Prednosti i mane trudnoće posle 35 godina

odgovora

Objavljeno

Da li smatrate da je glavna prednost trudnoće posle 35 to što ste zrelije, iskusnije i samopouzdanije majke?

Da li ste bili finansijski sigurniji jer ste uspeli da uspostavite solidnu karijeru? Na koji način je to iskustvo uticalo na vaspitanje deteta?

Da li ste teže podneli trudnoću zdravstveno? Koliko vam je kasnije bilo teže da se organizujete oko deteta zbog ostalih obaveza?

Napišite nam vaša iskustva koje su to prednosti i mane kasnije trudnoće i nege deteta, kao i koji su razlozi zašto ste se odlučili za trudnoću u kasnijim godinama i da li postoji idealno vreme za rađanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam planirala trudnocu poslije 35.god. Cinjenica je da isto ne dozivljavamo trudnocu sa 20.god. ili 35.i vise god. Nekako sa 20. ste opusteni (citaj nezreli) ali ipak ne uzivate dovoljno u trudnoci i podizanju djeteta, okupirani ste mislima kako dovrsiti studije, kupiti stan, naci posao, zbrinuti bebu. Dok u "kasnijim" godinama, fakultet i eventualno master studije su zavrsene, posao je tu, rijeseno stambeno pitanje,...sada ostaje samo da uzivate u podizanju djeteta.

Sto se tice zdravstvenog stanja tokom trudnoce, mnogo je lakse u 20.god (bar psihicki), dok sa 35-6.brinete o svemu, hoce li biti sve u redu, sta je ovo, sta je ono,itd.

Ja imam oba iskustva (i rano i pozno), te mogu reci sve ima svoje dobre i lose strane :rolleyes:

Lena78, Iz prikrajka i zokadare volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam planirala trudnocu poslije 35.god. Cinjenica je da isto ne dozivljavamo trudnocu sa 20.god. ili 35.i vise god. Nekako sa 20. ste opusteni (citaj nezreli) ali ipak ne uzivate dovoljno u trudnoci i podizanju djeteta, okupirani ste mislima kako dovrsiti studije, kupiti stan, naci posao, zbrinuti bebu. Dok u "kasnijim" godinama, fakultet i eventualno master studije su zavrsene, posao je tu, rijeseno stambeno pitanje,...sada ostaje samo da uzivate u podizanju djeteta.

Sto se tice zdravstvenog stanja tokom trudnoce, mnogo je lakse u 20.god (bar psihicki), dok sa 35-6.brinete o svemu, hoce li biti sve u redu, sta je ovo, sta je ono,itd.

Ja imam oba iskustva (i rano i pozno), te mogu reci sve ima svoje dobre i lose strane :rolleyes:

studije jesam završila, ali posla nema, a ini stambeno pitanje nije baš rešeno (živimsa svekrom i svekrvom)... tako da što se toga tiče uzalud sam čekala... nije da se žalim, ali nije baš sve tako crno-belo... ne znači da će kasnije biti sve lakše... naravno svaka čast onima koji su rešili sve svoje probleme, oni baš mogu da uživaju...

Anushka i Iz prikrajka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

studije jesam završila, ali posla nema, a ini stambeno pitanje nije baš rešeno (živimsa svekrom i svekrvom)... tako da što se toga tiče uzalud sam čekala... nije da se žalim, ali nije baš sve tako crno-belo... ne znači da će kasnije biti sve lakše... naravno svaka čast onima koji su rešili sve svoje probleme, oni baš mogu da uživaju...

Polako, ja sam u braku 16 godina, ....

mada iskreno nikada nisam zivjela sa svekrom, svekrvom..koliko god to dobri ljudi bili, moj mir je neprocjenjive vrijednosti, ali shvatam da nismo svi u mogucnosti ovo da kazemo. Iskreno se nadam da ces sva ova pitanja brzo rijesiti. Kod nas u CG mladi bracni parovi dobijaju povoljne kredite za kupovinu stana a i "neki"posao se nadje, mada je rjesenje za rad na neodredjeno vrijeme SF film. Ali znam da je sve to trnovit put, dugo sam i ja lutala, trazeci posao, pa nebi cekala 36god.da rodim trece dijete, da je sve islo kao "po loju"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Polako, ja sam u braku 16 godina, ....

