Dojenje posle godine dana

odgovora

Objavljeno

Ko ima iskustva molim za savjet.Planiram dojiti bebu do njene druge godine,ali kad napuni godinu dana,ja moram na posao.Pitanje je kako beba da se uspava dok sam ja na poslu,ona spava u 11 i u 8 ujutru,a uspavljuje se dok siki?Da li ce ona zaspati,bez suza :( ,ako je neko drugi pored nje..Jako mi je tesko,i sve vise razmisljam sto se blizi njen rodjendan..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko ima iskustva molim za savjet.Planiram dojiti bebu do njene druge godine,ali kad napuni godinu dana,ja moram na posao.Pitanje je kako beba da se uspava dok sam ja na poslu,ona spava u 11 i u 8 ujutru,a uspavljuje se dok siki?Da li ce ona zaspati,bez suza :( ,ako je neko drugi pored nje..Jako mi je tesko,i sve vise razmisljam sto se blizi njen rodjendan..

Imate vi jos puuuuuuno vremena da ona promeni ritam jos x puta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jos uvijek dojim i planiram tako do daljnjeg, iako ima mnogo zacudjenih pogleda pri pomenu da Andja jos uvijek sisa. nekad mi je to smetalo,sad vise ne.

Andjela slabo jede pa je uglavnom konstatacija(ponekad i precutna :rolleyes: da bi bolje jela da ne sisa... :lol:

Mali Idjos voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da se upisemo :rolleyes: Mislim da moje luce nema nameru jos skoro da prestaje...a ni ja...

Mali Idjos voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da se upisemo :rolleyes: Mislim da moje luce nema nameru jos skoro da prestaje...a ni ja...

:) Samo uživajte..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da se moja beba sama odbija od sike. Vec nocima nece da siki, cim NAS vidi zagrize cuclu i ne pusta je :) Juce ujutro nije htjela, ali danas, negdje pred zoru, jeste.

Necu je siliti, naravno, mada bih voljela da siki barem jos mjesec-dva, dok prodje ova jesen sa skoro tropskim vrucinama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce u parku mi neka baba savetovala da proverim sa pedijatrom da li je moje mleko i dalje ok, da se nesto slucajno nije "pokvarilo". Rekla mi je to mrtva ozbiljna, u fazonu, mozda moze da joj skodi, ipak je ona velika, proverite vi to... :o :o :o :o :o :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha ;D i meni su to rekli par puta :rolleyes: da se pokvari mleko nakon godinu dana...

Jao pis, ima rok trajanja :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahaha znači tvoja beba sada pije u stvari kiselo mleko... ili možda jogurt...

Što je najgore ti biseri ne dolaze samo od baba već i od relativno mlađih ljudi. Ja sam se šokirala kada mi je to pomenula jedna žena koja ima oko 40ak godina. Ja već sada osećam da ću morati da se pravdam pred okolinom zašto dojim bebu preko godinu dana. (mada S ima tek 3 meseca ali se ja nadam da će želeti da sisa duže od 12 meseci ;) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahaha znači tvoja beba sada pije u stvari kiselo mleko... ili možda jogurt...

Što je najgore ti biseri ne dolaze samo od baba već i od relativno mlađih ljudi. Ja sam se šokirala kada mi je to pomenula jedna žena koja ima oko 40ak godina. Ja već sada osećam da ću morati da se pravdam pred okolinom zašto dojim bebu preko godinu dana. (mada S ima tek 3 meseca ali se ja nadam da će želeti da sisa duže od 12 meseci ;) )

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja ovo prvi put cujem! Ok, vec su mi govorili da mleko sada nema nikakvog efekta, to jos i mogu da razumem ali da moze da skodi :o :o :o. Majko mila sta cu sve cuti!

