Dojenje posle godine dana

odgovora

Objavljeno

A šta će javiti za koji mesec?

SZO ce uskoro objaviti da vise nije najbolja preporuka da se bebe doje ISKLJUCIVO 6 meseci kao sto su to propagirali poslednjih meseci, kao i da TREBA voda da se daje od prvog dana bez obizra na dojenje.

Pitam se da li smo svi zamorcici ludih glava?Nista drugo.

A odakle Vi to znate sad ako ce biti tek za koji mesec? Jel moze neki link da se bolje uputim? A zasto su promenili misljenje?

Nema potrebe da persiramo jedni drugima. Imam prijatelja u organizaciji.

Obajsnjenje je naravno jednostavno: potreba za uvodjenjem cvrste hrane je individualna. Neke bebe ce poceti sa 4 meseca, neka sa 6 a neka cak sa 8 meseci.

U svakoj namirnici se nalazi neki procenat vode. U majcinom mleku, kazu ima 70%, ali nikada nisu naveli koliko u majcinom mleku ima masti. Naravno, beba ce opstati bez vode, ali nije sustina da u 21.veku bebe ''opstaju''.

Sumnjam, iskreno, da ce biti detaljnog objasnjenja. Ovo je nazvanicno objasnjenje.

Nema, naravno, jos nikakvog linka jer se sada koplja lome u politicko-ekonomskom konteksu.

Ako iko misli da SZO kao organizacija se bavi samo naukom,grdno se vara. ;)

ma oni non-stop nesto izmisljaju...danas ovako,sutra onako...

To i jeste sustina njihovog delanja. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SZO ce uskoro objaviti da vise nije najbolja preporuka da se bebe doje ISKLJUCIVO 6 meseci kao sto su to propagirali poslednjih meseci, kao i da TREBA voda da se daje od prvog dana bez obizra na dojenje.

Pitam se da li smo svi zamorcici ludih glava?Nista drugo.

Nema potrebe da persiramo jedni drugima. Imam prijatelja u organizaciji.

Obajsnjenje je naravno jednostavno: potreba za uvodjenjem cvrste hrane je individualna. Neke bebe ce poceti sa 4 meseca, neka sa 6 a neka cak sa 8 meseci.

U svakoj namirnici se nalazi neki procenat vode. U majcinom mleku, kazu ima 70%, ali nikada nisu naveli koliko u majcinom mleku ima masti. Naravno, beba ce opstati bez vode, ali nije sustina da u 21.veku bebe ''opstaju''.

Sumnjam, iskreno, da ce biti detaljnog objasnjenja. Ovo je nazvanicno objasnjenje.

Nema, naravno, jos nikakvog linka jer se sada koplja lome u politicko-ekonomskom konteksu.

Ako iko misli da SZO kao organizacija se bavi samo naukom,grdno se vara. ;)

To i jeste sustina njihovog delanja. <_<

ma u stvari nije ni bitno sta oni preporucuju. najbitnije po menji sta svaka majka oseca da je najbolje za njeno dete. mada ipak smo sisari i kod svakog sisara postoji vreme kad ne jede i ne pije nista osim majcinog mleka.

i da, majcino mleko ima oko 2% masti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mada ipak smo sisari i kod svakog sisara postoji vreme kad ne jede i ne pije nista osim majcinog mleka.

Sa ovim se baš i ne slažem jer nije isti "sastav" da ne kažem odnos vode u organizmu kod svih sisara. Bar je ovo moja logika.

Ali na kraju

ma u stvari nije ni bitno sta oni preporucuju. najbitnije po menji sta svaka majka oseca da je najbolje za njeno dete.

APSOLUTNO SE SLAŽEM!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SZO ce uskoro objaviti da vise nije najbolja preporuka da se bebe doje ISKLJUCIVO 6 meseci kao sto su to propagirali poslednjih meseci, kao i da TREBA voda da se daje od prvog dana bez obizra na dojenje.

Pitam se da li smo svi zamorcici ludih glava?Nista drugo.

Isto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Videces za koji mesec. ;)

Da li one misle da ako dete sisa sa 13 meseci ne jede nista osim maminog mleka? Te kao da su pale sa Marsa. :lol: Doticne individue mora da misle da dete sisa jos uvek na 3 sata. :lol: Ne mogu da verujem vise koliko ogranicenih umova ima.

