Dojenje posle godine dana

odgovora

Objavljeno

Sta, nema vise mlecnih proizvoda???

Ne razumem pitanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, ovo sa tronošcem spada u tzv. "urbane legende". Svako zna nekog ko je za mamom trčao i tražio da sisa, a mama sa sobom nosila stolicu, samo niko ne spominje dete od jedne godine, veće decu od 3-4. Inače, dete sa godinu dana je beba i nema ništa neobično u tome da sisa. Drugo, ne znam šta će mami posebna stolica da podoji dete?! To je lako i prirodno i uvek se može naći način.

Meni je mnogo manje lepo kada vidim bebe da piju AD mleko na flašicu, nego kada ih vidim da sisaju. Ne znam šta bi tu uopšte i moglo da bude gadno kada se radi o malim anđelima koji samo traže ljubav i toplinu. Ovaj svet je pun gadosti, nasilja, zločina i perverzija, e, to je zaista odvratno.

Znaci kad ne doje nema topline i ljubavi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A šta postaju ženska deca koja duže sisaju?

Mislim da je takvo gledište nepromišljeno.

Zenska postaju maamiine maze...

Ne razumem pitanje.

Pa kazes da nicije mleko ne dajes jer nije potrebno ni korisno.

Mislim da je ovo nepromisljeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci kad ne doje nema topline i ljubavi?

Ništa ne može da zameni dojenje. Takva snažna emotivna veza između majke i deteta ničim ne može da se zameni niti nadomesti.

Administratori, ovo je sve OT, prebacujete u adekvatne teme o dojenju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete nije sisalo posle cetvrtvog meseca, a kad je imao 11 meseci ja sam se vratila na poso i od tad zbog posla odsutna 12 sati dnevo, a moje dete je vezano za mene mislim i vise nego sto bi trebalo. A sa 10 meseci je prestao i da pije mleko (gurala sam mu kad zaspi).

Vezanost dece sa majkma ne bih povezala sa dojenjem, nego sa time koliko detetu uopste posvecujete paznju. Ma kog uzrasta deca bila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenska postaju maamiine maze...

Pa kazes da nicije mleko ne dajes jer nije potrebno ni korisno.

Mislim da je ovo nepromisljeno.

Vidiš, ja sam "razbijanju zablude o korisnosti (pa čak u današnje vreme i o štetnosti industrijskog) kravljeg mleka" posvetila dane, mesece, pa sad već i godine i mogla bih stranice da ti ispišem na tu temu, ali ti sigurno ne bi mogla o malo dubljoj analizi tih "maminih sinova i maminih maza koje nastaju kao posledica podsvesne želje mame da su im deca privrženija te stoga doje decu duže od 6-7 meseci".

Ali, i o tome sam pisala negde na forumu. Ako te iole zanima moje obrazloženje, potražiću. Mene tvoje zaista zanima oko tih maminih sinova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete nije sisalo posle cetvrtvog meseca, a kad je imao 11 meseci ja sam se vratila na poso i od tad zbog posla odsutna 12 sati dnevo, a moje dete je vezano za mene mislim i vise nego sto bi trebalo. A sa 10 meseci je prestao i da pije mleko (gurala sam mu kad zaspi).

Vezanost dece sa majkma ne bih povezala sa dojenjem, nego sa time koliko detetu uopste posvecujete paznju. Ma kog uzrasta deca bila.

Mislim da velikog uticaja na to koliko će dete biti vezano za rodetelje ima i sam karakter deteta. Neka deca su emotivnija i osetljivija, isto kao i što su i odrasli. Mislim da to nema veze ni sa dojenjem, ni sa posebnim posvećivanjem pažnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidiš, ja sam "razbijanju zablude o korisnosti (pa čak u današnje vreme i o štetnosti industrijskog) kravljeg mleka" posvetila dane, mesece, pa sad već i godine i mogla bih stranice da ti ispišem na tu temu, ali ti sigurno ne bi mogla o malo dubljoj analizi tih "maminih sinova i maminih maza koje nastaju kao posledica podsvesne želje mame da su im deca privrženija te stoga doje decu duže od 6-7 meseci".

Ali, i o tome sam pisala negde na forumu. Ako te iole zanima moje obrazloženje, potražiću. Mene tvoje zaista zanima oko tih maminih sinova.

