Deciji strahovi

odgovora

Objavljeno

Pricaju istu pricu za moju zaovu dok je bila beba. Bas joj je smetao zvuk usisivaca-odmah se rasplace cim se ukljuci usisivac! Sad je dipl.muzicki pedagod! Uzivamo dok nam svira klavir! :) Povezuju tu pricu sa njenim zanimanjem, da je imala istancan sluh i tad- pa joj nije odgovarao zvuk usisivaca... Mozda su vam deca samo jako muzikalna ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Filip se jaaako boji usisivača...dijete dobije napad plača, tako da ni ne želim usisavati u njegovom prisustvu. Sačekam da ga neko izvede napolje, bar na 10 minuta.

Ha, ha, ha...više se ne boji...sada ga prosto obožava. Eto, sada opet ne smijem usisavati pred njim jer poslije ne mogu skloniti usisivač od njega...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Vuk prosto obozava usisivac,kad vidi da ga nosim on vristi od srece,cak nekad uzme pa i on kao usisava :lol: Inace nikada se nije bojao nicega,jednostavne te zvuke usisivaca,fena za kosu,masine za ves on voli :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne brini,i moj Vuk se boji usisivaca,ima 14 meseci,a recimo boji se i pocne da place i kad lupam tuckom meso :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Negde mi se cini da sam o ovome vec pisala,al nema veze,moj Vuk obozava zvuk usisivaca,fena ves masine i tako tih uredjaja,jos kao beba cim pocne da place ako upalim usisivac da usisavam on se smiri i zaspi,prosto neverovatno.Cak neki dan kad sam usisavala moj beban je zagrlio usisivac i lepo naslonio na njega glavu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad je bila beba drzali smo fen pored mesta za presvlacenje i ukljucivali ga kad se rasplace. To ju je smirivalo, tako smo taj fen i pokvarili. Ni danas nemamo problem sa tim zvucima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok su bebe obozavaju tj smiruje ih tiha buka tacnije fen, usisivac, ves masina...onda nakom prve godine se svega toga plase, narocito usisivaca,,,,to kratko traje , pa onda posle toga ide faza da vole svo to zvrjanje :)

to je neki moj zakljucak iz naseg iskustva i iskustva dece oko nas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Vuk prosto obozava usisivac,kad vidi da ga nosim on vristi od srece,cak nekad uzme pa i on kao usisava :lol: Inace nikada se nije bojao nicega,jednostavne te zvuke usisivaca,fena za kosu,masine za ves on voli :D

Citiram... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba se jako plasi kucnih uredjaja, usisivaca, fena...gleda i mrsti se, place. Pokusavala sam da joj pokazem iskljucen uredjaj, da se igramo...ali opet isto kada ukljucim. Interesuje me da li da ukljucujem kada je prisutna, pa polako,da se privikne ili da jednostavno ne koristim uredjaj kada je ona u prostoriji? Muž mi radi skoro cijeli dan, pa moram često sa njom da obavljam sve poslove po kući.Da li je neko imao slično iskustvo?Da li je riječ o običnom strahu od buke ili je u pitanju nešto više, ne daj Bože?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je li ti oduvijek tako, ili je to od skoro pocelo da se desava?

Cini mi se da je Filipa negdje otvorila slicnu temu, ali ne mogu da je nadjem...

Mi smo krenuli sa upoznavanjem uredjaja, u pocetku sam dok sam usisavala pravila neke smijesne face i pjevala, da bi se on oslobodio, i prihvatio to kao sasvim normalno. Sada nemamo problema, kada ukljucim usisivac, on krene da "pjeva". :lol:

Mada, mi smo jos mali. Zato i pitam da li je to kod vas od skoro, ili od rodjenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uh ja sam mislila da se samo moj Matija boji djece,sad mi lakse :huh: inace on ima 7,5 mjeseci i prije 10-tak dana me bas iznenadio kada se rasplako pred djecom a znam da se nikoga ne boji,sad nisam sigurna da li da izbjegavamo djecu ili da im polako prilazimo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uh ja sam mislila da se samo moj Matija boji djece,sad mi lakse :huh: inace on ima 7,5 mjeseci i prije 10-tak dana me bas iznenadio kada se rasplako pred djecom a znam da se nikoga ne boji,sad nisam sigurna da li da izbjegavamo djecu ili da im polako prilazimo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete od uvek obozava decu a sad ih tako smara u parku da me prosto sramota,samo ide od je dno do drugo sva nasmejana i srećna :blink:

