Štucanje i povracanje

odgovora

Objavljeno

Sreća pa postoji ovaj forum ! I moja Dora štuca skoro posle svakog obroka (hranim je adaptiranim mlekom). Pokušavala sam da je podignem da podrigne više puta u toku hranjenja, ali ona vrišti gladna, a i mleko nam se ohladi a patronažna mi je rekla da od hladnog mleka bebu hoće da muče grčrvi. Inače - ona je halapljivica jedna, brzo jede i guta halapljivo, pa se zagrcne po nekoliko puta ( a mene hoće svaki put da strefi šlog) i štuca i bljucka i prducka posle obroka po sat-dva. Onda je muče grčići i nema spavanja .... i tako u krug u krug...vrti mi se!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što se tiče štucanja nemoj da brineš!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim da se ovde štucanje povezuje s progutanim vazduhom tokom sisanja, što je i verovatno prva pomisao kada beba počne da štuca, ali moja deca su štucala kad god im je bilo hladno. Tako i dan danas, kad krenu da štucaju, znam da im je stomak go. Kao bebama sam im grejala stomačić, a sad im kažem da se bolje upašu. I štucanje prestane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima ,moja beba ima 7 dana i vodimo rat sa stucanjem od 3 dana zivota ,posle svakog podoja stuca po 30-40 min uzas... pokusala sam i da je vratim na sisu da povuce nebi li prestala i ne vredi ,probala sam i sa flasicom,ne vredi zna li neko sta bi jos mogla pokusati?

Moj Pavle ima 20 dana i imamo isti problem ali se stanje mnogo poboljsalo od kada sam prestala da dojim na vestacke bradavice i od kada sam pocela pravilno da ga drzim dok doji. Citala sam da je stucanje posledica bljuckanja odnosno javlja se kada se bebi vraca hrana nazad. Kao jedino resenje tome pronasla sam da bebi treba glavu staviti 30 stepeni u odnosu na telo i da bi trebalo da prestane. Ja probala i meni nije uspelo. Probaj!!!!Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Aki štuca bar dva put dnevno i to po 15 minuta. Me štuca posle podoja, već počne samo od sebe da štuca. Da li neko, možda, zašto mu se to dešava? Žao mi ga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postovane

Moja beba je malo starija od mesec dana, apetit joj je dobar(pomalo je halapljiva u pocetku hranjenja). Hranim je na flasicu (nan 1). Razmak hranjenja je na otprilike 3 -4 sata, kolicina je oko 120ml po flasici.

Moja zabrinutost je sledeca:

Kada je podignem da podrigne posle hranjenja ili poodrigne odmah ili uopste ne podrigne. Drzim je na ramenu, i nosam je po sobi. Problem je u tome sto ona posle spustanja na ledja bljucne ili povrati u mlazicima. Nema nikakve tegobe , te brzo zaspi posle hranjenja. mene interesuje zasto cesce NE podrigne. moram da napomenem da koristim sab simplex ili espumisan protiv grcica. Nekad cesto i stuca, ali joj dam caja pa to prestane.

To su moji simptomi, unapred hvala na odgovorima koji ce me utesiti:) :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aleksandra, mislim da nije ništa zabrinjavajuće. Pokušaju dijete lupkati po leđima(od guze prema vratu), nježno, dok ne podrigne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je to sve "posledica" što pojede više nego što treba i da je to sve ok. Možda da promeniš položaj bebe prilikom držanja da podrigne, npr da je stavih preko kolena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mozda tvojoj bebi ne odgovara taj polozaj za podrigivanje,probaj ovo sto Ana kaze preko kolena ili preko tvoje ruke-znaci dignes ga pa ga iskosis da blago pada preko tvoje nadlaktice...to sto stuca je zato sto halapljivo jede,moja klinka ne prestaje da stuca,kad je uhvati ponekad ne prestaje po 20 min

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja cerka je vracala hranu u mlazevima,ne bitno koliko podrignula.Umela je das povrati maltene pred sl obrok.I cesto je stucala isto.Raspitivala sam se i rkli mi ukoliko redovno napreduje,zdrava izadovoljna beba,nema razloga za paniku,samo izbaci sto joj je visak,takvo je dete..Ako je sklona bljuckanju stavljaj je na stranu da lezi,tu sam se ja opekla jako.

Prestala je s bljuckanjem kad sam joj pocela uvoditi hranu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prvom mesecu zivota moje bebe cesto se desavalo da povrati u mlazu.

Zabrinuta sam je odvela kod dr.Uspostavilo se da se prejede,jer sam je je bukvalno terala da jede,bojala sam se da mi ne ostane gladna(koja sam budala bila)

Jadna moja bebica jede,povrati i tako lepo zaspi i cak posle toga nece da jede po 4 sata.