Ana*, ona obozava jogurt, mozda me zato non stop spopada da sisa :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto objašnjenja ;)

A inače ja lično mislim da mleko i dalje ima neku svoju funkciju tj sam čin dojenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cin dojenja naravno,tu nema dileme.e sad,da li zaista ima neku nutritivnu vrednost,to stvarno ne znam. A to da moze da skodi necu ni da komentarisem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa naravno da majčino mleko ima nutritivnu vrednost i nakon 12 meseci!!! Bože, pa ne pretvori se mleko posle godinu dana u vodu!! I te kako ima veliku ulogu u ishrani bebe. U krajnjem slučaju neuporedivo bolju i veću nego kravlje mleko!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beba preko majcinog mleka do 8. meseca zivota dobija 70% energetskih potreba, od 9. do 11. meseca 55%, a od 12. do 23. meseca 40%.

Hellen, andisam, Miva i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi jos sikimo. Svi se iscudjavaju, cak i majka rodjena, i svi su najpametniji, svako ima savet (koji ne trazim) kako da je odviknem. Sestra mi je cak predlozila da je odvedem kod nje na 3-4 dana, bozemesacuvaj pa da navucem traumu detetu, odjednom nema mame, nema sike, nepoznato okruzenje, ma to ne bih uradila ni u ludilu. Ja se sve nadam prestace sama da siki. To bi najbolje bilo, za nju, ali tako nesto tesko sa ce se desiti, ona oooobozava da siki, tako uziva, oci joj cakle, kad vidi sisu hoce iz koze da iskoci od srece. Neka je, kad budemo spremne pa cemo se odvikavati, ne zurimo nigde. Uhvati me nekad neki neizdrz, da ne mogu vise, kad me cevci po celi noc, sad trenutno (sinoc i preksinoc tacnije :D ) siki samo dva puta nocu pa mi je to ok , i preko dana 2-3 puta, kako kad.

Smey, Hellen, Miva i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja samo ne znam koje je usadio ljudima vjerovanje da je preko godinu dana dojenje out,a da vjeruju vjeruju.I sama sam mislila da je beba velika sa godinu dana dok nisam došla u situaciju da se uvjerim kako je to prazna priča.Rdite onako kako vi osjećate,a sa okolinom o dojenju samo debeli zidovi i tačka.

Megi. i Smey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene nemam vise lajkova..

Evo i mi jos uvek sikimo..I meni svi govore sta cekas vise,ukidaj dojenje..

A ja ne mogu tek tako odjednom da ukinem,planiram polako..Ipak 2 godine nije malo..

I to sto neki pricaju da mleko nije kvalitetno posle godinu,ko sto moja sveki kaze..da je ko voda <_<:blink: Naprotiv kvalitetno je i dalje,i sto kaze Phoenih,bolje nego kravlje..

I juce kada smo bili u goste,svi se cude,bece sto ja dojim jos uvek..svaki put kad dodjem ja dojim..Ma vise su mi preko glave svi..Naprotiv ne nerviram se ja,briga me nek prica ko sta hoce,ja najbolje znam,kako i sta..

Kaze mi mi muzeva sestra,ja sam dojila do 21 meseca,ja mislim da je to dosta,ovo posle je previse..Ma zeno ti si dojila koliko si htela,ja cu da dojim i do skole ako treba to je moje,i tacka..Nema rasprave vise oko toga,i bilo ceka sto se tice mog deteta..Moje dete,moja stvar..

Hellen, Mejja, paper_moon i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zavisi kako su kome sta sistemastki utucavali u glavu..pa neki, jelte, tvrde samo prvih 6 meseci je i vise nego dovoljno (jer su oni tako radili <_< ) neki tvrde eto do godinu dana, preko toga "nema potrebe", a neki cak idu tako daleko da ogovaraju mame koje doje dete od 2 godine..kolutaju ocima, i kao IJuuuuu ona i DALJE doji..cak su meni tako rekli za jednu poznanicu sa zgrazavanjem (a ta sto mi je rekla - je kao dojila dete 4-5 meseci, kaze mala sama odbila (aha!), a keks joj daje inace otkad se rodila prakticno)

Ja sam rekla pa sta ako doji (mala ima 22 meseca inace..) i treba da doji, do 2 godine minimum :D :D

Ne razumem sto je tolika hajka na mame koje doje preko godinu, preko godinu i po, ili preko 2..i to od strane onih koje su malo dojile..valjda da dokazu same sebi da nisu one pogresile i prerano prestale, nego, ove druge, preteruju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene nemam vise lajkova..

