Omekšivač i deterdžent kojim perete bebin veš

odgovora

Objavljeno

Unazad nekoliko godina koristim prašak Ariel, jer mi najbolje opere veš (mada, slažem se nije ni on savršen), a omekšivač Lenor zeleni-on mi najlepše miriše kada se veš osuši. Do bebinog trećeg meseca sam prala odvojeno, posle toga zajedno. Nema nikakve reakcije na koži moje dece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prasak Tide a omekaivac Duelov zuti ili beli. Bebin ves nisam prala odvojeno od naseg posto je pretezno sve belo i perem ga na 90. Da ves bude jos meksi stavljam kasicicu soda bikarbone u pretpranje i pranje.

a sto nije belo to pretezno ide na rucno pranje. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kojim deterdzentom perete bebin ves, koji omeksivac koristite i kako ih podnose vase bebe ? :)

Tide za bijelo,Duel za sareno,a od omeksivaca do skoro smo koristili Lenor baby,a sada sam uzela Ornel zuti i do sada nismo imali problema! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prasak kao i za nas ...a kad perem njene stvari omeksivac Chicco .. mada sam ranije stavljala maaalo ovog obicnog ali blazeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Perwoll tecni i chicco plavi omeksivac. Lenor mi je jak kao i Arijel. Perem odvojeno ,i bebin prljavi ves u posebnu korpu stavljam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li je neko koristio omeksivac SILAN i da li su sve varijante na kojima pise SENSITIVE za bebe?

Ja od pocetka koristim silan beli i ja zaista obozavam taj miris...Verovatno znas da je on bas namenjen bebama,a ostale sensitiv varijante nisam probala.Ja koristim ovaj omeksivac sa Bonux praskom...Perem sve sastavljeno,ali obavezno na 90 stepeni...

Sa prvim detetom sam sve odvajala,ali sada sam mnogo opustenija sa drugim po pitanju svega,pa i ovoga izmedju ostalog :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je receno da bebi perem ves sa bilo kojim tako da kazem "domacim" praskom, znaci ne PERSIL, ARIEL jer su oni jake formule, tako da ja perem sa DUELom, omeksivac da nekoristim do bebinog 3. meseca, mada ga ja jos uvek nekoristim, moja beba sada ima 4. meseca. Razmisljala sam da pocnem da joj ubacujem malo omeksivaca i kupila LENOR sensitive, medjutim jos nisam, nekako kao da nema potrebe!

moja bebica ima 5 mj.i od njenog 2 mj.pocela sam s omeksivacem lenor baby soft..i nema problema..detrdzent persil gold

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prašak Tide, a omekšivač trenutno Lenor beli (jako lepo miriše), a bebine stvari naravno odvojeno i chicco-vim omekšivačem :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

deterdzent axal koji koristimo i za nas ves a omeksivac chicco onaj beli

bebine stvari perem odvojeno i imam odvojenu korpu za njen ves

a podnosi ok

desilo se vise puta da joj obucemo nesto sto nismo ispeglali i nista joj nije bilo.....

ali ipak peglam... bar jos koji mesec

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prašak Tide, a omekšivač trenutno Lenor beli (jako lepo miriše), a bebine stvari naravno odvojeno i chicco-vim omekšivačem :rolleyes:

e,meni se mali od bonuxa i CHICCO omeksivaca-osuo!!!patronazna je rekla,domaci deterdzent bez dodataka,stvarno,od kad koristim samo domaci DUEL-nema osipa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Deterdzent Ariel (bilo koji), a omeksivac Lenor sensitive. Do sada se bebac nije osuo ni od ovih, ali ni prethodnih (deterdzent Duel, i neki jeftini sensitive omeksivac). Peglam SVE njegove stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e,meni se mali od bonuxa i CHICCO omeksivaca-osuo!!!patronazna je rekla,domaci deterdzent bez dodataka,stvarno,od kad koristim samo domaci DUEL-nema osipa!