Deca sisaju dok im se sisa. Nijedna majka ne može naterati dete koje više neće da sisa i okreće glavu od dojke da i dalje sisa.

paper_moon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da velikog uticaja na to koliko će dete biti vezano za rodetelje ima i sam karakter deteta. Neka deca su emotivnija i osetljivija, isto kao i što su i odrasli. Mislim da to nema veze ni sa dojenjem, ni sa posebnim posvećivanjem pažnje.

Dete moze da bude emotivno a da nema nikakvu paznju roditelja, i ja verujem da takvo dete ne moze biti vezano za iste.

Ne sporim karakter deteta, ali se i dalje drzim svog da vezanost zavisi i od paznje koju detetu posvecujete ili ne (dete koje je majka napustila a emotivno je ne moze sigurno biti za nju vezano i biti mamin sin ili cera...)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke drage...diskutujte vi koiko hoćete.ALI...uvek ima ono ali...nešto je crno ili belo....ne slažem se sa onim da 'SVAKA MAJKA ZNA ŠTA JE NAJBOLJE ZA NJENO DETE'...jer mnoge stvari nisam znala ni posle 3. deteta...zbog nekih zdrastvenih problemčića morala sam a i ŽELELA da naučim i kosilo se sa tim šta sam ja mislila da je najbolje a u stvari nije bilo...elem...evo dojim Anđu još uvek i jako sam ponosna na sebe (bez lažne skromnosti) što i pored 3 starije dece i obaveza prema njima,mužu i komplet porodici,uspevam da funkcionišem i pored buđenja noću,a lakše bi mi bilo ,jel,da sam je 'navukla' na flašicu i divota!!!!!

I još nešto...pre nekih par godina sam čula da je najteža droga marihuana..a zašto...zato što se tako počinje...od nje...pa onda se traže jače stvari!!!!!

Ovo podebljano sam rekla zato što je ovaj post napisan u temi 'neodgovorno ponašanje roditelja',a videla sam da se diskutuje i o tome....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne 6-7, vec 7-8. Vec ako se prate "knjizevna i naucna" pravila dete ima sta da iskoristi iz maminog mleka od 6 meseci. Posle toga to mu je kao obicno mleko. Ne vidim potrebu za tim. Zgranula sam se kad sam cula da je moja drugarica sa godinu i po vukla tronsku za sobom i vikala "daj sisu", onda je njena mama uzme i nadoji... :blink: Mislim, WTF???

Mislim da je ovo jako nepromišljeno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne 6-7, vec 7-8. Vec ako se prate "knjizevna i naucna" pravila dete ima sta da iskoristi iz maminog mleka od 6 meseci. Posle toga to mu je kao obicno mleko. Ne vidim potrebu za tim. Zgranula sam se kad sam cula da je moja drugarica sa godinu i po vukla tronsku za sobom i vikala "daj sisu", onda je njena mama uzme i nadoji... :blink: Mislim, WTF???

Malo oko terminologije u ovom postu:

Ja kao profesor književnosti ne mogu da odgonetnem koja se književna pravila odnose na dojenje :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ništa ne može da zameni dojenje. Takva snažna emotivna veza između majke i deteta ničim ne može da se zameni niti nadomesti.

Administratori, ovo je sve OT, prebacujete u adekvatne teme o dojenju!

Ovo me bas prodrmalo. Nisam mogla da dojim bebu zbog toga sto je to bilo neizvodljivo, jedno vreme sam mu nosila mleko, ali je onda odjednom prestalo nije vise ni kapi imalo, sada je na adaptiranom. Ionako smatram da sam ga ostetila jer nisam uspela da odrzim mleko bar jos neko vreme, ali nisam znala da nasa emotivna veza zavisi od toga. Pruzam mu svu ljubav i paznju koliko znam i umem, ali ako je ovo zaista tacno onda sam i sebi i njemu uskratila puno. Sto se mene tice, da sam mogla dojila bih ga dokle god bi on zeleo, bez ustrucavanja sta ce ko reci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidiš, ja sam "razbijanju zablude o korisnosti (pa čak u današnje vreme i o štetnosti industrijskog) kravljeg mleka" posvetila dane, mesece, pa sad već i godine i mogla bih stranice da ti ispišem na tu temu, ali ti sigurno ne bi mogla o malo dubljoj analizi tih "maminih sinova i maminih maza koje nastaju kao posledica podsvesne želje mame da su im deca privrženija te stoga doje decu duže od 6-7 meseci".

Ali, i o tome sam pisala negde na forumu. Ako te iole zanima moje obrazloženje, potražiću. Mene tvoje zaista zanima oko tih maminih sinova.