Evo i mi jos uvek sikimo..I meni svi govore sta cekas vise,ukidaj dojenje..

A ja ne mogu tek tako odjednom da ukinem,planiram polako..Ipak 2 godine nije malo..

I to sto neki pricaju da mleko nije kvalitetno posle godinu,ko sto moja sveki kaze..da je ko voda <_<:blink: Naprotiv kvalitetno je i dalje,i sto kaze Phoenih,bolje nego kravlje..

I juce kada smo bili u goste,svi se cude,bece sto ja dojim jos uvek..svaki put kad dodjem ja dojim..Ma vise su mi preko glave svi..Naprotiv ne nerviram se ja,briga me nek prica ko sta hoce,ja najbolje znam,kako i sta..

Kaze mi mi muzeva sestra,ja sam dojila do 21 meseca,ja mislim da je to dosta,ovo posle je previse..Ma zeno ti si dojila koliko si htela,ja cu da dojim i do skole ako treba to je moje,i tacka..Nema rasprave vise oko toga,i bilo ceka sto se tice mog deteta..Moje dete,moja stvar..

E upravo to sam htela da kazem :) Pa da, one su savrsene, i dokle doje one - to je optimalno!

Meni je jedna rekla da je ona dojila prvih 6 meseci, i mene savetovala da tad prestanem, jer sve posle toga nema nikakvog znacaja za bebu..komplex Boga, valjda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene nemam vise lajkova..

Evo i mi jos uvek sikimo..I meni svi govore sta cekas vise,ukidaj dojenje..

A ja ne mogu tek tako odjednom da ukinem,planiram polako..Ipak 2 godine nije malo..

I to sto neki pricaju da mleko nije kvalitetno posle godinu,ko sto moja sveki kaze..da je ko voda <_<:blink: Naprotiv kvalitetno je i dalje,i sto kaze Phoenih,bolje nego kravlje..

I juce kada smo bili u goste,svi se cude,bece sto ja dojim jos uvek..svaki put kad dodjem ja dojim..Ma vise su mi preko glave svi..Naprotiv ne nerviram se ja,briga me nek prica ko sta hoce,ja najbolje znam,kako i sta..

Kaze mi mi muzeva sestra,ja sam dojila do 21 meseca,ja mislim da je to dosta,ovo posle je previse..Ma zeno ti si dojila koliko si htela,ja cu da dojim i do skole ako treba to je moje,i tacka..Nema rasprave vise oko toga,i bilo ceka sto se tice mog deteta..Moje dete,moja stvar..

Super mi je ova njena granica 21 mesec :D hahaha, macka je bas haos!!!

Meni cesto nedostaje dojenje i jos uvek mi je nekako tesko i zao sto je Stefan samo tako sam od sebe prestao da doji. Mislim da bi mi bilo lakse da sam se mucila sa odvikavanjem nego ovako..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni samo nije jasno što te što se zgražavaju daju detetu drugo mleko,ako smatraju da mu nije potrebno..No dobro,verovatno je Hellen u pravu,da neko opravdava sebe,ja nisam o tome razmišljala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad smo Sara i ja bile u bolnici jednu noć sestra nije.mogla čudu da se načudi što ona još sisa :D ulazila je sto puta u sobu da vidi jel to ona stvarno sisa sa kometarima: Ma ona to samo kobajagi umesto cucle, ma nemate vi mleka, jeste sigurni da ima mleka? itd... ne kapiram šta jju boli briga koliko mleka imam i da li moje dete 'cucla' sisu, njene sise niko nije tražio, ne kapiram koji joj je andrak :D

Smey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beba preko majcinog mleka do 8. meseca zivota dobija 70% energetskih potreba, od 9. do 11. meseca 55%, a od 12. do 23. meseca 40%.

Ovo nisam znala ali na to sam mislila kada sam rekla da ne znam da li mleko ima nutritivnu vrednost u ovom uzrastu, pretpostavila sam da procenat iskoristivosti mleka opada jer beba jede i druge namirnice. Kako god, da skodi ne moze a ljudi su stvarno cudni do kakvih sve zakljucaka dodju...a neki su samo bezobrazni i zavidni <_<

Moja pesmica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.