Dojenje i konzumacija lekova

odgovora

Objavljeno

Da li ste tokom dojenja pili neke lekove i koje protiv bolova? Naravno uz konsultacije sa doktorom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam pila paracetamol, ali mi ništa nije pomogao... imala sam inače strašnu glavobolju... dr mi je rekla da mogu da popijem brufen, ali ja nisam smela posle toga da dojim nego sam se izmuzavala ceo dan, a njoj davala adaptirano mleko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam samo jednom popila Febricet jer me je glava ubijala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je ginekolog dao diklofen injekciju i rekao da mogu slobodno da dojim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a JA svasta su mi davali antibiotike i to u ogromniiiim kolicinama punih 42 dana....dobila mastitis radjena incizija i onda pre operacije inekcije cisto da probaju da razbiju ali corak onda radjena incijija i onda se pojave bakterije u mleku u toj dojci iondalecenje sa lekovima koji kako doktori kazu IDU sa dojenjem........NE ZNAM KAKO SAM IZDRZALA ISKRENO al hvala bogu proslo je i sacuvala sam mleko i bebac je oki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ste tokom dojenja pili neke lekove i koje protiv bolova? Naravno uz konsultacije sa doktorom.

Ja sam u ovoj trudnoci poslednji mesec isla sa otvorenom sedmicom,nisu smeli da mi izvade zub,da se ne bi pojavile neke komplikacije,i bili su u pravu posto sam svo vreme za vreme i nedelju dana po porodjaju umirala od bolova.A onda je zub izvadjen i tek tad pocinje teska muka,3 nedelje zarastanja rane i oporavka desnih,jos uvek me bole!!!! :blink::( A za svo to vreme samo sinacilin,amoksiklav,on je nesto bolji i febricet tablete zbog dojenja od kojih ti je bolje ukupno pola sata.Tako ako imate bolove pite panadol obican od 500,i molite se bogu da bolovi prodju...Sta smo mi zenske spremne da izdrzimo zarad nasih malih dusica :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u ovoj trudnoci poslednji mesec isla sa otvorenom sedmicom,nisu smeli da mi izvade zub,da se ne bi pojavile neke komplikacije,i bili su u pravu posto sam svo vreme za vreme i nedelju dana po porodjaju umirala od bolova.A onda je zub izvadjen i tek tad pocinje teska muka,3 nedelje zarastanja rane i oporavka desnih,jos uvek me bole!!!! :blink::( A za svo to vreme samo sinacilin,amoksiklav,on je nesto bolji i febricet tablete zbog dojenja od kojih ti je bolje ukupno pola sata.Tako ako imate bolove pite panadol obican od 500,i molite se bogu da bolovi prodju...Sta smo mi zenske spremne da izdrzimo zarad nasih malih dusica :wub:

Razumem te jer se i meni isto desilo. Izvadila sam zub hiruški kad je bebac imao 10 meseci. Dojila sam ga pa nisam smela da pijem lekove. Bilo je strašno, da poludiš. Mesec dana me je bolelo neizdrživo ali preživela sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam u kojoj temi da pitam, da li neko zna sme li propolis da se pije dok se doji? :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam u kojoj temi da pitam, da li neko zna sme li propolis da se pije dok se doji? :mellow:

JA SAM GA UZIMALA,KADA SAM IMALA KIJAVICU,PITALA SAM PEDIJATRA I REKLA MI JE DA SME.UZIMALA JEDNOM DNEVNO,10KAPI U VODU ILI CAJ,I TAKO PAR DANA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pila sam paracetamol i zbog zuba palitreks. To je sve ako se ne varam. Popila sam i brufen par puta, ali bebac je tad već imao više od godinu dana i mnogo manje sisao nego ranije.

A i propolis sam pila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pila sam paracetamol i amoksicilin. S obzirom da sam imala carski rez, privih 7 dana sam primala penicilin u bolnici, i dojila sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, zene, ne mogu da postignem. Tamo sam im slala pp da mi obrisu nalog, a zvala me i Mimce, pa sam sa njom pricala!

