Prednosti i mane trudnoće posle 35 godina

odgovora

Objavljeno

..mora da zivis u americi..ili neka druga daleka zemlja kad mozes da razmisljas o svim tim nabrojanim stvarima..pfff

Koliko znam, Dabo zivi u Crnoj gori ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imamo situaciju! Sinoć sam bila kod dr i konstatovana je trudnoća pet nedelja, ali vide se dva meška jedan 13,7 mm sa vidljivom žumančanom kesom,a drugi 11,4mm bez vidljivih elemenata ploda. Sledeća kontrola za dve nedelje,treba preživeti do tada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imamo situaciju! Sinoć sam bila kod dr i konstatovana je trudnoća pet nedelja, ali vide se dva meška jedan 13,7 mm sa vidljivom žumančanom kesom,a drugi 11,4mm bez vidljivih elemenata ploda. Sledeća kontrola za dve nedelje,treba preživeti do tada.

Ooooo, lepote, pa to će biti blizanci... Jedva čekam da nam potvrdiš :) :)

Ugodna i dosadna ti trudnoća bila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Трудноћа пре свега мора бити жељена и успешна, мислим да је све остало мање важно. Верујем да свако доба за рађање има своје предности и мане, али не сматрам да постоје околности које неко опредељују као идеално. Ја у својој четрдесетој чекам своју прву бебу (стално куцам у дрво :)), не зато што сам тако планирала већ зато што ми је живот наметнуо такав ритам. И понекад затекнем себе како рачунам колико ћу имати година на родитељским састанцима или на бебин осамнаести рођендан. Мислим и о томе хоћу ли имати довољно енергије за даноноћна цимања која трају месецима... Али то су само чињенице и то је мој живот. Кајања због пропуштеног у прошлости и стрепња због неизвесне будућности не доносе ништа, а односе квалитет садашњег тренутка у којем треба уживати.

Jaoj, ovo kao da sam ja pisala. Ja prvo rodih sa 35, a drugo pravimo već tri godine. A ja u januaru punim 41

Prvo sa 22, a drugo sa ihh 37 :rolleyes: I sve ima svoje, ali najvažnije da su deca željena i voljena

potpisujem a i bravo za nik, baš mi se sviđa

Imamo situaciju! Sinoć sam bila kod dr i konstatovana je trudnoća pet nedelja, ali vide se dva meška jedan 13,7 mm sa vidljivom žumančanom kesom,a drugi 11,4mm bez vidljivih elemenata ploda. Sledeća kontrola za dve nedelje,treba preživeti do tada.

Držimo fige da sve prođe okej i da ti ove 2 nedelje što pre prođu

Jelka74 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Трудноћа пре свега мора бити жељена и успешна, мислим да је све остало мање важно. Верујем да свако доба за рађање има своје предности и мане, али не сматрам да постоје околности које неко опредељују као идеално.

Da! :)

Cao.Imam 37g u drugom stanju sam treci put imam dve predivne cerkice jedna 15g a druga 5g ,oduvek sam zeljela da imam troje dece i eto . Nikad kao do sada nisam imala ovakve oscilacije u raspolozenjem,moje emocije su postigle VRH. Placem na svakom koraku sve me potrese,jednostavno nemogu se prepoznam.Ako imate slicna iskustva zelela bih da ih cujem.

Divno, cestitam i srecno! :)

Imamo situaciju! Sinoć sam bila kod dr i konstatovana je trudnoća pet nedelja, ali vide se dva meška jedan 13,7 mm sa vidljivom žumančanom kesom,a drugi 11,4mm bez vidljivih elemenata ploda. Sledeća kontrola za dve nedelje,treba preživeti do tada.

Svaka cast, divno!!! :wub:

Poznajem tri zene (od kojih je jedna i moja tetka) koje su posle 35 godina i sa vec dvoje dece ostale trudne po treci put, a da su bili blizanci!!! Tako neku lepu energiju salju, da je to neverovatno...a kad ih vidim zajedno na okupu, sa sve decom- neopisivo!!! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam troje dece prvo sam rodila sa 21,drugo 23 a trece sa 27 godina i danas kad se osvrnem zao mi je sto nisam rodila jos jedno,jer sve sto sam starija (ove godine punim 34 ) sve sam dalje od te ideje.Mnogo puta sam cula komentar sacuvaj energiju pa rodi sebi dete oko certdesete jer kad deca odrastu da imas sa kim da se druzis.

Nikada ne bih menjala to sto sam ih mlada rodila,jer moj zivot je tek tada poceo,skitali smo sa decom isto kao da smo bili momak i devojka.Sad mi nema nista draze kad odemo recimo na Kopaonik a vidis nas svo petoro kako skijamo,smejemo i ludo se provodimo.

Anushka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam troje dece prvo sam rodila sa 21,drugo 23 a trece sa 27 godina i danas kad se osvrnem zao mi je sto nisam rodila jos jedno,jer sve sto sam starija (ove godine punim 34 ) sve sam dalje od te ideje.Mnogo puta sam cula komentar sacuvaj energiju pa rodi sebi dete oko certdesete jer kad deca odrastu da imas sa kim da se druzis.

