Dodatni vitamini u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Hvala puno na odgovoru, inace smo zemljakinje Uzicanke, srecno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno na odgovoru, inace smo zemljakinje Uzicanke, srecno.

Hvala, srecno i tebi u svim namerama, zemljakinjo. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, srecno i tebi u svim namerama, zemljakinjo. :D

Dugo nisam naletela na tebe. Baš mi drago. Veeeliki pozdrav od mene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dugo nisam naletela na tebe. Baš mi drago. Veeeliki pozdrav od mene

Dugo me nije bilo. Recimo da sam kao kameleon, promenila i kozu. :P Pozdravljam i ja tebe. I meni je drago da sam opet sa vama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pila sam u prvom mesecu folnak, pa sam po predlogu doktorke presla na Pregna Vitality od Hemofarma. Da li ima neko iskustva sa ovim suplementom?

Evo još jedne zemljakinje... :) Jel ti dr.Danijela savetovala da pređeš na ove vitamine,pošto meni jeste?!:) I ja sam prešla sa mamavita i folne na ove vitamine i i dalje ih pijem od možda 4.-5. meseca.... ništa mi krvna slika nije bolja al ajde... Mislila sam da prestanem da ih pijem ali ih opet na kraju kupim... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u prvih 4 meseca ispila samo jednu kutiju folne kiseline, a od 4-og meseca pijem Femibion. Ne vidim da je bilo koja od vas do sad navela da ga koristi, pa moram da kazem da i ako ga pijem svega nekoliko dana mislim da je odlican. U pakovanju se nalazi 2x30 tableta, tj dnevno se pije jedna koja sadrzi vitamine i jedna koja sadrzi riblje ulje i omega 3. Pije se do kraja trudnoce, a pozeljno je i do kraja dojenja. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u prvih 4 meseca ispila samo jednu kutiju folne kiseline, a od 4-og meseca pijem Femibion. N

Posle Folnaka i Beviplexa pocela sam i ja piti Femibion na preporuci ginekologa. Sada sam u 11 nedelji trudnoce. Inace ovo mi je prvi post na forumu i pozdravljam sve trudnice i buduce mame. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u prvih 4 meseca ispila samo jednu kutiju folne kiseline, a od 4-og meseca pijem Femibion. Ne vidim da je bilo koja od vas do sad navela da ga koristi, pa moram da kazem da i ako ga pijem svega nekoliko dana mislim da je odlican. U pakovanju se nalazi 2x30 tableta, tj dnevno se pije jedna koja sadrzi vitamine i jedna koja sadrzi riblje ulje i omega 3. Pije se do kraja trudnoce, a pozeljno je i do kraja dojenja. :rolleyes:

Zasto samo jednu kutiju za svih cetiri meseca? Ja sam pila jednu tableticu dnevno, a cini mi se ima ih 20... To sa ribljim uljem i omega 3 mi zvuci ok, mozda to kupim. Ja pijem mamavit, posle 12-e nedelje, ali iskljucivo pre spavanja jer mi je muka od njega. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam do skoro pila Mamavit plus C vitamin posto imam probleme sa nisikim trombocitima. Sad sam na preporuku pocela da pijem multivitamin tablete i C vitamin tablete od Herbalajfa, obe tri puta dnevno. Ima i nkei sejk sa mlekom. Nisam bas sigurna al probacu mesec dana da vidim dal ce mi biti bolje. Dal jos neko pije Herbaljf preparate u trudnoci. Ili kako popravljate trombocite ako su vam niski? Poz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zasto samo jednu kutiju za svih cetiri meseca? Ja sam pila jednu tableticu dnevno, a cini mi se ima ih 20... To sa ribljim uljem i omega 3 mi zvuci ok, mozda to kupim. Ja pijem mamavit, posle 12-e nedelje, ali iskljucivo pre spavanja jer mi je muka od njega. ;)

Kasno sam pocela da pijem bilo kakve dodatke, od neke 10-te nedelje, tako da sam ispila jednu kutiju, pila sam nekih mesec ipo dana, tako da ovo pakovanje verovatno sadrzi vise tabletica... A inace Femibion cini mi se sadrzi i folnu kiselinu, pa je po meni to sasvim dovoljno... Inace i ja sam nova na forumu, mlada i presrecna trudnica koja ocekuje svoju prvu bebicu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 11. nedelji trudnoce i kupila sam Femibion 1 (koji se pije od zaceca do 3. meseca trudnoce). Da li sam mozda trebala kupiti Femibion 2? <_<

Inace, u cemu je razlika izmedju 1 i 2, u sastojcima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marina, opušteno, ma ni naše mame nisu znale za folnu kiselinu pa nam ništa ne fali ;) Možeš slobodno i sad, u ostatku trudnoće, da uzmeš da je konzumiraš i Folani i Mamavitu ;)

Mojoj mami fale svi zubi,posle druge trudnoce samo poispadali :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 11. nedelji trudnoce i kupila sam Femibion 1 (koji se pije od zaceca do 3. meseca trudnoce). Da li sam mozda trebala kupiti Femibion 2? <_<

Inace, u cemu je razlika izmedju 1 i 2, u sastojcima?

