Dodatni vitamini u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Ja sam odmah dobila da pijem folnu kiselinu i mamavit.

Da li i vi koristite neke dodatne vitamine u trudnoći i koje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od početka trudnoće pijem i Mamavit i Folnak i 99% ću da pijem do kraja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam pila folnu kiselinu i mamavit do kraja trudnoće... mamavit sam pila čak i posle dok sam dojila, tako mi je savetovala dr...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dobila do 10 nedelje folnu kiselinu a od 10. nedelje pijem vit E, vit C i mamavit. Tako je bilo i u prve 2 trudnoce :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pored mamavita u prvoj trudnoći sam pila i gvoždje, šumeće magnezijuma i kalcijuma :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pila sam samo folnu kiselinu u prvom trimestru, a posle toga više ništa. Dr mi je rekao da nema potrebe za dodatnim veštačkim preparatima jer mi je krvna slika ok, ali da se trudim da se zdravo hranim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pila sam samo folnu kiselinu u prvom trimestru, a posle toga više ništa. Dr mi je rekao da nema potrebe za dodatnim veštačkim preparatima jer mi je krvna slika ok, ali da se trudim da se zdravo hranim.

Isto je bilo i kod mene. 3 meseca folnak, a posle toga mi je dr rekao da nema nikakvih efekata da se pije. Puno voca, povrca i tecnosti. Ja sam mnogo vode pila, nalivala sam se i danju i nocu.. k025.gif Zato je bio non-stop trcanjac u toalet..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pijem pregnital, navodno je super jer ima dosta omega kiselina u sebi. I to je za sada sve!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam koristila FLP-ove preparate koji nisu sinteticki vec prirodni. U startu folna kiselina i B12- prva tri meseca. Od vitamina Kids- citav kompleks vitamina, minerale Nature Min, Fields of Greens i Arctice Sea (sa Omegom 3 i 9). Pila sam i njihov Aloe Berry Nectar. U jednom trenutku su mi nestali i nisam ih mogla naruciti pa sam privremeno uzela Mamavit na mesec-dva dok im se nisam vratila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pijem MamaVit od pocetka trudnoce. Meni je on odlican...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pijem MamaVit od pocetka trudnoce. Meni je on odlican...

Slažem se..pila ga i u prvoj trudnoći, čak i mesec dana nakon porodjaja..pijem ga i sada, jako sam baš zadovoljna njime..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas je odlican... a citala sam razne gluposti kako steti u trudnoci... GLUPOSTI!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

folnak i mamavit, odkad su pocele alergije dodala mi doktorka kalcijum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas je odlican... a citala sam razne gluposti kako steti u trudnoci... GLUPOSTI!!!

Ma bwe..kako može da šteti kompleks vitamina i minerala..samo ako se ne koristi prema uputstvu ili eventualno meša sa nečim..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma bwe..kako može da šteti kompleks vitamina i minerala..samo ako se ne koristi prema uputstvu ili eventualno meša sa nečim..

To se i ja pitam. :) Nego, nesto se desi zbog ko zna cega, pa povezu sa vitaminima. Gluposti!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To se i ja pitam. :) Nego, nesto se desi zbog ko zna cega, pa povezu sa vitaminima. Gluposti!!!

Baš tako :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baš tako :lol:

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol:

Folnak do 12. nedelje, a posle MamaVit ali posto je meni KKS bila celu trudnocu OK ja sam pila po pola tablete, nisam htela da se "kljukam" bez potrebe... Sve u svemu sada je sezona svega i ja mislim da se moze sve to zadovoljiti ishranom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Folnu+prenatal Natural Welth-ov+sumeci magnezijum+vitC 1000mg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obe trudnoće su mi bile normalne i nisam ništa pila ni od lekova, ni od vitamina, ali sam jela više nego obično voća, povrća, ribe i jaja, i pila mleko u nenormalnim količinama, ali volim ga i trudnoća mi je bila izgovor da ga puno, puno pijem...Mada, moram da naponem da mi je doktorka u drugoj trudnoći po saznanju da sam trudna dala "terapiju" (kao da sam bolesna) te komlekse vitamina, folnu kiselinu i kao to tako do 5. meseca, a posle će da vidi šta će trebati, ali ja to nisam htela da kupujem i da pijem...kroz pojačanu ishranu sam sve to prirodno dobila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa ruskinjom. Meni dala te folnak, te prenatal te magnezijum...Ma idi begaj... Kad pogledam sve te tablete i kapsule stvarno sam ko bolesna... A nije mi nista. Dobro, magnezijum mi stvarno prija jer imam bas ceste i jake grcceve u nogama. A i dve bebe...

Kupim ja prenatal, a on skoro 1500 din. Odem u Ideu i na kasi vidim sumece tablete multivite na akciji za 120 din. Kupim i to i kuci uporedim sastav. On skoro isti: vitamini su u istoj srazmeri... Samo sto nema omaega 3 kiselina i u tragovima selena i bakra (jedan brazilski orah dnevnoi to nadoknadjuje)... 12x jeftinije samo zato sto ne pise mama, pregnal i natal...

Ali hajde, sve mi racunamo bolje da uradim sve sto mi savetuje dr nego da se kajem i prebacujem sebi ako, ne daj Boze, nesto bude lose..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baš tako mama Bojana...prvu trudnoću sam vodila na studentskoj poliklinici i doktorka mi je dala spisak namirnica i baš me savetovala šta i kao da se hranim, upravo zbog unosa vitamina i minerala, tako da sam ja to i u drugoj trudnoći koristila...kada sam ovu drugu doktorku piotala što mi daje da to sve kupujem, jel nešto nije u redu, ona mi je rekla da je to normalna terapija za trudnice, kad već postoje ti preparati, popiješ tabletu i znaš da si uneo vitamine, to mi je bezveze, ukoliko je sve ok....druga stvar je ako krvna slika nije dobra...mada se i to reguliše hranom i kupinovim vinom (za gvožđe)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kraljica je ta doktorka sto ti je preporucila namirnice. Samo to mogu da kazem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Takođe nisam ništa koristila osim folana u prvom trimestru. Zdravo sam se hranila kao i do tada i krvna slika mi je bila ok.

Dobila sam preporuku da pijem mamavit, ali sam odbila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na pocetku trudnoce sam pila Mamavit..oko 10-te nedelje sam ga zamenila Centravit Prenatalom i bas sam zadovoljna.

Folnak takodje pijem, ali verovatno drugacije os svih vas jer imam problema sa zgrusavanjem krvi, tacnije, imam MTHFR mutaciju i prilagodjenu terapiju..ali to je za drugu temu..

Folnak mi je usklopu te terapije i njega sam u I tromesecju pila 1x1, u II tromesecju 2x1, i sad ga pijem 3x1 po instrukcijama hematologa.

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.