Omekšivač i deterdžent kojim perete bebin veš

odgovora

Objavljeno

Ej zenske,da li vam masine za susenje jako slupljaju ves?

Moja ne ali mi je patike razlepila :angry::angry::angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baco, otkud u Vrscu?

Posto nam je to svadeni poklon ,kupljen U Vrscu,onda smo tamo morali i da izvrsimo zamenu. A pogledaj moju lokaciju,tj mesto stanovanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Omeksivac sam koristila koliko se sjecam neki beby sensitive dok se bebac nije poceo perutati po stomaku. Pedijatar mi je rekao da je to sigurno od omeksivaca i da ne postoji omeksivac koji ne skodi djecijoj kozi bez obzira koliko puta vracam masinu na ispiranje. Tada sam prestala i sve se vratilo u normalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hehehee našla sam i ovu temu, a ja pisala na drugoj temi u vezi omekšivača za bebin veš. Ali eto sada sam pronašla ono što me zanimalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tide i chicco omeksivac do godinu dana ja mislim,a onda sam pocela sa lenorom,jer mi je bilo isplatljivije flasa od 2l,nego chicco od 750ml i nije bilo problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prasak, volim da menjam :), a omeksivac Chicco beli :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej zenske,da li vam masine za susenje jako slupljaju ves?

Meni masina za susenje mnogo znaci,i za bebine i za nase stvari sad preko zime.Moja nema tu posudu nego bi trebala cev kroz zid mada mi nismo to radili,samo smo je stavili blizu prozora pa kad je ukljucim otvorim prozor.Ves bude jako mekan i uopste ne mora da se pegla.Nije mi se skupio ves od nje a patike nisam pokusavala,sad znam da ni ne pokusavam. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

minine stvari perem odvojeno i koristim neki prasak supersenzitiv iz DM-a(prvo sam koristila onaj Persil za decu,ali je bila alergicna).Ne stavljam omeksivac ,jer susim u susilici i sve bude fantasticno meko.Nema potrebe za peglanjem decijih stvari,samo ih razvucem dobro.Susilica mi je omiljeni aparat u kuci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li je neko koristio omeksivac SILAN i da li su sve varijante na kojima pise SENSITIVE za bebe?

Ja koristim Silan beli sa aloja verom. Lepo mirise, i blag je. A sto se deterdzenta tice, ne koristim ni jedan. Narucila sam iz tele shopa, neku eko kuglu koja se stavlja u bubanj masine i zamenjuje deterdzent. I jako sam zadovoljna. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od početka perem detetove stvari Meriksom, nekad zamenim sa Duelom, čisto promene radi. Omekšivač ne koristim, i kad sipam - to je Ornel za bebe - fino miriše i stvari su jedino od njega mekane...

A od njegovih godinu dana sam počela da šarene stvari perem zajedno sa našim...

Sad sve češće i bele i posteljinu i bogu hvala, nikEm ništa ne fali... :)

Stvari u korpama držim odvojeno, a u mašinu sve i njegovo i naše... B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za sve: Do kad ste prali bebin ves odvojeno od vaseg?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja jos uvek perem odvojeno :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja jos uvek perem odvojeno :lol:

I ja zato i pitam svi mi kazu da ne treba vise :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a njen ves mislim jos dugo prati odvojen od naseg mozda tu i tamo nesto ubacim ali tek od godine... jer palim obicno dve masine jednu za drugom prvo njen pa nas nakupi se i jednog i drugog dosta, taman da odvojeno operem...

pa to , tako i ja uglavnom , ima dosta njihovog pa zato perem odvojeno , a desi se da nesto zaboravim pa operem sa nasim .. ili zadnja masina i stavim sve zajedno , posto obicno na kraju dana operem i ono sto su oni i mi nosili ceo dan ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za nje stvarčice koristim Duel Baby sensitive, a omekšivače menjam, sada trenutno Duel Baby Care, a koristila sam i Chicco (beli) i Ornel Baby Soft.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li postoji tema, ja je nisam nasla, ali bih volela da znam na koliko stepeni, kojim praskom perete bebin ves (ekice, benkice, pelene...) Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovo bi i mene interesovalo, pre svega koji prasak, sa ili bez omeksivaca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao sto Milica:* rece, tako sam i ja. Gledala sam da bebine stvari perem sa sto manje praska i omeksivaca, iako je bio Chicco-v, i ako materijal dopusta - na sto vecoj temperaturi. Kada je imala oko godinu dana, pocela sam da mesam njeno sa nasim, ako to nije bas prljavo (recimo muzevljeve stvari u kojima radi pered odvojeno od svega). Znaci u pocetku se obrati vise paznje, a postepeno se sve pere kao i nase sto peremo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam od starta za sve tri prala stvari kao sto sam prala i za nas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja koristim duel senzitiv, uglavnom svr na 90, osim portikli sa najlonom i tamnih (teget, crvenih) stvari koje perem na 60. omeksivac obavezno, jer mi je bez njega sve ogrubelo, chico0+, ili ako se desi da stvari susim kod mame u masini onda ne ide omeksivac. Sve ide sa dva ispiranja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na 90 stepeni,prasak duel i omeksivac duel,i ja isto dva puta ispiram ves

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beli ves (pelene, posteljinu, peskire, portikle koje se otkuvavaju...) na 90, arilel preasak i chicco omeksivac sa duplim ispiranjem. A sareni isto sve samo na 40. To dvostruko ispiranje cu do 6 -og meseca, a jos nisam odlucila kada cu da mesam ves sa nasim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pelene koje nam služe da se u njih umotamo kad klopamo, pa su skroz narandžaste perem na 90 stepeni. Sve ostalo na 40, a prašak ubacim koji imam, nisam baš obraćala pažnju. Omekšivač ne stavljam u njen veš, niti planiram. Normalni programi, bez duplih pranja, ispiranja. Bez ikakvih problema ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hmmm... Hvala vam drage moje. Mnogo me je strah mesanja boja. Zekice su prelepe, ali ne bih da ih unistim. A novi peskiri? Jel nisu pustili boju u toku pranja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.