Femibion 2 se pije od 4-og meseca,a razlika je sigurno u sastavu, pa se 1 verovano zbog toga pije do 3-eg meseca jer sadrzi ono sto ti je u tom periodu potrebno... Pozdrav za bebu i tebe!!! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene sad sam procitala da pastetu i dzigericu treba izbegavati u trudnoci zbog vitamina A... Pa ja obozavam pastetu i nisam je nimalo izbegavala :blink:

Jel znate nesto mozda o tome????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dzigericu i pastete ne treba jesti zbog ne daj Boze-listerioze.To je bakterija koja moze da izazove pobacaj. Ali zbog nje treba izbegavati i nepasterizovana mleka i morske plodove. Tako pise u knjizi koju imam o trudnoci. Ali pise izbegavati. I ja sam ponekad klopala pastetu u trudnoci...opusteno samo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dzigericu i pastete ne treba jesti zbog ne daj Boze-listerioze.To je bakterija koja moze da izazove pobacaj. Ali zbog nje treba izbegavati i nepasterizovana mleka i morske plodove. Tako pise u knjizi koju imam o trudnoci. Ali pise izbegavati. I ja sam ponekad klopala pastetu u trudnoci...opusteno samo

Jedino ako će neko jesti sirovu džigericu, onda je problem.

Listerija se uništava termičkom obradom, kao i svaka druga bakterija.

Peštete su inače čisto zlo, tako da to treba izbegavati i van trudnoće.

Problem sa listerijom mogu izazvati proizvodi koji je sadrže, a jedu se sirovi (tako da tu džigerica svakako ne spada), kao sirevi sa plemenitim buđima, kao i proizvodi pasterizovani niskom pasterizacijom, koja se odvija na samo 63 stepena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je doktorka rekla da ne uzimam nista, ali ja sam ipak uzela prenatal-natural wealth.

Beba uzme ono sto joj treba, a ono sto ostane, ostane... pa sam ipak odlucila da ih pijem, jer uz pravilnu ishranu, u svakom slucaju ne moze da skodi:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam nastavila da pijem folnak kao i pre trudnoce,sada mi je doktorka dodala vitamin B6 :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"Ako imas para za bacanje, uzmi vitamine" misljenje par lekara... Ja jedem vocke. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je doktorka rekla da ne uzimam nista, ali ja sam ipak uzela prenatal-natural wealth.

Beba uzme ono sto joj treba, a ono sto ostane, ostane... pa sam ipak odlucila da ih pijem, jer uz pravilnu ishranu, u svakom slucaju ne moze da skodi:)

Ono što je u tom slučaju nezgodno jeste da se sintetički vitamini lakše usvajaju od prirodnih, pa tako, ako ti unosiš dovoljne količine prirodnih vitamina kroz ishranu, a usput piješ i veštačke, tvoj organizam će uzeti veštačke vitamine, što je prava šteta, tako da je najbolje ne uzimati ih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"Ako imas para za bacanje, uzmi vitamine" misljenje par lekara... Ja jedem vocke. :D

Slazem se sa ovim mislim da nijedni vitamini ne mogu da zamene vitamine iz svezeg voca i povrca ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam inace pobornik zdrave klope. Dozvolim si poneki ispad, ali mnoooogo volim voce i povrce i davim se time od kad znam za sebe. E sad, ja sam neka 5 nedelja trudnoce, mislim da nastavim s dosadasnjim nacinom ishrane i dodala bih samo multicentrum materna i dosta. Jel' gresim? Ne bih da se kljukam svim i svacim, jer smatram da iz voca i povrca mogu da izvucem sve sto mi treba. Sta mislite?? Ciao a tutte :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam inace pobornik zdrave klope. Dozvolim si poneki ispad, ali mnoooogo volim voce i povrce i davim se time od kad znam za sebe. E sad, ja sam neka 5 nedelja trudnoce, mislim da nastavim s dosadasnjim nacinom ishrane i dodala bih samo multicentrum materna i dosta. Jel' gresim? Ne bih da se kljukam svim i svacim, jer smatram da iz voca i povrca mogu da izvucem sve sto mi treba. Sta mislite?? Ciao a tutte :D

Ja sam do cetvrtog meseca trudnoce pila folnak,a posle krenula sa mamavitom ili prenatan-isto je.Krvna slika mi je odlicna,recimo gvozdje mi je 26,a bilo je pre trudnoce samo 6.Vitamini su odlicni,jer u njima imas sve moguce,sve vitamine iz svih grupa,folnu kiselinu...Slazem se ja da treba da se jede i voce i povrce,ali koliko ti dnevno treba toga da pojedes da bi dobila sve ono sto imas u jednoj tableti.Recimo jabuka ima samo vitamin c,paprika isto i tako dalje,treba jesti puno i razlicitog da bi dobila sve sto ti je potrebno.Uostalom zemljiste nam nije kao nekada,dosta je toga sada vestacko i totalno nezdravo.Ako se odlucis za prenatan pij ga pre spavanja,mnogima je muka,jer je jak.Meni nije nikada bilo.Pozdrav svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do sad sam pila folnu i vitamin B6,a od juce sam presla na MAmaViT(11nedelja) :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja sam pila prenatal natural welth,i bila sam malokrvna na kraju trudnoce,a hranila sam se zdravo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.