Dojenje i konzumacija lekova

odgovora

Objavljeno

Pijem ga s vremena na vreme,izjutra rano jedem voće tako da ne pijem malteks rano ujutru.Ti vidi sama kad ti odgovara.Nadam se da će ti pomoći. ;)

Hvala,valjda oce,probacu pa cu vidjeti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok,preksjutra cu ga kupiti,jer vjerovatno nedeljom ne rade. Jel ga pijes ujutru isto kao sto se pije med?

Ne vidim svrhu uzimanja malteksa u tvom slucaju.Bacas pare,bolje kupi teglu meda. ;)Vitamin B je za kosu,kozu ,nokte itd.

Za umor,malaksalost i sl.tegobe uzmi magnezijum sumece tablete.

Megi. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod vas izgleda nema u prodaji običan paracentamol,al ako je panadol čist paracentamol,smeš.Osim ako nije onaj sa dodatkom kofeina.

Ima kod nas u prodaji običan paracetamol, ja ga uvek imam u kući.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćiro,evo sam našla sličicu da vidiš kako izgleda.

1.jpg

A gledaj da uzimaš dosta i voća. ;) Nadam se da će te umor proći.

CIRO voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne vidim svrhu uzimanja malteksa u tvom slucaju.Bacas pare,bolje kupi teglu meda. ;)Vitamin B je za kosu,kozu ,nokte itd.

Za umor,malaksalost i sl.tegobe uzmi magnezijum sumece tablete.

Vjeruj mi da svako jutro pijem med.Magnezijum sam isto uzela,ne sumeci nego u tabletama i nista mi nije bolje.Zato sam razmisljala o nekim drugim vitaminima. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možeš malteks kombinavati sa svačim.Npr ja naseckam bananu,pa je malo prelijem malteksom i samlevenim bademima.

A nekad naseckam po 100g badema,oraha,suvog grožđa,smokvi,lješnika.Onda propržim 50g susama pa stavim na dnu tegle,preko toga malteks plus med,i onda u toku dana prevrćem teglu na svaka 3 sata.Čisto da se sve lijepo sjedini.Eto,to ti je jedan recept,i baš je energičan :) .

CIRO voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod vas izgleda nema u prodaji običan paracentamol,al ako je panadol čist paracentamol,smeš.Osim ako nije onaj sa dodatkom kofeina.

Ja pitala u apoteci kažu ne dobijaju ga ima eferalgan šumeće to je isto paracetamol al gade mi se ovratne su,ovi ne dobijaju paracetamol,a ovaj je običan nije s kofeinom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima kod nas u prodaji običan paracetamol, ja ga uvek imam u kući.

Ja pitah kod nas nešto prestali s nabavkom ima zamena eferalgan al su odvratne muka mi od njih a imam glavobolje stalno moram nešto piti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pitala u apoteci kažu ne dobijaju ga ima eferalgan šumeće to je isto paracetamol al gade mi se ovratne su,ovi ne dobijaju paracetamol,a ovaj je običan nije s kofeinom

Znam da nisam ni ja mogla naći prošli put,onaj koji ja koristim.Kod nas je proizvođač Bosnalijek,barem ovaj što ja imam,ne znam ko je u Srbiji.Ako ti je mučnina od šumećih ja mislim da ima panadol koji je čist paracentamol i onaj što se zove extra tako nekako,al on sadrži kofein.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam običan e super hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam juce pila paracetamol,imala sam temp. i naravno uz konsultaciju dr.

pomoglo mi hvala Bogu...

Moja pesmica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,treba mi vas savet..Da li je neka pila tako nesto,i da li je imala problem?

Danas sam bila kod lekara -interniste.Imam malo ubrzan rad srca,i rekla mi je da pijem Propranolol mesec dana,a jos dojim.Da li ce smetati nesto?A ne znam kako odjednom da prestanem da dojim..

Inace posle porodjaja sam pila Verapamil mesec dana,i to su mi rekli da smem,ali za ovo nisam sigurna..Mada ona kaze da ne bi trebalo nista skoro od lekova da se pije..Ali ne bi ni trebalo nista da skodi mesec dana..

E sad ne znam sta da radim??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Huh,ja nemam pojma... :wacko: i nisam od neke koristi...

jel ti nije ta dr rekla nesto o tome? :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Huh,ja nemam pojma... :wacko: i nisam od neke koristi...

jel ti nije ta dr rekla nesto o tome? :mellow:

Pa kaze da skoro ne valja ni jedan lek da se pije,sem nekih..Ali eto meni je drugi internista kada sam pila Verapamil rekao da mogu..E sad ova mi nista nije konkretno rekla da moram da prestanem odma..Jer pijem verovatno samo mesec dana.

Tako da ne znam sta da radim,nista raspitacu se jos kod nekih doktora pa da vidim sta i oni kazu..

Kiki @ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada pijes neki lek a pri tom I dojis obavezno moras da se konsultujes sa lekarom. Nista na svoju ruku. Pitaj opet nekog lekara.

Kristina86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada pijes neki lek a pri tom I dojis obavezno moras da se konsultujes sa lekarom. Nista na svoju ruku. Pitaj opet nekog lekara.

Obavezno pitaj! ;)

Hocu pitacu obavezno. ;)
Kiki @ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.