mada iskreno nikada nisam zivjela sa svekrom, svekrvom..koliko god to dobri ljudi bili, moj mir je neprocjenjive vrijednosti, ali shvatam da nismo svi u mogucnosti ovo da kazemo. Iskreno se nadam da ces sva ova pitanja brzo rijesiti. Kod nas u CG mladi bracni parovi dobijaju povoljne kredite za kupovinu stana a i "neki"posao se nadje, mada je rjesenje za rad na neodredjeno vrijeme SF film. Ali znam da je sve to trnovit put, dugo sam i ja lutala, trazeci posao, pa nebi cekala 36god.da rodim trece dijete, da je sve islo kao "po loju"

hvala Dabo... i ja se iskreno nadam.... moji svekar i svekrva stvarno nisu loši ljudi, ali mi je ipak najveća želja u ovom trenutku (pored toga da nađem posao) da živim sama sa svojim mužem i detetom... stvarno mi je potreban mir... ja ove godine punim 34 i želela bih još jedno dete, ali stvarno ne znam kako to da izvedem... drago mi je kad čujem da je neko uspeo da ispuni sve svoje želje i da uživa u životu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala Dabo... i ja se iskreno nadam.... moji svekar i svekrva stvarno nisu loši ljudi, ali mi je ipak najveća želja u ovom trenutku (pored toga da nađem posao) da živim sama sa svojim mužem i detetom... stvarno mi je potreban mir... ja ove godine punim 34 i želela bih još jedno dete, ali stvarno ne znam kako to da izvedem... drago mi je kad čujem da je neko uspeo da ispuni sve svoje želje i da uživa u životu...

Potpuno te razumijem...sve ce to brzo doci i posao i sve ostalo...drzim ti fige

Pozd:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U mom slucaju je planirana i zeljena trudnoca skoro sa 35. Zvucace sebicno mnogima, ali ranije nisam ni zelela da imam dete i da radjam, sve dok nisam ostvarila neke sopstvene ciljeve i zelje. Uglavnom se odnosi na skolovanje, putovanja i provod. Nisam zelela da propustim ista u svom zivotu, niti da sebi uskratim bilo sta.

Hvala bogu to se i desilo.

Sad sam potpuno mirna i sa svojim partnerom cekam bebicu i nista drugo nam nije prioritet u zivotu. Desava se ono sto smo oboje zeleli u svojim zivotima i zajednickom zivotu.

Da se beba ranije desila, mislim da ne bih bila ovako zadovoljna sobom i smirena.

Pozdrav svima

MirkaD, Gaga81, zokadare i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikada nisam razmišljala o trudnoči, niti je planirala. Ostala sam trudna u 32 godini, i moram priznat da me je uvrijedila bolnička "klasifikacija" Uvrstali su me u stare prvorotke!!!! Trudnoča mi je bila jako rizična, al ne vjerujem da je to bilo povezano sa godinama. Po meni jedini hendikep biti mama nakon 30te je to što iamš drugačiji odnos prema djetetu, ne samo odnos, tu je i energija, tu je i kariera (ukoliko se ima) tu su i promjene koje teže se prihvačaju što si zreliji, da ne kažem stariji... Iskreno, da mogu sad vratit vrijeme, ja bih htjela biti mama sa 25, mislim (po meni) da je to najbolje doba za ženu da postane mama. Kako fizički, tako psihički.

sancica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko ima žena na forumu koje su rodile prvo dete sa i posle 35.godine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam rodila sa 34. Nije daleko od 35. :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko ima žena na forumu koje su rodile prvo dete sa i posle 35.godine?

Ja sam rodila Petra u 38.oj.

zokadare i jameja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo sam rodila sa 21,drugo 25, a trece u 36-oj :)

Svi su mi podjednako dragi,pa moja su djeca, :rolleyes: ali u trecem stvarno uzivam

Iz prikrajka i zokadare volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po svoj prilici cu i ja roditi drugo posle 35-e,ili tu negde blizu,jer sada imam 33,a bebac tek 6 meseci.Hocu da resim pitanje posla pre svega,da bebac malo poraste,pa onda cemo drugo,ako bog da:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Трудноћа пре свега мора бити жељена и успешна, мислим да је све остало мање важно. Верујем да свако доба за рађање има своје предности и мане, али не сматрам да постоје околности које неко опредељују као идеално. Ја у својој четрдесетој чекам своју прву бебу (стално куцам у дрво :)), не зато што сам тако планирала већ зато што ми је живот наметнуо такав ритам. И понекад затекнем себе како рачунам колико ћу имати година на родитељским састанцима или на бебин осамнаести рођендан. Мислим и о томе хоћу ли имати довољно енергије за даноноћна цимања која трају месецима... Али то су само чињенице и то је мој живот. Кајања због пропуштеног у прошлости и стрепња због неизвесне будућности не доносе ништа, а односе квалитет садашњег тренутка у којем треба уживати.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko ima žena na forumu koje su rodile prvo dete sa i posle 35.godine?