Nikada ne bih menjala to sto sam ih mlada rodila,jer moj zivot je tek tada poceo,skitali smo sa decom isto kao da smo bili momak i devojka.Sad mi nema nista draze kad odemo recimo na Kopaonik a vidis nas svo petoro kako skijamo,smejemo i ludo se provodimo.

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam troje dece prvo sam rodila sa 21,drugo 23 a trece sa 27 godina i danas kad se osvrnem zao mi je sto nisam rodila jos jedno,jer sve sto sam starija (ove godine punim 34 ) sve sam dalje od te ideje.Mnogo puta sam cula komentar sacuvaj energiju pa rodi sebi dete oko certdesete jer kad deca odrastu da imas sa kim da se druzis.

Nikada ne bih menjala to sto sam ih mlada rodila,jer moj zivot je tek tada poceo,skitali smo sa decom isto kao da smo bili momak i devojka.Sad mi nema nista draze kad odemo recimo na Kopaonik a vidis nas svo petoro kako skijamo,smejemo i ludo se provodimo.

I da...rodi još jedno čedo....videćeš da će to biti karika koju nisi znala da nedostaje....moja topla preporuka ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Konačno da se javim! Bila sam 9.1 na kontroli ipak nisu blizanci al je situacija komplikovana. Dakle jedan pravilan gestacioni mešak promera 32mm sa vitalnim embrionom sa vidljivom srčanom radnjom, i pored meška hipoehogena diskoidna formacija promera 19 mm ( a bila je 26.12 11,4mm) bez elemenata ploda! Opšti haos! ponovna kontrola između 5 i 12.2. Doktorka kaže da je trebao taj drugi mešak već da se razgradi ali pratićemo šta će se dalje dešavati. Ostaje mi smo da čekam sle deću kontrolu i da se nerviram do tad!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Konačno da se javim! Bila sam 9.1 na kontroli ipak nisu blizanci al je situacija komplikovana. Dakle jedan pravilan gestacioni mešak promera 32mm sa vitalnim embrionom sa vidljivom srčanom radnjom, i pored meška hipoehogena diskoidna formacija promera 19 mm ( a bila je 26.12 11,4mm) bez elemenata ploda! Opšti haos! ponovna kontrola između 5 i 12.2. Doktorka kaže da je trebao taj drugi mešak već da se razgradi ali pratićemo šta će se dalje dešavati. Ostaje mi smo da čekam sle deću kontrolu i da se nerviram do tad!

Nemoj, molim te da se nerviraš... Sve će biti ok. :) Veći plod je zdrav, i to treba da ti je najvažnije.

:) :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj, molim te da se nerviraš... Sve će biti ok. :) Veći plod je zdrav, i to treba da ti je najvažnije.

:) :*

Da, ali problem je što drugi mešak stoji i ne razgradjuje se, a trebao bi do sad, to mu dodje kao blighted ovum, koji bi trebao da se skloni odatle, u suprotnom može da napravi problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojoj kumi se drugi mešak razgradio u drugom mesecu trudnoće...zaostajao je 2 nedelje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, ali problem je što drugi mešak stoji i ne razgradjuje se, a trebao bi do sad, to mu dodje kao blighted ovum, koji bi trebao da se skloni odatle, u suprotnom može da napravi problem.

A joj, ja sam mislila da taj mešak kad tako "zamre" ili kako da se bolje izrazim, ne bude problem pošto se ne razvija...

A kako se uklanja? Što ne posetiš drugog DR za mišljenje?

Mojoj kumi se drugi mešak razgradio u drugom mesecu trudnoće...zaostajao je 2 nedelje...

I jel se rodila i ta beba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A joj, ja sam mislila da taj mešak kad tako "zamre" ili kako da se bolje izrazim, ne bude problem pošto se ne razvija...

A kako se uklanja? Što ne posetiš drugog DR za mišljenje?

I jel se rodila i ta beba?

Ne, mora da se ukloni ako se ne razgradi, takva je meni bila prva trudnoća pa sam ipak morala na kiretažu. To ti je mešak bez ploda, strano telo, koje može da napravi problem, da sad ne pričam.... ali kao što je Neuhvatljiva napisala moguće je i kasnije da se razgradi, držimo palčeve :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I jel se rodila i ta beba?

Pa, nije...mešak je "zamro" i nestao...tako da su dobili jednu bebu...živ i zdrav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, mora da se ukloni ako se ne razgradi, takva je meni bila prva trudnoća pa sam ipak morala na kiretažu. To ti je mešak bez ploda, strano telo, koje može da napravi problem, da sad ne pričam.... ali kao što je Neuhvatljiva napisala moguće je i kasnije da se razgradi, držimo palčeve :)

Pa, nije...mešak je "zamro" i nestao...tako da su dobili jednu bebu...živ i zdrav...

