folne kiseline + mama vit. to je veca doza od tvoje ali se ti svakako konsultuj sa dr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala ti markova mama puno izvinjavam se zaboravila sam da napisem u pitanju je 8 nedelja,ja sam uz konsultaciju sa apotekarkom to uzela jer imam slab imunitet i bas su mi potrebni vitamini rekla mi je da prenatal smem da pijem i kada sam je pitala jer smem sa folnom kidelinom zajedno rekla je da,sad nisam se konsultovala sa dr jer je bila na odmoru ali prekljuce sam radila uz i doktorka je rekla da je bas lepa beba i tako sam srecna srce vec kucka tako da cu je danas pitati al bas sam bila uzbudjena kad sam procitala da vece kolicine folne kiseline izazivaju pstecenje ploda ja sam taaako pola 15-ak dana i sad sam evo samo popila folnu kiselinu od 400mcg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

izgleda da od ove trudnoce bas gladnim sva sam slova progutala,izmesala...hocu reci tako sam pila 15 dana oba i prenatal i folnu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

izgleda da od ove trudnoce bas gladnim sva sam slova progutala,izmesala...hocu reci tako sam pila 15 dana oba i prenatal i folnu

samo ti navali na ta slova.... pitaj ti dr za vitamine znam sigurno da se oni ne uzimaju do 12 nedelje, za folnu ne brini sigurno nije mnogo. uzivaj u trudnoci i nemoj mnogo da citas sta sve pise na internetu, tako sam i ja svasta citala pa me je doktor izgrdio i zabranio:)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala ti jos jednom neko kaze ne mogu da stete nemaju los uticaj na bebu sad valjda nisam nesto pogresila sto sam ih pila.i meni je dr rekla da izbegavam internet svasta se pise.cudi me samo da mi u apoteci nisu rekli da ne bi trebalo piti vitamine do 12 nedelje.a u kojoj si ti nedelji pila vitamine i ako sam dobro razumela pila si uporedo i folnu i mamavit?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala ti jos jednom neko kaze ne mogu da stete nemaju los uticaj na bebu sad valjda nisam nesto pogresila sto sam ih pila.i meni je dr rekla da izbegavam internet svasta se pise.cudi me samo da mi u apoteci nisu rekli da ne bi trebalo piti vitamine do 12 nedelje.a u kojoj si ti nedelji pila vitamine i ako sam dobro razumela pila si uporedo i folnu i mamavit?

u prvoj trudnoci nisam nista pila do 12 nedelje pa tek onda vitamine, a sada u drugoj od pete nedelje sam prokrvarila pa sam pila folnu kiselinu dva puta dnevno i jos uvek pijem jer imam i kontrakcije a vitamine od 12... a znam kad je normalna trudnoca folna se pije do 12 a od 12 vitamini..... nista se ti ne brini ni vitamini ni folna ti ne mogu naskoditi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

divna si mnogo si me umirila.moram priznati da sam malo uplasena jer prosle godine sam bila trudna i bio je u pitanju prazan mesak a za to vreme dok nisam znala da sam trudna dobijala sam gentamicin inekcije zbog esherihije i tako sam bila zabrinuta sta ako su ostetile plod medjutim ko zna zasto je to dobro sto se tako zavrsilo..hvala bogu sada je sve dobro srculence kuca,uh koji osecaj kad sam to videla plakala sam ceo dan od srece kad se setim kako je izgledalo.zato se sad strecam za svaku sitnicu,a rekla mi je da imam neki hematom koji se povlaci i dala mi utrogeston da pijem i stavljam vaginalno i posto mi nista vise o tome nije rekla i oko toga sam se sikirala,pa onda izvadim u ponedeljak beta hcg i on bude 2367 a za dva dana 3250 i zabrinem se sto se nije dupliralo zovnem dr i ona kaze ko ti je uopste rako da ponovo vadis sad eto opet ja napravila problem ali nije mi jasno zar to ne treba tako,pa sad oko ovih vitamina,ne znam ne valja mi sto sam ovoliko uplasena.Dobro je eto da se nadje neko kao ti da me smiri i ulepsa dan.hvala jos jednom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

divna si mnogo si me umirila.moram priznati da sam malo uplasena jer prosle godine sam bila trudna i bio je u pitanju prazan mesak a za to vreme dok nisam znala da sam trudna dobijala sam gentamicin inekcije zbog esherihije i tako sam bila zabrinuta sta ako su ostetile plod medjutim ko zna zasto je to dobro sto se tako zavrsilo..hvala bogu sada je sve dobro srculence kuca,uh koji osecaj kad sam to videla plakala sam ceo dan od srece kad se setim kako je izgledalo.zato se sad strecam za svaku sitnicu,a rekla mi je da imam neki hematom koji se povlaci i dala mi utrogeston da pijem i stavljam vaginalno i posto mi nista vise o tome nije rekla i oko toga sam se sikirala,pa onda izvadim u ponedeljak beta hcg i on bude 2367 a za dva dana 3250 i zabrinem se sto se nije dupliralo zovnem dr i ona kaze ko ti je uopste rako da ponovo vadis sad eto opet ja napravila problem ali nije mi jasno zar to ne treba tako,pa sad oko ovih vitamina,ne znam ne valja mi sto sam ovoliko uplasena.Dobro je eto da se nadje neko kao ti da me smiri i ulepsa dan.hvala jos jednom

samo ti uzivaj:))) bice to sve ok, 8 nedelja, srculence kuca, pijes i utrogestan on ti stiti i cuva trudnocu, slusaj doktorku i samo pozitivno to je najbolje!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.