Dobro je mica, malo je tuzna. Prima longacef, jer su joj leukociti 24.2, a treba do 10. Sad cu da prosnjuram da li ima tema, da prekopiram post, da pitam sta to moze da bude. Sinoc je pala u nesvest, pa primala infuziju, tako da joj nisu dali da bude u Baby friendly, pa vidja Lakija na pola sata.

E da, trebala sam da pitam da li sme da ga doji kad prima Longacef?

SVe vas je pozdravila!

Sme da doji dok prima Longacef i dok ima infekciju.... taj problem sam i ja imala posle cr i donosili su mi bebu na podoj... u svakom slucaju kad joj donesu Lakija neka pita sestru ili nek sad vec potrazi neku ili nekog od dr i pita.

Pozdravi je puno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probudila sam se sa bolom u grlu,curenje nosa i sl.Sta da pijem,a dojim bebu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj ti je savet nista tako je meni bilopre neki dan malo virus malo alergija 3 dana sam bolovala,

cajem od zalfije ispiraj grlo, ono grr znas na sta mislim, na svakih pola sata, caj da bude mlak nikako vreo

za nos imas one pumpice strc sa alojom do 200din su u apoteci, ili obican fizioloski kao sto bebi ispiras tako i sebi

ako dobijes T onda smes paracetamol

smes i neke antibiotike ali ja ih izbegavam kad god mogu, narocito za vreme dojenja

odmaraj par dana ide vikend nadam se da neces biti sama, tj da ce tata biti malo vise angazovan oko bebca pa ti iskoristi da se max odmoris

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj ti je savet nista tako je meni bilopre neki dan malo virus malo alergija 3 dana sam bolovala,

cajem od zalfije ispiraj grlo, ono grr znas na sta mislim, na svakih pola sata, caj da bude mlak nikako vreo

za nos imas one pumpice strc sa alojom do 200din su u apoteci, ili obican fizioloski kao sto bebi ispiras tako i sebi

ako dobijes T onda smes paracetamol

smes i neke antibiotike ali ja ih izbegavam kad god mogu, narocito za vreme dojenja

odmaraj par dana ide vikend nadam se da neces biti sama, tj da ce tata biti malo vise angazovan oko bebca pa ti iskoristi da se max odmoris

Hvala,Nensi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema na cemu draga

proci ce brzo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam skoro imala upalu zbog koje mi je prepisan hemomicin, koji sam odbila da uzimam, jer uz njega ne sme da se doji. Penicilin ne smem. Sad se lecim cajevima i nadam da ce biti ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hemomicin, longacef, pancef, ciprocinal to je ono sto sam koristila od antibiotika a za sta mi je receno da sme uz dojenje, protiv bolova i temperature brufen i paracetamol, panadol. Bitno je da se ne prekoraci preporucena dnevna doza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

Interesuje me dali neka od vas je pila sedative dok je dojila, meni moj doktor je prepisao Helex 0.5mg po jednu tbl dnevnu, a dojim bebu koja ima 6 meseca.

Veoma sam nervozna i u nekoj teskoj depresiji sa kojom se borim vec mesecima, ali nista mi nije pomoglo, pa sam reila da se posavetujem sa lekara koji mi je prepisao helex i rekao da mi se je malo kasnije javila postporadjajna depresija.

Molim za vase misljenje i dali neka od vas ima slicno iskustvo <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam bas koliko je to pametno. Sta ti je rekao doktor, smes li da dojis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste mogu slobodno da dojim, ali da popijem lek iskljucivo posle dojenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno mislim da nemaš razloga da se sikiraš i da ga slobodno piješ posle podoja. Svaki lek koji se pije (a dojiš) preporučuje se posle podoja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako dr kaze nemas brige. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, imam problem sa depresijom! Moja beba ima nesto vise od 3 meseca i dojim je... lekar mi je prepisao bromazepan, ali bih volela da nastavim dojenje... na halo-bebe su mi rekli da probam sa PERSEN-om i danas sam ga uzela... mada me zabrinulo ono sto pise u uputstvu...

Molila bih za necije iskustvo ili neki strucni savet... sta je to sto smem da uzmem a sto moze da me smiri bez bromazepana???

Inace pijem caj od maticnjaka i nane... ne pomaze mnogo, najveca kriza mi je kad svane...

Hvala veliko unapred!

Pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.