Ja mislim da im trebate postepeno prilaziti,nadjite neko dete u komsiluku pa mu ga stalno spominji, kad ga vidite kroz prozor mašite mu isl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Godinu dana nismo imali nikakvih problema kad odemo pedijatru. Skoro da se nikad nije ni rasplakala. Pedijatru se smeska, gleda sta joj radi... ali onda je prvi put dobila visoku temperaturu (pre mesec dana) i nije joj pregled vise bio zanimljiv kao do tad. Plakala je sve vreme, vristala dok su joj stavljali cepic da spuste temperaturu...ma bilo je za mene stresno a kamoli tek za nju. Nadala sam se da ce da zaboravi, ali nazalost nije... Prosle nedelje smo ponovo otisli lekaru. U hodniku, dok smo cekali red je bila jako vesela. Usle smo u ordinaciju (gde je bilo vise njih u belim mantilima) ali ona je idalje slala poljupce svima i smeskala se. A onda je ugledala naseg pedijatra i onda-HISTERIJA! Setila je se! Pocela je da vristi i otima se. Nismo znali kako da se postavimo. Joj kako mi je bilo zao a moram da je drzim dok je pregleda. Pedijatar samo sto ne cupka, a i ja sam svesna koliki je red ispred vrata...Nemam kad da je smirim pa tek onda da je pregleda... Uzas! Dzaba lutke, zvecke, omiljne igracke... Pedijatar kaze "Drzite joj ruke" i vec rasplakano dete jos vise plasimo :unsure: Ufff... Sutra bi trebalo ponovo na kontrolu...

Kako se vi snalazite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo imale slicnu situaciju, prvo joj je sve bilo zabavno..A onda kod prve vece muke, krenuo je strah i vristanje. Cak smo jedva i pregled kod oftamologa uradile. Zato sam krenula opseznu pripremu za sledecu posetu..Kupila joj set za igranje lekara. Pregledale smo danima sve lutke i ukucane, davali boce, vadile krv iz prsta.. A sad kad treba da idemo kod lekara pricam joj o tome da idemo, sta cemo tamo da radimo, a sta necemo. I polako uspeva, nije idealno..ali bolje je nego sto je bilo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kodmene je situacija idealna kad vide doktoricu sute ni suzu da puste.. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas je sve OK dok ne sjedne za stolizu za vađenje krvi ... e tu nastaje vriska i tako je oduvjek bilo .......

Stefan je jos mali da bi išta skontao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete je od skoro pocelo da stavlja ruke preko ociju kada vidi neke prizore na TV-u ali i ovako uzivo.

Da li je to normalno i o cemu se to ustvari radi, da li neko zna ?

Ja se bojim da nije kojim slucajem navukao neku traumu ili strahove zbog svadja koje ja i muz ponekad imamo, ne znam da li to ima neke veze sa tim ili je to prosto normalno z anjegov uzrast.

Volela bi ako neko ima slicna iskustva da napise nesto o tome.

Nemam iskustva u tome...ali mislim da je neka faza...možda je čak video tako nešto na tv-u, pa on to sada oponaša...takođe, jeste da ne bi trebalo da se svađate u njegovom prisustvu, ali ako ipak do toga dođe, pogledaj da li i tada to radi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Una se plasi ljudi, kad odemo negde preplace pa je zato slabo i vodimo... Plasi se i jakih zvukova... Ili kad je spustim da sedi na nepoznatom mestu odmah u plac i rukice ka meni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Una se plasi ljudi, kad odemo negde preplace pa je zato slabo i vodimo... Plasi se i jakih zvukova... Ili kad je spustim da sedi na nepoznatom mestu odmah u plac i rukice ka meni...

I moje dete je imalo tu fazu, plasila se usisivaca, fena, miksera, sad je to proslo ;)

Milenice vi ste po ceo dan zajedno i mislim da je to samo faza kada se ona plasi vise ljudi, guzve... procice to, samo malo vise da se krece medju drugim ljudima i popustice taj strah i mi smo bili u toj fazi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moje dete je imalo tu fazu, plasila se usisivaca, fena, miksera, sad je to proslo ;)

Milenice vi ste po ceo dan zajedno i mislim da je to samo faza kada se ona plasi vise ljudi, guzve... procice to, samo malo vise da se krece medju drugim ljudima i popustice taj strah i mi smo bili u toj fazi ;)

Sad kad padne i sneg tek necemo da izlazimo... A ceoo dan same zajedno tako da je i to njeno ponasanje opravdano...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.