Evo, potražila sam, pa sam i našla :D

Kravlje mleko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve mogu da razumem, i da zena ne moze da se izbori sa problemima u svojoj glavi, da joj je mucno da doji, i da nema snage da se izbori da odrzi mleko, ma puno toga mogu da shvatim iako sama nisam imala tih problema, ali da je nekom odvratno :blink: kad vidi da dete od godinu dana i dalje sisa, e pa to mi nikako nije jasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve mogu da razumem, i da zena ne moze da se izbori sa problemima u svojoj glavi, da joj je mucno da doji, i da nema snage da se izbori da odrzi mleko, ma puno toga mogu da shvatim iako sama nisam imala tih problema, ali da je nekom odvratno :blink: kad vidi da dete od godinu dana i dalje sisa, e pa to mi nikako nije jasno.

Da! Jel' nekoj od vas odvratno kada se dete baca na pod i mlati rukama i nogama uz dreku zato sto mu je pre samo sekund receno da nemoze nesto? E tako ja dozivljavam tu decu koja su umela da nauce na nosu, da nauce da pricaju, da hodaju, a nemogu bez mamine sise. Takvi se sutra hvataju za maminu suknju. One koje nemogu da doje, a htele bi da dete bude vezano za njih, one kupiji, maze dete, ne daju mu da zaplace i sl. I takva deca ne pustaju maminu suknju. E zato mi je odvratno.

A to, da deca sama odustaju od dojenja... Hmmm, moze biti, a nemora. Znam jednu mamu koja mi je rekla da njen muz obozava ukus njenog mleka i da joj vrlo rado pomalo stimulira dojku u toku seksa kako bi koju kap pokupio... Sta sad, treba njegova mama da ponovo dobije mleko jer njen sinak voli da sisa?

A zamislite sad, zene koje nisu nosile svoje dete, vec su ga usvojile, i naravno nisu ga ni dojile, one nemaju nikakvu konekciju sa detetom? Jel' da?

A vezano za Vutru cu odgovoriti u neodgovornim roditeljima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da! Jel' nekoj od vas odvratno kada se dete baca na pod i mlati rukama i nogama uz dreku zato sto mu je pre samo sekund receno da nemoze nesto? E tako ja dozivljavam tu decu koja su umela da nauce na nosu, da nauce da pricaju, da hodaju, a nemogu bez mamine sise. Takvi se sutra hvataju za maminu suknju. One koje nemogu da doje, a htele bi da dete bude vezano za njih, one kupiji, maze dete, ne daju mu da zaplace i sl. I takva deca ne pustaju maminu suknju. E zato mi je odvratno.

A to, da deca sama odustaju od dojenja... Hmmm, moze biti, a nemora. Znam jednu mamu koja mi je rekla da njen muz obozava ukus njenog mleka i da joj vrlo rado pomalo stimulira dojku u toku seksa kako bi koju kap pokupio... Sta sad, treba njegova mama da ponovo dobije mleko jer njen sinak voli da sisa?

A zamislite sad, zene koje nisu nosile svoje dete, vec su ga usvojile, i naravno nisu ga ni dojile, one nemaju nikakvu konekciju sa detetom? Jel' da?

A vezano za Vutru cu odgovoriti u neodgovornim roditeljima.

Dobro, to su predrasude, i tesko da ih se mozes osloboditi ako si vec ubedjena da je to tako.

Licno ne mislim da ne moze da se uspostavi konekcija sa detetom ako ga mama nije dojila, ili ako ga je kratko dojila itd. Na to utice 1001 faktor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da! Jel' nekoj od vas odvratno kada se dete baca na pod i mlati rukama i nogama uz dreku zato sto mu je pre samo sekund receno da nemoze nesto?

Nije mi odvratno :D ! To najiskrenije kažem. Potpuno je prirodno, normalno i očekivano za neki uzrast.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da! Jel' nekoj od vas odvratno kada se dete baca na pod i mlati rukama i nogama uz dreku zato sto mu je pre samo sekund receno da nemoze nesto? E tako ja dozivljavam tu decu koja su umela da nauce na nosu, da nauce da pricaju, da hodaju, a nemogu bez mamine sise. Takvi se sutra hvataju za maminu suknju. One koje nemogu da doje, a htele bi da dete bude vezano za njih, one kupiji, maze dete, ne daju mu da zaplace i sl. I takva deca ne pustaju maminu suknju. E zato mi je odvratno.