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam, znam-upravu si. Do tad nisam ni razmisljala toliko o zdravlju i stetnosti. Kazu da treba 3 godine, ja sam samo 7 meseci. Ali to ne znaci da treba da podrzim mame koje i za vreme trudnoce unose nikotin i sve ostale stetne sastojke iz cigareta bez imalo grize savesti. Izvini, ali meni je to jako ruzno (ne zelim vise da pisem odvratno jer sam vas time iziritirala)

Upravo tako. Mislim da je rec "odvratno" ipak bila okidac. Meni je mnogo ruzno da dete sisa nesto preko 7-8 meseci, ne bitno da li je palac, cuca ili sisa u pitanju, i ne podrzavam to, i mislim da je to najodvratnije, ali ako je njima lakse tako, ako je deteu ugodno, ako tako zele, neka im, samo, ja se ne slazem. No, svako ima svoj nacin gledanja na stvari i svakome se to cini kao ispravno, najbolje ili kako vec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo tako. Mislim da je rec "odvratno" ipak bila okidac. Meni je mnogo ruzno da dete sisa nesto preko 7-8 meseci, ne bitno da li je palac, cuca ili sisa u pitanju, i ne podrzavam to, i mislim da je to najodvratnije, ali ako je njima lakse tako, ako je deteu ugodno, ako tako zele, neka im, samo, ja se ne slazem. No, svako ima svoj nacin gledanja na stvari i svakome se to cini kao ispravno, najbolje ili kako vec.

Izvini što odlazim u OT, ali me iskreno zanima zašto ti je najodvratnije ako dete sisa duže od 6-7 meseci? Šta je u tome, po tebi, najodvratnije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini što odlazim u OT, ali me iskreno zanima zašto ti je najodvratnije ako dete sisa duže od 6-7 meseci? Šta je u tome, po tebi, najodvratnije?

Ovo se i ja pitam :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo se i ja pitam :unsure:

I ja :blink: . Pored svih gadosti i odvratnosti na ovom svetu da nekome tako nešto, potpuno prirodni i neiskvareno, bude najodvratnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini što odlazim u OT, ali me iskreno zanima zašto ti je najodvratnije ako dete sisa duže od 6-7 meseci? Šta je u tome, po tebi, najodvratnije?

Ne 6-7, vec 7-8. Vec ako se prate "knjizevna i naucna" pravila dete ima sta da iskoristi iz maminog mleka od 6 meseci. Posle toga to mu je kao obicno mleko. Ne vidim potrebu za tim. Zgranula sam se kad sam cula da je moja drugarica sa godinu i po vukla tronsku za sobom i vikala "daj sisu", onda je njena mama uzme i nadoji... :blink: Mislim, WTF???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne 6-7, vec 7-8. Vec ako se prate "knjizevna i naucna" pravila dete ima sta da iskoristi iz maminog mleka od 6 meseci. Posle toga to mu je kao obicno mleko. Ne vidim potrebu za tim. Zgranula sam se kad sam cula da je moja drugarica sa godinu i po vukla tronsku za sobom i vikala "daj sisu", onda je njena mama uzme i nadoji... :blink: Mislim, WTF???

:o :o :o :o :o :o :o

Bolje da se pretvaram da post nisam ni procitala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne 6-7, vec 7-8. Vec ako se prate "knjizevna i naucna" pravila dete ima sta da iskoristi iz maminog mleka od 6 meseci. Posle toga to mu je kao obicno mleko. Ne vidim potrebu za tim. Zgranula sam se kad sam cula da je moja drugarica sa godinu i po vukla tronsku za sobom i vikala "daj sisu", onda je njena mama uzme i nadoji... :blink: Mislim, WTF???

Sve jedno, da si napisala i 8-9, isto bih te pitala.

Ako se prate saznanja o majčinom mleku, onda definitivno nisi u pravu. Jedino je majčino mleko idealno izbalansirano za odojče, bez obzira imalo ono 2 meseca ili blizu 2 godine! Ne postoji idealna zamena za isto.

Nikad majčino mleko ne može biti kao obično!

Do sada naučnici nisu uspeli da sintetizuju identičan sastav majčinog mleka, te stoga - potpuno ekvivalentna zamena ne postoji!