A ja se uspanicim, i pocnem"ona je sve povratila,ona je sigurno gladana,njoj je zeludac sad prazan"i opet je kljukam da jede.Bila se abnormalno ugojila za mesec dana.Samo je stenjala i brektala.

SRECOM opametila sam se ubrzo.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba kasljuca i kao da je steze ili grebe u grlu non stop ispusta neke zvuke, a cesto je to i budi... Dok sisa cuje se kao da joj je zapusen nosic. Koristim fizioloski rastvor ali mene vise brine grlo... Kad smo pedijatru opisali sta se desava rekla je da je to zato sto jo se razvojaju pluca ali ja bas nisam sigurna u to.. Ne deluje mo tako :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj abeba stuca posle svakog obroka... Sisa a i dajemo joj dohranu... Bilo da je cucla ili sisa stucanje skoro uvek usledi a retko kad podriguje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

#MILENICE#...mi smo isto to prošli, znala sam ga po pola sata nosati da podrigne(zato se i navikao na ruke)...što se tiče štucanja, to izgleda tako mora, pokušaj ju dojiti u malo izdignutom položaju. Filip je bio halapljiv, pa se naguta zraka i počne štucati...to je trajalo negdje do 3 mjeseca...

Uglavnom, ništa zabrinjavajuće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za grlo ne znam sta da ti kazem, jedino da opet odes kod pedijatra da pogleda bebu. A za zapusen nosic, jesi li probala aspiratorom, posle posto stavis fizioloski, da joj izvuces slinice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li vam je možda visoka T u prostoriji pa vazduh suv?

Stavi malu šerpicu sa vodom na radijator u svim prostorijama gde beba boravi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li vam je možda visoka T u prostoriji pa vazduh suv?

Stavi malu šerpicu sa vodom na radijator u svim prostorijama gde beba boravi

Ja svako vece u sobi gde klinci spavaju(a i u nasoj) stavljam casu sa vodom na radjiatoru :) Posto vazduh ume da bude bas suv -.- i od je mnogo bolje :) Jedini problem mi je Strahinja ujutru , cim on ustane moram i ja sa njim inace ode on u sobu i prosipa svu vodu -.-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja svako vece u sobi gde klinci spavaju(a i u nasoj) stavljam casu sa vodom na radjiatoru :) Posto vazduh ume da bude bas suv -.- i od je mnogo bolje :) Jedini problem mi je Strahinja ujutru , cim on ustane moram i ja sa njim inace ode on u sobu i prosipa svu vodu -.-

Možda bi mogla da nakvasiš neku platnenu krpicu pa da staviš na radijator? Ja sam nekad stavljala pokvašenu pelenu platnenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možda bi mogla da nakvasiš neku platnenu krpicu pa da staviš na radijator? Ja sam nekad stavljala pokvašenu pelenu platnenu.

Hmmmm .. ne znam .. probacu . Meni je to preslo u naviku , uvece pre spavanja , klinci piju vodu i posle stavljam na radijator... Al VIDECcu da stavim neki pekiric :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba kasljuca i kao da je steze ili grebe u grlu non stop ispusta neke zvuke, a cesto je to i budi... Dok sisa cuje se kao da joj je zapusen nosic. Koristim fizioloski rastvor ali mene vise brine grlo... Kad smo pedijatru opisali sta se desava rekla je da je to zato sto jo se razvojaju pluca ali ja bas nisam sigurna u to.. Ne deluje mo tako :unsure:

Ne znam koliko ti je beba tacno stara, ali kao sto je mama dy rekla probaj da joj izvuces slinice. Moja je muku mucila sa tim slinicama pa sigurno do treceg meseca. Sa mesec dana joj je krenula cak i sukrvica, i tada su mi na ORL-u rekli da ampulicu bebi sola malo zagrejem pa onda da joj stavim u nosic i potom lagano izvlacim sekret iz nosa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja beba cesto stuca, ne uvek nakon svakog podoja, ali bar 2-3 puta dnevno... Verovatno zato sto je mala halapljivica :wub:

A i nece da podrigne kad siki svaki put, ne znam zasto... :unsure::mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi stucamo od prvog dana!A najvise kad se ismejemo dobro:)

Bebo,to za podrigivanje nije nista,jer i moj malecki cesto ne podrigne iako ga drzim po 15min nekada.Jednostavno joj se "sleglo" lepo:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mojoj bebi kad krene sa stucanjem dam da popije vodu prokuvanu sa secerom i stucanje stane... Ili ako nemam vec spremljeno onda mleko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Elena je stucala dok je bila u stomaku i kad se rodila nastavila je to da radi :) Uglavnom ako bljucne pa malo stuca posle, ali brzo je prodje i koliko vidim ona to svoje stucanje uopste ne konstatuje, cak pokusava da zaspi dok jos uvek stuca :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.