Ne, nije mi odvratno, šta više imam razumevanja za tu fazu u razvoju, o kojoj ti, bojim se, još uvek ne znaš ništa, ali mi je to razumljivo, jer ni ja nisam ništa o tome znala dok mi je beba bila jako mala. To je faza koju svako dete prolazi, sa razlikom što je kod nekih izraženija nego kod drugih. I o tome ima dosta pisanog na forumu. To je faza kada počinje razlika između želja i mogućnosti. I naravno da dete reaguje burno kada se susreće sa tim. Neko više neko manje, ali svako dete će reagovati i proći kroz to. I tvoje kada dođe vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A to, da deca sama odustaju od dojenja... Hmmm, moze biti, a nemora. Znam jednu mamu koja mi je rekla da njen muz obozava ukus njenog mleka i da joj vrlo rado pomalo stimulira dojku u toku seksa kako bi koju kap pokupio... Sta sad, treba njegova mama da ponovo dobije mleko jer njen sinak voli da sisa?

Vidiš, ovo što si napisala nema veze sa dojenjem dece. To je perverzija, protivprirodno je i nenormalno i zato je potpuno odvratno. Inače, ne znam što si to napisala i šta si time htela da kažeš na ovoj temi.

paper_moon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da! Jel' nekoj od vas odvratno kada se dete baca na pod i mlati rukama i nogama uz dreku zato sto mu je pre samo sekund receno da nemoze nesto? E tako ja dozivljavam tu decu koja su umela da nauce na nosu, da nauce da pricaju, da hodaju, a nemogu bez mamine sise. Takvi se sutra hvataju za maminu suknju. One koje nemogu da doje, a htele bi da dete bude vezano za njih, one kupiji, maze dete, ne daju mu da zaplace i sl. I takva deca ne pustaju maminu suknju. E zato mi je odvratno.

A to, da deca sama odustaju od dojenja... Hmmm, moze biti, a nemora. Znam jednu mamu koja mi je rekla da njen muz obozava ukus njenog mleka i da joj vrlo rado pomalo stimulira dojku u toku seksa kako bi koju kap pokupio... Sta sad, treba njegova mama da ponovo dobije mleko jer njen sinak voli da sisa?

A zamislite sad, zene koje nisu nosile svoje dete, vec su ga usvojile, i naravno nisu ga ni dojile, one nemaju nikakvu konekciju sa detetom? Jel' da?

A vezano za Vutru cu odgovoriti u neodgovornim roditeljima.

Odakle tolika mržnja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odakle tolika mržnja?

Napisala sam. Ne volim to da vidim. Na to se zgranjavam kao kad cujem da se neko slaze da se od prvog dana daje bebi med pod izgovorom da su med i mleko najbolje sto priroda ima da ponudi, kako je bolje da ga jedes kao preventivu a ne kao lek, kako njima nista ne fali zato sto svaki dan uzimaju po kasicicu i tako dalje. I, sto je prirodno da dete doji do 2 a ne do 3 godine? Sta se to promeni u njemu ili u majci pa je danas ok, a sutra nije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da! Jel' nekoj od vas odvratno kada se dete baca na pod i mlati rukama i nogama uz dreku zato sto mu je pre samo sekund receno da nemoze nesto? E tako ja dozivljavam tu decu koja su umela da nauce na nosu, da nauce da pricaju, da hodaju, a nemogu bez mamine sise. Takvi se sutra hvataju za maminu suknju. One koje nemogu da doje, a htele bi da dete bude vezano za njih, one kupiji, maze dete, ne daju mu da zaplace i sl. I takva deca ne pustaju maminu suknju. E zato mi je odvratno.

A to, da deca sama odustaju od dojenja... Hmmm, moze biti, a nemora. Znam jednu mamu koja mi je rekla da njen muz obozava ukus njenog mleka i da joj vrlo rado pomalo stimulira dojku u toku seksa kako bi koju kap pokupio... Sta sad, treba njegova mama da ponovo dobije mleko jer njen sinak voli da sisa?

A zamislite sad, zene koje nisu nosile svoje dete, vec su ga usvojile, i naravno nisu ga ni dojile, one nemaju nikakvu konekciju sa detetom? Jel' da?

A vezano za Vutru cu odgovoriti u neodgovornim roditeljima.

:blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

B.mama super su mi tvoji odgovori, svuda se samo cudis :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

B.mama super su mi tvoji odgovori, svuda se samo cudis :lol: :lol: :lol:

Ja se danas ne mogu nacuditi, i sve se pitam da nisam mozda ja luda :unsure: :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.