Pošto vidim po ticker-u da ti je beba još mala, preporučujem ti da malo više istražiš po pitanju energetske, nutritivne, imunološte i psihološke vrednosti majčinog mleka nakon godinu dana života bebe.

Sigurno ćeš se još više zgranuti kad čuješ da sam ja recimo dojila i nakon druge godine, i da nisam izuzetak ili izrod. Šta više!

Elem, da ne idemo više OT. Ovu raspravu možemo nastaviti na predviđenoj temi za to.

Samo me je zanimalo zašto je to toliko odvratno po tebi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mala Mazo, pogledaj ove teme:

Dojenje posle godinu dana

Do kada ste dojili?

Možda ti mogu pomoći da sagledaš malko šire. Ima mnogo interestantnih linkova i na internetu da se nađu oko toga.

PS. Nije mi namera da ti solim pamet, nemoj to da pomisliš! Samo pokušavam da ti pokažem drugu stranu medalje. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve jedno, da si napisala i 8-9, isto bih te pitala.

Ako se prate saznanja o majčinom mleku, onda definitivno nisi u pravu. Jedino je majčino mleko idealno izbalansirano za odojče, bez obzira imalo ono 2 meseca ili blizu 2 godine! Ne postoji idealna zamena za isto.

Nikad majčino mleko ne može biti kao obično!

Do sada naučnici nisu uspeli da sintetizuju identičan sastav majčinog mleka, te stoga - potpuno ekvivalentna zamena ne postoji!

Pošto vidim po ticker-u da ti je beba još mala, preporučujem ti da malo više istražiš po pitanju energetske, nutritivne, imunološte i psihološke vrednosti majčinog mleka nakon godinu dana života bebe.

Sigurno ćeš se još više zgranuti kad čuješ da sam ja recimo dojila i nakon druge godine, i da nisam izuzetak ili izrod. Šta više!

Elem, da ne idemo više OT. Ovu raspravu možemo nastaviti na predviđenoj temi za to.

Samo me je zanimalo zašto je to toliko odvratno po tebi.

Izvini, nemogu da trazim temu, ja mislim da deca koja duze sisaju postaju prizvrzenija majci nego ona koja ne, i mislim da mame koje doje decu podsvesno to iz tog razloga rade, i takva deca kasnije postanu mamini sinovi. Ja Jovana ne dojim jer nemam vise mleka, ali i da imam nebih duze od 6-7 meseci.

Ti tvoje dete volis najvise na svetu, i samim tim mu zelis najbolje, a najbolje je tvoje mleko, jel' da? Pa sto mu onda ne bi nacedila svako jutro da ponese u skolu da popije, kad nema boljeg mleka?

Nebitno, nije i onako za ovu temu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mala Mazo, pogledaj ove teme:

Dojenje posle godinu dana

Do kada ste dojili?

Možda ti mogu pomoći da sagledaš malko šire. Ima mnogo interestantnih linkova i na internetu da se nađu oko toga.

PS. Nije mi namera da ti solim pamet, nemoj to da pomisliš! Samo pokušavam da ti pokažem drugu stranu medalje. :)

E, jbg, ja napisah post i nevideh taj. Pogledacu, ali mislim da necu promeniti misljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago vama. Ja sam sa 7 meseci prestala da dojim bebca jer je on jednostavno tada odbijao da sisa. Meni je tada baš bilo krivo jer sam želela još da ga dojim

Pa zna dete kad da stane. Ne mislim nikog da vredjam, ali sve ima svoje granice, kako, kad i do kad. I sex je prirodna i prelepa stvar pa je ne treba upraznjavati pre puberteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini, nemogu da trazim temu, ja mislim da deca koja duze sisaju postaju prizvrzenija majci nego ona koja ne, i mislim da mame koje doje decu podsvesno to iz tog razloga rade, i takva deca kasnije postanu mamini sinovi. Ja Jovana ne dojim jer nemam vise mleka, ali i da imam nebih duze od 6-7 meseci.

Ti tvoje dete volis najvise na svetu, i samim tim mu zelis najbolje, a najbolje je tvoje mleko, jel' da? Pa sto mu onda ne bi nacedila svako jutro da ponese u skolu da popije, kad nema boljeg mleka?