Svako dete je drugačije..i ja sam stevi samo praškom prala, i to vrlo malo, imao je jako osetljivu kožu..hvala Bogu, za sada Veljko dobro podnosi i prašak i omekšivač :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U nIsu savetuju pranje bebinih stvari bez omekisvaca i sa duplim ispiranjem (bebi program na ves masini)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja koristim Persil i Lenor(trenutno beli),probala sam Chicco omeksivac,ali mi je prejak miris. Sve stvari peglam,mada se dogodilo da moram uzeti nesto neopeglano i nema problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U nIsu savetuju pranje bebinih stvari bez omekisvaca i sa duplim ispiranjem (bebi program na ves masini)

A, šta sa onima, čije mašine nemaju taj program?! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D nemam pojma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sinu u pocetku prvih mozda 5-6mes prala odvojeno ves od naseg, sa praskom i omeksivacem koji i inace koristim ,uz obavezno duplo ispiranje, stim sto sam pazila da sve stvari njegove budu pamucne i da mogu da se otkuvavaju, i nikad mu nista nije falilo.

Maleckoj sam samo prvih mesec dva odvajala ves od naseg posle sve zajedno i takodje joj nista ne fali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja odvajam nas i bebin ves. Od praskova uglavnom korisitim Tide, a omeksivac obavezno Chicco. Jednom plavi, jednom beli,ne mogu da se odlucim :rolleyes:

Chicco omeksivac koristim i za nas ves.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Chicco (beli)...ima preeelep miris! Padam u iskusenje da i ostale stvari njime perem, ali onda ce izgubi tu bebecu notu... ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pocela da koristim novi Metod tecni deterdzent na pumpicu! Sicusno pakovanje za 25 pranja, samo se 4 puta strcne i gotovo! Nema sipanja u merice ili poklopce, kapljica, praha na sve strane! Ko malo dete sam, odusevljena sto se neko ovako neceg konacno setio :lol:

Od drugih jos imam i Ecover tecni deterdzent i samo u eco prodavnicu odnesem flasu da mi napune kad nestane. I omeksivac njihov, ali sam uzela classic miris da probam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e,meni se mali od bonuxa i CHICCO omeksivaca-osuo!!!patronazna je rekla,domaci deterdzent bez dodataka,stvarno,od kad koristim samo domaci DUEL-nema osipa!

sad sam pocela ponovo da uvodim omeksivac i nema vise osipa! trebalo je samo da mu dam malo vremena da se privikne i poraste.

ja jos uvek peglam sve njegove stvari i peremodvojeno nod naseg vesa,imam na masini progrm za dodatno ispiranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pocela da koristim novi Metod tecni deterdzent na pumpicu! Sicusno pakovanje za 25 pranja, samo se 4 puta strcne i gotovo! Nema sipanja u merice ili poklopce, kapljica, praha na sve strane! Ko malo dete sam, odusevljena sto se neko ovako neceg konacno setio :lol:

Od drugih jos imam i Ecover tecni deterdzent i samo u eco prodavnicu odnesem flasu da mi napune kad nestane. I omeksivac njihov, ali sam uzela classic miris da probam.

jbt vi kao da ste druga planeta ,ane druga drzava...ni za sta od tog nisam cula :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jbt vi kao da ste druga planeta ,ane druga drzava...ni za sta od tog nisam cula :huh:

Bm nisu svetski poznate marke u pitanju. Svaka drzava ima svoje marke od tih eco i non-bio zbog carbon footprint-a. Cure iz drugih zemalja znaju neke koji se kod njih koriste, a nama su nepoznate jer ne zivimo tamo...

U sustini ja koristim ove zbog zastite zivotne sredine, zdravlja u globalu, ali i zbog toga sto mi je koza pocela da reaguje na neke druge vrste. Blagi su, na bazi bilja i isprobani. Ako ne moram ili mi se miris bas ne smuci onda ne menjam. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taid kao i za nas ves,i lenor beli..njen ves perem posebno.. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koristim persil sensitive,a od omeksivaca chicco.

Isto. Prva tri meseca bez omekšivača i sa dodatnim ispiranjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.