Prvo u 35-oj, drugo u 37-oj. I da mogu vratiti vreme, pocela bih decu radjati od 20-e. :)

Anushka i suncicai zvezdice volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo sa 22, a drugo sa ihh 37 :rolleyes: I sve ima svoje, ali najvažnije da su deca željena i voljena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Трудноћа пре свега мора бити жељена и успешна, мислим да је све остало мање важно. Верујем да свако доба за рађање има своје предности и мане, али не сматрам да постоје околности које неко опредељују као идеално. Ја у својој четрдесетој чекам своју прву бебу (стално куцам у дрво :)), не зато што сам тако планирала већ зато што ми је живот наметнуо такав ритам. И понекад затекнем себе како рачунам колико ћу имати година на родитељским састанцима или на бебин осамнаести рођендан. Мислим и о томе хоћу ли имати довољно енергије за даноноћна цимања која трају месецима... Али то су само чињенице и то је мој живот. Кајања због пропуштеног у прошлости и стрепња због неизвесне будућности не доносе ништа, а односе квалитет садашњег тренутка у којем треба уживати.

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja čekam svoju bebu u 28godini.Ne bih se bunila da sam rodila ranije.Ja jesam završila fakultet u maju prošle godine,u septembru se zaposlila i udala posle 19 dana.Odmah smo radili na detetu,ali nije nam se dalo 8 mjeseci.Počela sam da mislim da nešto nije u redu sa mnom.Mislim da ne postoji veći strah.A onda sam ostala trudna.

Prednosti trudnoće u kasnijim godinama?Ne znam.Ja sam obišla pola sveta,završila studije ali mislim da mi ovo bebče znači više od svega.Znam i to da sam čekala 35 bila bih utučena.Još u 27 imala sam jaku želju za detetom,makr i vanbračnim samo da sam trudna i da rodim.Ta želja je bila toliko jaka da me nekad bacala u osećanje obaveze da je ispunim.Jednostavno mi se probudio majčinski instikt,i bio je jači od svega drugog.

sancica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao.Imam 37g u drugom stanju sam treci put imam dve predivne cerkice jedna 15g a druga 5g ,oduvek sam zeljela da imam troje dece i eto . Nikad kao do sada nisam imala ovakve oscilacije u raspolozenjem,moje emocije su postigle VRH. Placem na svakom koraku sve me potrese,jednostavno nemogu se prepoznam.Ako imate slicna iskustva zelela bih da ih cujem.

jameja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa tako se manje-više sve trudnice osećaju...ali ti uživaj sa ćerkicama i osmeh na lice... :) DOBRO NAM DOŠLA NA FORUM!!! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima! Imam 35 godina i dva dečaka, jedan ima 5 a drugi će u martu dve! Juče sam radila test i izgleda da ćemo dobiti prinovu! Hvata me panika ko nikad do sad!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima! Imam 35 godina i dva dečaka, jedan ima 5 a drugi će u martu dve! Juče sam radila test i izgleda da ćemo dobiti prinovu! Hvata me panika ko nikad do sad!

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima! Imam 35 godina i dva dečaka, jedan ima 5 a drugi će u martu dve! Juče sam radila test i izgleda da ćemo dobiti prinovu! Hvata me panika ko nikad do sad!

Cestitam ti od srca! Ne znam zasto te hvata panika kad si vec iskusna majka? Bices ti dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam planirala trudnocu poslije 35.god. Cinjenica je da isto ne dozivljavamo trudnocu sa 20.god. ili 35.i vise god. Nekako sa 20. ste opusteni (citaj nezreli) ali ipak ne uzivate dovoljno u trudnoci i podizanju djeteta, okupirani ste mislima kako dovrsiti studije, kupiti stan, naci posao, zbrinuti bebu. Dok u "kasnijim" godinama, fakultet i eventualno master studije su zavrsene, posao je tu, rijeseno stambeno pitanje,...sada ostaje samo da uzivate u podizanju djeteta.

Sto se tice zdravstvenog stanja tokom trudnoce, mnogo je lakse u 20.god (bar psihicki), dok sa 35-6.brinete o svemu, hoce li biti sve u redu, sta je ovo, sta je ono,itd.

Ja imam oba iskustva (i rano i pozno), te mogu reci sve ima svoje dobre i lose strane :rolleyes:

..mora da zivis u americi..ili neka druga daleka zemlja kad mozes da razmisljas o svim tim nabrojanim stvarima..pfff

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.