Moje dete je sisalo koliko je sisalo. Posle toga nije nastavilo da pije kravlje ili bilo koje drugo mleko niti mlečne proizvode, baš iz razloga što smatram da nakon perioda odojčeta, ljudima mleko druge vrste sisara nije potrebno niti korisno, tako da mu ne pakujem u školicu niti svoje, ali ni tuđe mleko da ga nosi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne 6-7, vec 7-8. Vec ako se prate "knjizevna i naucna" pravila dete ima sta da iskoristi iz maminog mleka od 6 meseci. Posle toga to mu je kao obicno mleko. Ne vidim potrebu za tim. Zgranula sam se kad sam cula da je moja drugarica sa godinu i po vukla tronsku za sobom i vikala "daj sisu", onda je njena mama uzme i nadoji... :blink: Mislim, WTF???

E, ovo sa tronošcem spada u tzv. "urbane legende". Svako zna nekog ko je za mamom trčao i tražio da sisa, a mama sa sobom nosila stolicu, samo niko ne spominje dete od jedne godine, veće decu od 3-4. Inače, dete sa godinu dana je beba i nema ništa neobično u tome da sisa. Drugo, ne znam šta će mami posebna stolica da podoji dete?! To je lako i prirodno i uvek se može naći način.

Meni je mnogo manje lepo kada vidim bebe da piju AD mleko na flašicu, nego kada ih vidim da sisaju. Ne znam šta bi tu uopšte i moglo da bude gadno kada se radi o malim anđelima koji samo traže ljubav i toplinu. Ovaj svet je pun gadosti, nasilja, zločina i perverzija, e, to je zaista odvratno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini, nemogu da trazim temu, ja mislim da deca koja duze sisaju postaju prizvrzenija majci nego ona koja ne, i mislim da mame koje doje decu podsvesno to iz tog razloga rade, i takva deca kasnije postanu mamini sinovi.

A ženska :lol: ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa ovim se baš i ne slažem jer nije isti "sastav" da ne kažem odnos vode u organizmu kod svih sisara. Bar je ovo moja logika.

Pa da, ali ne dojis ti delfina, niti delfin doji tvoje dete. Ako verujes prirodi, onda veruj da tvoje telo proizvodi bas sve sto bebi treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa zna dete kad da stane. Ne mislim nikog da vredjam, ali sve ima svoje granice, kako, kad i do kad. I sex je prirodna i prelepa stvar pa je ne treba upraznjavati pre puberteta.

Upoređuješ seks i dojenje!!!!!! Ovo mi je stvarno zasmetalo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:rolleyes:

ja sam evo jos sveza po ovom pitanju,jer ima sest dana kako sam odvikla mog Novaka od sike a on ima 22 meseca.Potpuno se slazem sa novim metodamo o dojenju i to do 24 meseca,jer sve prednosti koje sam imala u toku odgoja do ovog perioda bile su zahvaljujuci dojenju,ali uz veliko strpljenje na pocetku i malo muke na kraju ali svakako je lakse prestati sa dojenjem posle dve godine nego pre ako ni zbog cega drugog ono zbog samog nadolazenja mleka i samih grudi.zato mame samo napred i uzivajte u tim trenutcima jer ce se vezanost gubiti polako.....cmoook

Znaci danas moze sutra ne? Zasto odvikavati dete u opste? Mislim, 24 meseca, sisa sisu, sto ne bi jos?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini, nemogu da trazim temu, ja mislim da deca koja duze sisaju postaju prizvrzenija majci nego ona koja ne, i mislim da mame koje doje decu podsvesno to iz tog razloga rade, i takva deca kasnije postanu mamini sinovi. Ja Jovana ne dojim jer nemam vise mleka, ali i da imam nebih duze od 6-7 meseci.

A šta postaju ženska deca koja duže sisaju?

Mislim da je takvo gledište nepromišljeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upoređuješ seks i dojenje!!!!!! Ovo mi je stvarno zasmetalo!

Sto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete je sisalo koliko je sisalo. Posle toga nije nastavilo da pije kravlje ili bilo koje drugo mleko niti mlečne proizvode, baš iz razloga što smatram da nakon perioda odojčeta, ljudima mleko druge vrste sisara nije potrebno niti korisno, tako da mu ne pakujem u školicu niti svoje, ali ni tuđe mleko da ga nosi.

Sta, nema vise mlecnih proizvoda???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.