Da nije vas, pola ne bih znala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja stvarno bolje da ovih dana ne ustajem iz kreveta! Sad sam zvala da zakažem kontrolu da bi uradili uz zbog double testa ,kad ono doktorka je na godišnjem sledeće nedelje.Baš super

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja stvarno bolje da ovih dana ne ustajem iz kreveta! Sad sam zvala da zakažem kontrolu da bi uradili uz zbog double testa ,kad ono doktorka je na godišnjem sledeće nedelje.Baš super

:huh: E u peršun...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo dete sam rodila sa 33, drugo sa 35 godina. "Osladilo" mi se, i iako nikada ranije nisam zamišljala da imam više od dvoje dece, sada ne isključujem tu mogućnost. Da sam krenula u akciju koju godinu ranije, možda bih slobodnije razmišljala na tu temu. Ovako, kad pomislim da bi na posao mogla da se vratim tek sa blizu 40, to mi deluje nekako prekasno. No, ko zna, i tako bi mi ostalo jos preko 20 god da dograđujem karijeru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo dete sam rodila sa 33, drugo sa 35 godina. "Osladilo" mi se, i iako nikada ranije nisam zamišljala da imam više od dvoje dece, sada ne isključujem tu mogućnost. Da sam krenula u akciju koju godinu ranije, možda bih slobodnije razmišljala na tu temu. Ovako, kad pomislim da bi na posao mogla da se vratim tek sa blizu 40, to mi deluje nekako prekasno. No, ko zna, i tako bi mi ostalo jos preko 20 god da dograđujem karijeru...

Slazem se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sinoć smo bili na kontroli.Veliki smo 55,4mm, srčana radnja ritmična,ona prazna formacija koja je bila pored meška je nestala. Sve u svemu za sad je sve ok. Dala sinoć krv za double test i jutros su mi poslali rezultate. Koliko se ja razumem i to je ok naravno rizik zbog godina je malo veći al šta ću mu ja. Videću da ovih dana to odnesem doktorki da i ona pogleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ću u Maju napuniti 36, a termin mi je 16.Jul. Ovo mi je prva trudnoća.

Da sam mogla planirati, rodila bih još sa 18 i do sada bih imala petoro dece, o čemu sam oduvek maštala.

Ipak, život se na da isplanirati. Sad, kako je, tako je. U međuvremenu sam stekla i ono zbog čega su neki odlagali bebu, pa će ista imati odlične uslove za odrastanje. Ipak, više bih volela da sam se sa njih 5 i pomučila, nego da razmišljam da li ću doživeti dvadesete godine svog deteta :unsure: Tako su me zatekle, šokirale, obeshrabrile i uplašile smrti najdražih rođaka u svojim ranim pedesetim, da ne mogu da se opustim uopšte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sinoć smo bili na kontroli.Veliki smo 55,4mm, srčana radnja ritmična,ona prazna formacija koja je bila pored meška je nestala. Sve u svemu za sad je sve ok. Dala sinoć krv za double test i jutros su mi poslali rezultate. Koliko se ja razumem i to je ok naravno rizik zbog godina je malo veći al šta ću mu ja. Videću da ovih dana to odnesem doktorki da i ona pogleda.

Ljubim vaas :* :wub:

Ja ću u Maju napuniti 36, a termin mi je 16.Jul. Ovo mi je prva trudnoća.

Da sam mogla planirati, rodila bih još sa 18 i do sada bih imala petoro dece, o čemu sam oduvek maštala.

Ipak, život se na da isplanirati. Sad, kako je, tako je. U međuvremenu sam stekla i ono zbog čega su neki odlagali bebu, pa će ista imati odlične uslove za odrastanje. Ipak, više bih volela da sam se sa njih 5 i pomučila, nego da razmišljam da li ću doživeti dvadesete godine svog deteta :unsure: Tako su me zatekle, šokirale, obeshrabrile i uplašile smrti najdražih rođaka u svojim ranim pedesetim, da ne mogu da se opustim uopšte.

Ma opusti se i misli na svoje bepče :) Kad je budeš držala u rukama, nećeš se ni setiti ovoga :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima! Vidim, mišljenja su podeljena. Evo mene blizu 36-oj, u 6. nedelji. I, svaka čast vama koje se ne plašite - recite mi kako uspevate. Naiđoh na situaciju sličnu svojoj - nisam želela dete dok nisam shvatila da ga želim. Dala sam sebi "granicu" - godina 35 i želja mi se ostvarila. No, sve mi je sumnjivo i ništa mi nije sumnjivo i dan mi je pravi rolerkoster! Možda ovde nije mesto tom pitanju, ali, to mi je jedan od najvećih strahova, pa hajde da pitam - da li je neka od vas bila u situaciji da je po datumu poslednjeg ciklusa trebalo da bude trudna određeno vreme, a UZ je pokazao drugačije, odnosno manje odmaklu trudnoću (2.5 nedelje manje u mom slučaju)? Doktor je rekao da je sve u redu, ali, kad je rekao da ćemo videti za dve nedelje da li se bebac razvija svi moji strahovi pohrliše i podivljaše. I zato sad, kad krene da me preplavljuje radost, zaustavim se da se ne bih radovala pre nego zaista smem. Možda i to ima veze sa godinama?

Hvala svima unapred..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.